Myslivecké zážitky

Vše o lovectví a myslivosti u nás (něco jako poradna)
Odpovědět
Uživatelský avatar
Leon
Moderátor
Příspěvky: 2773
Registrován: sob 23.9.2006, 16:51
Bydliště: kousek od M.B.

Re: Myslivecké zážitky

Příspěvek od Leon »

hlavně to chtělo psa :wink:
CZ 550 american 308win.
Uživatelský avatar
Tommy
Zkušený diskutér
Příspěvky: 722
Registrován: pon 12.1.2009, 12:34
Bydliště: Olomouc

Re: Myslivecké zážitky

Příspěvek od Tommy »

radekbartik píše:Nemáte prosím někdo podobnou zkušenost? Dnes v cca 21:30 jsem střílel na prase odhad cca 30 kg. Vzdálenost cca 80 metru. Zdalo se mi,ze jsem slyšel dobre naráz kule, ale mohlo to byt i do země. Po raně se všechno rozuteklo do paseky vzdálené cca 70 metru. Najít nastřel nemožné. Po cca minutě Od výstřelu se v pasece ozvalo ryceni prasete jak při domácí zabijecce, pak jsme ještě parkrat ze stejny ho mista slyseli prasknutí větve a i prase. Rano tam půjdu zkusit psa. Mate někdo podobnou zkušenost???vubec netuším co to muže byt...
A čím si střílel? Klidně to mohlo být chybený a při úprku se seklo někde v haluzích,to pak taky kvíčí jak o život než se vysvobodí.
Petr1970
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1867
Registrován: úte 26.1.2010, 9:46

Re: Myslivecké zážitky

Příspěvek od Petr1970 »

tak dneska paráda na konec roku, -2-3 stupně, azuro, sníh (pod tím led) na vysočině... nějakej zajíc se střelil, hodně jich uteklo takže taky dobrý, procházka...

zaplatil sem kilo za popílení jedličky 4mm magnum z 15 metrů - zajíc se holt dobře kryl :-) - prej kdyby to bylo před vánocema tak to mám bez pokuty, ale co se stromkem 29.12 :-)
ZKM 456
Fabarm Elos C
Beretta 682 special skeet (bez gold a bez E)
W-Vanguard, .308W, 4-16x50 Vortex PST
Uživatelský avatar
radekbartik
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 104
Registrován: pát 14.9.2007, 6:35
Kontaktovat uživatele:

Re: Myslivecké zážitky

Příspěvek od radekbartik »

7x65R, RWS ID
Uživatelský avatar
Andy
Administrátor
Příspěvky: 1840
Registrován: úte 01.8.2006, 14:17
Bydliště: Praha

Re: Myslivecké zážitky

Příspěvek od Andy »

Pred pul hodkou jsem dopasl cca 50-60kg knourka (samotny kus) :-) za hodinu preoral na poli cca 50m^2, zajimave je, ze srnci okolo klidne, cca 70m od neho. Mesic krasne sviti, ale bez NV bych ho na te oranici nevidel.
TIKKA T3 Varmint Stainless 308WIN, Leupold VX3 4,5-14x50 long range ill fine duplex
TIKKA T3x TAC 300WM, EAGLE TSV 14:02/75 640
ZKM452 22LR, PARD 008
IZ27M 12x76
Uživatelský avatar
Zdenek41
Zkušený diskutér
Příspěvky: 3179
Registrován: ned 24.9.2006, 16:01
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Myslivecké zážitky

Příspěvek od Zdenek41 »

To Andy zrovna jsem dopil poslední litr zelený,fuj a řeknu,že bych byl raději venku,ale ukončeni lovecké sezony i s manželkama a milenkama je taky super :wink:
romann
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 108
Registrován: sob 26.1.2008, 17:31

Re: Myslivecké zážitky

Příspěvek od romann »

Včera jsem byl u sousedů na naháňce a když jsem prošlapával ostružiní tak se předemnou zvedlo prase ani jsem nestačil zareagovat akorád jsem křikl prase do leva padly dvě rány a prase padlo bylo to sele tak 40kg. Pohnu se dopředu a předemnou se to začne hejbat tak se nachystám křiknu na sousedy prasata a najednou vyběhnou dva kusy srnčího.Podle teplejch zálehů jsem zjistil že sele a srnčí leželi tak tři metry od sebe.
Uživatelský avatar
Tony30
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 238
Registrován: stř 09.6.2010, 15:47
Bydliště: Mělnicko.

Re: Myslivecké zážitky

Příspěvek od Tony30 »

Tak nám ten rok pěkně končí.
Dostal jsem hlášku že na poli morduje nějáký pes srnčí.Hned skáču do auta a jedu na místo(pouze s nožem,nemám-stráž).
Na onom místě už na dálku spatřím opravdu psa většího vzrůstu,černé barvy se svěšenýmy slechy jak morduje kus,vyběhnu a přitom na něj řvu.Pes se dává na úprk.Na místě neštěstí zjištuji že se jedná o mladého srnečka v kondyci,ale bohužel má na krku a hlavě hluboké tržné rány a ač nerad musím ukončit jeho trápení.
Už jen ležel a rychle oddychoval.Tak nerad dávám zárazy.
Po zárazu mu vzdávám hold se slzamy v očích a v ten okamžik jak nad ním stojím,přelétá přes nás asi 80-100 hus,jako by mu naposled mávaly.
Když jsem mu dával pos.hryz,zjištuji že je to srnče,krásný srneček s pučnicemi jak roček.
Váha ve výkupu ukazuje 12kg.
CZ 550FS 308W-Zeiss Victory Varipoint 3-12x56 os.60
ZH324 7x57R,16/70-Docter 2,5-10x48 os.60
Baikal-27EM-M 12/76,12/76
Uživatelský avatar
Zdenek41
Zkušený diskutér
Příspěvky: 3179
Registrován: ned 24.9.2006, 16:01
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Myslivecké zážitky

Příspěvek od Zdenek41 »

Až mi šel mráz po zádech z toho čtení,akorát o tom výkupu si tam psát nemusel :wink: Nečtem to jen my.
Petr1970
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1867
Registrován: úte 26.1.2010, 9:46

Re: Myslivecké zážitky

Příspěvek od Petr1970 »

dneska sem obešel půlku revíru - každej krmelec napranej přes okraj, všude nacpaný bokem sušený pečivo, mrkev.... lidi z vesnice od vánoc zásobujou zvěř tak že ke krmelcům nemusíme :-)

odpovědně se předem zeptají jestli můžou a pak to tam fedrujou jak šílený - holt většina z nich skoro 14 dní doma, děti na vánoce atd..

takže takový ty pocity že tchýně spadne s novým autem ze srázu - sem rád že se lidi staraj, na druhou stranu zase couraj po lese... :-) ale radši než kdyby dělali naschvály.. snažíme se vycházet ze všema (hasiči, rybáři i lidi co nikde nejsou - guláše a zvěřina na různé akce..).. lici v rámci možností dobrý, psy venčej jen na loukách za barákama atd....

takže do novýho roku, ať to vydrží a zítra ráno ať je jasno, budíka mám na 5 ráno:-)
ZKM 456
Fabarm Elos C
Beretta 682 special skeet (bez gold a bez E)
W-Vanguard, .308W, 4-16x50 Vortex PST
Uživatelský avatar
fesoj
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2265
Registrován: pon 24.1.2011, 12:15
Bydliště: Východní Krkonoše /Žacléřsko/

Re: Myslivecké zážitky

Příspěvek od fesoj »

Tady u nás také lidé nosí zvěři pečivo, jablka, mrkev... Ovšem jen do krmelců, které jsou kousek od města - mně to nehrozí, ale na druhou stranu mi to ani nevadí, vždyť mám krmelec kousek od baráku. Jenom na Štědrý den je v něm pravidelně založeno někým jiným. Nikdo od nás ze vsi to není, ani žádný chalupář a vysvětlení mě docela překvapilo. Ten krmelec jsem "zdědil" po kamarádovi, který je již pár let ve věčných lovištích. Měl syna, dnes již dospělého. Ten se sice nepotatil, myslivost mu nic moc neříká - ale na památku táty, který byl zaníceným myslivcem, vášnivým lovcem a především dobrým člověkem, synek každý rok na Štědrý den sedne do auta a jede založit do krmelce, ke kterému od dětství na Vánoce chodil s tátou. Krásná rodinná tradice...
Kritériem pravdy je praxe.
Uživatelský avatar
lörinc
Zkušený diskutér
Příspěvky: 963
Registrován: čtv 24.5.2007, 17:33
Bydliště: Prostějovsko

Re: Myslivecké zážitky

Příspěvek od lörinc »

Tak jeden zážitek. Plánovaná obchůzka umělých nor. První jsem si vybral tak tři roky starou jednovsukovou noru ve které ještě nikdy nic nebylo. Čas perfektní, večerní pozvání na prasátka nebylo ohroženo :) . 13.50 pouštím v tichosti do nory svého draka s tím že liška "vezme roha" a uteče - jestli tam teda nějaká bude :? . Po pár minutách slyším zakňučení a a asi po další minutce mám hrdinku venku s barvou na mordě :D . No jo první norování....... Chuť měla, ale jaksi odvaha zůstala trochu vzadu, takže telefonát bratranci. Ten to z WC ze Zlína do Prostějova zvládl k noře za 30 minut :shock: :shock: , docela dobrej :D . A jeho bezmozek jago se pustil do práce. Pustili jsme mu na pomoc ještě moji hrdinku, ale po asi pětiminutovém boji s jagem si odnesla víc šrámů jako od lišky, ale přežila, což ji ctí, protože to co má ten pes za sebou je neuvěřitelné. Sice hlasivky nás obou v prdeli, ale dobrý. Batránek ji i pochválil že se nedala :D . No a pak už pomoc jeho psovi který hlásil v kotli. Já napřed zlomil rýč, bo bylo jaksi přimrzlo :? . Telefonát nájemci... ten to zvládl z asi 500 metrů vzdáleného domu za 15 minut - docela nepoměr se Zlínem :lol: . No kopání a kopání. Abych to zkrátil. Liška se podhrabávala pod kotlem do nikam..., prostě do země. Do kotle ji asi 10 centimetrovou dírou trčela oháňka a zadní běhy. To jí jago všechno ukousal a lišku jsme vykopali po asi třech hodinách zhaslou, bez rány, oháňky a zadních běhů. Foto mám, ale nedám, protože pro mě je liška asi nej zvěř a takovou prezentaci si nezaslouží. Bohužel i tak může dopadnou norování v umělé noře. Nora zůstala otevřená a na jaře z ní bude dvouvsuková..... že na to vždycky člověk přijde, až tam má svého společníka..... :? .
No a prasata?? Prej se kopu jako kokot a na kocni liška :lol: :mrgreen: . To víš Tome........ jo a ten lišák bude asi zlatej :wink:
Sauer 101, .30-06, Tikka T3 Varmint .243 win.+Nikon Monarch E 2,5-10x56 Ill, ZG 47 8x57 JS, ZG 47 8x60 S, ZKM 455 22 LR+Delta 4x32AO, UB 12/12, Gustav Tichý 16/16
Uživatelský avatar
Zdenek41
Zkušený diskutér
Příspěvky: 3179
Registrován: ned 24.9.2006, 16:01
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Myslivecké zážitky

Příspěvek od Zdenek41 »

Pěkné povídání,za život se přihodí ledacos.My v umělých dáváme do přostřed bukový špalek.Pokud neni kontakt od kmotry tak to vždy stihne....A někdy se jí to povede uplně. :lol:
Uživatelský avatar
lörinc
Zkušený diskutér
Příspěvky: 963
Registrován: čtv 24.5.2007, 17:33
Bydliště: Prostějovsko

Re: Myslivecké zážitky

Příspěvek od lörinc »

To mi taky Zdendo dáváme špalek. Ale liška musela být zrovna ve vsuku a potkala se se psem.Potom už si to bránila. Kdyby ji pes načapal v kotli tak si myslím že vyjela jak střela. A taky jsem s tím počítal....
Sauer 101, .30-06, Tikka T3 Varmint .243 win.+Nikon Monarch E 2,5-10x56 Ill, ZG 47 8x57 JS, ZG 47 8x60 S, ZKM 455 22 LR+Delta 4x32AO, UB 12/12, Gustav Tichý 16/16
kopov.c
Zkušený diskutér
Příspěvky: 674
Registrován: stř 18.8.2010, 23:16
Bydliště: Již.Morava okr.Blansko
Kontaktovat uživatele:

Re: Myslivecké zážitky

Příspěvek od kopov.c »

Michale,stačí jít jednou na lišky a hned máš zlato.To má někdo štěstí :) Lišek vidím ročně desítky,ale takovou co jsi střelil ty jsem možná ještě neviděl.Ono to ale možná bude tím,že je neprohlížím tak zblízka :)
Odpovědět