Značení zvěře

Vše o lovectví a myslivosti u nás (něco jako poradna)
BBrit
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 107
Registrován: úte 28.11.2006, 19:54

Příspěvek od BBrit »

Vážení pánové.Velice se omlouvám za mé stupidní popletení a za můj nízký talent pro přispívání do tohoto fóra. Dík Zdeňkovi41.
vhool

Příspěvek od vhool »

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Uživatelský avatar
Zdenek41
Zkušený diskutér
Příspěvky: 3179
Registrován: ned 24.9.2006, 16:01
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Zdenek41 »

Játra je tkáň,která mu?e znovu obnovit svoji činost i dorůst.To jsem napsal na okraj.Nedavno jsem dával článek do časopisu Mys.V praseti střeleném dobře ?iveném klacek o průměru15mm zarostlý plně přes obě části těla.vše dobře vyhojeno.Prase myslím lončačka žádný problém při braní ?íru a trávení neměla.Byla příkladně zasádlená a bylo to na jaře.Měl jsem možnost vidět.Kdyby mě to tu někdo psal tak nevěřím taky.V myslivosti je důkaz.
vhool

Příspěvek od vhool »

to zdenek 41 :se hned nestartuj :wink: je to diskuze.pravda je ze priroda je mocna carodejka ale nemuzes srovnavat klacek kterej vnikne do tkane pomalu a poskodi pouze tkan do ktere vnika se strelnym poranenim ktere poskodi i organy vzalene i nekolik centimetru od pruniku strely. :wink:
Uživatelský avatar
Zdenek41
Zkušený diskutér
Příspěvky: 3179
Registrován: ned 24.9.2006, 16:01
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Zdenek41 »

To Vhool já nejsem motorka.Je mi v celku jedno,kdo si co myslí.A jsem velkej kliďas.myslíš,že já mu tenkrát u toho kňoura věřil,že ho nese?ral.ještě jsem mu vzkázal až mu smrdí třeba celej barák. :P :P :roll:
vhool

Příspěvek od vhool »

:lol: :lol: jo a ty jatra mu vypadly z kapsy kdyz nesl jagr :lol: :lol:
Uživatelský avatar
Steyer
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 433
Registrován: úte 12.12.2006, 22:56
Bydliště: Liberec

Příspěvek od Steyer »

vhool píše:nezlobte se na me ale musim se alespon jednou dene pochvalit,nikdo jiny za me neudela :lol: :lol: :lol:
Tak tomu rozumim!

Takze Tě ted jako klepu pochvalně po rameni, až si trochu u?ije?. :D

... a při?tě třeba zase někdo mě... 8)
Každá hodina, strávená na tomto fóru, je ničím proti vteřině strávené v lese.
Umění není něco "zabít", ale nechat žít...
Uživatelský avatar
Zdenek41
Zkušený diskutér
Příspěvky: 3179
Registrován: ned 24.9.2006, 16:01
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Zdenek41 »

Vidí? nad tím sem aní nepřemýšlel,ale je to možné.Ale on je mazanější asi je tam při?pendlil.Jinak já tam už nemůžu on ví,že obrečím každýho kňoura :D :) :roll: radši už psát nebudu ono za ty roky těch věci z praxe mám dost.jenže málo kdo to pochopí,že to neni latina.Přitom by se mohli dost poučit od toho to tady je. :idea: Myslivostí ?iji co jsem se narodil.Je to můj životní styl.Jinak to už nebude.
vhool

Příspěvek od vhool »

tak dik a oplacim.dame kolovat než :lol: :lol:
Uživatelský avatar
Steyer
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 433
Registrován: úte 12.12.2006, 22:56
Bydliště: Liberec

Příspěvek od Steyer »

KOLOVAT, KOLOVAT, ........ !!!
Každá hodina, strávená na tomto fóru, je ničím proti vteřině strávené v lese.
Umění není něco "zabít", ale nechat žít...
Fery
Zkušený diskutér
Příspěvky: 978
Registrován: pát 22.9.2006, 21:16
Bydliště: Kolínsko

Příspěvek od Fery »

Steyer, Steyer ? ten je nejlepší!!! :lol: :lol: :lol: :lol: :wink:
CZ550-3006 Sprg,ZZK601-223 Rem, ZK 99 6,5x57R, BS 9,3x74R/9,3x74R
Marek
Zkušený diskutér
Příspěvky: 584
Registrován: pon 04.12.2006, 11:01
Bydliště: Trutnovsko

Příspěvek od Marek »

Uz jsem to tu dneska psal, ale v jiny sekci, tenhle tyden jsem strilel prase. 75kg, vstrel na slabinach, kule neprosla a zustela mezi poslednim a predposlednim zebrem. prase uslo od nastrelu asi 60 metru, a zastavilo se, pak uslo dalsich 20 metru a zustalo stat znovu a pak zalezlo do lesa a lezelo pod ,, patym smrckem" Takze celkem uslo tak 130 az 150 metru... Zasazeno pouze a pouze na streva!!! 270 Win, SaB 9,7g SP!! Hledat jsem ho sel tak po 20 minutach, bylo uz zhasle!! No moc jsem to nechapal...
Uživatelský avatar
Steyer
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 433
Registrován: úte 12.12.2006, 22:56
Bydliště: Liberec

Příspěvek od Steyer »

Fery píše:Steyer, Steyer ? ten je nejlepší!!! :lol: :lol: :lol: :lol: :wink:
...tak já se teda už hodim do klidu, ale dřevo mám po dne?ku tak na dvě sezony.... :lol:
Každá hodina, strávená na tomto fóru, je ničím proti vteřině strávené v lese.
Umění není něco "zabít", ale nechat žít...
nimrod nimrod
Zkušený diskutér
Příspěvky: 951
Registrován: pon 08.1.2007, 22:54
Bydliště: Morava

Příspěvek od nimrod nimrod »

Marek píše:Uz jsem to tu dneska psal, ale v jiny sekci, tenhle tyden jsem strilel prase. 75kg, vstrel na slabinach, kule neprosla a zustela mezi poslednim a predposlednim zebrem. prase uslo od nastrelu asi 60 metru, a zastavilo se, pak uslo dalsich 20 metru a zustalo stat znovu a pak zalezlo do lesa a lezelo pod ,, patym smrckem" Takze celkem uslo tak 130 az 150 metru... Zasazeno pouze a pouze na streva!!! 270 Win, SaB 9,7g SP!! Hledat jsem ho sel tak po 20 minutach, bylo uz zhasle!! No moc jsem to nechapal...
Jedna ze š»astnějších příhod. :wink:

Jinak pánové, pěkně jste se tu pochválili :lol: , nicméně pojďme zpět k tématu...
Prohlídl jsem ty ukázky z lovů na www.huntersvideo.com ...v?imli jste si kolik zvěře ode?lo z nástřelu :?: :twisted: a přitom v 99% perfektní rány.
U tropické zvěře téměř vše ode?lo :wink: a nevypadalo to, že by měli lovci v rukou nějaké ?puntovky :lol: .
ZG47- 458 Win.
M.Sch. M1910- 9,5x57
ČZ 584- 7x57R/12-70
Michal Máčalík
Častý návštěvník
Příspěvky: 72
Registrován: úte 16.1.2007, 9:23

Příspěvek od Michal Máčalík »

Taky přidám pár poznatků.vše výše napsané je pravdivé a hlavně to,že každé zmáčknutí na zvěř a její chování v okamžiku zásahu je originál.Je třeba zajímavé,že vliv na chování zvěře po zásahu má i například lov během říje či chrutí.Díky soubojům má zvěř v tuto dobu posunutý práh bolesti a jinak může reagovat na hůř umístněný zásah s kterým odchází.Jsou svědectví o událostech,kdy v plné říji se vystřelilo na jelena,ten bez značení dál troubil a až po chvíli se zlomil.Podle odborníků má například vliv i jaký obsah tekutin v těle zvěř má.V období su??í kdy trpí víc ?ízní,nebo v období s dostatkem možnosti přijímání tekutin.Je to známo i u Africké zvěře.Ale to by tu spíš měli psát soudní lékaři a znalci.A hlavně Záleží jestli před výstřelem zvěř o nás ví či nikoli.
1 případ : je tomu dávno,jeden z minulých lesních správců u VLS Hořovice,LS Obecnice,ráno v jelení říji vystřelil na říjného starého jelena z kulovnice ráže 7x57.Zásah vyhodnocen na komoru,na nástřelu plíce.Jelen s průstřelem plic se ještě odpoledne stavěl dvěma barvářům a byl dostřelen.Veterináři zkoumali jelena,nic mimořádného nezjistili.
2 případ : bratr na noční čekané u kukuřice vystřelil na lončáka zhruba o váze 50 kg z ráže 9,3x74R 18,5g SB na vzdálenost 40m,bohužel při výstřelu se dalo nečekaně do pohybu,na nástřelu jsme našli střevo,dosled jsme začali ráno v 6h,prase nás vodilo asi 2 km křížem krážem.Prase jsme nena?li,za nedlouho se sekla kukuřice,nikdo nikde prase neobjevil.
3 případ : kolega v sousední honitbě postřelil lončáka 40kg na slezinu z ráže 308W,4km dosled s dostřelem,prase se stavělo psům.
4 případ : taktéž v té honitbě na sněhu v zimě buchtovala černá na poli pod lesem.Jiný myslivec vystřelil na lončáka z 308W, SB, na nástřelu játra,prase nena?li,přestalo po kilometru barvit,víc o tomto případu nevím.
5 případ : v prosečené kukuřici byly prasata,mezi mne a souseda vy?ly 2 bachyně a 11 selat a musela přejít 200m posečenou část pole.Vystřelil jsem z 9,3x62 , 15,3g Vulkan,asi na 80m.Sele jsem střelil na játra,na nástřelu bylo velikost půl dlaně jater,dalo se do pohybu s ostatní černou a velmi zaostávalo.Věřím že to šlo dohledat.Zničeho nic neukázněný střelec přes dva myslivce ode mne začal bezhlavě na sele střílet.Vystřelil celou schránku,sele tím jen popoháněl.Věřil jsem tomu,že sele bude le?et .Dosled jsem večer musel provézt skrze teplé počasí,po 4h jsem začal.O půlnoci v kukuřici po kličkování mě tehdy německý křepelák držel a stavěl kus uprostřed lánu.Do smích mě nebylo,ale co sem si navařil,to sem si musel slíznout.když jsem potichu do?el k tomu místu,zjistil jsem,že na barvě je je?ek a toho fena hlásila.Pro ni to skončilo,protože ona vlastně na?la kus.Druhý den další pes,sele bylo vyjdené z kukuřice,přestalo barvit,nikdo ho nikdy Nenašel.

můžeme mít supermoderní a supervýkoné zbraně ,ale když zásah není tam kde má být,tak s tím nic nenaděláme.Příroda je příroda a vitalita zvěře je obrovská.
Odpovědět