Kulobrok

Vše o kulobrocích a dalších kombinovaných zbraních.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Zdenek41
Zkušený diskutér
Příspěvky: 3179
Registrován: ned 24.9.2006, 16:01
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Zdenek41 »

můžu plně souhlasit.Já na ZH nemůžu říci půl špatného slova byl jsem stouto zbraní velmi spokojen nebýt toho,že jsem zdědil po otci zbraně mám jí dodnes.Nastříleno sní mám opravdu hodně.Dnes jí má můj mladší kolega ku svojí plné spokojenosti.Myslím si,že pro podmínky lovu v ČR je to perfektní služební zbraň.Je sice pěkné,že píšete na kolik kdo loví metrů,ale již nepíšete na kolik %.Nemám nic pro střelbu na větší vzdálenosti,ale nevíte o co vlastně při lovu přicházíte.Možná od vás sklidím kritiku,ale co je to za lov ta zvěř nemá před vami šanci ani tu sebemenší.Taky jsem vždy zkoušel to co nikdo jiný,ale ono to s rokama tak nějak samo přijde.Za pár let si na mě vzpomeňte.Dnes mi prasata podrejvaj posed a já si klidně chrupčím doma.
Olaf
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 318
Registrován: úte 26.9.2006, 14:38

Příspěvek od Olaf »

každá dlouhá kulová zbraň někomu dobře poslouží, již Záleží pouze jen a jen na jeho prioritách. Kombinované zbraně ocení především milovníci šoulaček, profesionální lesáci a své opodstatnění má i na nátlačkách. Jen kolik lišek mě již zdrhlo na nátlačkách, když jsem byl na ?tontu s nepřehledným okolím a měl jsem jen kulovnici. Vlastním starý troják 9,3x72 R který má na svědomí již pěknou řádku prasat a vysoké. Samozřejmě není to ráže na nějaké dálky ale s tím novým zákonem a omezením na spárkatu je najednou na vedlejší koleji. Přitom je velice ?etrná ke zvěřině, vstřel=výstřel a prasata do 100m trefená na komoru neměli šanci to rozchodit. takže dodnes ho s sebou nosím hlavně ve dne na šoulačku, v noci to samozřejmě nemá význam, to je lepší kulovnice :lol:
Uživatelský avatar
Andy
Administrátor
Příspěvky: 1840
Registrován: úte 01.8.2006, 14:17
Bydliště: Praha

Příspěvek od Andy »

Zdenek41:

Ja proti kulobrokum nic nemam, tedy krom toho, ze pro me se proste nehodi. Necht ho ti, kterym dobre slouzi maji.

Vim co je to lovit kontaktnim zpusobem... "z oka do oka", ale rovnez vim co je to lovit na vetsi vzdalenost. Oboji ma neco do sebe.
Josef Kuřitka
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1064
Registrován: stř 27.9.2006, 17:15
Bydliště: Brno

Příspěvek od Josef Kuřitka »

Já jsem měl kulobrok CZ UB 12/7x65R. Dobře vybraný ve fabrice + sklo 7x50 Meopta , osnova Téčko ( to v roce 1994 byla u nás úplná bomba). Střílelo to skutečně dobře a to jak kulí, tak brokem. Pro takovou praxi-šoulačka, obcházení zásypů a krmelců, čekaná v létě pod remízem, skutečně dobrá flinta. Pak jsem ho prodal a je to jediná puška, která mě mrzí, že ?la z domu. :(
Třeba bude ještě slavnej návrat.
agnosek
Nový návštěvník
Příspěvky: 11
Registrován: ned 22.10.2006, 15:57

Troják

Příspěvek od agnosek »

Pánové prosil bych o pomoc. V katalogu Frankonie jsem našel troják A. Zoli, za 2000 EUR, na který bych s nějakýma splátkama mohl dosáhnout. Nevíte, kde by se dal koupit za tu cenu, což je do 60.000,-Kč. Vím, že jejich dceřinná spol. Frankia to zabalila a jediné další zastoupení přímo Zoliho má Supra a ta je s jejich 82.000,-Kč. mimo mísu. Pomo?te mému přetí?enému ZH na zasl. odpočinek, než se ho chopí, některý z mých potomků.
vhool

Příspěvek od vhool »

zkus prodejnu diana v chomutove
Hynek
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 171
Registrován: stř 29.11.2006, 12:48
Bydliště: Opava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Hynek »

Souhlasím s tím co tady již bylo řečeno, kulobrok není idealní zbraní do každé honitby. Já osobně mám čtvrtým rokem 7x57R/12 +12/12 a jsem s ním velice spokojen. Myslivost dělám v polní honitbě kda se loví srnčí občas prase+ drobná a myslím si že KB je do těchto honiteb ideální zbraní.
Mám s ním odloveno asi 20 lišek několik psíků mývalovitých, jezevců a jiné škodné vše brokem. S kulí jsem taky spokejen chtělo to jenom výkonější optiku pro lov v noci (po váhaní jsem sáhnul po Meoptě 7x56RD) a vše je ok. Mám ho nastřelený na 150m (SPCE 11,2g) a pořád to lítá tam kam to posadím.
Srnčí s ním lovím do těch 150m a zatím nebyl problém. Prasata jsem taky vždycky až na jednu výjimku našel.
Před tímto KB jsem měl solové kulovnice 30,06 a 222 rem., ale do naší honitby to nebylo ono, většinou škodná chodila přímo pod posed a po ulovení byla na dva kusy. Samozřejmě jsem u remo?e zkoušel celoplás? ale někdy zvěř ode?la po zásahu, kdy se chovala jako chybená daleko, a někdy byla na dva kusy.
Vladimír Němec
Nový návštěvník
Příspěvky: 3
Registrován: stř 29.11.2006, 14:46

no, já teda nevím

Příspěvek od Vladimír Němec »

ale celou dobu, co dělám myslivost, chodím se ZH101 7x57R/12 z druhé ruky a nějak jsem si za ty desítky let zvykl, že si nemůžu zvyknout. Ale zvyk je ?elezná ko?ile :-)). Má to pažbu na míru, na 100m rozptyl do 5cm kruhu, sklopné mechanické hledí a výrobní číslo 000382 :-)). Mám k tomu i brokové hlavně, hlavně na pernatou a zajíce :-)) . Občas mi nějaká zvěř odejde dost daleko, občas něco neprostřelím, jednou se mi kulobrok dokonce otevřel při výstřelu (to byla "hyba"), ale v zásadě to funguje k mé 99% spokojenosti. takže se ani nemůžete divit, že celou dobu přemýšlím, že to prodám a do lesa si koupím kozu 20/20mag a k tomu nějakou opakovačku .300HH se slušnou optikou. Na střelnici si stejně beru malorážku nebo Mosina, nebo Tactical, k bouchání do terče to stačí. když půjdu na vrány, tak si holt nevystřelím na prase ani na srnčí a naopak. Ale jenom se rozhodnout - no, Možná to přidělám na zeď, budu to mít alespoň na nostalgické pokukování .... :-)
Uživatelský avatar
OndraH
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 281
Registrován: pon 25.9.2006, 7:17
Bydliště: PARDUBICE
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od OndraH »

taky poslední dobou přemýšlím o změně kule za kulobrok. vic by se knám hodila
Browning Maxus high grade 12*76
Tikka T3X CTR 308, Swarovski Z6i 2,5-15x56
Brno combo12/308W x Swarovski Habitch 3-12*50
CZ 455 22lr/17hmr x čínská kopie leupoldu
Uživatelský avatar
Zdenek41
Zkušený diskutér
Příspěvky: 3179
Registrován: ned 24.9.2006, 16:01
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Zdenek41 »

Pánové prosil bych o radu.jelikož se mi dostala do rukou hlaveň trojáku a já mám rád vše staré.Potřeboval bych od toho kdo ho vlastní veškeré informace.Broková ráže je asi 20 u kule váhám vývrt asi 9,ale s nábojnicí váhám.72 no prostě nevím 74 do toho nejde.Výrobce taky chybí.Na hlavni je pouze vyra?eno Paguss Stahl což je asi ocelárna. Na li?tě Ferd Fuckert tropfau.Potřebuji hlavně idenfikovat abych se mohl začít pokoušet schánět baskuli.Myslíte mám šanci? Za každou radu děkuji.
Josef Ondráček
Nový návštěvník
Příspěvky: 9
Registrován: úte 31.10.2006, 21:13

Příspěvek od Josef Ondráček »

Ferdinad Fuckert, na tohle asi baskuli nesežene?, a kdyby snad jo, a to by byla hodně velká náhoda, tak ti tam nemusí jít, nebo naopak bude hrkat. Podle mne jde o kusový výrobek, a bude to asi tehdy běžnější 9,3x72R. Jde o kusový výrobek. Rozhodně nejde o sériovou flintu. :wink:
Uživatelský avatar
Zdenek41
Zkušený diskutér
Příspěvky: 3179
Registrován: ned 24.9.2006, 16:01
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Zdenek41 »

Prosim tě nemáš na toho Fuckerta víc info.nemůžu nic nikde najít.Dík.
Josef Ondráček
Nový návštěvník
Příspěvky: 9
Registrován: úte 31.10.2006, 21:13

Příspěvek od Josef Ondráček »

musíš se zorientovat v literatuře pro sběratele. Tropfau bude zřejmě Troppau (Opava). Vladimír Dolínek - Če?tí puškaři. Jinak je zmiňován Ferdinand Fuckert z Vejprt, Možná toto?ný s předešlým.
Uživatelský avatar
Zdenek41
Zkušený diskutér
Příspěvky: 3179
Registrován: ned 24.9.2006, 16:01
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Zdenek41 »

Moc dík.každá rada je mi dobrá.Bude se zřejmě o toho puškaře jednat.
Uživatelský avatar
jakub203
Zkušený diskutér
Příspěvky: 507
Registrován: sob 06.1.2007, 1:14
Bydliště: Forest....
Kontaktovat uživatele:

kulobrok

Příspěvek od jakub203 »

Lesu, lovu!

Mě se kulobroky líběj a protože jsou prostě klasika, hlavně od německých a rakouskách zbrojovek. Moje zkušenost je taková že kdykoliv jsem s KB lovil až na naháňkách, šoulačce či čekané tak mi jedna rána v?ycky stačila a nebo jsem stačil přebít.Zkrátka když je zvíře proti díře..... Historicky je ta nej lovecká klasika jednuška nebo kombinovaná zbraň, ne armáda (jen názor, bez urážky sám mám opakovačku). Pro klasickou myslivost a pro časté vycházky do lesa je kombi zbraň perfekní, samozřejmě s ohledem na typ revíru.
Jsem levák a chci si koupit novou flintu která mi bude vyhovovat - asi opakovačku (v rubrice kulové zbraně mám zprávu s úpěnlivou prosbou o pomoc..), ale kulobrok jsem taky nezavrhl. Líbí se mi Blaser 97, brok 20/76 a s kulí mám dilema mezi 8x57JRS a 7x65R. Blasery jinak rád moc nemám ale tohle mě fakt zaujalo. Měl jsem ho v ruce a super sedí, systém montáže je dobrý - jen ta guma mezi hlavněmi :(
Máte někdo nějakou bi? zprostředkovanou zkušenost?
Blaser R93 Profesional 9.3x62, Schmidt&Bender Zenith 2,5-10x56
KB Retter Gaildorf 7x57R/16 Zeiss Diavary 1,5-6x36
Merkel 40E 12/70

"ALEA IACTA EST..."
Odpovědět