Přestavby zbraní aneb jak si něco zbastlit

Vše o kulovnicích a malorážkách
Odpovědět
Jiskra
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 375
Registrován: stř 10.3.2010, 9:11

Re: Přestavby zbraní aneb jak si něco zbastlit

Příspěvek od Jiskra »

Závidět není co,pořád je to obyčejná puška.
pufr
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2906
Registrován: ned 10.2.2008, 20:04
Bydliště: Kousek západně od Prahy

Re: Přestavby zbraní aneb jak si něco zbastlit

Příspěvek od pufr »

No a právě to se nám na ní asi líbí :) Taky gratuluji!
Pufr
Petr1970
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1867
Registrován: úte 26.1.2010, 9:46

Re: Přestavby zbraní aneb jak si něco zbastlit

Příspěvek od Petr1970 »

je co závidět, tu energii do toho vloženou a ten cíl-výsledek :-) je to krásný :-)
nebylo by pomalu levnější to postavit na nový flintě? "na zelený louce"? vyrobit to z polotovarů celý a pak typově přihlásit?.....
ZKM 456
Fabarm Elos C
Beretta 682 special skeet (bez gold a bez E)
W-Vanguard, .308W, 4-16x50 Vortex PST
Jiskra
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 375
Registrován: stř 10.3.2010, 9:11

Re: Přestavby zbraní aneb jak si něco zbastlit

Příspěvek od Jiskra »

To ani náhodou.Nebylo to extra drahý.To by postrádalo smysl stavět to na ZKK.Kdyby se to mělo stavět celé,tak by to stálo min.jednou tolik.Vím o čem mluvím.
Uživatelský avatar
kojot
Zkušený diskutér
Příspěvky: 860
Registrován: úte 04.9.2007, 7:03
Bydliště: okres Blansko

Re: Přestavby zbraní aneb jak si něco zbastlit

Příspěvek od kojot »

Pěkná práce, jen co je pravda. Nemůžeš se jen tak okrajově zmínit, co stály jednotlivé kroky ve smyslu hlaveň a pažba? Nebo komplet přestavba?
Kdo netermí s námi, termí proti nám
Jiskra
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 375
Registrován: stř 10.3.2010, 9:11

Re: Přestavby zbraní aneb jak si něco zbastlit

Příspěvek od Jiskra »

No to bych samozřejmě mohl,ale byl by to zkreslující údaj,protože puškař u mě kooperuje,takže jsem platil jen materiál a ne práci a pažba stála 7,5t.Jestli je to běžná cena,nebo lepší pro mě nevím,tak to neberte jako směrodatnou informaci.Jinak samozřejmě nemám svolení obou pánů sdělovat ceny jejich prací,protože je přesně neznám,ale není problém si je najít na netu a zeptat se.Oba dva to dělají běžně,takže ví co to stojí.Takové ty práce ohledně zarovnání ozubu,w.lištu(na fotce ještě není),zarovnání dos.ploch pouzdra atd.jsem si dělal sám,abych puškaře zbytečně nezdržoval od jiné práce.
Uživatelský avatar
Durell
Zkušený diskutér
Příspěvky: 731
Registrován: stř 25.1.2012, 16:43
Bydliště: PB-SK

Re: Přestavby zbraní aneb jak si něco zbastlit

Příspěvek od Durell »

Tak Veľmi pekne spravená zbraň. Naozaj gratulujem k výsledku. A môžem povedať, že to je iný chrobák do hlavy. :wink:
SAUER 202- 9,3x62, Swarovski z6i 2-12x50, Blaser R8 PS 6,5x284 Norma , Zeiss VICTORY V8 1.8–14x50, CZ 550 - 6,5x284 Norma Nightforce SHV 5-20x56, Sig-sauer 2022 spc 9mm Luger, zeiss conquest hd 8 x 42,Leica Rangemaster - 1600 B CRF
Lipes
Nový návštěvník
Příspěvky: 28
Registrován: pon 30.4.2012, 20:34

Re: Přestavby zbraní aneb jak si něco zbastlit

Příspěvek od Lipes »

Zdravíčko chlapy je vz. 24 dobrá na přestavbu?? pažby v pohodě závěr taky ale jestly to stojí za to a ten mechanismus se závěrem je na přestavbu vhodnej,ráže tak 308(původní 8x57)
duch Pampuch
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 366
Registrován: čtv 02.8.2007, 13:32

Re: Přestavby zbraní aneb jak si něco zbastlit

Příspěvek od duch Pampuch »

To Jiskra: moc hezké, ale ještě dotázek, spoušť původní? Pokud né, tak vyprávěj, přeháněj, dle mého je to nejslabší místo ZKK.
BwanaHunter
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1907
Registrován: úte 13.10.2009, 21:01

Re: Přestavby zbraní aneb jak si něco zbastlit

Příspěvek od BwanaHunter »

jiskra> moc fajnová flinta. I ráže je dobrá. Jen by mě zajímalo, jak jsi docílil toho, že pojistka necvaká. To se mi zatím nepodařilo, a to mě, asi jako jediné, poměrně dost vadí. Díky...
S trofejemi je to jako s ženami. Nejlepší je ta příští.
Jiskra
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 375
Registrován: stř 10.3.2010, 9:11

Re: Přestavby zbraní aneb jak si něco zbastlit

Příspěvek od Jiskra »

Přiznám se,že na to jsem nepřišel sám,ale puškař to věděl.Ona totiž necvaká pojistka jako taková,ale ta součástka co pojistku aretuje(ta západka pod pružinkou).Tím jak tam chodí se zemedělskou vůli,tak jak přeskočí z jednoho vybrání do druhého tak cvakne do boku pouzdra závěru i když se přidrží páčka pojistky palcem.Takže já jsem to vyřešil navařením mikronávaru laserem a dolícováním.Součástka tam teď chodí s minimální vůli jen dopředu,dozadu a ,,nešprajcuje se".Ještě jsem pojistku předělal a teď mám odjištěno dopředu a zajištěno k sobě.Mám to tak i na kul. Tikka T3 a pořád jsem u ZKK musel přemýšlet jestli mám odjištěno,nebo zajištěno.V odjištěném stavu tzn. poloha páčky vpředu teď neblokuje otevření závěru,což někdo může pokládat za nevýhodu,ale u mne převažuje možnost vybíjet bezpečně schránku i když mám zajištěno tj. poloha pojisky vzadu.Prostě ať zajištěno,nebo odjištěno můžu hrkat závěrem.Samozřejmě jinak je dodržena původní bezpečnost pojistky a spoušťáku.Nevzal bych si na triko nějakou pofidérní funkci pojistky.Jinak pokud by se tam dala originál pojistka,tak to bude zase jako původní stav.Prostě je to vratná úprava,takže kdybych zbraň prodával a kupující si přál mít to jak to bylo původně,tak to jde.Náhradní pojistku kterou jsem upravil jsem dostal od kamaráda puškaře.Já jsem strojař,on puškař,tak se nějak doplňujem.Já vymýšlím bejkárny a spoluje je realizujem. :D
Čekal jsem co z toho ZKK vyleze,chvilkama jsem i pochyboval jestli to bude stát za to,ale teď tu pušku mám rád a to je u mě moc důležitě.Já má ke svým zbraním vztah a není mi jedno čím střílím.
Uživatelský avatar
kojot
Zkušený diskutér
Příspěvky: 860
Registrován: úte 04.9.2007, 7:03
Bydliště: okres Blansko

Re: Přestavby zbraní aneb jak si něco zbastlit

Příspěvek od kojot »

Řešil jsem podobnou otázku, jako Jiskra. Celý trik je v té součástce, resp. západce. Je umístěna na pružině v pouzdru závěru a zapadá do vybrání ovladače pojistky. Pomocí zubařské vrtačky s brusným kamenem jsem opracoval západku a vybrání ovladače taky, aby do sebe co nejpřesněji zapadali bez vůlí. Pak jsem zkrátil tlačnou pružinu západky o jednu otáčku. Pojistka je tichá s daleko lepším chodem. Zároveň je ale blbuvzdorná, tudíž nelze při běžné manipulaci (nošení) odjistit. Ten samý postup s pružinou jsem použil i u CZ 550.

Spoušť s napínáčkem jsem vyměnil za klasickou bez ladění. Pouze jsem ji dopasoval do lučíku s ohledem na nejjemnější chod bez vůlí. Její protilehlou páku jsem pak oblepil páskou pro vymezení vůlí v bicím mechanizmu, kde trochu "lítala". Teď tam mám řekl bych lepší Galašovu bleskovku s krokem pod 1 mm a odporem 500 g. Prozatím jsem spokojen.
Kdo netermí s námi, termí proti nám
Jiskra
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 375
Registrován: stř 10.3.2010, 9:11

Re: Přestavby zbraní aneb jak si něco zbastlit

Příspěvek od Jiskra »

Napínáček je berlička pro ty co neumí dobře střílet.Bez urážky všech co jej používají.A ten na ZKK je hrozný.Naštěstí po výměně za normální jazýček a vykuchání napínáčku jde spoušť pěkně vyladit a opravdu nevidím rozdíl mezi ZG.500g bych si já na loveckou zbraň nedal.Zdá se mi to už dost málo kvůli bezpečnosti,ale nechci to kritizovat.Odstřelovačky mivají od 1kg nahoru a není problém se strháváním.Jde hlavně o hladkost chodu.Pod 800g bych nešel a zrovna tak nějaký moc krátký chod spouště.
Mě materiál na západce chyběl.Byla tam vůle jako prase a to nezbývá než mat. přidat.Pak jsem to samozřejmě všechno zaleštil.Pružinu jsem nezkracoval,protože jsem nechtěl snižovat odpor změny polohy páčky pojistky,ale jeden závit je určitě vpohodě.Tu pásku, až se ti omačká, můžeš nahradit vinutou pružinkou z pružinového drátu cca 0,8-1mm,která se zavěsí na kolík ,který vepředu držel páku napínáčku.Nezvedne ti to odpor ani o gram(tlačí na spoušť.jaz. směrem jako když ho mačkáš) a zároveň to vymezí tu malou nepříjemnou vůli,kterou jsem tam měl taky.Ještě jsem zvětšoval o 0,1mm otvor pro kolík spouště ve schránce a samotném jazíčku a dával nový kolík s vůlí cca 0,003mm a vymezoval vůli jazíčku do boku.Tím se odstranily veškeré ,,vakly" spouště.Tak jsem práskl veškeré své know how,ale šikovným budiž přáno :D .

Jen chci varovat kutily,že není nic horšího,než puška napadená kutilem domácím.Už jsem opravoval různé hrůzy a bohužel i po některých rádoby puškařích a to by pak člověk plakal.Taky se nerýpu v plynovém kotli,když tomu nerozumím a zavolám servisáka.Každý má dělat to co umí.
Kojote neber to prosím v žádném případě jako jakoukoli kritiku,je to jen pokec a můj osobní názor a ten kutil nebyl myslen na tebe,ale všeobecně!! :)
Uživatelský avatar
kojot
Zkušený diskutér
Příspěvky: 860
Registrován: úte 04.9.2007, 7:03
Bydliště: okres Blansko

Re: Přestavby zbraní aneb jak si něco zbastlit

Příspěvek od kojot »

kojot píše:
Spoušť s napínáčkem jsem vyměnil za klasickou bez ladění. Pouze jsem ji dopasoval do lučíku s ohledem na nejjemnější chod bez vůlí. Její protilehlou páku jsem pak oblepil páskou pro vymezení vůlí v bicím mechanizmu, kde trochu "lítala". Teď tam mám řekl bych lepší Galašovu bleskovku s krokem pod 1 mm a odporem 500 g. Prozatím jsem spokojen.
Odpor a délka chodu je otázka jednak vkusu, jednak bezpečnosti. Všechno jsem podrobil důkladným nárazovým testům, jinak bych s tím nikam nechodil. Na bezpečnost jsem úchyl. Když říkám blbuvzdorná, musí být opravdu blbuvzdorná, protože není vyloučeno, že s ní bude střílet i někdo jiný a proto musí být vše provedeno jako u originálu, akorát s citem pro detail bez nevratných úprav (moje krédo). Přestavby, spíše pak drobné úpravy jsou dobré a prohlubují citový vztah ke zbrani. Zároveň je třeba druhým dechem dodat, že mohou být nebezpečné jak pro uživatele samotného, tak pro jeho okolí a proto bych je spíše vždy svěřil někomu, kdo tomu rozumí. Ono ta puškařina je velkým dílem hlavně strojařina. :wink:
Kdo netermí s námi, termí proti nám
pufr
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2906
Registrován: ned 10.2.2008, 20:04
Bydliště: Kousek západně od Prahy

Re: Přestavby zbraní aneb jak si něco zbastlit

Příspěvek od pufr »

Několik západek pojistky ZKK jsem vyrobil z otěruvzdorného plastu (dostal jsem ho jako "teflon") a přesně dolícoval. Pružinu západky jsem nechal jak je. Čep spouště i díru pro něj - ve spoušti i "spodní desce" kamarád dělal mírně kuželové a podložky vkládal jen na "tenčí" straně.
Pufr
Odpovědět