Nikon Monarch 3,5-10x50

Lovecké puškohledy a vše o nich. Vaše zkušenosti, rady a dotazy.
sako80
Častý návštěvník
Příspěvky: 74
Registrován: pon 20.11.2006, 19:42
Bydliště: SK

Re: Nikon Monarch 3,5-10x50

Příspěvek od sako80 »

No už sa na neho teším, vybral som si Nikon Monarch E 2,5-10x50 SF ILR4B mám ho sľúbený za 890 eur
Tikka T3 7x64 Zeiss Classic Diatal 7 x 50
Laurona Eibar 12/12
ZKM 451 PSA 4x40
dvojak 45-70Govt/45-70Govt Vixen 1.5-6x42
Drahoš
Častý návštěvník
Příspěvky: 61
Registrován: úte 05.2.2008, 9:22

Re: Nikon Monarch 3,5-10x50

Příspěvek od Drahoš »

Sako už máš Nikona doma?Jestli ještě ne, tak jak ho budeš mít dej sem své první dojmy z týto optiky.Doufám že budeš spokojen jako já.
zdar Drahoš
zispo
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 374
Registrován: pát 15.1.2010, 6:13
Bydliště: jižní morava

Re: Nikon Monarch 3,5-10x50

Příspěvek od zispo »

jen dotaz snad nebude od tématu.Našel jsem puškohled 4,5- 14 nikon monarch s osnovou BDC, je to osnova s poklesem dráhy střli.Má někdo zkušenost?
Misak
Nový návštěvník
Příspěvky: 49
Registrován: pon 04.4.2011, 11:43
Bydliště: Jablonne v podjestedi

Re: Nikon Monarch 3,5-10x50

Příspěvek od Misak »

Tak vybiram novy puskohled, a rada prisla na nikon monarch 2,5-10x56 s cer.a zelenym bodem.Pujcil mi ho kamarad abych ho vyzkousel a jsem tomu rad.Mel jsem na porovnani jeste docter a zeiis.svetelnost nejlepsi u zeiise pak nikon stejne s doctrem.svetelnost me potesila mam meoptu meostar a kouka podobne, jenze je na reklamaci tak jsem to nemohl porovnat.Ted to prijde, cetl jsem ze nikon ma maly sv.bod a tak jsem byl zvedavej a hned jak jsem ho dostal do ruky tak jsem ho rosvitil a zdal se mi velkej.cekali jsme a se seseri a po pul hodine porovnavali svetelnost a bod.zeiis a docter maj perfektni bod, steluje se ne bodove ale plinulim chodem regulatoru.nikon ma bod ostej,jak cervenej tak zelenej chod uplne me sklamal.seserilo se a kamarad ma pejska braku, tak ji pustil na louku a dal ji povel sedni tak na 30 m, a bez bodu jsem ji videl pekne ale jak jsem rosvitil bod tak jsem ji skoro nevidel a uz na 1 stupen, a kriz take svitil.tak jsem bil zklamanej.Zkouseli jsme to 3 myslivci a malej kluk 13 let. a a vsichni jsme se shodli ze by jsme s tim vecer nic neslovili,tak nevim hodne lidi pise jak maji dobrej bod ale ja se o tom nepresvedcil.ale svetelnost pekna.
Uživatelský avatar
Leon
Moderátor
Příspěvky: 2773
Registrován: sob 23.9.2006, 16:51
Bydliště: kousek od M.B.

Re: Nikon Monarch 3,5-10x50

Příspěvek od Leon »

tak ať to pošle na reklamaci mám odzkoušený dva puškohledy jeden mám na flintě a bod je malý a neoslňuje na jedničku ten zelenej není pomalu vidět tak na noc používám pouze zelený
Jestli jezdíš do Boleslavi tak ti to klidně ukážu :wink:
CZ 550 american 308win.
xtaup
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 297
Registrován: pon 29.9.2008, 14:30
Bydliště: Podkrkonoší
Kontaktovat uživatele:

Re: Nikon Monarch 3,5-10x50

Příspěvek od xtaup »

Mám stejnou zkušenost jako Leon, nikon má jeden z nejlepších bodů co sem viděl, na nejmenší intenzitu opravdu téměř není vidět. Zřejmě vadný kus, jinak si to nedovedu vysvětlit, v noci jsem s tím nalovil vcelku dost, a vše absolutně supr. Meopta se kvalitou bodu ani nepřibližovala, tedy pokud jde o starší modely, ty nejnovější jsem neměl možnost vyzkoušet.
Misak
Nový návštěvník
Příspěvky: 49
Registrován: pon 04.4.2011, 11:43
Bydliště: Jablonne v podjestedi

Re: Nikon Monarch 3,5-10x50

Příspěvek od Misak »

Mam ho pujceny od prodejce a opravdu sviti dost,tak jsem mu to rikal jenze on ze je to pry novou baterkou ale to me nezajima.Skoda ze nema jinej kus na vyzkouseni tak nevim.Jsem od Liberce tak se kdyztak ozvu dik :) premyslim jeste na zeiis duralyt a nebo meopta zd v dot.
Drahoš
Častý návštěvník
Příspěvky: 61
Registrován: úte 05.2.2008, 9:22

Re: Nikon Monarch 3,5-10x50

Příspěvek od Drahoš »

Ne že bych se řídil heslem že každá liška chválí svůj ohon, ale v noci používám bod na dvojku, protože na jedničku mikrobot téměř nevidím, rozsvítit osnovu se mě kdysi podařilo při testu zeleného bodu až na nejvyšší stupeň ve sklepě v totální tmě, kterou venku nikdy nedosáhnu.Mám tedy řadu Monarch E 2.5x50 SFIL výroba přímo v japan.Monarchy 2 a 3 jsou montovány porůznu a jsou levnější.Odstupňování se mi zdá OK ale plynulá regulace je plynulá regulace.
Drahoš
Misak
Nový návštěvník
Příspěvky: 49
Registrován: pon 04.4.2011, 11:43
Bydliště: Jablonne v podjestedi

Re: Nikon Monarch 3,5-10x50

Příspěvek od Misak »

oznaceni je to same jen v 56,a ze spoda je napsane made id japan,uz jsem mu ho vratil a rikal ze ma ve sklade 50 a ze to porovna a zavola mi.
xtaup
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 297
Registrován: pon 29.9.2008, 14:30
Bydliště: Podkrkonoší
Kontaktovat uživatele:

Re: Nikon Monarch 3,5-10x50

Příspěvek od xtaup »

Nová baterka na to nemá a neměla by mít vliv...., jak říkám mustí to být vadný kus...
Uživatelský avatar
Leon
Moderátor
Příspěvky: 2773
Registrován: sob 23.9.2006, 16:51
Bydliště: kousek od M.B.

Re: Nikon Monarch 3,5-10x50

Příspěvek od Leon »

teď jsem to byl vyzkoušet v absolutní tmě a kříž se rozsvítil až teprve na 4 a to tam mám baterku která má najeto asi 8-10 hodin na tubusu je taky made in japan a výrobní číslo
CZ 550 american 308win.
Misak
Nový návštěvník
Příspěvky: 49
Registrován: pon 04.4.2011, 11:43
Bydliště: Jablonne v podjestedi

Re: Nikon Monarch 3,5-10x50

Příspěvek od Misak »

uz ho nemam doma tak nevim,anad neco zjistim az to zitra porovna a zavola mi,ale ja bych si asi vybral jinej kriz je na me moc silnej byl tam c,4 dlouhy silny a mala nitka u prostred.uvidim je z ceho vybirat zkusim i jine,a mozna se nastvu a koupim zeiise za 35 tis.a meostar pujde do sveta.u zeiise se mi libi osnova c.60 a stelovatelnej bod.to same.doctr ma taky dobry osnovy,napr 4-0 anebo jen 0.je to vylozene na noc na prasatka.
Uživatelský avatar
tonny
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 402
Registrován: úte 29.11.2011, 10:49
Bydliště: Břeclav

Re: Nikon Monarch 3,5-10x50

Příspěvek od tonny »

Koupil jsem od Tommyho puškohled Nikon Monarch E 2.5-10x50SF IL. Dal jsem ho na 223rem (liškařku), původně jsem uvažoval o Delta Optikal Titanium 2,5-16x50, super rozsah, ale neodolal jsem ceně i jisté kvalitě a koupil raději půl roku starej Nikon. První čekaná mne ale docela zklamala. Bod je sice docela jemný ale i na 1 silný (vyřeším odporem). Lišku na 80m jsem nebyl schopen zamířit, ztratila se za bodem, než jsem ho stačil vypnout, byla pryč. Na sněhu by to nevadilo ale to jsem doposud střílel s meoptou 3-9x42 bez bodu. Světelnost je trochu lepší ale na meoptu ZD 4-16x44 určitě nemá. Také mi u Nikonu vadí koukání do něj, musím mít přesnou vzdálenost oka od okuláru jinak v obrazu hned lítaj čmouhy. U meopt jsem to nepocítil. Klikání je dobrý, zaostřování paralaxy s aretací také. Celkem spokojenost, určitě si na něj zvyknu.
Uživatelský avatar
Leon
Moderátor
Příspěvky: 2773
Registrován: sob 23.9.2006, 16:51
Bydliště: kousek od M.B.

Re: Nikon Monarch 3,5-10x50

Příspěvek od Leon »

nazdar tak ho reklamuj lišku v pohodě vezmu na desítku na 200m
CZ 550 american 308win.
Uživatelský avatar
tonny
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 402
Registrován: úte 29.11.2011, 10:49
Bydliště: Břeclav

Re: Nikon Monarch 3,5-10x50

Příspěvek od tonny »

Špatně jsem se vyjádřil, já lovím hlavně v noci, kvůli tomu ten bod. Ve dne a na sněhu v noci ho nepotřebuji.
Odpovědět