Pákové opakovačky

Vše o kulovnicích a malorážkách
Odpovědět
psdk
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 130
Registrován: úte 13.1.2009, 12:24
Bydliště: Opava

Re: Pákové opakovačky

Příspěvek od psdk »

Marsy píše:Pakovky zakazany nejsou at je to winchestrovka,marlin atd..At si kazdej mysli o nich co chce :mrgreen: Edelweiss ma pravdu,kazdej mame svuj vkus :wink: :mrgreen:
Jestli Vám to pánové nedošlo tak Savage 99 je taky páková opakovačka akorát jiné konstrukce než profláknuté Winchestry ... a vzhledem k tomu, že je to vlákno o pákovkách tak čistě konstatuju, že mezi pákovkama, se kterýma jsem lovil je to můj favorit, ale každý ať si loví čím chce ...

Kdo to nezná tak plno obrázků je třeba tady: http://images.google.cz/images?q=savage ... CCEQsAQwAw

a to Marsy: Kde jsi tady vyčetl, že by pákovky byly zakázané? ta moje poznámka o zakázaných způsobech lovu samonábíjecíma zbraněma s kapacitou x+1 byla reakcí na Edelweissovu nepřesnou formulaci, kterou jsem si blbě vyložil ... takže trochu offtopic, protože o pákovkách ani slovo
ZKK600, ZG47, Savage 99, Mannlicher6,5x55SE, Mannlicher308Win, MannlicherM95, troják Fuckert, KB Holek Brno, koza Holek, Stevens,KB Tikka, Petřík, Husqvarna, Marochi, Voere, CZ75PD, CZ 75RAMI, karabina TIRMAX, ...
dvě Borderteriérky
psdk
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 130
Registrován: úte 13.1.2009, 12:24
Bydliště: Opava

Re: Pákové opakovačky

Příspěvek od psdk »

Edelweiss píše:Si ju prohlédni pořádně :-)) zlatý marlin :wink: savage je kopytoidní (i když funkční).
A o tom to přesně je ;-) každý máme jiný vkus ... ale co hlavně jak to trefuje
ZKK600, ZG47, Savage 99, Mannlicher6,5x55SE, Mannlicher308Win, MannlicherM95, troják Fuckert, KB Holek Brno, koza Holek, Stevens,KB Tikka, Petřík, Husqvarna, Marochi, Voere, CZ75PD, CZ 75RAMI, karabina TIRMAX, ...
dvě Borderteriérky
Uživatelský avatar
Leon
Moderátor
Příspěvky: 2773
Registrován: sob 23.9.2006, 16:51
Bydliště: kousek od M.B.

Re: Pákové opakovačky

Příspěvek od Leon »

Ede je to takový zvláštní prasopes ale hold někdo má rád tlustý někdo hubený tak se každému líbí něco jiného
CZ 550 american 308win.
rimar77
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1361
Registrován: ned 29.3.2009, 14:49
Bydliště: jižní čechy

Re: Pákové opakovačky

Příspěvek od rimar77 »

chtěl jsem se zeptat kterej z těch modelů Marlina by byl na myslivost asi nejlepší volba? a aby na ně šla lišta kvůli optice

model 1895, 1895 cowboy a 1895 guide gun

nebo spíš jakej je mezi nima podstanější rozdíl ? ten model Cowboy má delší hlaveň to jsem našel ale co ten Guide Gun? jednalo by se mi o ráži 45x70guv
sided
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 163
Registrován: ned 28.2.2010, 15:57

Re: Pákové opakovačky

Příspěvek od sided »

Rozdíl je především v délce hlavně, Cowboy 26", Clasic 22", GuideGun 18". Protože 45/70 je původně černoprachá patrona a i v bezdýmé formě se používají pomalé prachy tak platí čím delší , tím lepší :) Pokud to máš jenom na hromadu a na nahánky tak stačí i 18" . Cowboy má navíc jiné pažbení a větší kapacitu zásobníku, tuším 9 kousků. Šína jde na všechny.
rimar77
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1361
Registrován: ned 29.3.2009, 14:49
Bydliště: jižní čechy

Re: Pákové opakovačky

Příspěvek od rimar77 »

sided píše:Rozdíl je především v délce hlavně, Cowboy 26", Clasic 22", GuideGun 18". Protože 45/70 je původně černoprachá patrona a i v bezdýmé formě se používají pomalé prachy tak platí čím delší , tím lepší :) Pokud to máš jenom na hromadu a na nahánky tak stačí i 18" . Cowboy má navíc jiné pažbení a větší kapacitu zásobníku, tuším 9 kousků. Šína jde na všechny.
děkuju a ještě bych se zeptal jak se vlastně pákovky čistí?? musíš přes ústí a nebo jde nějak vyndat hlaveň??
Uživatelský avatar
Leon
Moderátor
Příspěvky: 2773
Registrován: sob 23.9.2006, 16:51
Bydliště: kousek od M.B.

Re: Pákové opakovačky

Příspěvek od Leon »

když pořádný vrhač knedlíků :D :D tak MARLIN CLASSIC 1895 a je tam i ukázka jak se to rozebírá
http://www.youtube.com/watch?v=eh6NIO92hJc
CZ 550 american 308win.
Marsy
Nový návštěvník
Příspěvky: 5
Registrován: úte 16.2.2010, 8:20

Re: Pákové opakovačky

Příspěvek od Marsy »

Kdyz uz jsme u tohodle tipu zbrani chci se jeste zeptat,i kdyz tahle otazka by mela bejt spis v kategorii lov.munice.Hodi se k lovu i raze 44 rem.mag.,pripadne 357 magnum? :)
Uživatelský avatar
Leon
Moderátor
Příspěvky: 2773
Registrován: sob 23.9.2006, 16:51
Bydliště: kousek od M.B.

Re: Pákové opakovačky

Příspěvek od Leon »

podívej se na tabulky výkonu těch to ráží a víš to hned :wink:
CZ 550 american 308win.
duch Pampuch
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 366
Registrován: čtv 02.8.2007, 13:32

Re: Pákové opakovačky

Příspěvek od duch Pampuch »

Dotaz na uživatele a majitele pákovek. Nechá se natáhnout kohout alespon trochu potichu (zajima me hlavne Marlin 336)?
rimar77
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1361
Registrován: ned 29.3.2009, 14:49
Bydliště: jižní čechy

Re: Pákové opakovačky

Příspěvek od rimar77 »

duch Pampuch píše:Dotaz na uživatele a majitele pákovek. Nechá se natáhnout kohout alespon trochu potichu (zajima me hlavne Marlin 336)?
nechá jen musíš při tom lehce zmáčknout spoušť pak je to úplně potichu :-) chce to natrénovat
Zbrojovák
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1627
Registrován: pon 21.3.2011, 7:19
Bydliště: Morava

Re: Pákové opakovačky

Příspěvek od Zbrojovák »

Pánové, kdbyste náhodou věděli o nějaké winchestrovce mod.1895 na prodej - nebo o někom kdo to vozí, dejte mi vědět.
Už dlouho po ní pasu, můj sen je v 405WCF - tzv. Rooseveltovka.
Zkoušel jsem kontaktovat Greatgun, ale zatím ji nemají bohužel v plánu dělat, snad prý do budoucna.
Díky.

http://www.google.cz/imgres?q=win+1895+ ... =171&ty=83

http://www.chuckhawks.com/405win.htm
Naposledy upravil(a) Zbrojovák dne pon 04.3.2013, 14:09, celkem upraveno 1 x.
Mauser 98(Tymney/ERA) 9,3x62, Z.Diavari 3-9x42+ Vulcan v5= 720m/s
Uživatelský avatar
harrycallahan
Častý návštěvník
Příspěvky: 70
Registrován: čtv 17.11.2011, 13:33

Re: Pákové opakovačky

Příspěvek od harrycallahan »

Marsy píše:Kdyz uz jsme u tohodle tipu zbrani chci se jeste zeptat,i kdyz tahle otazka by mela bejt spis v kategorii lov.munice.Hodi se k lovu i raze 44 rem.mag.,pripadne 357 magnum? :)
44 Rem Mag - Marlin 1894, jsem kdysi měl, krásná zbraň - nechával jsem si tehdy přepočítat dopadovou energii prostřednictvím Střelecké revue u Ing. Václava Malimánka: většina standardní munice má energii z 51 cm hlavně ve 100 m od 1150 do 1359 J, tedy splňuje pro lov srnčí, přes 1500 J se dostal z továrního střeliva jen Federal P44E CastCore (teoreticky výpočtem 1618 J - ale bez záruky takového praktického výsledku). Nenechte se zmást letmým pohledem do tabulek - většinou výrobci uvádí výkon náboje pro revolverovou hlaveň, ale s puškovou hlavní nabírá střela zcela jinou rychlost!
V ráži 44 Rem Mag se vyrábí (USA) lovecké střelivo a doporučuje se tato ráže z loveckých pušek na černou zvěř i černého medvěda, nevidím důvod (mimo legislativního), proč by to nemělo fungovat i u nás, přinejmenším stejně dobře jako třeba 9,3x72R - se stejnou dopadovou energií ve 100m ;-)
pole a lesy Vysočiny
Uživatelský avatar
Pája ze Žížalek
Nový návštěvník
Příspěvky: 14
Registrován: pon 15.8.2011, 22:50
Bydliště: Lucko, teritorium Žatecké, severní luka

Re: Pákové opakovačky

Příspěvek od Pája ze Žížalek »

Marlina 1895 ve 45/70 Gov jsem v lednu koupil synovi jako naháňkovou zbraň do tlaku u Černého v Libochovicích (http://www.prokonzbrane.cz/dlouhe-zbran ... m1895.html). Byla tehdy v akci o cca 3 tis levnější. Osobně jsem preferoval model 1895 GBL (http://www.prokonzbrane.cz/dlouhe-zbran ... 5-gbl.html), ale co si vybral, to má. Byl jsem mu to nastřílet s Aimpointem Micro T1. Je to zajímavá flinta, dobře to střílí, dobrej kolimátor (skvělé seřizování) a dobrá ráže - nekompromisní dělo do tlaku na černou. Má více možností bezpečnostních prvků zajištění a pohotového odjištění. Na naháňku rozhodně více etické, než jakýkoliv "myslivecký" klon samopalu, útočné pušky či kulometu s desetiraným zásobníkem v kapse (a už jsem viděl i pako se zásobníkem na 30!)
Osobně bych opravdu preferoval ten typ GBL, Je to kratší a má rozšížené okénko na opakování v páce. Při repetování ve stoje mi to klasické kroutilo zápěstí. Možná je to věc zvyku.
Proč jsem já, ortodoxní "lůžkař" koupil pákovku? Synek měl na naháňce opakovaně problém se zmatkem v přepínači hlavní x pojistce u trojáku (Heym).Pořád nestřílel. Vyrešil to Marlin - chtěl ho.
Osobně jsem zůstal věrný třem hlavním......... :D

A k 44Mag - je to na hraně výkonu dle požadavku zákona. Jsou i tovární laborace, které 1500J splňují. Nehledě na to, na lisu si uděláš 1500J. Marlin to v pohodě unese. Tu ráži Ti může kontrolovat (a rozhodnout) pouze vedoucí honu, resp. hospodář. Takže je to na něm, POUZE na něm. Osobně jsem nikoho s 44Mag nevyhodil (63 naháněk jako vedoucí honu), ale ten 45/70Gov je OPRAVDU ÚCTYHODNÝ. A taky není o čem diskutovat.
357Mag je zcela mimo diskusi. Tak možná na lišku a...šišky. Tak s tím bych vyhnal každýho.
Myslivost je o porozumění přírodě.
Zbrojovák
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1627
Registrován: pon 21.3.2011, 7:19
Bydliště: Morava

Re: Pákové opakovačky

Příspěvek od Zbrojovák »

Já si myslím že specielně na takové lovy je pákovka asi top. 45-70 je do tlaku určitě dobrý - jen bacha kam se střílí, ten knedlík může po průstřelu ještě pokračovat po odrazu od země, sám mám 458win a laboruji to na 45-70 +P, takže vím o čem je řeč - raději bych volil na naháňky tříštivý HP od winchestru a nebo i FTX by se mělo více deformovat než klasika RN či FP. Střelivo na to co odvádí za práci není drahé ani tovární, natož přebíjené.
Ten marlin je za dostupnou cenu a nevypadá zle - syn si asi vybral víc podle vzhledu směrem k evropštějšímu pojetí lovecké zbraně :wink:
Osobně pasu po winchester/browning 1895 v 405win. snad se mi časem poštěstí
třeba tu
http://www.gunsinternational.com/Winche ... =100320072

A co toto? http://www.prokonzbrane.cz/dlouhe-zbran ... -down.html
Výhodu vidím oproti marlinu jednak v zásobníku a jednak v tom, že spoušť se odklápí společně s leverem, takže není při opakování třeba myslet na vytažení prstu z lučíku, jinak bude skřípák :wink:
Je tam ta 450marlin což by bylo schůdné, ale zaujala mě i nabídka 358win.
Mauser 98(Tymney/ERA) 9,3x62, Z.Diavari 3-9x42+ Vulcan v5= 720m/s
Odpovědět