Značení zvěře

Vše o lovectví a myslivosti u nás (něco jako poradna)
Uživatelský avatar
Zdenek41
Zkušený diskutér
Příspěvky: 3179
Registrován: ned 24.9.2006, 16:01
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Zdenek41 »

A s tímto musím plně souhlasit.Okolo myslivosti se motám od 5.Dost jsem toho zažil.Jsem jen rád,že se někdo našel,kdo tohle zná z praxe.protože teorie bude jen teorie.Skoro když jsem to popisoval v předešlých příspěvcích po reakcích,jsem si připadal jak baron Prážil :wink:
Michal Máčalík
Častý návštěvník
Příspěvky: 72
Registrován: úte 16.1.2007, 9:23

Příspěvek od Michal Máčalík »

To ví? Zdeňo,každý má své poznatky a hlavně zážitky,o kterých si člověk myslí že jsou mezi nebem a zemí.Někdy to člověku zamotá pěkně palicí :roll:
Michal Ficek
Nový návštěvník
Příspěvky: 25
Registrován: stř 04.4.2007, 5:32
Bydliště: Kousek od Třeboně
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Michal Ficek »

Nedá mi, abych nepřispěl se svojí tro?kou do mlýna.
Léta jsem lovil se starším ZH 7x57R, těžké polplá?tě se stři?nou hranou dmácí provenience a byl jsem poměrně spokojený. Zvěř značila, barvila. Střela prostřelovala dospělou černou i vysokou. Pořídil jsem CZ 308W a i nadále pužívám české poloplá?tě se stři?nou hranou. Pominu lov holé, kterou sřílím, jak někdo trefně popsal na CNS (max do 140 m, při nutnosti střelby na delší vzdálenosti střílím na komoru). Při lovu trofejové jsem s Vla?imskou municí spokojen - opět spolehlivě prostřeluje a zvěř značí (střela se rozkládá do malého hříbku, ale zvěřina zůstává poměrně ve slušném stavu) ovšem opět s výjimkami - kňour, mufloni. ovšem vzhledem k tomu, že při lovu na tuto zvěř doprovázím velmi často (20-30 ks ročně) nijak mne to nepřekvapuje.
vhool

Příspěvek od vhool »

to michal ficek: tema SB tu jiz mame pls.
František Fořt
Věčnej rejpal ;-)
Příspěvky: 662
Registrován: pon 09.10.2006, 11:25

Příspěvek od František Fořt »

Značení je fakt někdy o?idné. Poslední kus holé srnčí, co jsem v prosinci střílel (stará samotná, ale velmi statná srna) byl na 50 metrů, 7x64, těžká Sierra. Po výstřelu jsem viděl, jak kus odbíhá nahrbený a v takovém přikrčeném postoji. Zhrozil jsem se, že jsem na takovou blízkost a při klidném zamíření trefil na měkko. Nakonec le?ela cca 35 m od nástřelu a rána byla normální komorová za přední běh. Ač jsem zatím všechny kusy srnčího měl na komoru, ani jednou jsem neviděl klasické značení, tj. vzepětí se nahoru a dopředu. Podotýkám, že jsem nic nestřílel velmi rychlými rážemi, kde to údajně neplatí - tj. standardní značení. Tak pak jestli existují nějaké shodné znaky při určitých bodech zásahu.
Odpovědět