Hlášení v noře

Pejskové a jejich výcvik
Skypy
Nový návštěvník
Příspěvky: 10
Registrován: stř 28.11.2007, 12:56
Bydliště: Břeclavsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Hlášení v noře

Příspěvek od Skypy »

podobný problém jsem řešil před pár roky s foxteriérkou. Na nácvik jsem jezdil hned zrána jako jeden z prvních. při prvním běhu nehlásila, tak sme ji dali pauzu 20 min. a to už v pohodě hlásila. Tak to probíhalo na všech nácvicích a na zkoušky jsem šel velmi nejistě. V pořadí jsem byl až šestý a světe div se ona hned kdy doběhla ke kotli tak hlásila. Tak podle mě rada ji nechat vyburcovat jiným psem určitě pomůže. Nenechávej ji norovat na ostro to nemělo aspoň u nás pozotivní efekt, ikdyž každému psu pasuje něco jiného.
Petr 3
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 125
Registrován: stř 04.11.2009, 20:31
Bydliště: Brno

Re: Hlášení v noře

Příspěvek od Petr 3 »

Uvidím jak to dopadne v sobotu jsou norovačky,ale je fakt že na předposledním nácviku to bylo dobrý,slušně hlásila a rychlost taky šla.Na posledním nácviku ten jsem měl před 14 dni proběhla jen na rychlost a to hlásila celou cestu.od tý doby lišku neviděla,bude aspoň nabuzená,uvidíme jak to dopadne.
Petr 3
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 125
Registrován: stř 04.11.2009, 20:31
Bydliště: Brno

Re: Hlášení v noře

Příspěvek od Petr 3 »

tak a máme po norovačkách,u prvího kotle to bylo vlažný a pak super,rychlost 12 vteřin,hlasitost 3,no co nadělám
Ludovik
Nový návštěvník
Příspěvky: 4
Registrován: pon 13.9.2010, 21:24

Re: Hlášení v noře

Příspěvek od Ludovik »

Zdravím, hlavně že jsou zkoušky splněné:). A můžu se zeptat, jak to u Vás bylo se složením plemen psů a jaké vyhrálo? U nás je takový širší záběr plemen, tak nevím, jaká jsou největší konkurencí....
Petr 3
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 125
Registrován: stř 04.11.2009, 20:31
Bydliště: Brno

Re: Hlášení v noře

Příspěvek od Petr 3 »

2 jagoši,3 drsňáci,trpasličí jezevčíci,parson terieři,ti byli světe div se na 1 a 2 místě,to jsou ti psi co pištěj a dělaj bordel i když v noře nejsou,ale byli tam i dva jezevčíci co už byli chovní jen si chtěli noru vylepšit a ti museli odstoupit jeden neprošel na rychlost a druhej neblafl,tak si říkám co dělají v chovu
Jarek Horsky
Častý návštěvník
Příspěvky: 76
Registrován: pát 13.4.2007, 19:48
Bydliště: Trutnovsko

Re: Hlášení v noře

Příspěvek od Jarek Horsky »

No to je jednoduché! Problémy. Jezevčíky mám teprve od roku 97, ale jednoznačně je poznat jak šla dolů ochota a ostrost. Člověk si musí dávat setsakramenský pozor při výběru štěněte, jaké vlohy měli jeho rodiče doopravdy a nejen podle papírů.
Petr 3
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 125
Registrován: stř 04.11.2009, 20:31
Bydliště: Brno

Re: Hlášení v noře

Příspěvek od Petr 3 »

jo to máš pravdu, hned bych je z chovu vyškrtl,ten jeden je prej nějakej dobrej na vystavách,ale práce bude na ,tak se tomu nějak jen divím no :shock:
Ludovik
Nový návštěvník
Příspěvky: 4
Registrován: pon 13.9.2010, 21:24

Re: Hlášení v noře

Příspěvek od Ludovik »

Proč světe div u parsonů? Vždyť ti jsou jako dělaní pro práci pod zemí a myslím, že v lovecké kynologii celkově zatím ještě nedoceněni. Proto jsem si taky jednoho pořídil, u toho s norou žádný problém nebyl. Je sice pravda, že už půl kilometru od nory piští, ale je hold tak nažhavenej na lišku, tak proč to v něm potlačovat. Pak vjede do nory takovou rychlostí, že ho tam člověk nemusí ani nutit, na rozdíl od některých jiných, kteří psa do nory skoro hážou. Bohužel si toto plemeno pořizují i lidé, kteří nejsou schopni mu dát to co potřebuje.......
Petr 3
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 125
Registrován: stř 04.11.2009, 20:31
Bydliště: Brno

Re: Hlášení v noře

Příspěvek od Petr 3 »

To je ono,taky ho mají nemyslivci,udělali norovačky a asi tím to končí,byl jsem překnapenej jak to dělalo.Nevím jak na povrchu.
Uživatelský avatar
Nik.308
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 333
Registrován: ned 06.6.2010, 13:53
Bydliště: Křivoklátsko

Re: Hlášení v noře

Příspěvek od Nik.308 »

To Ludovik: Myslím, že máš pravdu, osobně mne sice příliv nových plemen netěší, ale pokud se chovy "zaběhlých" loveckých plemen bude nadále ubírat takovým směrem, kdy ho budou vodit lidé v červených teplacích po výstavách a shodou zvláštních náhod ho uchovní, budeme muset přejít k novým plemenům, která ostrost a hlasitost nepozbyla, která se nebudou bát a mít jak v noře, tak na černou, ostrost a hlasitost.
Petr 3
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 125
Registrován: stř 04.11.2009, 20:31
Bydliště: Brno

Re: Hlášení v noře

Příspěvek od Petr 3 »

Snad by se nad tím měli zamyslet kluby a chovatelé,jestli u mojí feny bude něco co tam nemá bejt a nebo naopak,tak to prostě nebu chtít uchovnit a ne to za každou cenu tlačit,pak to tak vypadá.Ale je fakt že už mě oslovilo pár chlapů jestli bych jim po mé feně nenechal štěně,pač se jim moc líbí jak exterier tak práce,nejsem žádnej odborník na jagoše,ale potěší to.
Uživatelský avatar
Nik.308
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 333
Registrován: ned 06.6.2010, 13:53
Bydliště: Křivoklátsko

Re: Hlášení v noře

Příspěvek od Nik.308 »

Petře přesně tak, ale to by musel každý jedinec projít klubovou zkouškou výkonu, kde by se takové vlohy respektive bojácnost či vady podchytily, na těchto zkouškách by museli posuzovat klubový rozhodčí, kteří o "svém" plemenu ví maximálně. Ale to by bylo u početných plemen docela složité, možná by se to dalo řešit cestou spádových oblastí příslušného klubu.
Petr 3
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 125
Registrován: stř 04.11.2009, 20:31
Bydliště: Brno

Re: Hlášení v noře

Příspěvek od Petr 3 »

Nik.308,víš problém je v chovatelích,mám 4 zájemce o štěně od mé feny a uvidíme jak to dopadne,jsou taková kontrola a to je dobře
Ludovik
Nový návštěvník
Příspěvky: 4
Registrován: pon 13.9.2010, 21:24

Re: Hlášení v noře

Příspěvek od Ludovik »

Osobně jsem taky nemyslivec, ale šel jsem do parsona s tím, že jsem věděl, k čemu ten pes původně je. Ikdyž jsem začínal od nuly, ale je to v tom psovi, takže se s ním skvěle dělá, je neunavitelný a pro všechno se nadchne. Kamarádka má skvělou 5 letou parsonku a ta má snad všechny možné zkoušky jak klasické tak myslivecké, takže je u nich veliká všestrannost.Ale můžu říct, že už jsme poznali i určitou formu závisti na zkouškách, kdy jsme my nemyslivci porazili myslivce, ale to už je o něčem jiném.....
Petr 3
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 125
Registrován: stř 04.11.2009, 20:31
Bydliště: Brno

Re: Hlášení v noře

Příspěvek od Petr 3 »

to tě chválím když máš chuť s pesanem dělat,osobně si myslím že tohle plemeno doplatí na líbivost,třeba jak ne to doplatili kokři.Spousta lidí udělá noru a tím to hasne,vzali si lovecké plemeno,Chovné podmínky by měli být náročný a hlavně by se měli dodržovat
Odpovědět