Přebíjení střeliva do krátkých a dlouhých kulových zbraní

Vše o loveckém kulovém střelivu. Vaše zkušenosti a názory.
Odpovědět
navip
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 117
Registrován: úte 26.10.2010, 12:49
Bydliště: okr.ČK

Re: Přebíjení střeliva do krátkých a dlouhých kulových zbraní

Příspěvek od navip »

To dýchnutí 0,02 přesně potvrzuji u celoplášťů, u poplastovaných Aresů EPREX 195 GR z .311 na .308 kupodivu ty střely přesně drží rozměr kalibru.
Vstupní kužel do kalibru mám 15-20°se zaleštěným přechodovým rádiusem.
Zbrojovák
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1627
Registrován: pon 21.3.2011, 7:19
Bydliště: Morava

Re: Přebíjení střeliva do krátkých a dlouhých kulových zbraní

Příspěvek od Zbrojovák »

Díky za info. Čili je možné, že by to šlo kalibrovat naručním lisu RCBS na 50BMG? Ten má kolega k dispozici.
Ještě dotaz. Existuje v ČR nebo SR dovozce střel Voodleigh??? Dělají 13g SP RN v daném kalibru. Měl jsem možnost lovit s jejich 22,3g SP RN v 458Win. a byly špičkové.
Mauser 98(Tymney/ERA) 9,3x62, Z.Diavari 3-9x42+ Vulcan v5= 720m/s
milsfreeman
Nový návštěvník
Příspěvky: 49
Registrován: čtv 29.11.2007, 7:16

Re: Přebíjení střeliva do krátkých a dlouhých kulových zbraní

Příspěvek od milsfreeman »

Zdravím
Stává se mi, že při přebíjení 8x57 js - mám matrice lee collet mi nejde někdy dovřít nábojnice do závěru kulovnice. Je to třeba nábojnice od kamoša, řádně ji skalibruji, zkrátím na předepsaný rozměr, ale v kulovnici nedám páku závěru do dolní polohy. I když ji zkrátím o dečsetinu víc než je norma. Může to být tím, že je nábojnice roztáhlá na jinou komoru a nepasuje do té mé? Vyřešilo by to koupit si full matrici a přebíjet na ní?
díky
pufr
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2906
Registrován: ned 10.2.2008, 20:04
Bydliště: Kousek západně od Prahy

Re: Přebíjení střeliva do krátkých a dlouhých kulových zbraní

Příspěvek od pufr »

Ano, "krčkovací" matrice obecně jsou určeny pro nábojnice vystřelené již jednou v dané nábojové komoře. Ale nejsi první, kdo - po použití Collet matrice - okolostojícím střelcům poskytuje tenhle úsměvný pohled :)
Pufr
dusab
Častý návštěvník
Příspěvky: 88
Registrován: pon 25.9.2006, 5:42

Re: Přebíjení střeliva do krátkých a dlouhých kulových zbraní

Příspěvek od dusab »

Neprebija niekto strelivo 8x64S?
gulovnica ZG, gulovnica CZ 531, Sauer 80, Gulobrok Brno Super, dvojka Brno 16/16
sailormoon81
Častý návštěvník
Příspěvky: 80
Registrován: stř 01.2.2012, 9:00

Re: Přebíjení střeliva do krátkých a dlouhých kulových zbraní

Příspěvek od sailormoon81 »

ahoj, potrebujem poradiť. včera som kalibroval nábojnice od SB 308W, ktoré neboli strelené z mojej zbrane lee full size matricou. Väčšinou používam Lapuu ale mal som nejaký prach a strely, ktorých som sa chcel zbaviť s praviť s nich niečo tak na škodnú resp. do terča. Všetko bolo v pohode až na to že mi nešiel dovrieť záver. Teda šiel ale dosť ťažšie v porovnaní s tými, ktoré boli strelené z mojej CZ 550 a prejdené matricou lee collet. Nábojnice som skrátil ako treba a skúšal som full size matricu posunúť nižšie aj priťahovať tú maticu na vrchu ktorá drží odihlovač, ale nič nepomohlo. Potom som ju rozobral pozrel dnu ako to funguje a zhodnotil som to tak, že tá matrica je zrejme spravená na vačší priemer ako je moja komora a teda nie je schopná skalibrovať nábojnicu nestrelenú v mojej zbrani tak aby mi fungovala OK. Krčok stiahne v pohode takže strelu drží. Keby šlo len a SB tak kašlať na ne ale, tie Lapui som kúpil už kalibrované full size a niektoré aj nazápalkované a teda som používal iba lee collet no a keď ich pár krát otočím a budem chcieť použiť full size tak nastane problém. Dá sa to nejako nastaviť, spraviť alebo som to zhodnotil správne je matrica na nič. Inak tento istý problém som mal aj s nábojnicami lapua do 7x64, ktoré neboli z mojej zbrane a kalibroval som ich full size.
pufr
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2906
Registrován: ned 10.2.2008, 20:04
Bydliště: Kousek západně od Prahy

Re: Přebíjení střeliva do krátkých a dlouhých kulových zbraní

Příspěvek od pufr »

2Sailor Míst, kde se může náboj "opírat" při dovření závěru je víc - u "klasiky" jako CZ550 máš naštěstí dost "síly" k překonání nějakých těch drobnějších odporů :) - ale pro loveckou střelbu to nic příjemného samozřejmě není.
Nejlepší by bylo, kdybys některý nepříliš zamaštěný či pečlivě otřený "podezřelý" náboj (který jsi zatím do komory nenabíjel) lihovým fixem "natřel" pruhem o šířce několika mm v celé délce od dna až po ogivál střely, ještě lépe dvěma protilehlými pruhy. Pak ho nabil tak, aby nepřišla obarvená místa do styku s vývodkami zásobníku nebo schránky, nevystřelený vybil a prohlédl, kde že je vrstva barvy setřená těsným kontaktem s nábojovou komorou či vývrtem hlavně.
Pufr
johnyc77
Zkušený diskutér
Příspěvky: 764
Registrován: stř 07.5.2008, 11:07
Bydliště: Západní Čechy

Re: Přebíjení střeliva do krátkých a dlouhých kulových zbraní

Příspěvek od johnyc77 »

Chlapi, známej by chtěl poradit, jak je na tom tenhle set - http://bestpatron.shop5.cz/cz-detail-79 ... a-800.html ? Dal by se využít na přebíjení cca 200 patron/rok?
pufr
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2906
Registrován: ned 10.2.2008, 20:04
Bydliště: Kousek západně od Prahy

Re: Přebíjení střeliva do krátkých a dlouhých kulových zbraní

Příspěvek od pufr »

Náboje "obvyklé lovecké přesnosti" nepochybně s pomocí této sady zhotovit půjdou a cena je víc než přívětivá. Z hlediska budování pracoviště pro přesnou střelbu je potřeba počítat s tím, že časem půjde lis a možná i váhy do světa a jejich místo zaujmou jiné - kvalitnější a bohužel i dražší výrobky (takže je moc nezničit a nepoškrábat - aby o ně byl zájem :)

Nejslabším článkem je asi "spodek" lisu" Smartreloader Omega 800 Reloading Press - s provedením čepů a řešením dorazů definujících horní úvrať lisu (a tím hloubku usazení střely a celkovou délku náboje)
Obrázek
Abych ale nebyl za pomlouvače - funkční sada nepochybně bude - při uvedeném "výrobním" zatížení možná i mnoho let (k tváření nábojnic na jinou ráži, kalibraci plášťovaných střel a jiným "silovým disciplinám" lis ale určitě určen není)

K váhám cituji z jedné ze šesti recenzí - všechny dostupné na http://www.smartreloader.com
Cheap and cheerfull, its Ok for batching bullet heads but for accurate powder measurment its somewhat lacking as the resolution is 0.2gns (although the documentation specs 0.1gns the display jumps in 0.2gn steps)
Tedy počítat s přesností váhy 0,2grs.
Pufr
Lipes
Nový návštěvník
Příspěvky: 28
Registrován: pon 30.4.2012, 20:34

Re: Přebíjení střeliva do krátkých a dlouhých kulových zbraní

Příspěvek od Lipes »

Zdarec chlapci,potřebuji kontakt na někoho kdo mi objedná střely berger VLD bo hybridy. a za kolik střelu. díky moc
SAKO
Častý návštěvník
Příspěvky: 92
Registrován: ned 21.10.2007, 3:32
Bydliště: Praha

Re: Přebíjení střeliva do krátkých a dlouhých kulových zbraní

Příspěvek od SAKO »

Dobry den vsem, mam prosim par dotazu. Jak velky vam dela rozdil Vo deklarovanou QL a pak zmerenou hradlama? Dodrzeno vse, prach, strela, atd. Co se tyce hradel, je podstatny rozdil v hradlech rekneme levnejsich a pak drazsi cenove kategorie? Myslim rozdil ve zmerenych Vo, zmerena - skutecna. Mam starsi hradla Chrono M1, nebyl nikdy problem, ted se mi neco nezda. Posledni serie naboju 25-06 Rem, prach Vihtavuori N560 56.6 Grs, strela NBT 115 Grs, zapalka CCI 250, Nabojice Remington, delka naboje 82.3, matrice krckova Reeding. Prach vazeny do kazde nabojnice, no, vse s max. peclivosti, rozptyl rychlosti poslednych 5 naboju - 1000, 995, 998, 998, a posledni 972. A to me sere. Obcas mi i pri max. peclivosti neco takhle vyskoci. Proc??? Muze to byt chyba hradel? Jo, Tikka T3 varmint s Leupold Mark4 4.5-14x50 illuminated Mil Dot. Dekuji.
Uživatelský avatar
lovec
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2057
Registrován: pon 25.9.2006, 16:07
Bydliště: SK

Re: Přebíjení střeliva do krátkých a dlouhých kulových zbraní

Příspěvek od lovec »

Nerovnaka hrubka krckov na nabojnici, je to typicka vlastnost remingtonackych hilzni. Osustruzit krcky.
9,3x62mm, .338 Remington Ultra Magnum, .300 Winchester Magnum, 7mm-08 Remington, .260 Remington, 6,5x47mm Lapua, 6mm Norma BR, .44 Magnum, 9mm Luger, 16/70, .22 LR
Every Shot Counts
SAKO
Častý návštěvník
Příspěvky: 92
Registrován: ned 21.10.2007, 3:32
Bydliště: Praha

Re: Přebíjení střeliva do krátkých a dlouhých kulových zbraní

Příspěvek od SAKO »

Myslel jsem si to, vytahova sila, ale soustruzit 400 hilzen se mi moc nechce. Ale asi budu muset. Nebo ty spatne vyradim, neni jich moc. Odlozil jsem je. Dik moc.
pufr
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2906
Registrován: ned 10.2.2008, 20:04
Bydliště: Kousek západně od Prahy

Re: Přebíjení střeliva do krátkých a dlouhých kulových zbraní

Příspěvek od pufr »

A nábojnice vážíš? Remingtony nepoužívám (ne úmyslně - náhodou) ale ze cca 120 ks série Federal GM použiju vždycky tak asi půlku - s rozptylem hmotnosti jen několik setin gramu. Pro první testy nové laborace se u Federal GM (např. 270W) dá z uvedeného množství najít cca 25 nábojnic s rozptylem do 0,03g. Pokud ale potřebuješ točit 400 ks je to samozřejmě o něčem jiném.
Pufr
SAKO
Častý návštěvník
Příspěvky: 92
Registrován: ned 21.10.2007, 3:32
Bydliště: Praha

Re: Přebíjení střeliva do krátkých a dlouhých kulových zbraní

Příspěvek od SAKO »

Zmenil jsem prach, Winchester Supreme 780,
56 Grs, 115 NBT, rychlosti V-2, 966, 964, 963, 959, 958, a pak 974. No, neni to hruza, ale bude to hilznama, vetsi preciznost uz ja osobne neumim. To plynule klesani rychlosti, prines jsem naboje 20 stupnu teple, potom strilel po 3 minutach. Myslim, ze je to ochlazováním. Je to tak? Rozptyl do 0,8 MOA, moc jsem se nehlidal. Laborace 56.6 Grs s Vihtavuori N560 lita kolem 1000-994, vejdu se do 0.5 MOA - 100m. Da se rict, ze vzdy, kdyz jedna uleti, vim to, je to mnou. Myslite, ze je mozne, dostat se s Tikka T3 varmint jeste niz? Nebo myslite, ze je to na flintu za 26K stejne dobré???. Dik.
Odpovědět