Jak u vás řešíte odstřel toulavých psů a koček?

Vše o lovectví a myslivosti u nás (něco jako poradna)
Odpovědět
kabát
Zkušený diskutér
Příspěvky: 600
Registrován: úte 01.12.2009, 19:11

Re: Jak u vás řešíte odstřel toulavých psů a koček?

Příspěvek od kabát »

Zákom je zákon, pokud si člověk neumí poradit sám, má se kam obrátit.
Jestli pes opakovaně běhá po lese, majitel ho přes den zavírá aby někoho nepokousal a na noc ho pouští aby hlídal neoplocený barák, sousedi se ptají proč s tím nic nedělám, a na sněhu po stopách dojdu až k baráku, tak to má ten pes spočítané.
Fígl je v tom, že na dědině víme čí pes je, jaký je jeho pán a pes je obrazen svého pána.
Můj názor je takový, že slušný člověk svého psa bez dohledu po lese běhat nenechá, s těma ostatníma se nedomluvíš.
Takže chytrému napověz, hloupého trkni!
Už se vám podařilo někoho přesvědčit , když neposlechl na první pokus?
VOK - HB - 223 Rem - 6,5 x 55 SE - 7 x 65 R - 308 Win - 9,3 x 74 R -
Uživatelský avatar
Leon
Moderátor
Příspěvky: 2773
Registrován: sob 23.9.2006, 16:51
Bydliště: kousek od M.B.

Re: Jak u vás řešíte odstřel toulavých psů a koček?

Příspěvek od Leon »

§ 10

Povinnosti vlastníků domácích a hospodářských
zvířat a vlastníků pozemků

(1) Je zakázáno vlastníkům domácích zvířat, včetně zvířat ze zájmových chovů a zvířat z farmových chovů zvěře, nechat je volně pobíhat v honitbě mimo vliv svého majitele nebo vedoucího.
Lotr nějak tě pořád nechápu a nebo si vykládáš zákon nějak jinak protože tam je jasně napsáno mimo vliv majitele nebo vedoucího a nikde není že musí být na vodítku a mít náhubek :wink: docela by mě zajímalo jak to děláš ty se svým psem když ho jdeš venčit :wink:
CZ 550 american 308win.
savazka
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 233
Registrován: čtv 20.11.2008, 17:20
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak u vás řešíte odstřel toulavých psů a koček?

Příspěvek od savazka »

Podle mě by byla možnost udílení pokuty povolanou osobou nejlepší řešení. Střelit psa udělá ve výsledku více škody než užitku-zachráníte srnčí, ale obrátíte proti sobě půlku dědiny a to už jen tak nevyžehlíte. Kdyby to ve vzorovém případě fungovalo tak, že uvidím psa štvát srnčí, odchytím si majitele, a dostane flastr 5000Kc natvrdo, příště už bude mít psisko zaručeně na vodítku. V dnešní době má každý mobil s foťákem a kamerou a trocha důkazního materiálu by se určitě dala v rychlosti natočit...Vím že to takhle vypadá jednoduše a v praxi by to mělo těžké nedostatky, ale pes to přežije, majitel se zamyslí a vy nikomu fyzicky neublížíte...lesu!
Brno Effect 6,5x57R
UB 16x70 / 5,6x52R
Belgie 16/70
ZKM 456
Uživatelský avatar
Zdenek41
Zkušený diskutér
Příspěvky: 3179
Registrován: ned 24.9.2006, 16:01
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak u vás řešíte odstřel toulavých psů a koček?

Příspěvek od Zdenek41 »

Pánové jelikož jsem měl možnost slyšet z několika zpráv i druhou stranu je asi průser ten že padlo několik výstřelů.Jelikož se jedná o krajana a padl by jen jeden výstřel či dva dalo by se to řešit jako sebeobrana.Nejsem hrdina,ale stalo se že už i na mě vystartoval pastevecký pes a chtěl mě roztrhat psa na vodítku.Mít zbran tak nevím jak bych se zachoval.Porvat se nikdo nenechá a psa bych si taky zakousnout nenechal.Vše šetří policie a vše je jen o doměnkách.Nemá cenu vést emoční diskusi do vyšetření celého případu.Ono dnes se dá dost dobře zjistit od kad ty rány šly a hlavně z jaké vzdálenosti.Pes má nějakou hodnotu a když pominu citovou ujmu určitě se to řešit bude.
vhool

Re: Jak u vás řešíte odstřel toulavých psů a koček?

Příspěvek od vhool »

ano zdendo,v tomto mas jiste pravdu a nejlip to vi ten kdo strilel ale unej sam,kdyby slo o umyslny odstrel psa tak panovi bude asi stacit jedna ze?....jestlize sly tri rany tak to asi bylo spis pudovy nez mireny :? ale jak rikas,vse jsou domenky ....
dalas
Administrátor
Příspěvky: 3406
Registrován: úte 25.9.2007, 8:08
Bydliště: Brno, honitba Žďársko

Re: Jak u vás řešíte odstřel toulavých psů a koček?

Příspěvek od dalas »

To prokazování, to je právě problém. Můžete ukázat 100 fotek a majitel jen řekne, jo, vypadá na chlup jako můj, ale můj to není. Pak jsou majitelé, který naserete víc 5000 Kč jak zastřelením psa. Lepší se mi zdá zavést právo používat definovaný obojek u psů se zkouškami nebo u psů na tyto zkoušky připravovanými. Zneužití tohoto obojku by mělo být trestné. Kdo na takovýto obojek nemá právo, ten si musí psa hlídat. Je to jen taková myšlenka a nemám obavy, že by se něco podobného stalo realitou. Na zvěř kálí i stát, přestože je jeho bohatstvím. Viz. novela trestního zákona-pytláctví.
Tikka T3 Varmint 308W, Weatherby Mark V Accumark .300Win. Mag., IZH94 12x76/308W, IZH 27 EM 12x76/12x76, Suhl 150 Standard .22LR
Uživatelský avatar
Zdenek41
Zkušený diskutér
Příspěvky: 3179
Registrován: ned 24.9.2006, 16:01
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak u vás řešíte odstřel toulavých psů a koček?

Příspěvek od Zdenek41 »

Savazka velice dobře a výstižně jsi to napsal.Ale....Pokud si pamatuji mužeš(respektivně jsi jako MS povinnen) nahlásit správní řízení na RŽP pak pokud se to prokáže dostane 5000Kc ty můžeš dát tisíc,ale dotyčná osoba s tím musí na místě souhlasit.Ukaž mi jedinou,která bude.A pak si v dnešní době dobře pojisti majetek a o ostatních členech rodiny už ani psat raději nebudu.A možná,že bys už ani na to pivo nemohl.Na vesnici se pokud možno všechno řeší jinak je to dost velká diplomacie.Ale fungovaloto.Proč fungovalo?A už nefunguje...obrovský příliv městských lidí na vesnice.Postavený dum večer po nákupech v noci se psem za autem po revíru.Těmto lidem se už domluvit nedá jsou velice arogantní a zlý.On má prachy on si bude dělat co chce.Jo každý si vykládá demokracii jinak.Bohužel.
Uživatelský avatar
lörinc
Zkušený diskutér
Příspěvky: 963
Registrován: čtv 24.5.2007, 17:33
Bydliště: Prostějovsko

Re: Jak u vás řešíte odstřel toulavých psů a koček?

Příspěvek od lörinc »

chlapi me taky utekl pes CF s vlcakem pri parkovani auta, takze smecka. Nasel jsem je za tri dny !!! pres dve honitby. Policie, OU v okoli byly kontaktovany nakonec jsem je nasel sam. Nevim je tady same pole, kdo cte forum vi ze jsem z Hane, takze tady ti psy proste nic nedozenou. Nikdo je nestrelil, se sousedama se zname, vidi loveckeho psa a proste nee. U nas se taky toulal setr, vymarak. Nahlasim na OU a hotovo. Na druhej den uz tady pes stejne neni, zavolat se neda a jsou tu koleje..................... ty resi mnoho psu opravdu. je to o lidech. Pokud chcete a je to opakovane proc ne, ale u nas takove zkusenosti proste nejsou. Ja kdyz ty nase psy nasel, tak vlcak uz nemohl chodit a zustal lezet na poli museli jsme ho donest do auta a CF mela jeste silu a i prede mnou utekla a tatik ji odchytl na ceste mezi vesnicemi kde uz odpadla taky na ceste a auta ji musela objizdet. Jsem rad ze to tady funguje a pes to prezil.
Sauer 101, .30-06, Tikka T3 Varmint .243 win.+Nikon Monarch E 2,5-10x56 Ill, ZG 47 8x57 JS, ZG 47 8x60 S, ZKM 455 22 LR+Delta 4x32AO, UB 12/12, Gustav Tichý 16/16
Uživatelský avatar
lörinc
Zkušený diskutér
Příspěvky: 963
Registrován: čtv 24.5.2007, 17:33
Bydliště: Prostějovsko

Re: Jak u vás řešíte odstřel toulavých psů a koček?

Příspěvek od lörinc »

Zdendo s tema lidma.................... jsem to psal. Myslim ze si rozumine. Mohl bych se i rozepsat, ale....................
Sauer 101, .30-06, Tikka T3 Varmint .243 win.+Nikon Monarch E 2,5-10x56 Ill, ZG 47 8x57 JS, ZG 47 8x60 S, ZKM 455 22 LR+Delta 4x32AO, UB 12/12, Gustav Tichý 16/16
Uživatelský avatar
Leon
Moderátor
Příspěvky: 2773
Registrován: sob 23.9.2006, 16:51
Bydliště: kousek od M.B.

Re: Jak u vás řešíte odstřel toulavých psů a koček?

Příspěvek od Leon »

vholle pudová střelby na ůtočícího psa je dost problematická je to rychlý a malý terč a trefit ho dvakrát do boku a jednou za ucho při utoku asi moc nejde jedině že by měl speciál pro střelbu za roh který zkoušela německá armáda za války tak že když jsem slyšel jeho popis ůdálosti tak jsem mu nevěřil ani slovo podle mě má teď staženou pr.... z toho co ho může čekat.Jsem zvědavý jak to dopadne a co policie vyšetří
CZ 550 american 308win.
Uživatelský avatar
figi
teoretik fora
Příspěvky: 1932
Registrován: stř 11.10.2006, 7:19
Bydliště: Česká Lípa

Re: Jak u vás řešíte odstřel toulavých psů a koček?

Příspěvek od figi »

Zdenku - přesně tak. Pro většinu "městských lidí " žádné zákony v lese neplatí.
Denně nám honitbou projde několik desítek lidí se psy. Z toho je jeden, max. dva uvázaní. Každého, koho takto potkám, slušně pozdravím a zeptám se, proč není pejsek uvázaný. Polovina z majitelů, a ve většině případů ženy je v okamžiku neuvěřitelně sprostá. Zákon dnes většinu naprosto nezajímá.

Myslivecká stráž a pokuta ? Takovou blbost snad ani nikdo nemůže vymyslet. Staří hajní nosili hůl.

Osobně jsem přesvědčen, že lidstvo neumí s demokracií žít ( nejen u nás ) a člověk jako stádní tvor potřebuje tvrdou a pevnou ruku, která ho vede. Naštěstí a kvůli tomu všechny formy demokracie vydržely v historii jen několik set let.
Takže zatím není šance.
! 243W ! 6XC!! 222 Rem, 223 Rem, 308W, 8x57JS
figi63@seznam.cz
http://www.loveckastrelba.cz/
Uživatelský avatar
Leon
Moderátor
Příspěvky: 2773
Registrován: sob 23.9.2006, 16:51
Bydliště: kousek od M.B.

Re: Jak u vás řešíte odstřel toulavých psů a koček?

Příspěvek od Leon »

figi už jsem to tady psa několikrát nevím jestli to je tím že všude chodím se psi ale já jsem nikdy neměl problém když jsem někoho potkal se psem v lese a to bydlím ve vesnici u města tak že to je příměstský revír a lidí se psi potkávám dost ale jeden známý jich potkává mraky a všichni jsou arogantní h...
CZ 550 american 308win.
Uživatelský avatar
Lotr
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2115
Registrován: úte 02.9.2008, 7:03
Bydliště: lounsko

Re: Jak u vás řešíte odstřel toulavých psů a koček?

Příspěvek od Lotr »

4 Leon: To máš v povaze, dávat porád dokola lidem hloupý dotazy? Tys tam byl, že víš, že ten pes měl náhubek nebo byl na vodítku? Už 3x jsem tu napsal, že je to úplně jedno, protože na německého ovčáka neměl ten chlap střílet. Podle toho, co jsem četl na netu paní tvrdí, že byl pes 10 m od ní a mimo její dohled a když padly rány, tak na psa neviděla. Chlap zase tvrdí, že na něj pes zaútočil. Pravda bude jako vždycky někde uprostřed. Paní neměla psa na dohled a byl mimo její vliv a chlap se účelově brání, protože taky není úplně na hlavu a nechce přijít o papíry. 3x jsem jednání toho střelce odsoudil.
Já se tu celou dobu snažím vysvětlit, že pes na volno v honitbě mimo vliv vůdce je porušení mysl. zákona. Zákon taxativně vyjmenovává, na které psy není nikdo oprávněn střílet a za jakých podmínek. Takže paní, pokud měla psa na volno v honitbě mimo vliv porušila zákon, chlap, který jí zastřelil služebního psa, ho porušil taky. Jenže se tu bavíme o tomto konkrétním případě v teoretické rovině, protože zatím jsou všichni nevinní, protože jejich vina nebyla pravomocně prokázána. Já tam nebyl, Ty taky ne.
Taky se snažím celou dobu poukázat na to, že problém spočívá v tom, že veřejnost není dostatečně informována. Jak tady tak čtu, tak myslivci taky ne. Ani zdejší myslivci nevědí o § 10 mysl. zákona. Co děláte pro to, aby se to veřejnost ve Vašem okolí dozvěděla? My tiskneme plakáty a rozmisťujeme je na okraje honiteb a na veřejné desky, kam se věší i jiná oznámení. Mluvíme o tom i s lidmi, snažíme se vysvětlit. Rozprava večer u piva je nad 10 plakátů.

P.S. mám psa loveckého plemene a protože nebydlím v honitbě, chodím s ním většinou mimo honitbu a když to nejde, mám ho na vodíku, protože vím, že je to slídič a rád pronásleduje zvěř. Místní myslivci ho znají a nestydí se mi říct do očí, když je něco špatně, nebo se jim něco nelíbí. Přesto spolu přátelsky vycházíme, protože mě se taky nelíbí, když pes v zimě prožene srnčí. Ale to je na dlouhou debatu.
ZG 47 8x57 JS, IŽ27-EM-1C Sporting 12/76, ZP 50 16/70, CZ 858 Tactical, Astra A-100 9 mm, CZUB 584, model 4, 12/7x65R, Remington model ll, r. 20/65, IŽ 18 r. 20/70
Nikon D-3100
vhool

Re: Jak u vás řešíte odstřel toulavých psů a koček?

Příspěvek od vhool »

to leon:nevim jak byl strelenej a jen mi to rikala dcera ze vystrelil trikrat.moc se o tento pripad nezajimam protoze mam na starosti dulezitejsi veci a proto jsem i nasal,ze nejlip to vi asi ten pan co strilel jak to bylo .... :wink:
Uživatelský avatar
Leon
Moderátor
Příspěvky: 2773
Registrován: sob 23.9.2006, 16:51
Bydliště: kousek od M.B.

Re: Jak u vás řešíte odstřel toulavých psů a koček?

Příspěvek od Leon »

Lotr nevím co si mám o tobě myslet když si pořád vedeš svou nebyl na vodítku tím pádem byl mimo vliv majitele a ještě urážíš.Protože v zákoně není nijak definován vliv vedoucího nebo majitele nebo je k němu nějaká prováděcí vyhláška kterou neznám?
CZ 550 american 308win.
Odpovědět