puškohledy MEOPTA

Lovecké puškohledy a vše o nich. Vaše zkušenosti, rady a dotazy.
Odpovědět
jan2222
Nový návštěvník
Příspěvky: 4
Registrován: ned 24.3.2013, 19:01

Re: puškohledy MEOPTA

Příspěvek od jan2222 »

No tak ja som mal Meoptu Atremis 3000 3-9x42 mal som ju na 30-06. Problém to bolo nastreliť. Lietalo to ako samo chcelo. Keď som to konečne nastrelil (a vystrieľal kopec munície) zase po čase sa nástrel sám zmenil. Reklamoval som ho, podľa Meopty bolo všetko OK. Pedajca sa čudoval prečo chcem Artemis a nie Meo Star. V tej cene som preferoval zámernú osnovu v druhej rovine. Uvažujem zase o kúpe Meopty MeoStar R1r 3-12x56. Napriek tomu, že na CZ serveroch ho celkom chvália, na SK serveroch je to zase naopak. Začínam mať z toho nie veľmi dobrý pocit, keď čítam čo sa o tom píše. Meopte tak nejako verím, lebo mám dva puškohľady Meopta 4x32 a tie sú perfektné. Starí poľovníci mali všetci Meoptu a nebol problém.
Uživatelský avatar
radekbartik
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 104
Registrován: pát 14.9.2007, 6:35
Kontaktovat uživatele:

Re: puškohledy MEOPTA

Příspěvek od radekbartik »

ja si osobne myslim, ze ruzne nezavisle testy hovori dost jasne, kazdy vyrobek muze mit nejakou chybu a statisticky podle mě neni směrodatné, pár zkušeností, které jsou negativní pro tu či jinou značku optiky všeobecně, navíc na více méně anonymním fóru bez možnosti ověření, z toho bych vycházel při výběru optiky :D :D :D
Kodiak1
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 149
Registrován: stř 19.10.2011, 11:23

Re: puškohledy MEOPTA

Příspěvek od Kodiak1 »

No konečně to někdo napsal, tak jak to ve skutečnosti je! :)
Uživatelský avatar
Durell
Zkušený diskutér
Příspěvky: 731
Registrován: stř 25.1.2012, 16:43
Bydliště: PB-SK

Re: puškohledy MEOPTA

Příspěvek od Durell »

Asi to nieje jednoduché vyvodzovať závery z anonymných príspevkou no, ja som už písal M7x50RD na 9,3x62 vydržala tušim do 80 rán a šla do kopru. Nastrelovanie bolo dosť nákladné na strelivo. Ak budem dakedy prezbrojovať downgradom trebárs na 7x57 ( nemám nič proti 7x57 ) tak sa meopty báť nebudem, ale ak sa úsťová E blíži k 5000 J tak otázka z veľkou pravdepodobnosťou neznie či sa Meopta pokazí , ale koľko rán jej na to bude treba. Sklo majú OK ale na mechanike musia hodne zapracovať.

Alebo nech udávajú pre každý model max ráž a pri nej min rán životnosti. ( ale to by mali asi všetci uvádzať )

Pre radekbartik - kľudne mi pošli SZ a ja ti zavolám alebo ti pošlem číslo a budeš presne vedieť od koho máš info
Ale to bude len o jednom kuse.

otec má meoptu myslím že 6x42 na 8x57JR a ten ani nevie - no zase strelí tak 3- 5 x do roka a to má tak na 16 rokov kým strelí 80 rán. E 0 je podstatne nižšia takže berme 160 rán a 32 rokov do zlyhania .

Noooooo a povestná spolahlivosť je na svete. :wink:

Na 22 VMR má tasco a je to najspoľahlivejší dalekohlad - kvantum rán a stále drží .
SAUER 202- 9,3x62, Swarovski z6i 2-12x50, Blaser R8 PS 6,5x284 Norma , Zeiss VICTORY V8 1.8–14x50, CZ 550 - 6,5x284 Norma Nightforce SHV 5-20x56, Sig-sauer 2022 spc 9mm Luger, zeiss conquest hd 8 x 42,Leica Rangemaster - 1600 B CRF
Uživatelský avatar
tonny
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 402
Registrován: úte 29.11.2011, 10:49
Bydliště: Břeclav

Re: puškohledy MEOPTA

Příspěvek od tonny »

Na puškohledy od Meopty mám asi šěstí. Před měsícem jsem koupil už pátý a s žádným za ty roky i na střelnici nebyl problém. Nyní chodím na čekanou s ZD 4-16x44 a jsem nadšen. Vybíral jsem něco na lov i střelnici, byl jsem spokojený s meostar 4-16x44 ale chyběl mi osvětlený bod, tak jsem to vyřešil se ZD. Je tam sice osvětlený křížek 20x20cm/100m sice super tenký ale musel jsem pod baterku vložit polovodivý papírek. Prase bych sice zaměřil ale lišku dále asi ne. Nadchla mne světelnost, co jsem viděl v dalekohledu Steiner Sagor II 7x50, tak i v puškohledu. Klikání je lepší jak u mého meostaru, srozumitelnější.
Na střelnici jsem měl trochu problém s nastavením, když byl křížek zaostřen na terč, okraj obrazu byl jemně rozmazaný. Když jsem obraz doostřil celý, lítala trošku nitka při pohybu hlavy. Dál jsem se s tím nezabýval, potřeboval jsem ho rychle nastřelit. Obraz na bílém papíře byl jakoby přesvětlený až táhl oči (50m). Tohle byla i nevýhoda u meostaru, kdy na terč zezadu zasvítilo slunce a na 300m jsem s pistolákem měl problém. Za zhoršených světelných podmínek zase výhoda. Za stejné situace s NF NXS 5,5-22x56 na terč úplně bez problémů, v noci ale nic moc.
Srovnával jsem ho nyní s Nikon Monarch E který je v podobné cenové třídě a meopta ZD 4-16x44 oproti Nikon Monarch E 2,5-10x50 pro mne jasně vede, ve dne i v noci. Jsem velmi spokojený.

Nejsem dealer, jen obyčejný lovec a sportovní střelec.
Uživatelský avatar
T.Kulikov
Nový návštěvník
Příspěvky: 29
Registrován: pát 17.6.2011, 21:50

Re: puškohledy MEOPTA

Příspěvek od T.Kulikov »

[quote="Durell"]Asi to nieje jednoduché vyvodzovať závery z anonymných príspevkou no, ja som už písal M7x50RD na 9,3x62 vydržala tušim do 80 rán a šla do kopru. Nastrelovanie bolo dosť nákladné na strelivo. Ak budem dakedy prezbrojovať downgradom trebárs na 7x57 ( nemám nič proti 7x57 ) tak sa meopty báť nebudem, ale ak sa úsťová E blíži k 5000 J tak otázka z veľkou pravdepodobnosťou neznie či sa Meopta pokazí , ale koľko rán jej na to bude treba. Sklo majú OK ale na mechanike musia hodne zapracovať.

Stalo se mi na 9,3x62 to same, ted uz vím ze to byl omyl na tuhle razi Meostar dávat. Výrobce samozřejmě zádné omezeni razi dat nemůže, bylo by to neprodejne...
Kodiak1
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 149
Registrován: stř 19.10.2011, 11:23

Re: puškohledy MEOPTA

Příspěvek od Kodiak1 »

To T.Kulikov: Na podzim minulého roku zkoušena puška Sako TRG 42 .338 LM. Osazena Meostarem R1r 3-12x56 RD. Dali jsme 68 ran a žádný problém nenastal (bez brzdy - jsem byl trochu dobitej). Copak ti na to řekli při reklamaci v Meoptě? Předpokládám, že jsi to reklamoval!
Uživatelský avatar
Zdenek41
Zkušený diskutér
Příspěvky: 3179
Registrován: ned 24.9.2006, 16:01
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: puškohledy MEOPTA

Příspěvek od Zdenek41 »

To tonny ten křížek je opravdu 20/20cm?Nemám se ZD žádné zkušenosti,ale mám optiku taky s křížkem a pořád se divím,že se těžko trefuji lišek a koček.Pokud to neni překlep tak pak se nemohu divit. :wink:
Uživatelský avatar
tonny
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 402
Registrován: úte 29.11.2011, 10:49
Bydliště: Břeclav

Re: puškohledy MEOPTA

Příspěvek od tonny »

Na ZD 4-16x44 mám osnovu mil-dot speciál, to je ta s dutýma ramenama a dotama, od středu kříže ke středu prvnímu dotu by to mělo být 1mrad, tedy 10cm/100m. Svítí křížek mezi dotama ale ne do středu dotů ale ještě kousek před něj. Dot má 0,2mrad, takže to odhaduji asi na velikost osvětleného křížku 1,6mrad, což je při zvětšení 14x (druhá optická rovina) nakonec asi 16cm/100m. Než jsem jej kupoval, ptal jsem se na to známého z meopty a on přesně nevěděl, říkal asi 15 nebo 20cm. Uprostřed kříže není dutý dot a tak se zdá čárka delší než mezi doty. Chce to přesně změřit na střelnici.

Každopádně ta velikost kříže nemusí souhlasit s Tvým puškohledem, navíc ve druhé optické rovině se to mění zvětšením, u tohoto puškohledu je to dáno jen při zvětšení 14x. http://www.nv-optics.cz/puskohledy,koli ... zd_4-16x44
Uživatelský avatar
T.Kulikov
Nový návštěvník
Příspěvky: 29
Registrován: pát 17.6.2011, 21:50

Re: puškohledy MEOPTA

Příspěvek od T.Kulikov »

Kodiak1 píše:To T.Kulikov: Na podzim minulého roku zkoušena puška Sako TRG 42 .338 LM. Osazena Meostarem R1r 3-12x56 RD. Dali jsme 68 ran a žádný problém nenastal (bez brzdy - jsem byl trochu dobitej). Copak ti na to řekli při reklamaci v Meoptě? Předpokládám, že jsi to reklamoval!
Bez řeči opravili v rámci záruky. Bez dalšího komentáře, jen neco vyměnili v tubusu, nebylo to z průvodního listu citelně co... Predusikovali a provedli razovy test. To uz jsem psal výše...kolega ze Slovenska výše psal, ze hranice je 80 ran :mrgreen: :mrgreen:
hunterplus
Nový návštěvník
Příspěvky: 41
Registrován: úte 30.11.2010, 17:19

meopta 7x56

Příspěvek od hunterplus »

Dobrý den uvažuji o koupi puškohledu meopta meostar nebo artemis R1 7x56 se záměrným křížem číslo 1 klasické téčko dnes sem se koukal puškohledem artemis 2000 1,5-6x42 stím samím záměrným obrazcem č.1 klasické t ale na můj v kus je příliš silné chtěl bych se zeptat jestli v šechny puškohledy nahaňkové,tak i puškohledy s velkým zvětšením 7x56 se dělají se stejně silným křížem?A jaké maté s těmito puškohledy skušenosti hlavně jek je snima při večerní čekené kouká.Děkuji za rady.
preparator
Častý návštěvník
Příspěvky: 51
Registrován: čtv 24.12.2009, 9:41

Re: puškohledy MEOPTA

Příspěvek od preparator »

Zdravím pred časem se tu někdo ptal na balisticke točiko k meostáru tak už ho mají na stránkách v príslušenství k puškohledum.
Uživatelský avatar
Zdenek41
Zkušený diskutér
Příspěvky: 3179
Registrován: ned 24.9.2006, 16:01
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: puškohledy MEOPTA

Příspěvek od Zdenek41 »

Dnes jsem si vyzvedl opravený puškohled 7/56RD.Mám nový okulár,gumu,krytky a hlavně dusík...Nastřelím a doufám,že mě přežije.Děkuji za 3 týdny byl nazpět jak u prodejce tak u firmy bez sebemenšího problému.Servis Gute.

Puškohled 7/56 mám s osnovou 4C.Ten silný kříž nebo T je aby jsi ho při zhoršených podmínkách viděl.Vím,že to hodně v dnešní době klukům dělá problémy nebot jsou již zvyklý na 4 nebo ameriku.Rozhodně se bát nemusíš opticky to kouká skvěle.A většinou ve dne používáš na zamíření pouze hrot T.
Kodiak1
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 149
Registrován: stř 19.10.2011, 11:23

Re: puškohledy MEOPTA

Příspěvek od Kodiak1 »

To Preparator:
Super zpráva s tím točítkem, jen jsem toho o tom na stránkách Meopty moc nenašel. Nejspíš bude nutné zavolat, aby se dozvěděl člověk co a jak a za kolik :) .
dalas
Administrátor
Příspěvky: 3401
Registrován: úte 25.9.2007, 8:08
Bydliště: Brno, honitba Žďársko

Re: puškohledy MEOPTA

Příspěvek od dalas »

Za kolik mají v ceníku. Vychází to kolem 3 500,- včetně DPH v závislosti na prodejci.
Toto je na stránkách:
Balistické točítko MeoStar R1 3499 2892 (Kč s, a bez DPH)
Ballistic turret MeoStar R1 139,- €
Tikka T3 Varmint 308W, Weatherby Mark V Accumark .300Win. Mag., IZH94 12x76/308W, IZH 27 EM 12x76/12x76, Suhl 150 Standard .22LR
Odpovědět