Kulový dvoják ZP

Vše o kulovnicích a malorážkách
sako80
Častý návštěvník
Příspěvky: 74
Registrován: pon 20.11.2006, 19:42
Bydliště: SK

Příspěvek od sako80 »

este k tým ZP toto u nas vykuzlil jeden pán!!! zbrojar, uz rok neberie ziadne zakazky a ma na dva roky objednavok :D
http://www.e-zbrane.sk/index.php?option ... 8&Itemid=6
svarowski
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 123
Registrován: pon 05.2.2007, 12:05
Bydliště: Znojmo

Příspěvek od svarowski »

Tak tohle je luxusní prácička, ani se nedivím, že má na dva roky plno...ale určitě si nechá takovouhla práci dobře ocenit... :shock:
sako80
Častý návštěvník
Příspěvky: 74
Registrován: pon 20.11.2006, 19:42
Bydliště: SK

Příspěvek od sako80 »

Este raz by som Vás chcel poprosit o hociake poznatky z pouzivania guloveho dvojaku Sabatti Classic 92, hlavne by ma zaujimal sustrel hlavni a ci vyrabaju aj verzie v dvojspustovom prevedeni?
Tikka T3 7x64 Zeiss Classic Diatal 7 x 50
Laurona Eibar 12/12
ZKM 451 PSA 4x40
dvojak 45-70Govt/45-70Govt Vixen 1.5-6x42
nimrod nimrod
Zkušený diskutér
Příspěvky: 951
Registrován: pon 08.1.2007, 22:54
Bydliště: Morava

Příspěvek od nimrod nimrod »

Dvoják ze ZP se dá udělat dobře a tak jak by měl dvoják vypadat, vše je otázka financí a pak to vycházi s novou pažbou a dobrým dřevem jen o něco levněji než základní model Merkela 140 a čeká se.

Sabatti je konfekční italská zbraň s podprůměrnou až průměrnou kvalitou, prakticky neprodejná alespoň v té ceně za kterou se jako nová pořídí - to platí o všech italech mimo berrety a perazzi v nejluxusnějších verzích. Pokud dvoják který netratí cenu, tak přišetřit a koupit jako nový Heym ( s merkelem a krieghofem je to horší :? tam ta cena padá více) nebo starší kousek v top stavu ze zahraničí. každou vícehlavňovou zbraň bych si ale odzkoušel na soustřel a ergonomii pažby, přilícitelnost atd. dvoják je zaměřením zbraň pro pudovou střelbu hozenou ranou, proto mi je jakkoliv krásný a zdobený dvoják na naháńce k ničemu, když netrefuje. další problém je u dvojáků Použité střelivo, soustřel je dělaný nějakým, já budu lovit jiným a už se nikdy nedostanu s rozptylem v soustřelu tam kam chci - to platí i o obojetnicích ale u broků se ta chyba více schová. Chce to prostě vyzkoušet, pohádkám typu rozptyl z dvojáku 2-3cm na 100m (4rány) nevěřme, to je náhodně jedna zbraň z tisíce vyrobených kusů a s konkrétním střelivem, stačí jiná zápalka a je všechno jinak (vývin rány je odli?ný, u hlavní vedle sebe to hraje roli v obou osách, u hlavní pod sebou většinou pouze v ose "Y". Dobrý dvoják má stabilní a jisté soustřely (rozptyl) do 5-ti cm (4rány, po 2 z každé hlavně rychle za sebou ze studené zbraně) na 50m. I u takového je ale určitá diference znát mezi střelbou z podepřené zbraně a střelbou z volné ruky, Záleží na ráži a hmotnosti střely, čím je vývin rány pozvolnější (tě??í střela) tím jsou chyby větší. (Nejsou to mé výmysly ale postřehy puškaře se kterým spolupracuju, a výrobou svazků se zabývá už 10let). takže je třeba nákup dvojáku dobře promyslet, zvážit neukvapit se a hlavně si ho odzkoušet na střelnici, třeba i na své náklady.
Osobně, pokud bych kupoval dvoják, tak nový Heym (odzkoušel bych více kusů) a v ráži 375HH až už s ním můžu vyrazit všude a na všechno, člověk nikdy neví... můj názor :wink: .

Nimrod
sako80
Častý návštěvník
Příspěvky: 74
Registrován: pon 20.11.2006, 19:42
Bydliště: SK

Příspěvek od sako80 »

dobra rada nad zlato, som rad ze sa aspon niekto ohlasil, dik
Tikka T3 7x64 Zeiss Classic Diatal 7 x 50
Laurona Eibar 12/12
ZKM 451 PSA 4x40
dvojak 45-70Govt/45-70Govt Vixen 1.5-6x42
Uživatelský avatar
znecas
Nový návštěvník
Příspěvky: 29
Registrován: úte 01.11.2011, 7:08

Re: Kulový dvoják ZP

Příspěvek od znecas »

Dovolím si reagovat, i když po dlouhé době. Již mě nebaví číst články, jak myslivci s dvojákama vlastně nic neuloví :? Před 2 lety jsem si pořídil kul. dvoják Merkel 141DB s puškohledem Swarovski 1,7-10x42. Do této doby jsem měl střelené 1 prase na naháňce (po dlouhých snad 6 letech :-)). Za 2 roky mám s dvojákem nastříleno asi 13 prasat na naháňkách (povedl se i tupl). To mluvím si myslím za vše... i když je pravdou, že naháňka je také o štontech. Dvoják si beru i na čekanou (srnčí a černá). Střelena i liška. Kalibr 9,3x74R. Tato ráže nerozbijí, zvěř značí jak má a hlavně po této ráži neodchází. Je to dva dny, co jsem střelil prase 35 kg v kroku na 100 metrů (na hlavu). Dvoják je lehčí nežli např. CZ550. Soustřel na 50 m ani ne 1 cm. Manipulace vzhledem k délce hlavní luxusní. Lepší zbraň neznám.
Luxusně ryté ZP 16/16, Fausti Stefano 20/20 model DEA, Beretta 686 12/12, Alphonse Forgeron 20/20 Holland Holland, Lověna 16/16 Holland Holland, Mannlicher SM12 7x64+Swarovski 2,5-15x56 Z6i, Dvoják Merkel 141 DB 9,3x74R,9,3x74R+Swarovski 1,7-10x42 Z6i.
Rogam
Zkušený diskutér
Příspěvky: 519
Registrován: sob 13.8.2011, 20:09

Re: Kulový dvoják ZP

Příspěvek od Rogam »

znecas píše:Dovolím si reagovat, i když po dlouhé době. Již mě nebaví číst články, jak myslivci s dvojákama vlastně nic neuloví :? Před 2 lety jsem si pořídil kul. dvoják Merkel 141DB s puškohledem Swarovski 1,7-10x42. Do této doby jsem měl střelené 1 prase na naháňce (po dlouhých snad 6 letech :-)). Za 2 roky mám s dvojákem nastříleno asi 13 prasat na naháňkách (povedl se i tupl). To mluvím si myslím za vše... i když je pravdou, že naháňka je také o štontech. Dvoják si beru i na čekanou (srnčí a černá). Střelena i liška. Kalibr 9,3x74R. Tato ráže nerozbijí, zvěř značí jak má a hlavně po této ráži neodchází. Je to dva dny, co jsem střelil prase 35 kg v kroku na 100 metrů (na hlavu). Dvoják je lehčí nežli např. CZ550. Soustřel na 50 m ani ne 1 cm. Manipulace vzhledem k délce hlavní luxusní. Lepší zbraň neznám.
tak to máš velké štěstí na kus, já si pořídil dvojákový troják od Merklu 9,3/9,3/20*76, líbil se mi, ze začátku velké nadšení, lehká flinta, dobře mi padla, příjemné střílení s ráží 9,3 a nyní, po nějaké době tohoto pozitivního nadšení, jsou pocity rozporuplné, nyní leží v trezoru, ani zdaleka nemám soustřel jako ty, v porovnání s jinými výrobci zpracování nic moc, to nemluvím o tom, že došlo i k závadě ani ne u 2 roky staré flinty, kdy mi odešly obě kulové rány i s broky najednou, Merkel už není co byl, od roku 2007 to patří jedné blízkovýchodní firmě (http://www.caracal.ae/new/) a ta vsadila spíš na kvantitu...
BwanaHunter
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1907
Registrován: úte 13.10.2009, 21:01

Re: Kulový dvoják ZP

Příspěvek od BwanaHunter »

rogam> tak to jsi mi vzal trochu vítr z plachet, protože jsem nabýval sice pozvolna, ale už pevného přesvědčení, že tohle je flinta, která mi ve skříni chybí... Nějaké další zkušenosti s tímhle dvojákovým trojákem, ať tuším, zda měl Rogam smůlu na kus, nebo se mám poohlédnout u jiných výrobců?
S trofejemi je to jako s ženami. Nejlepší je ta příští.
Uživatelský avatar
znecas
Nový návštěvník
Příspěvky: 29
Registrován: úte 01.11.2011, 7:08

Re: Kulový dvoják ZP

Příspěvek od znecas »

No řekl bych, že soustřel u dvojáků je vždy o mnohem lepší, nežli u dvojákových trojáků. A to mi potvrdilo více puškařů. Proto jsem šel raději do dvojáku. Vždy jsem chtěl do dvojákového trojáku, ale jak říkali puškaři...a měli asi pravdu ?
Luxusně ryté ZP 16/16, Fausti Stefano 20/20 model DEA, Beretta 686 12/12, Alphonse Forgeron 20/20 Holland Holland, Lověna 16/16 Holland Holland, Mannlicher SM12 7x64+Swarovski 2,5-15x56 Z6i, Dvoják Merkel 141 DB 9,3x74R,9,3x74R+Swarovski 1,7-10x42 Z6i.
Rogam
Zkušený diskutér
Příspěvky: 519
Registrován: sob 13.8.2011, 20:09

Re: Kulový dvoják ZP

Příspěvek od Rogam »

To znecas

soustřel v porovnání s dvojákem od Merkelu nemohu posoudit, ale dvoják od Heymu a od H&H střílí o poznání líp, než ten dvojákový troják :wink:
Mirob
Nový návštěvník
Příspěvky: 49
Registrován: čtv 25.1.2007, 0:08

Re: Kulový dvoják ZP

Příspěvek od Mirob »

...mal som guľovú kozlicu sabatti 9,3x74...sústrel na 50 m cez pevné mieridlá do 2,5 cm...strielané 4 druhy streliva ....fakt ma to prekvapilo... pravda je tá ,že sa zle predávala.....inak to bola dobre spracovaná zbraň...(paradoxne lepšie a poctivejšie ako Heym 26b ktorú som mal tiež.)
Přílohy
1372680127724.jpg
1372680127724.jpg (45.31 KiB) Zobrazeno 17486 x
Jan Slavětínský
Zkušený diskutér
Příspěvky: 521
Registrován: čtv 27.6.2013, 9:34

Re: Kulový dvoják ZP

Příspěvek od Jan Slavětínský »

Myslím si, že ty doby předělávek starých vymlácených Zpéček na dvojáky už je pryč. To byla taková móda, lidi to chtěli,už se poučili, puškaři se na tom také učili, stálo to balík a výsledek bylo "něco" jako dvoják,těžké,co nešlo k oku a majitelé to s prodělkem a za polovic hned po sezoně prodávali. Podle mě je dvoják jednoúčelová flinta, v podstatě v současné době jen na naháňky. Pokud vezmu v úvahu náklady a využití, tak osobně bych pro tyto účely volil kulový automat Browning Bar v rychlé ráži pro minimální předsazování např 300WM nebo 30-06. Browning je úplně o něčem jiném a za peníz, za který vám puškař pouze sletuje hlavňový svazek k dvojáku s bůh ví jakým soustřelem. Ale rozhodnout se musí každý sám.
Rogam
Zkušený diskutér
Příspěvky: 519
Registrován: sob 13.8.2011, 20:09

Re: Kulový dvoják ZP

Příspěvek od Rogam »

To Jan Slavětínský

To je věc pohledu, jestli je "dvoják jednoúčelová flinta", každopádně to je do jisté míry určitá fajnovost pro toho, kdo už třeba má "normální" kulovnici. Pokud máš ale nějaký kvalitní, resp. povedený kousek, tak s ním můžeš chodit na posed jako s každou jinou kulovnicí, na nějakou rozumnou vzdálenost (rozuměj - rozumnou pro soustřel dvojáku), máš k dispozici rychlou druhou ránu. Stejně tak s ním můžeš chodit na šoulačku.
Uživatelský avatar
znecas
Nový návštěvník
Příspěvky: 29
Registrován: úte 01.11.2011, 7:08

Re: Kulový dvoják ZP

Příspěvek od znecas »

Je pravda, že kul. dvoják je specifická zbraň. Vlastním Merkel DB141 9,3x74 R. Střílím s ním i srnčí. Většinou kolem 100 metrů, nebo lehce přes. Na naháňkách mám s ním velice dobré zkušenosti a to nejsem bůh ví jaký střelec. Ale 2 tuply se již podařili. Zpětný ráz při lovu velice příjemný. Na střelnici je to již horší :-). Flintu bych nedal z ruky. Když se mám rozhodovat 7x64 550 CZ opakovačkou a 9,3x74R, volím hned tu silnější ráži (myslím tím na čekanou). Lépe se mi zbraň drží, prostě mi sedí lépe. O napínáčku ani nehovořím, to se s 550kou nedá ani srovnávat. Možná asi něco, jaké mají dnešní Mannlichery, co jsem držel v ruce. Toť můj další příspěvek k tomuto tématu.
Luxusně ryté ZP 16/16, Fausti Stefano 20/20 model DEA, Beretta 686 12/12, Alphonse Forgeron 20/20 Holland Holland, Lověna 16/16 Holland Holland, Mannlicher SM12 7x64+Swarovski 2,5-15x56 Z6i, Dvoják Merkel 141 DB 9,3x74R,9,3x74R+Swarovski 1,7-10x42 Z6i.
rimar77
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1361
Registrován: ned 29.3.2009, 14:49
Bydliště: jižní čechy

Re: Kulový dvoják ZP

Příspěvek od rimar77 »

jan Slavěětínský nic proti ale na na naháňku tahat 3OOWM je pěkná kravina tahle ráže na tenhle druh lovu není vhodná ta potřebu vzdálenost aby se ukázala svoje klady na 50 m prostřelí a nepředá a ta zvěř po zásahu odchází
Odpovědět