Trvalé vyvezení kulovnice do Mongolska

Veškerá legislativa ohledně lovectví a myslivosti
Odpovědět
milan 04
Častý návštěvník
Příspěvky: 68
Registrován: pát 20.7.2007, 7:33

Trvalé vyvezení kulovnice do Mongolska

Příspěvek od milan 04 »

Mohl by mi prosím někdo poradit : kamarád z Mongolska přijede do ČR a chtěl by si tady koupit kulovnici CZ.Je to myslivec a potřebné doklady v Mongolsku si vyřídí, ale co je potřeba vyřídit v ČR a je jestli je to vůbec možné. Jelikož ale on potřebuje k vyřízení už číslo zbraně, je možné abych já ji tady koupil /ZP mám/ a pak mu jí jako prodal? Budu rád za každou radu. Děkuji.
Lesomil
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 455
Registrován: úte 04.1.2011, 19:29

Re: Trvalé vyvezení kulovnice do Mongolska

Příspěvek od Lesomil »

Milan 04,
na poradně Myslivosti jsem narazil na odpověď od Čechury...Je to maličko odlišné ale mohlo by to platit. Doporučuji se zeptat přímo na Policii ČR ve Tvém okrese, přes které to stejně budeš muset prohnat. Řeknou Ti přesně, co od Tebe budou chtít. Pro vývoz zbraně do Mongolska budou požadovat souhlas domovské země Tvého kamaráda, tedy Mongolska. Pokud má u nás Mongolsko ambasádu, možná by to šlo zařídit tady... (Tohle by asi chtěli vidět celníci ze všech tranzitních zemí...) Ještě je třeba doladit, zda si kamarád jako cizinec může zbraň koupit sám, případně za jakých podmínek...No a vývozní list z PČR.

vývoz loveckých střelných zbraní
Dotaz č.: 1244
Chtěl bych vyvézt lovecké střelné zbraně do Švýcarska. Tyto zbraně jsou staré 70 let. A nevím, jaké dokumenty bych při vývozu měl předložit.
Odpověď:
*Podle § 44 zákona o zbraních č. 119/2002 Sb. lze zbraň trvale vyvézt jen s povolením okresního ředitelství Policie ČR, kterým je „zbrojní průvodní list pro trvalý vývoz zbraně“. Vzor žádosti je uveden jako příloha č. 14 vyhlášky č. 384/2002 Sb. K žádosti musí být doložen souhlas příslušných státních orgánů Švýcarska s překladem do jazyka českého vyhotoveným tlumočníkem zapsaným v seznamu znalců a tlumočníků. Vladimír Čechura
Lesomil
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 455
Registrován: úte 04.1.2011, 19:29

Re: Trvalé vyvezení kulovnice do Mongolska

Příspěvek od Lesomil »

Milan 04,
také bych Tě odkázal na oficiální stránky Ministerstva vnitra (veřejná správa) kde najdeš ledasco. Znovu ale radím domluvit se s poldama na zbraních. Stejně skončíš u nich....
http://www.mvcr.cz/clanek/zbrane-streli ... 84336.aspx
milan 04
Častý návštěvník
Příspěvky: 68
Registrován: pát 20.7.2007, 7:33

Re: Trvalé vyvezení kulovnice do Mongolska

Příspěvek od milan 04 »

Děkuji za informace. Až se to uskuteční, dám zprávu o postupu.
Odpovědět