prosím o radu kulovnice CZ 527 LUX montáž na 7x50 meoptu

Vše o kulovnicích a malorážkách
Odpovědět
Venca10
Nový návštěvník
Příspěvky: 2
Registrován: stř 31.10.2012, 10:52

prosím o radu kulovnice CZ 527 LUX montáž na 7x50 meoptu

Příspěvek od Venca10 »

Zravím,prosím Vás chci si zakoupit tuto kulovnici ve 223 rem. a mám již zakoupenu meoptu artemis 7x50 jde mi o to zda 50mm objektiv pujde na original cz montáž aniž by vadilo hledí nebo kryt mušky ??? nebo je třeba jinou nez CZ montáž ? děkuji předem za rady
Shark
Častý návštěvník
Příspěvky: 59
Registrován: stř 02.4.2008, 16:31

Re: prosím o radu kulovnice CZ 527 LUX montáž na 7x50 meoptu

Příspěvek od Shark »

Já měl meoptu 7x50 na CZ 527 carbine na originál kozapácké jednodílné montáži s logem CZ, jestli myslíš tuto montáž. Zde jsem musel vytlačit hledí, protože mi zavazelo a puškohled byl přímo nad ním. Nyní mám na stejné montáži tuto meoptu na CZ 527 american,kde tento problém nehrozí. Jinak nejlepší máš vzít to do obchodu a zkusit přímo na místě, protože můžeš zvolit různou výšku kroužků a vyvarovat se problémů. Pokud by ti hledí zavazelo, klidně jej vytlač do boku úplně pryč a puškohled dej co nejníže nad hlaveň. Snad jsem ti trochu pomohl.
Venca10
Nový návštěvník
Příspěvky: 2
Registrován: stř 31.10.2012, 10:52

Re: prosím o radu kulovnice CZ 527 LUX montáž na 7x50 meoptu

Příspěvek od Venca10 »

diky...urcite jsi mi pomohl...porad zvazuji zda poridit lux pro leváka nebo varminta( u toho by samozrejme tem problem s hledim nebyl :wink: ) je tam rozdil 4 tisic ale co jsem slysel tak s varmintem se pry snaze míří jak je tezsi ....jde mi hlavne o lov skodne na vetsi vzdalenosti tak je pro me presnost dulezita...a jeste jeden maly dotaz prumer montaze udavaji 26 mm a zahlid sem i 25,4 ...meopta ma udvanej prumer tubusu prave 25,4 myslis ze se ta 26mm na to da bezproblemu pouzit nebo to musim presne ta 25,4 podle me tech par mm se da na sroubech dotahnout...diky moc za rady...sice nejsem zadnej zacatecnik ale vyrost sem na stary klapkovy montazi s zeissem a 7 kulí a tam sem za dlouha leta nemusel s montazi a nastrelovanim nic resit pac vse drzi dodnes :)
Uživatelský avatar
Leon
Moderátor
Příspěvky: 2773
Registrován: sob 23.9.2006, 16:51
Bydliště: kousek od M.B.

Re: prosím o radu kulovnice CZ 527 LUX montáž na 7x50 meoptu

Příspěvek od Leon »

nevím co myslíš tím dál ale jestli to bude tak na 200m tak bych kouknul na typ american ten dodávají i s montáží optiku dáš až nad hlaveň a není to taková váha jak varmint na nošení taky :wink:
CZ 550 american 308win.
Petr Vysok
Častý návštěvník
Příspěvky: 93
Registrován: pát 11.11.2011, 13:05

Re: prosím o radu kulovnice CZ 527 LUX montáž na 7x50 meoptu

Příspěvek od Petr Vysok »

CZ 527 je i ve Varmintu relativně lehká a nositelná. Ohledně přesnosti je ale do 200m obyčejný Lux dostatečný. Montáže dělá CZ s různě vysokými stojnami, když jsem ji kupoval před měsícem v Praze na podnikové prodejně, tak se jenom zeptali jak velký objektiv a vytáhli příslušný kus ze "šuflete". Pro střelbu 200+ bych spíš přemýšlel o silnějším puškohledu - ale to je věc osobních preferencí.
Dálkoměr Zeiss 8x26, , Anschutz 64 MPR + Nikon Monarch E 6-24x50, Baikal Sporting, Titan 6 Target 7mm Rem Mag + Vortex Viper PST 6-24x50
Uživatelský avatar
Choochoo007
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1408
Registrován: úte 28.11.2006, 20:34
Bydliště: Jižní čechy

Re: prosím o radu kulovnice CZ 527 LUX montáž na 7x50 meoptu

Příspěvek od Choochoo007 »

Mezera mezi puskohledem a hlavni by mela byt tak 3mm. U slabsich razi by mohla byt mozna i mene, ale 3 mic nezkazis.
Myslivost se scvrkává na sezení u hromady žrádla a natláčky, kdy se bezhlavě pálí po všem[figi]
Shark
Častý návštěvník
Příspěvky: 59
Registrován: stř 02.4.2008, 16:31

Re: prosím o radu kulovnice CZ 527 LUX montáž na 7x50 meoptu

Příspěvek od Shark »

to Venca: jestli chceš fintu primárně na lov, a podle puškohledu to tak vypadá, pořiď american. Je skladnej, lehkej, krátkej a přesnost famózní. Nad 200m ti stejně bod v meoptě škodnou překryje. Pokud chceš více chodit na střelnici, běž do varminta, ale přizpůsob tomu i puškohled. Toť jenom můj názor.
vtichy
Nový návštěvník
Příspěvky: 18
Registrován: stř 21.7.2010, 14:33

Re: prosím o radu kulovnice CZ 527 LUX montáž na 7x50 meoptu

Příspěvek od vtichy »

to Coochooo - pokud bude mezera menší (1-2 mm), myslíš že to ovlivní přesnost - myslím tím, zda se může při výstřelu "potkat" puškohled s hlavní?
Odpovědět