muflon

Co se nám podařilo ulovit bezezbraní
Uživatelský avatar
Andy
Administrátor
Příspěvky: 1840
Registrován: úte 01.8.2006, 14:17
Bydliště: Praha

Příspěvek od Andy »

Jo Mufloni byli aj u nas... pod Pelhrimovem... ale asi pred 20 lety :-) pak se nekdo rozmyslel... a prestali byt normovanou zveri. Cili se pochytali a odlovili. Ted mame prd.
Fery
Zkušený diskutér
Příspěvky: 978
Registrován: pát 22.9.2006, 21:16
Bydliště: Kolínsko

Příspěvek od Fery »

Je to o lidech. U nás je teď dančí oblast, protože na odboru ?iv.prostředí jsou lidé co dančímu fandí a nenechali ho vystřílet než se zalo?ila. Ten co tam byl před nimi tak uvažoval, že chov této zvěre na okresu zruší a chtěl dát daňky vystřílet. Naštěstí ho vyhodili než k tomu došlo. :wink:
CZ550-3006 Sprg,ZZK601-223 Rem, ZK 99 6,5x57R, BS 9,3x74R/9,3x74R
Uživatelský avatar
figi
teoretik fora
Příspěvky: 1932
Registrován: stř 11.10.2006, 7:19
Bydliště: Česká Lípa

Příspěvek od figi »

To Fery - narodil jsem se a většinu života ?il v ZR (kromě posledních sedmi let - ale jezdím tam velmi často i lovit).
S muflony to bylo velmi podobné všude, velká radost po vysazení, ale pak se začaly hledat škody, započítalo se všechno, i to co bylo od srnčího, a byly velké problémy. To hlavní pak ale teprve začalo - loupání kořenových náběhů. A to byla přímo katastrofa. Pak jsem jako mladý myslivec byl v okresní komisi pro řešení mufloní zvěře, tenkrát jsme to ustáli, ale po revoluci už byli mufloni bráni jako nejhorší škodná a tak se s nimi také zacházelo.
Pod Pelhřimovem jsem tenkrát byl nabírat zkušenosti jak na to, ale už byli ve fázi likvidace celé populace, která byla opravdu velmi kvalitní, pocházela ze Zaječin, zlatí berani v pěti letech byli pravidlem, člověk, který měl střelených 35 zlatých beranů mi řekl, že ty ostatní ani nepočítá, ale taky mi řekl, že jestli najdu nepoškozený strom v jejich honitbě, koupí mi lahev toho nejlepšího pití.
Berani u ZR ( Hodi?kov, Obyčtov, Ostrov atd.) byli z Pelhřimovska, ty opravdu silné jsme odhadovali na 245 - 255 bodů, u?asný obvody, délky i rozlohy.
No, je to už minulost - právě těch 20 let Andy.
vhool

Příspěvek od vhool »

tak ja pridam muj ulovek ze stredy.ponecham ho bez komentare.ten necham na vas.jenom prosim o schovivavost na kvalitu snimku,je to foceno na 850m !
Obrázek
Obrázek
Uživatelský avatar
Andy
Administrátor
Příspěvky: 1840
Registrován: úte 01.8.2006, 14:17
Bydliště: Praha

Příspěvek od Andy »

:shock: no tak to je teda poradny stadecko ... kde to bylo?
vhool

Příspěvek od vhool »

vysypka sachty.je jich tam daleko vic a i zlati.bohuzel u sousedu a k nam jdou vyjmecne.
Fery
Zkušený diskutér
Příspěvky: 978
Registrován: pát 22.9.2006, 21:16
Bydliště: Kolínsko

Příspěvek od Fery »

Pořád se jim přes tu silnici nechceš?? :wink:
CZ550-3006 Sprg,ZZK601-223 Rem, ZK 99 6,5x57R, BS 9,3x74R/9,3x74R
vhool

Příspěvek od vhool »

uz ji prelezli ale jsou v dire vedle a jen vyjmecne jdou k nam mizerove.i kdyz prede mnou by se neschovali 8) ."bohuzel" respektuji hranice honitby :wink:
Hynek
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 171
Registrován: stř 29.11.2006, 12:48
Bydliště: Opava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Hynek »

Jedním slovem NÁDHERA!
Uživatelský avatar
Zdenek41
Zkušený diskutér
Příspěvky: 3179
Registrován: ned 24.9.2006, 16:01
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Zdenek41 »

Paráda.ještě,že tam nejsou vidět smrkové monokultury.Jinak by to byl jejich brzký konec. :wink:
vhool

Příspěvek od vhool »

:lol: jo jo,nejblizsi smrk je nastesti 15km daleko
Alda
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1291
Registrován: ned 07.1.2007, 22:18
Bydliště: Okoli Prahy pres tyden, jizni Cechy o vikendu

Příspěvek od Alda »

tak to je fakt nadhera!!! jenom skoda, vhoole, ze jsou v "krakonosove" :( ale alespon doufam, ze se k nim tam chovaji dobre...
vhool

Příspěvek od vhool »

prave ze tam jsou dobytkove a masari.od zari kazdej tejden nahanka na cernou a tak podobne.strili co jim vyleze pred lauf.nastesti jsou to rozmazleny luftaci takze na muflony jsou kratci :lol: navic tam si te nepusti ti mufloni bliz jak na 350+ takze o ne strach nemam :lol:
Alda
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1291
Registrován: ned 07.1.2007, 22:18
Bydliště: Okoli Prahy pres tyden, jizni Cechy o vikendu

Příspěvek od Alda »

tak to jim preju, jak luftakum, tam mufikum :lol: :lol: :lol:
Pavel.K.
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 123
Registrován: pát 24.11.2006, 18:48
Bydliště: z okolí Liberce
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pavel.K. »

škoda že na tu dálku neni poznat co to je! Ale příde mi to stra?livej nezvyk vidět muflony někde v polích a loukách,tady u nás jen a jen na horách!
Samozřejmě že když je moc sněhu tak ustupují ní? ,ale to jsou jen takový úseky kde ta zvěř přejde 300m ke hlavnímu středisku krmelců přes otevřenej prostor! tedy takovou horskou louku kam chodí opravdu jen v zimě a na jaře s čerstvě nakladenými muflončaty!
Jinak jak vhool píše s těma sousedama který střílejí muflony a všechno co se hne bych zamet!!!
někteří to fakt v hlavě nemají srovnáno :?: :(
Pavel
Odpovědět