Savage 10/110 Trophy Hunter XP

Vše o kulovnicích a malorážkách
Odpovědět
Redik
Nový návštěvník
Příspěvky: 41
Registrován: úte 29.11.2011, 20:27
Bydliště: Jižní Morava

Savage 10/110 Trophy Hunter XP

Příspěvek od Redik »

Po brouzdání internetem jsem narazil tady na tu kulovnici. Má někdo nějaké skušenosti s ní? Optiku bych časem vymněnil, ale pro začátek aspon něco než došetřím na Meoptu.
http://www.savagearms.com/firearms/mode ... YHUNTERXP/
http://zbrane.subrt.cz/kulovnice/savage ... xp-308-win
Chci zbraň která mě vydrží nějaký ten rok a tady ta za tu cenu celkem ujde, dle pohledu laika (tedy mého :oops: ). Ale před koupí se radši skouším informovat .
Děkuji
Uživatelský avatar
tonny
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 402
Registrován: úte 29.11.2011, 10:49
Bydliště: Břeclav

Re: Savage 10/110 Trophy Hunter XP

Příspěvek od tonny »

Zbraň jsem v ruce neměl, na IWA 2012 jsem jen letmo shlédl. Podle popisu to vždy musí být super ale co mám všeobecně zkušenosti u nás s americkými zbraněmi, tak je to už přebrané (lepší zůstává doma - opačně jak u nás). Standardní štelovatelné spoušťáky se špatně štelují (zkušenosti Remington XCR). Zarazilo mne stoupání 10", jestli někdo nevysvětlí co je k tomu vedlo (na hodně těžké střely).
Zbrojovák
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1627
Registrován: pon 21.3.2011, 7:19
Bydliště: Morava

Re: Savage 10/110 Trophy Hunter XP

Příspěvek od Zbrojovák »

Ono, ani tak těžké, jako spíš dlouhé. Ale jistě, jde to ruku v ruce. Podle testů které jsem měl kdys možnost dělat s 308Win, vyšla právě co do soustřelů nejlépe 10", následovalo 12" a uzavíralo to 14" - stříleno SB sierra HPBT. Je jasné, že 10" vývrt je asi nejuniverzálnější, co do možnosti výběru střeliva.
Mauser 98(Tymney/ERA) 9,3x62, Z.Diavari 3-9x42+ Vulcan v5= 720m/s
tibi1
Zkušený diskutér
Příspěvky: 605
Registrován: stř 18.10.2006, 6:52

Re: Savage 10/110 Trophy Hunter XP

Příspěvek od tibi1 »

tonny píše:Zbraň jsem v ruce neměl, na IWA 2012 jsem jen letmo shlédl. Podle popisu to vždy musí být super ale co mám všeobecně zkušenosti u nás s americkými zbraněmi, tak je to už přebrané (lepší zůstává doma - opačně jak u nás). Standardní štelovatelné spoušťáky se špatně štelují (zkušenosti Remington XCR). Zarazilo mne stoupání 10", jestli někdo nevysvětlí co je k tomu vedlo (na hodně těžké střely).
Bud rad...najbeznejsi 12 twist je pre komercne najviac pouzivane - predavane strelivo na trhu do 155 - 168grain tu je odpoved na marketing. Jedine Savage, Sako, Tikka v tom maju trocha jasno a respektuju moznosti vyuzitia tejto raze a jej majitelov. S 10 twistom mozes strielat aj lahke i najtazssie strely. A stara mudrost vravi ze lepsie je mat strelu hoc v stupani pretocenu jak nedotocenu.
Redik
Nový návštěvník
Příspěvky: 41
Registrován: úte 29.11.2011, 20:27
Bydliště: Jižní Morava

Re: Savage 10/110 Trophy Hunter XP

Příspěvek od Redik »

Takže prostě a jednoduše klidně koupit? Je to dejme tomu srovnatelná zbraň jak CZ 550 ? Původně jsem chtěl právě ji , ale nějak se mi to rozleželo v hlavě a začal jsem se dívat i přes oceán :) na US produkci . Abych nekoupil nějaký šrot.
Nečekám že to bude nějaká extra kvalita za ty peníze , ale na mých 20 ran do roka by snad mohla být dostačujicí a pár let mi posloužit. Jediné co jsem se nikde nedočetl má napínáček nebo nemá? Jelikož ten bych celkem na zbrani chtěl.
Děkuji
Zbrojovák
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1627
Registrován: pon 21.3.2011, 7:19
Bydliště: Morava

Re: Savage 10/110 Trophy Hunter XP

Příspěvek od Zbrojovák »

U zbraně čistě US provenience o tom silně pochybuji, ačkoliv nejjednodušší je se dotázat prodejce.
Mírně odbočím: Osobně ti doporučuji se naučit střílet bez něj, pokud je spoušť dobrá, není to problém. Je to pohotovější, bezpečnější a naučí tě to klidu při ráně. Chce to ale trénovat a trénovat - ze všech pozic které využíváš při lovu, nikoliv jen v sedě stylem benchrest.
Mauser 98(Tymney/ERA) 9,3x62, Z.Diavari 3-9x42+ Vulcan v5= 720m/s
Uživatelský avatar
tonny
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 402
Registrován: úte 29.11.2011, 10:49
Bydliště: Břeclav

Re: Savage 10/110 Trophy Hunter XP

Příspěvek od tonny »

Dnes jsem střílel se Savage AXIS XP v 30-06Spr., tak si myslím, že železo bude podobné. Je to teda plasťák který mi nevadí, jednoduchej závěr docela dobře zpracován až na to zadní čelo u kliky z nějakýho polymeru to trošku více zlacinělo. Z funkce po delší době bych se neobával. Stoupání 10" a měl tam nějaký Barnauly se 147gr střelou. Na terči na 50m byly trochu zásahy jakoby naškublé jedním směrem, dle mého názoru přetočená lehká střela. Dojem ze střelby dobrý, spoušť mne mile překvapila, jemná, dá se prej trochu štelovat. Za ty prachy mile překvapen, zpracování určitě lepší jak Remingtony co jsem kdysi viděl řady 715, které ale také dobře střílely.
Cena byla včetně montáže a optiky Buschnel 3-9x40.
rozka
Nový návštěvník
Příspěvky: 22
Registrován: úte 17.11.2009, 15:26

Re: Savage 10/110 Trophy Hunter XP

Příspěvek od rozka »

Dobrý den, tak už nám uplynula nějaká doba od posledního příspěvku nějaké nové poznatky o této značce děkuji za reakce
Hoki
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 113
Registrován: úte 12.8.2008, 15:36
Bydliště: Zruč nad S.

Re: Savage 10/110 Trophy Hunter XP

Příspěvek od Hoki »

rozka píše:Dobrý den, tak už nám uplynula nějaká doba od posledního příspěvku nějaké nové poznatky o této značce děkuji za reakce
Kulovnice Savage používám rád, nejsou německy předražené, jsou spolehlivé a přesné. Aktuálně mám Savage 110 Predatar,6,5 Creedmoor u Savage doporučuji kupovat varianty s Accu Triger, Accu Stock a nyní 110 ky mají stavebnicovou pažbu s lícnicí, to nemá chybu, každý si snadno upraví zbraň k obrazu svému, aby seděla optimálně.
Hoki
vasil
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 367
Registrován: čtv 07.12.2017, 18:14

Re: Savage 10/110 Trophy Hunter XP

Příspěvek od vasil »

Ahoj, mám dotaz ohledně rozlišení kulovnic Savage. Podle nomenklatury (jestli kecám, opravte mě) se Savage obecně dělí na dlouhé a krátké závěry, kdy platí, že 10 a 11 jsou krátké a 110 a 111 jsou dlouhé. U nového Hog Huntera je ale označení 110, přičemž se jedná o krátký závěr. :shock: Další info je, že se do číslování promítá i kontura hlavně. Může mi to někdo vysvětlit?
pufr
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2906
Registrován: ned 10.2.2008, 20:04
Bydliště: Kousek západně od Prahy

Re: Savage 10/110 Trophy Hunter XP

Příspěvek od pufr »

https://www.thefirearmblog.com/blog/savage-arms/

Savage Model Nomenclature:

2 Digit model prefix=Short action
3 Digit model prefix= long action
B=Laminated wood stock
BT=Laminated Thumbhole stock
C=Detchable Box Mag
EV=Evolution stock
F= synthetic stock
G= Hardwood stock
H= Floorplate magazine
K=AccuStock or factory muzzle brake
AK=Adjustable Brake+Fluted Barrel
L= Left hand action
LE= Law Enforcement
NS=No sights
P= Police
SB= Smoothbore
SE=Safari Express
SR=Threaded Suppressor Ready
SS= Stainless
S=Single shot
T=Target aperture rear sight
TR=Tactical Rimfire
TRR=Tactical Rimfire Railed
U=High gloss blue
V=Varmint
XP=Scope, base, rings, sling package gun
Y=Ladies or Youth model

10/110 - Old Designation Sporter Series, Current Designation Law Enforcement Series
11/111 - Current Designation Sporter Series
12/112 - Varmint Series (Some models available in Stainless)
14/114 - Classic Series (High Luster Blue sometimes also SS, High Grade Wood Stocks)
16/116 - Weather Warrior Series (SS, Synthetic, Sporter & Mag Contoured Barrels)
Target Action Guns ( 12 F/TR, 12 F-Class, 12 Palma, Etc.)
Mod. 25 & 40 - Light Vamint Series

Axis - Entry Level Sporter with DBM (all the same action length, but different from 10/110 to 16/116 series')

Stevens 200 - Same as 11/111 except no Accutrigger (old style side bolt release only)

10/110, 11/111, 12/112, 14,114, 16/116 Series' Action Lengths:
- Short Action: Staggerfeed Mag = 4.27" screw spacing,
Centerfeed Mag = 4.40" screw spacing
- Intermediate Action: Staggerfeed Mag, 4.522" screw spacing, often called "J Series"
- Long Action: Staggerfeed Mag = 5.062" screw spacing
Centerfeed Mag = 5.062" screw spacing
- PTA action: Same size as Short action, has 3 action screws, 3.44" or 4.40" spacing


Hog Hunter 110/11 zřejmě během doby zaznamenal výrobní změny:
https://www.savageshooters.com/showthre ... r-LA-or-SA
https://www.savageshooters.com/archive/ ... 29802.html
Pufr
Odpovědět