Jak u vás řešíte odstřel toulavých psů a koček?

Vše o lovectví a myslivosti u nás (něco jako poradna)
Odpovědět
Uživatelský avatar
lörinc
Zkušený diskutér
Příspěvky: 962
Registrován: čtv 24.5.2007, 17:33
Bydliště: Prostějovsko

Re: Jak u vás řešíte odstřel toulavých psů a koček?

Příspěvek od lörinc »

:!: :!: :!: muzete mi k...va rict co je to mimo vliv majitele!!!!!!! Ze ho nevidim!!!!!!!! To je pi..... je to porad dokola. Ja kdyz ho nevidim a ztrati se mi za horizontem pisknu daun a pes tam je. Tak je pod vlivem ( to je blby :roll: ,co) nebo ne!!!! Tento pripad je taky divnej. Od pani byl deset metru a od strelce taky deset metru!!!!??? To asi cekal na srnci na stezce :wink: . Ale to je jedno, jak rikam je to porad dokola a nic se nevyresi. To je jako RYCHLA A POMALA :)
Sauer 101, .30-06, Tikka T3 Varmint .243 win.+Nikon Monarch E 2,5-10x56 Ill, ZG 47 8x57 JS, ZG 47 8x60 S, ZKM 455 22 LR+Delta 4x32AO, UB 12/12, Gustav Tichý 16/16
Uživatelský avatar
Lotr
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2115
Registrován: úte 02.9.2008, 7:03
Bydliště: lounsko

Re: Jak u vás řešíte odstřel toulavých psů a koček?

Příspěvek od Lotr »

4 Leon: necháme toho, je to nesmyslná debata o ničem, protože já ani Ty o tom případu nebudeme rozhodovat, navíc máme jen kusé informace. Zřejmě Ti to nedovedu vysvětlit tak, abys pochopil, co tím chci říct. Jestli jsem se Tě dotknul, tak sorry, pořád dokola kladené otázky o ničem mě už vytáčí. Proč se tu dohadujeme o tom, zda byl nebo nebyl mimo vliv vedoucího? Je to v tomto konkrétním případě úplně jedno, protože ten chlap prostě neměl střílet :!: Jsme tak nevzdělaní, abychom potřebovali vést od ministerstva za ručičku, aby nám vydalo vyhlášku co znamená pojem "mimo vliv vůdce"? Aby nám vysvětlilo pojem "řádné myslivecké hospodaření"? Ne, nebudu se rozčilovat, končím tuto debatu.
Radši mi odpověz na mou otázku, co děláš pro to, aby se takový případu u Vás nestal, jak mu předem preventivně předejít, co děláš pro osvětu mezi myslivci a nemysliveckou veřejností?

Bohužel Zdenek, figi a savazka mají pravdu. My se tu mezi sebou hádáme o výklad zákona, který většinu lidí naprosto nezajímá. Lidé si demokracii vykládají tak, že mohou dělat, co se jim zlíbí a že je nikdo nesmí omezovat, tím méně nějaký zelený panáček s flintou přes rameno. Dohadováním mezi sebou nic nevyřešíme. Chce to jasná a pevná pravidla pro všechny. Jenže to chci v tomhle státě, kterému osobně přezdívám KOCOURKOV moc. :(
ZG 47 8x57 JS, IŽ27-EM-1C Sporting 12/76, ZP 50 16/70, CZ 858 Tactical, Astra A-100 9 mm, CZUB 584, model 4, 12/7x65R, Remington model ll, r. 20/65, IŽ 18 r. 20/70
Nikon D-3100
Uživatelský avatar
Lotr
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2115
Registrován: úte 02.9.2008, 7:03
Bydliště: lounsko

Re: Jak u vás řešíte odstřel toulavých psů a koček?

Příspěvek od Lotr »

Mimochodem, napadá mě ještě jedna myšlenka. Jak to, že služební pes za 100.000,- kaček českých pobíhal s nějakou ženskou volně po lese? Neměl by být někde v kotci na základně AČR pod dohledem kynologa a věnovat se výcviku? To si může kde kdo půjčit domů služebního psa armády a chodit s ním jen tak na procházky?

Mimochodem po druhé: Na střelectví.cz padla ještě jedna myšlenka. Ten myslivec mohl také jednat v krajní nouzi, pokud ten pes na něj opravdu zaútočil. Pes byl cvičen prý jako stopař pro speciální jednotky a tam pokud vím, se vybírají zejména agresivní psi. Tohle tady ještě nikoho z nás nenapadlo?!
ZG 47 8x57 JS, IŽ27-EM-1C Sporting 12/76, ZP 50 16/70, CZ 858 Tactical, Astra A-100 9 mm, CZUB 584, model 4, 12/7x65R, Remington model ll, r. 20/65, IŽ 18 r. 20/70
Nikon D-3100
Uživatelský avatar
Zdenek41
Zkušený diskutér
Příspěvky: 3179
Registrován: ned 24.9.2006, 16:01
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak u vás řešíte odstřel toulavých psů a koček?

Příspěvek od Zdenek41 »

Ale napadlo.Alespon tak to bylo myšleno.
Zdenek41 » stř pro 09, 2009 9:08 pm

Pánové jelikož jsem měl možnost slyšet z několika zpráv i druhou stranu je asi průser ten že padlo několik výstřelů.Jelikož se jedná o krajana a padl by jen jeden výstřel či dva dalo by se to řešit jako sebeobrana.Nejsem hrdina,ale stalo se že už i na mě vystartoval pastevecký pes a chtěl mě roztrhat psa na vodítku.Mít zbran tak nevím jak bych se zachoval.Porvat se nikdo nenechá a psa bych si taky zakousnout nenechal.
dalas
Administrátor
Příspěvky: 3405
Registrován: úte 25.9.2007, 8:08
Bydliště: Brno, honitba Žďársko

Re: Jak u vás řešíte odstřel toulavých psů a koček?

Příspěvek od dalas »

Bohužel naše zákony se jen hemží vágními ustanoveními jako je "..mimo vliv vedoucího..." To proto, aby právníci měli stále co dělat. Ve zprávě bylo, že pán šoulal, byl tedy na zemi. Kdyby byl na posedu, nemůže nutnou sebeobranu použít. Paní na psa neviděla, nemohla jej tedy kontrolovat. Byl tedy pod jejím vlivem když ji zmizel z očí nebo ne? Čistě teoreticky, dám psu elektrický obojek ovladatelný z mého stanoviště po celé honitbě, psa nechám lítat dle jeho vůle, ale je pořád pod vlivem ikdyž nevím co provádí. Jedno je ale nad slunce jasný. Podle zákona o myslivosti na něj neměl co střílet a o nutné sebeobraně se tu můžeme jen dohadovat. Můžeme se zde bavit obecně o této problematice, ale k tomuto případu již asi nejde nic víc říct.
Tikka T3 Varmint 308W, Weatherby Mark V Accumark .300Win. Mag., IZH94 12x76/308W, IZH 27 EM 12x76/12x76, Suhl 150 Standard .22LR
Uživatelský avatar
xHonza
Zkušený diskutér
Příspěvky: 538
Registrován: stř 30.5.2007, 12:23
Bydliště: Uz jen les

Re: Jak u vás řešíte odstřel toulavých psů a koček?

Příspěvek od xHonza »

Dovolím si to okomentoat, i když je to zbytečné - ten příapd je takřka klasika - chyba na obou stranách. Řešením by mělo být asi následující - Pokutu ženský za volný pobíhání psa, myslivci dát k úhradě psa a soudit za křivé svědectví - pokud byl pes střílený z profilu, jeho historka s napadením neobstojí. Tak by si to pamatovali velice dobře oba.
Nejlepší ráže je dobrá střela a nejlepší střela je ta dobře umístěná!

...Jestlipak by v tom desátém přikázání českého mysliveckého desatera nemělo místo sv. Huberta být radši kolegovi svému záviděti nebudeš...
Skalák
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 361
Registrován: čtv 14.6.2007, 9:26
Bydliště: Horní Adršpach

Re: Jak u vás řešíte odstřel toulavých psů a koček?

Příspěvek od Skalák »

Koukám, jak tady skoro každý tomuto případu rozumí, zná znění zákonů a ví kdo, kde a jak pochybil. Nikdo z nás u toho nebyl a pravdy se touto diskusí stejně nedobereme. Tak nikoho neodsuzujme a nechme to na kompetentních orgánech, které by celý případ měly rozlousknout.
LOVU ZDAR!!!
Sauer 202 Highland - 270W, Meostar R2 2-12x50 RD
ČZ 527 - 223 Rem, Artemis 2100 7x50 RD,
ZKK 600 - 30.06 Spr. Yukon Photon 4,5x42 RT
IŽ 27 E - 16/16
Drsnosrstý jezevčík Cit od Aglaii
Hanzi216
Nový návštěvník
Příspěvky: 49
Registrován: čtv 27.11.2008, 20:01

Re: Jak u vás řešíte odstřel toulavých psů a koček?

Příspěvek od Hanzi216 »

Lotr píše:Mimochodem, napadá mě ještě jedna myšlenka. Jak to, že služební pes za 100.000,- kaček českých pobíhal s nějakou ženskou volně po lese? Neměl by být někde v kotci na základně AČR pod dohledem kynologa a věnovat se výcviku? To si může kde kdo půjčit domů služebního psa armády a chodit s ním jen tak na procházky?

Mimochodem po druhé: Na střelectví.cz padla ještě jedna myšlenka. Ten myslivec mohl také jednat v krajní nouzi, pokud ten pes na něj opravdu zaútočil. Pes byl cvičen prý jako stopař pro speciální jednotky a tam pokud vím, se vybírají zejména agresivní psi. Tohle tady ještě nikoho z nás nenapadlo?!
Nesmíš věřit všemu co se píše v novinách. Pes byl soukromý majetek i výcvik probíhal v soukromé režii. Majitel psa (můj švagr) je teď služebně pryč a po dobu jeho nepřítomnosti ho na cvičák plus na vycházky vozila jeho manželka a jeho máma, na cvičáku měl svého profi cvičitele. Pes teď udělal nějaké zkoušky (přesně nevím, ani jeho žena mi to přesně nedokázala vysvětlit pouze nějakou zkratku snad ZZV 2 - kdo víte tak napište, mě se to nikde nechce hledat. Ještě snad, že tyhle zkoušky dělají až pětiletý psi. Berte to ale s rezervou). Taky říkal, že má Bax luxusní vlohy na vyhledávání drog a výbušnin. To málo co o služebních zkouškách vím, tak stopa a rukáv patří k základnímu výcviku.
Kdysi jsem dělal figuranta svýmu kámošovi, měl rotvailera a vždycky když se na mě pověsil, tak jenom syknul a pes v pohodě pustil. Jinak o několik stránek výše jsem psal jak byl střelenej. Měl dva průstřely. Jeden kolmo na čelist, úplně dozadu přestřelený obě kosti spodní čelisti. Druhá rána, popsal bych to jako zadní horní komora cca 10 cm pod páteř a šikmo dozadu dolů směrem k zadním běhům, kulka chytla ještě poslední a předposlední žebro. Jaké bylo pořadí samozřejmě nevím. Vstřel malá dirka od kulky, výstřel pět šest cm. Výstřely padly tři, první údajně netrefil, po druhé začal kňučet a třetí dostřeloval.
Naposledy upravil(a) Hanzi216 dne čtv 10.12.2009, 17:57, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Zdenek41
Zkušený diskutér
Příspěvky: 3179
Registrován: ned 24.9.2006, 16:01
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak u vás řešíte odstřel toulavých psů a koček?

Příspěvek od Zdenek41 »

Jak jsem ti napsal v SZ.
vhool

Re: Jak u vás řešíte odstřel toulavých psů a koček?

Příspěvek od vhool »

no tak aby nakonec pan nemel pravdu ze se branil :shock:
kabát
Zkušený diskutér
Příspěvky: 600
Registrován: úte 01.12.2009, 19:11

Re: Jak u vás řešíte odstřel toulavých psů a koček?

Příspěvek od kabát »

Spousta hodnotných informací tady byla napsána, beru si ponaučení.
Pořád platí dvakrát měř, jednou řež a vědět o tom můžu já a Pán Bůh.
Všechno ostatní je průser a nakonec se to obrátí vždycky proti střelci i kdyby dodržel všechny zákony.
VOK - HB - 223 Rem - 6,5 x 55 SE - 7 x 65 R - 308 Win - 9,3 x 74 R -
Uživatelský avatar
Lotr
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2115
Registrován: úte 02.9.2008, 7:03
Bydliště: lounsko

Re: Jak u vás řešíte odstřel toulavých psů a koček?

Příspěvek od Lotr »

4 Hanzi216: Dík za info, jiné informace než z novin nemám. Konečně někdo, kdo je schopen podat objektivní info. Dej vědět, jak se to vyvíjí, zatím je to čím dál tím zajímavější.
ZG 47 8x57 JS, IŽ27-EM-1C Sporting 12/76, ZP 50 16/70, CZ 858 Tactical, Astra A-100 9 mm, CZUB 584, model 4, 12/7x65R, Remington model ll, r. 20/65, IŽ 18 r. 20/70
Nikon D-3100
Uživatelský avatar
Leon
Moderátor
Příspěvky: 2773
Registrován: sob 23.9.2006, 16:51
Bydliště: kousek od M.B.

Re: Jak u vás řešíte odstřel toulavých psů a koček?

Příspěvek od Leon »

Nazdar Hanzi216 tak jak to vypadá na myslivosti byl odkaz na článek z blesku kde tvrdí že už byla pitva a rekonstrukce
CZ 550 american 308win.
Hanzi216
Nový návštěvník
Příspěvky: 49
Registrován: čtv 27.11.2008, 20:01

Re: Jak u vás řešíte odstřel toulavých psů a koček?

Příspěvek od Hanzi216 »

Leon píše:Nazdar Hanzi216 tak jak to vypadá na myslivosti byl odkaz na článek z blesku kde tvrdí že už byla pitva a rekonstrukce
Pitva i rekonstrukce už proběhly. Rekonstrukce byla jak z kriminálky Las Vegas, jen místo laserů na zjištění směru a vzdálenosti používali natažené provázky a svinovací metr (nebyl jsem při tom, vím jen z vyprávění od švagrový) Závěry z pitvy znám, ale právnička doporučila zatím nezveřejňovat. Ale o pár příspěvků výše jsem popsal vstřely a výstřely i směr kulek, takže si zatím udělejte představu sami.
Ještě mám jeden takovej postřeh a zároveň prosbu. Než střelíte tak si to pořádně rozmyslete, protože to co se strhlo po tomhle incidentu jsem si nedokázal ani představit. Tchyně dostala dopis od anonyma, kterej jí vyjadřuje podporu a zároveň nenávist tomu myslivcovi. Švagrový dokonce někdo volal a byl hrozně rozezlenej a nabídl jí fyzickou odplatu na toho myslivce a to zdarma. Samozřejmě odmítla a pohrozila policií, ale jméno toho myslivce bylo zveřejněný v médiích. Zastavují je i neznámí lidé a všichni jí přejí smrt myslivcům atd. atd. Myslím, že minimálně tady na jihlavsku nás to hrozně poškodilo a bude trvat dlouho, než se to urovná, pokud vůbec. Já osobně už jsem si vyslechl pár narážek ve stylu kolik jsem už dneska zastřelil psů (více méně ze srandy, ale není to moc příjemný). A jeden můj kolega myslivec už uvažuje, že flintu bude z paneláku přenášet v rybářským baťohu (slovně ho trošku napadl důchodce s pejskem).
kasari
Moderátor
Příspěvky: 1003
Registrován: sob 18.7.2009, 15:07

Re: Jak u vás řešíte odstřel toulavých psů a koček?

Příspěvek od kasari »

Jo, jak mi říkali starý myslivci - jak jednou vystřelíš, už to nezastavíš...
Ulkomaalainen...
Odpovědět