Rys ve středních Čechách

Vše o lovectví a myslivosti u nás (něco jako poradna)
Uživatelský avatar
Leon
Moderátor
Příspěvky: 2773
Registrován: sob 23.9.2006, 16:51
Bydliště: kousek od M.B.

Re: RYS VE STŘEDNÍCH ČECHÁCH

Příspěvek od Leon »

BwanaHunter píše:posmiros> taky jsem kluk z vesnice, ale takovéhle příspěvky mě deptají. Pokud se v současné krajině středních Čech bude té kočce líbit, bude se jí tam dařit, a nebude působit jiné potíže, než to, že si uloví svojí přirozenou kořist a další případné škody budou v rámci tolerance, proč by tam nemohla být? Že někomu zakousne děti, tomu snad nikdo nevěří. Spárkatá zvěř působí škody, leckdy velké, a to nám nevadí, a když by to měla být jiná zvěř, budeme ječet? Jak se pak lišíme od těch pošahaných objímačů stromů? Jasně, pokud něco přeroste přes hlavu ála kormoráni, tak to řešme, ale zatím se nic neděje, ale u "piva" se bouří a ještě do toho taháme politiku.... chjo.
nejseš sám koho to deptá a naprosto s tebou souhlasím když čtu tyhle příspěvky tak nechápu :roll: to že jim 90% drobný sežere john deer s černou to jim nevadí na john deera nemůžou a z černý je dobrá náplň do mrazáku tak to je v pořádku ale běda když jim v lese lítá něco se zahnutým zobákem nebo by dorazila nějaká šelma tak je to šílenej problém
CZ 550 american 308win.
Uživatelský avatar
fesoj
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2265
Registrován: pon 24.1.2011, 12:15
Bydliště: Východní Krkonoše /Žacléřsko/

Re: RYS VE STŘEDNÍCH ČECHÁCH

Příspěvek od fesoj »

To volání po regulaci káňat mi silně připomnělo stížnosti mé tchyně, jak jí káňata kradou slepice. Povídám jí : "Babi, nekřivděte těm užitečným ptákům, vždyť to není pravda !" A nakonec to babička uznala :"Josef, měls pravdu ! Slepice běhají po louce, káně krouží nad nimi a nic se neděje - ale jak se objeví ta kurva s tím dlouhým vocasem :lol: /jestřáb/ :lol: , tak je zle..."
Kritériem pravdy je praxe.
Uživatelský avatar
Leon
Moderátor
Příspěvky: 2773
Registrován: sob 23.9.2006, 16:51
Bydliště: kousek od M.B.

Re: RYS VE STŘEDNÍCH ČECHÁCH

Příspěvek od Leon »

tak to je dobrý fesoji :lol: :lol: tyhle pohádky o tom jak káně nosí bažanty a 5kg zajíce slyším každou chvilku až se divím že jsou sokolníci tak natvrdlý že si tak ůžasnýho lovce nepořídí :lol: :lol: ale zpátky k rysum v naší přírodě :wink:
CZ 550 american 308win.
Posmiros
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 471
Registrován: čtv 02.8.2012, 12:48

Re: RYS VE STŘEDNÍCH ČECHÁCH

Příspěvek od Posmiros »

Neříkejte mi, že když jsou mláďata zajíců, bažantů atd. že to káně nechytne... Je jasný, že dospělý neloví, ale dospělý neuloví ani ten zmíněnej John Deere ani černá :D
CZ 550 Standart .308 Win.- Meopta R1r 3-12x56 RD
CZ 557 Predator .308 Win - Pard NV008S
Bettinsoli Diamond Lux 12/76, 12/76
Mikulda
Častý návštěvník
Příspěvky: 73
Registrován: čtv 16.8.2012, 17:48

Re: RYS VE STŘEDNÍCH ČECHÁCH

Příspěvek od Mikulda »

Tak pan rys už loví i u nás. Našel jsem dva kusy srnčího. Docela rád bych ho viděl lovit. Škoda, že pravděpodobnost toho je tak malá. No tak uvidíme jestli nám to srnčí vyselektuje a zbydou jen silný kusy. Pokud se u nás zabydlí na stálo. Zatím vždycky jen procházel...Ještě by se mohl dát do lišek, těch máme taky dost....Uvidíme...
Uživatelský avatar
fesoj
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2265
Registrován: pon 24.1.2011, 12:15
Bydliště: Východní Krkonoše /Žacléřsko/

Re: RYS VE STŘEDNÍCH ČECHÁCH

Příspěvek od fesoj »

Pokud se někde rys objeví jako nový fenomén a "zabydlí se nastálo", zcela jistě dojde k redukci srnčí zvěře, ale že by dokázal zlepšit kvalitu její populace, tím bych si nebyl vůbec jistý - a pokud ano, bude to dlouhodobá záležitost, první pozitivní výsledky se určitě neprojení dřív, než za nějakých 10 let, pokud ovšem vůbec...
Kritériem pravdy je praxe.
Odpovědět