Olympiáda 2012 - David Kostelecký obhajuje zlato

Cokoliv se událo ve spojitosti s lovectvím a myslivostí.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Lotr
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2115
Registrován: úte 02.9.2008, 7:03
Bydliště: lounsko

Olympiáda 2012 - David Kostelecký obhajuje zlato

Příspěvek od Lotr »

Přímý přenos bohužel nevysílají - on-line výsledky lze sledovat zde:

http://www.london2012.com/shooting/even ... -103025935
ZG 47 8x57 JS, IŽ27-EM-1C Sporting 12/76, ZP 50 16/70, CZ 858 Tactical, Astra A-100 9 mm, CZUB 584, model 4, 12/7x65R, Remington model ll, r. 20/65, IŽ 18 r. 20/70
Nikon D-3100
ČENDA
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 247
Registrován: úte 09.1.2007, 17:53
Bydliště: Děčín
Kontaktovat uživatele:

Re: Olympiáda 2012 - David Kostelecký obhajuje zlato

Příspěvek od ČENDA »

Bohužel výsledek v podobě medaile se nedostavil.....
CZ550FS-7x64 DOCTERclassic 8x56RD
precechtel
Zkušený diskutér
Příspěvky: 573
Registrován: čtv 07.12.2006, 20:11
Bydliště: olomouc

Re: Olympiáda 2012 - David Kostelecký obhajuje zlato

Příspěvek od precechtel »

no, kdo občas střílí asfalťáky, tak si dokáže představit to úsilí, by se vůbec dostal střelec do kvalifikace OH, vážím si ho i bez současné medaile. F.
politice a politikům zmar
Uživatelský avatar
kojot
Zkušený diskutér
Příspěvky: 860
Registrován: úte 04.9.2007, 7:03
Bydliště: okres Blansko

Re: Olympiáda 2012 - David Kostelecký obhajuje zlato

Příspěvek od kojot »

Když střílím sám, mám mnohdy čisté položky, nebo jednu chybu. Stačí, když mi za zády stojí 40 lidí a vše je jinak. Tréma je největší zabiják úspěchu. Kdo ji umí ovládnout, je vítěz. Černogoraz předvedl absolutní koncentraci, která v těchto soutěžích rozhoduje. Představte se, že vás sleduje na hledišti 20 000 lidí a v televize další miliony včetně celé střelecké veřejnosti. To je takový nápor na psychiku, že to zvládá jen málokdo.
Kdo netermí s námi, termí proti nám
Petr1970
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1867
Registrován: úte 26.1.2010, 9:46

Re: Olympiáda 2012 - David Kostelecký obhajuje zlato

Příspěvek od Petr1970 »

od toho jsou to ale reprezentanti, měli by to zvládat :-) to je ten rozdíl mezi nimi a dalšími střelci..

bavil jsem se s jedním cz-rozhodčím a on říkal už dopředu - nemá na to hlavu, letos to bude špatný... vyhoří na jedný rundě - to se bohužel potvrdilo... to samý ve skeetu...
psychická odolnost asi dělá víc než "střelba"
ZKM 456
Fabarm Elos C
Beretta 682 special skeet (bez gold a bez E)
W-Vanguard, .308W, 4-16x50 Vortex PST
Lesomil
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 455
Registrován: úte 04.1.2011, 19:29

Re: Olympiáda 2012 - David Kostelecký obhajuje zlato

Příspěvek od Lesomil »

No ono to celkem dává smysl....."vyhoří na jedný rundě........" Kdyby střílel stabilně špatně, asi by tam ani nejel :wink: Takže toto riziko hrozí každému ze zůčastněných střelců, že to prostě jeden moment nepůjde.... Buď to přijde, nebo ne. Takováto předpověď je je jak o počasí..... Stačí malé rozhození a vše je jinak..... Klobouk dolů před tím, co umí. Myslím, že kritizovat by měli jen ti co jsou alespoň na stejné úrovni, nebo lepší.... Jinak by platilo staré, "kdo umí= umí, kdo neumí = učí "
Petr1970
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1867
Registrován: úte 26.1.2010, 9:46

Re: Olympiáda 2012 - David Kostelecký obhajuje zlato

Příspěvek od Petr1970 »

s tím nesouhlasím, na to abych řekl jestli je ten guláš dobrej nemusím bejt profi kuchař, stačí být "poučený"...

je spousta lidí co střílí dobře, výborně.. i rekreačně... on se pasuje (je pasován) do role nejlepšího z CZ, takže by ho z cz neměl nikdo kritizovat? (jen ten co ho přestřílí?)..

několik lidí říkalo že na to naši střelci v současnosti nemaj a olympiáda to ukázala.. x let trénuje jen na to... nemá cenu to okecávat tím že ho z čech nemůže nikdo kritizovat...

jinak já osobně to ovažuju za obří úspěch jen to co dosáhl.. ale čistě odborně, naši ve finále předvedli hodně velký vyhoření, který se ostatním vyhlo.. i to o něčem svědčí... a střelba je v téhle chvíli i o psychice..

každej kdo viděl klepající se ruce toho araba(saud?)... co skončil 3 nechápe jak to nastřílel.... ten vypadal naspeedovanej maximálně.... a dokázal to ovládnout-prodat....
ZKM 456
Fabarm Elos C
Beretta 682 special skeet (bez gold a bez E)
W-Vanguard, .308W, 4-16x50 Vortex PST
Uživatelský avatar
fesoj
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2265
Registrován: pon 24.1.2011, 12:15
Bydliště: Východní Krkonoše /Žacléřsko/

Re: Olympiáda 2012 - David Kostelecký obhajuje zlato

Příspěvek od fesoj »

Ta světová střelecká špička je vcelku vyrovnaná a už v ní nejde o to, kdo umí líp střílet - to vlastně umí všichni - ale jen a jen o tu psychiku a o to, kdo má zrovna v ten velký den lepší nervy. Neexistuje střelec, který by neudělal chybu, ale jde o to, jak moc ho ta chyba dokáže "rozhodit", což vede k chybě další. Málokdo si na olympiádě po první chybě řekne "... vždyť se nic neděje..." - ale jen takový člověk, který to dokáže, má šanci vyhrát. Ten pocit zodpovědnosti je strašná věc. A olympiáda je jednou za 4 roky, takže je to vlastně ten nejdůležitější závod, to není místní srandamač... Já jsem se - co se střelby týče - dostal nejvýš na celostátní přebory. Sice nešlo o broky, ale po psychické stránce je to vlastně jedno. Střílel jsem prakticky bez tréninku a většinou jsem nastřílel svůj standardní výkon, tj. objektivně vzato nic moc, nikdo ode mne vítězství neočekával - ale když se někdy stalo, že jsem střílel jako poslední z družstva, na mém výsledku záleželo naše celkové umístění a kluci do mne hučeli "musíš, musíš," zpravidla to špatně dopadlo. A to mne po závodě nečekala žádná mediální kritika. Někdo z našich reprezentantů - nevím už v jakém sportu - si posteskl, že z Ruzyně by měly vést kanály pro sportovce, kteří v cizině nic nevyhrají... Ono už jen vystřílet si účast na olympiádě svědčí o tom, že člověk musí něco umět. A nejvíc dokáží kritizovat a tvrdě odsoudit neúspěch umí právě ti, kteří sami nedokáží vůbec nic. Já toho umím hodně málo, ale takovouhle kritiku bych si nedovolil - to si ti naši reprezentanti rozhodně nezaslouží !
:P Lesomile, koukám, že se shodujeme jako obvykle ... :P
Kritériem pravdy je praxe.
losthorizon
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 121
Registrován: ned 22.11.2009, 20:26

Re: Olympiáda 2012 - David Kostelecký obhajuje zlato

Příspěvek od losthorizon »

Nechci nijak obhajovat Davida Kosteleckého, ale malou glosu si neodpustím. Střelba je velmi zvláštní a specifická záležitost a jakékoli kategorické soudy a prohlášení jsou docela mimo mísu. Zvlášť, když je pronášejí ti, kteří svými střeleckými úspěchy nepřekročily hranice státu (většinou ani okresu). U střelby o úspěchu či neúspěchu rozhodují i ty nejmenší detaily a nuance, které kolikrát ani nejsme schopni popsat. Proč střílel tak jak střílel vysvětlil D.K. naprosto jasně - finále ztratil první den, kdy udělal dvě chyby. Do duhého dne přišla nucená změna (risk), který se do jisté míry vyplatil, ovšem následná chyba znamenala neúčast v šestici, která jde do finále a jak D.K. řekl, pak už je to jedno a jen to dostřílíte...

několik lidí říkalo že na to naši střelci v současnosti nemaj a olympiáda to ukázala.. x let trénuje jen na to... nemá cenu to okecávat tím že ho z čech nemůže nikdo kritizovat...
Naši střelci na to rozhodně mají, jinak by tam nebyli a nebýt kvót na jednotlivé státy, tak jsme jen v trapu měly tři reprezentanty. Mimochodem Kostelecký je v současnosti úřadujícím vícemistrem Evropy (naši jako družstvo mistři) a vícemistrem světa (naši jako družstvo také), takže bych neřekl, že jsou to špatné výsledky!
jinak já osobně to ovažuju za obří úspěch jen to co dosáhl.. ale čistě odborně, naši ve finále předvedli hodně velký vyhoření, který se ostatním vyhlo.. i to o něčem svědčí... a střelba je v téhle chvíli i o psychice..
Čistě odborně, naši žádný vyhoření ve finále nepředvedli, protože v trapu ve finále nebyli a ve skeetu byl Sychra šestý a kousek od medaile. Komu se finále nepovedlo je Michael Diamond, který chyboval a z prvního místa klesl na čtvrté. Je tedy špatný střelec? Asi ne, dvakrát vyhrál olympiádu! A takový Matt Emmons by o pokažených finále mohl vyprávět - přesto patří k světové střelecké špičce
každej kdo viděl klepající se ruce toho araba(saud?)... co skončil 3 nechápe jak to nastřílel.... ten vypadal naspeedovanej maximálně.... a dokázal to ovládnout-prodat....
Každý to možná nechápe, ale někteří vědí, že ten arab (mimochodem ne saud, ale Kuvajťan) má dvě olympijské medaile ve dvou různých střeleckých disciplínách - jediné dvě medaile, které Kuvajt v olympijské historii získal.
Uživatelský avatar
fesoj
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2265
Registrován: pon 24.1.2011, 12:15
Bydliště: Východní Krkonoše /Žacléřsko/

Re: Olympiáda 2012 - David Kostelecký obhajuje zlato

Příspěvek od fesoj »

A navíc si myslím, že ten tolikrát zmiňovaný Kuvajťan asi netrénuje tak jako naši reprezentanti, ale vymetá kdejaké závody, kde se častěji než naši setkává s celou světovou špičkou - finančně na to určitě má - a to má na psychiku obrovský a jednoznačně kladný vliv !
Kritériem pravdy je praxe.
Lesomil
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 455
Registrován: úte 04.1.2011, 19:29

Re: Olympiáda 2012 - David Kostelecký obhajuje zlato

Příspěvek od Lesomil »

Petr1970 :) , nerad bych abys tuto diskusi chápal jako útok na Tvou osobu, jde jen o sdělení osobních názorů a ty můžou (a bývají) mnohdy odlišné. Ty máš právo na svůj názor a slušnou formou o něm můžeme diskutovat.... Zrovna tak o názorech mých i ostatních uživatelů fóra.... :wink: Já v úctě smekám před všemi, co se na olympiádu vůbec kvalifikují :) Ostatně jak by se asi řešila situace, kdy by bylo deset střelců s naprosto stejným výsledkem.... Kdo by byl vyhodnocen jako ten nejlepší? Nebo by se rozstřelovali do příští olympiády...? Někdo holt musí být až další v pořadí a myslím, že to takového střelce štve daleko víc než nás kritiky... :wink:
No a o tom Tvém "poučeném" ochutnávači guláše, by se asi znalci=odborníci přidělující hvězdičky hotelům a restauracím za jejich úroveň a kvalitu vyjádřili poněkud skepticky.... :oops: To by se mohly obdobné záležitosti řešit "poučením" uchazečů o zaměstní v rekvalifikačním kursu... :) Jinou alternativou je pak, když se v hospodě zapne televize, je každej štamgast trenér..... :D
Odpovědět