Pytláctvi na Jindřichohradecku

Cokoliv se událo ve spojitosti s lovectvím a myslivostí.
Karel61
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 310
Registrován: sob 06.2.2010, 20:53
Bydliště: Česká Kanada

Re: Pytlactvi na Jindrichohradecku

Příspěvek od Karel61 »

Nejhorší je, že hospodčtí to od pytláků berou a nikdo pořádně nekontroluje jestli mají doklady o původu zvěřiny a patřičná vyšetření. Já osobně si zvěřinu v restauraci ani nedám, protože bůh ví odkud je a jak byla ošetřena.
V tom případě si nedávejte ani jiné maso, protože to se tahá jako odpad z Polska, Číny a podobně, kde se na nějaké vyšetření stejně kašle a papír se na to napíše. Jestli nevěříte, kupte si maso v západním Německu nebo Francii a budete koukat, jaký je to rozdíl. Jsem z oboru a mohu Vás ujistit, že zvěřina i bez vyšetření je u nás kvalitnější, než v podřadné jakosti dovážené kuřecí, vepřové a hovězí distribuované "legálně" přes velkoobchod.
Uživatelský avatar
Pyros82
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 131
Registrován: pon 09.8.2010, 16:09

Re: Pytlactvi na Jindrichohradecku

Příspěvek od Pyros82 »

To: Karel 61, myslím si, že jste docela úspěšně můj příspěvek překroutil. Nikde jsem nepsal o budování soukromé armády ani jsme nepsal o vymáhání práva od toho jsou tady státní orgány, které to mají provádět. O tom jak to provádí by se dalo jistě daleko sáhle diskutovat. Jsem také daňový poplatní a každý měsíc co se podívám na výplatní pásku, tak mě rozhodně netěší kolik si stát sebere z toho co vydělám. Ani nejsem tak naivní, abych si myslel, že tady všechno funguje a je ideální. Já, ale dělám myslivost, protože mě to baví, pro ty zážitky co mi to umožňuje a ne pro naše poslance, senátory nebo kohokoliv dalšího. Jen jsem podotýkal, že máme určitě dostatek možností jak se snažit s pytláctvím bojovat nebo ho aspoň omezovat, ikdyž to nebude nijak jednoduché. Každopádně nebudu sedět jako vy na zadku a bědovat jak jsou všichni proti mě a jak to všem prochází. Tak běžte k volbám a něco s tím udělejte. Lepší je zkusit něco udělat než nedělat nic.
Remington 700XCR long tactical range 308 win.- puškohled Meopta ZD 6-24x56mm Mil-Dot 2
Baikal IŽ-43 E 1C ráže 12/76, 12/76 -puškohled Meopta Artemis 2000 6x42mm
Malorážka ZKM 456 model 4 - puškohled Leupold Mark4 8,5-25x50mm LR/T ilum.
Karel61
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 310
Registrován: sob 06.2.2010, 20:53
Bydliště: Česká Kanada

Re: Pytlactvi na Jindrichohradecku

Příspěvek od Karel61 »

Pyros82 píše:Každopádně nebudu sedět jako vy na zadku a bědovat jak jsou všichni proti mě a jak to všem prochází. Tak běžte k volbám a něco s tím udělejte.
Žádám Vás, abyste tento výrok vzal zpět. Není pravda, že sedím na zadku a běduji.
A prosím Vás, můžete mi poradit třeba přes SZ, kterou bandu zlojedů mám volit, aby ke zlepšení došlo? Budu Vám vděčen.
Uživatelský avatar
Pyros82
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 131
Registrován: pon 09.8.2010, 16:09

Re: Pytlactvi na Jindrichohradecku

Příspěvek od Pyros82 »

To:Karel 61 pokud se vás můj výrok dotkl, tak se vám omlouvám, ale z vašeho přízpěvku to tak na mě působilo.
Remington 700XCR long tactical range 308 win.- puškohled Meopta ZD 6-24x56mm Mil-Dot 2
Baikal IŽ-43 E 1C ráže 12/76, 12/76 -puškohled Meopta Artemis 2000 6x42mm
Malorážka ZKM 456 model 4 - puškohled Leupold Mark4 8,5-25x50mm LR/T ilum.
dalas
Administrátor
Příspěvky: 3396
Registrován: úte 25.9.2007, 8:08
Bydliště: Brno, honitba Žďársko

Re: Pytlactvi na Jindrichohradecku

Příspěvek od dalas »

Kolegové, myslím, že není důvod přecházet do osobní roviny a něco si vyčítat. Pyros86: nepředjímej věci, které nemůžeš objektivně posoudit! To na co reagoval karel61.
Tikka T3 Varmint 308W, Weatherby Mark V Accumark .300Win. Mag., IZH94 12x76/308W, IZH 27 EM 12x76/12x76, Suhl 150 Standard .22LR
Karel61
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 310
Registrován: sob 06.2.2010, 20:53
Bydliště: Česká Kanada

Re: Pytlactvi na Jindrichohradecku

Příspěvek od Karel61 »

To Pyros: Omluvu přijímám a děkuji. Chápu, že jsme se trochu podráždili navzájem. Jinak také mám myslivost rád, snažím se dělat co umím, v tom jsme si zajedno. Lesu,lovu..
Uživatelský avatar
Zdenek41
Zkušený diskutér
Příspěvky: 3179
Registrován: ned 24.9.2006, 16:01
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Pytlactvi na Jindrichohradecku

Příspěvek od Zdenek41 »

Mě se osobně příspěvky Karla 61 líbí.Ví o čem psal.Také dělám potraviny a vím o tom svoje.Opravdu,kdyby měl člověk vědět co se sem občas dostane z venku tak nemůže jíst nic,zvěřina je projevem závisející na přírodě v které žije.A tu ovlivnuje zase jenom člověk.A u toho tak jak už se jedná o pytláctví či manon to končí.
Naposledy upravil(a) Zdenek41 dne pát 04.1.2013, 19:51, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
fesoj
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2265
Registrován: pon 24.1.2011, 12:15
Bydliště: Východní Krkonoše /Žacléřsko/

Re: Pytlactvi na Jindrichohradecku

Příspěvek od fesoj »

S tou ilegální zvěřinou v restauracích je to podobné jako s ilegálním alkoholem. Ten se také vyráběl, distribuoval a prodával ve velkém a nikomu z kompetentních činitelů to nevadilo, neviděli to nebo nechtěli vidět. Teprve když se k věrozvěstovi Pančodějovi přidal jeho druh Metyl a umřelo pár lidí, začala policie konat - a ejhle, najednou bylo odhalených ilegálních stáčíren jako hub po dešti. Jenže na upytlačenou zvěřinu zatím bohudík /nebo bohužel/ nikdo neumřel a tak na to kompetentní orgány, od zemědělské a potravinářské inspekce přes státní veterinu až po policii hází bobek. Dokud nebudou do hospod chodit na tohleto kontroly a ukládat pořádné flastry, aby se každý bál koupit zvěř bez plomby a úmrtního listu, bude se pytláctví vyplácet a těch pár případů, kdy se nám ve spolupráci s policií podaří zjistit a zejména usvědčit pachatele, bude pořád jen tou pověstnou špičkou ledovce. Šlo by to radikálně řešit, ne že ne, stejně jako ten chlast - jenže když se nechce, je to horší, než když se nemůže. A to vůbec nemluvím o případech, kdy jsou v hromadných sdělovacích prostředcích pytláci prezentováni jako hrdinové a ne jako sprostí a suroví zloději, ač ničím jiným nejsou.
Kritériem pravdy je praxe.
Odpovědět