Uvahy o prodeji a nakupu kulovych a kombinovanych zbrani

Vše o kulovnicích a malorážkách
tibi1
Zkušený diskutér
Příspěvky: 605
Registrován: stř 18.10.2006, 6:52

Příspěvek od tibi1 »

Jakub, ja som tiez lavak a velmi dobre viem co obnasa zohnat flintu podla svojich predstav ....neviem ci som to dobre pochopil, ta M98/74 je left ? ak ano bral by som ju aka je cena?
Uživatelský avatar
jakub203
Zkušený diskutér
Příspěvky: 507
Registrován: sob 06.1.2007, 1:14
Bydliště: Forest....
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jakub203 »

tibi....bohužel tě musím zklamat není :( ale stojí 15.000,- je to fakt peklo něco sehnat, starý Mausery se vůbec neďelaly s levou klikou..pažbu ti udělaj ale klika je peklo...
Blaser R93 Profesional 9.3x62, Schmidt&Bender Zenith 2,5-10x56
KB Retter Gaildorf 7x57R/16 Zeiss Diavary 1,5-6x36
Merkel 40E 12/70

"ALEA IACTA EST..."
nimrod nimrod
Zkušený diskutér
Příspěvky: 951
Registrován: pon 08.1.2007, 22:54
Bydliště: Morava

opakovací kulovnice vs kozlice

Příspěvek od nimrod nimrod »

Zdar Jakube.
Lovím přes osm let kozlicí CZ 584 7x57R/12, faktem je že kulobroky UB nebyly nikdy zrovna vzhledné a reprezentativnmí zbraně, dostal jsem ho však jako téměř nový od svého otce. Mám s ním uloveno něco kolem 30 - ti lišek, 75% brokem - nikdy jsem (přes optiku) neminul, 2x jsem bohužel postřelil, jednou to byla špatná volba broků a jednou jsem střílel dost daleko na ostro - to byla má chyba.
Kozlice je neocenitelná zbraň zvlášť v zimě, při krmení a pochůzkách - potká? kunu a s kulovnicí ji může? leda tak pozdravit (pokud nejsi zrovna ranař :twisted: ). To platí i o nadháňkách, kdy do leče po li?ce nebo kuně střelím raději brokem, kulí je to mnohdy hazard.
Výhodná zbraň je to i při lovu na újedi, kdy potřebuje? na brokovém laufu optiku, máš ale taky k dispozici taky kuli pokud ti přijde černá, nebo je liška mimo brokový dostřel. Je to ideální zbraň na přechod podzim-zima-jaro.
V létě nosím zpravidla opakovací kulovnici, mám ZG 47 (sportovní spouš»), takže "?techrovat" nemusím a tím pádem neztrácím čas.

Myslím, zě je dobré mít oba typy zbraní. Ale je to otázka priorit, jak, kde a co máš v plánu lovit.
Lovu zdar!
Uživatelský avatar
jakub203
Zkušený diskutér
Příspěvky: 507
Registrován: sob 06.1.2007, 1:14
Bydliště: Forest....
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jakub203 »

.....a právě to jsou ty důvody proč chci kulobrok, šoulačka a tlumení zvěře myslivosti škodící, kulovnici sice mám ale prodávm jí páč jsem levák a tohle je klasickej Mauser.....třeba později. Ale do toho kulobroku jsem fakt rozhodnutej jít bude mít levou pažbu no bude to mňamka jistě se pochlubím až to bude....
Blaser R93 Profesional 9.3x62, Schmidt&Bender Zenith 2,5-10x56
KB Retter Gaildorf 7x57R/16 Zeiss Diavary 1,5-6x36
Merkel 40E 12/70

"ALEA IACTA EST..."
Odpovědět