Prachy accurate/lovex

Vše o loveckém kulovém střelivu. Vaše zkušenosti a názory.
pufr
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2906
Registrován: ned 10.2.2008, 20:04
Bydliště: Kousek západně od Prahy

Příspěvek od pufr »

A je po anonymu :lol: :lol: :lol: :lol:
Pufr
Uživatelský avatar
Shiva
Expert na zbrane
Příspěvky: 1170
Registrován: pon 25.9.2006, 10:41
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Shiva »

Vyborne,
Myslim ze jsme nekdy spolu dokonce osobne mluvili. Mozna pred par lety na Konopisti pri nejake novelizaci zakona o zbranich a strelivu.
Ale mozna ze se pletu.
Myslim ze me osocujete naprosto zbytecne. To ze mate ve spolecnosti evidentne problemy, je tak nejak vas problem. Nikoli nas spotrebitelu.
Take bych zvazoval vase vyjadrovani o nekterych skutecnostech a zametl bych si pred vlastnim prahem. Bylo mi nekolikrat doporuceno jet na nejakou soutez (treba IPSC ci jinou) kde se vyskytujete, abych se s vami domluvil, ze mi zajistite po odmluve prach z fabriky za mizivou sumu, tak jako to delate jinym vybranym jedincum. Je mi jedno jestli to je pravda nebo ne, ale takovou povest mate. Ale to je vase vec. Mel byste se zamyslet kdo vlastne kazi dobre jmeno vasi firmy. Pocinaje od vasi povesti (mozna neopravnene mozna opravnene, nevim, nezajima mi to), konce kvalitou vasich vyrobku.
Jak jste sam napsal, kdyz dojdou argumenty tak zbyvaji jen osobni vypady.
Jenze ja nestrilim a neprebijim zduvodu uspor ale z duvodu presnosti a zaroven, na rozdil od jinych, chci pro strelecky sport rozvoj a ne sve osobni prvenstvi ci vyhody.
Explosia je byvaly narodni podnik a evidentne zustalo vse relativne pri starem.
Neco jako, ze zakaznik ma vzdy pravdu, to se vas netyka, protoze podle nasi vystupni kontroly, je vse v poradku. A jak vidno, tak ne vsichni jsou o tom skalopevne presvedceni jako vy.
Svymi prispevky jste me (a rekl bych ze i vetsinu ostatnich) o tom presvedcil.
z me strany je tato debata uzavrena. Radeji prestanu strilet, nez si z Explosie koupit jediny gram prachu.
Nepište soukromé zprávy, pište na mail: lovectvi@sniper.cz
pufr
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2906
Registrován: ned 10.2.2008, 20:04
Bydliště: Kousek západně od Prahy

Příspěvek od pufr »

No já ten Lovex Možná ještě semtam testnu. zvlášť když teď bude mít to označení číslem série (ale 20 kg 2015ky jako celý Benchrest club asi nekoupím, leda bych s ním prosypával spisy při pálení, jako soudruzi v osmdesátémdevátém :lol: :lol: tam pak nevadí ani ten neshodný výrobek
:lol: )
Pufr
jpp
Nový návštěvník
Příspěvky: 11
Registrován: čtv 23.4.2009, 21:52

Shiva - last reply

Příspěvek od jpp »

Vážený pane co si říkáte SHIVA, mám va?eho osočování vážně dost. To co zde uvádíte hraničí s pomluvou. Pokud by to co píšete měla být pravda, tak sedím dávno v teplákách a pokud o mě někdo něco podobného rozhla?uje, tak se musel úplně zbláznit. škoda jen, že mi jméno asi nesdělíte....

Zůstaňte si za svojí přezdívkou a dál ?iřte l?i a pomluvy. Jak jsem pochopil, diskuze s vami němala žádný smysl a lituji času, který jsme do ní investoval...
JPP
jpp
Nový návštěvník
Příspěvky: 11
Registrován: čtv 23.4.2009, 21:52

2 ALL

Příspěvek od jpp »

když už je to s mojí identitou venku, tak si dovolím požádat o případnou zpětnou vazbu, připomínky, či náměty na zlep?ení na téma LOVEX / ACCURATE přímo na můj pracovní e-mail:

jaroslav.pulicar@explosia.cz

Jak jsme psal v předchozích příspěvcích, ne vždy se každému vše povede a zpětná vazba je důležitá. Určitě jsme schopni se ve firmě zabývat i řešením problémů, když něco z našeho sortimentu nestřílí, případně střílí jinak než by mělo...

Rozhodně je vždy lepší mít informace přímo od zdroje, než je lovit od někoho, kdo se tváří jako "odborník"...

Jediné co schopen opravdu nejsem, je prodávat prach jak to popisuje jeden pán v předchozích příspěvcích... :D Od toho je obchodní sí?...

S pozdravem

"hlavně až se kouří z hlavně"
JPP
Uživatelský avatar
Shiva
Expert na zbrane
Příspěvky: 1170
Registrován: pon 25.9.2006, 10:41
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Shiva »

No on je zdroj a zdroj.

Informace podane od obchodniho reditele jsou validni asi tak jako informace od CEZu ci Telecomu.
Clovek ktery je odpovedny za prodej preci nemuze oficielne priznat ze prodkukty co nabizi stoji za prd.
Rovnez se tezko bude priznavat (a to asi neudela nikdo normani) k necemu za co si muze jit sednout.

Informace od meho zdroje, nebyly prezentovane verejne (a po reakci obchodniho reditele) je mi jasne proc. Navic mam na to svedka, ktery u diskuze byl. Ochodni reditel ma k dispozici papirove podklady od techniku ci kdo je za ne odpovedny a nic jineho mu nezbyva, nez si svuj vyrobek obhajovat.
Nepište soukromé zprávy, pište na mail: lovectvi@sniper.cz
pufr
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2906
Registrován: ned 10.2.2008, 20:04
Bydliště: Kousek západně od Prahy

Příspěvek od pufr »

Jen ještě poznámku k těm rozdílům rychlostí střel

Shiva napsal:
Me prakticke mereni ukazalo dvoje hradla zasebou (CED millenium a Oehler)
prach drivejsi 2015 a novy Lovex S060-2 rozdil ve vsech navazkach prumer o 26m/s pomalejsi
2520 dve lahve ze dvou dodavek obe oznaceny Acc 2520 (jediny prach co nevykazoval temer zadny rozdil (3m/s) NENESL OZNACENI LOVEX
4064 (stary/novy)
rozdil 31m/s pomalejsi
2460 (stary/novy)
36m/s rychlejsi.
vic argumentu nemam a myslim si ze ani nepotrebuji. Jestli takove to rozdily se ti vejdou do tvych norem, pak neni co resit.
Pokud norma říká, že při zkoušce nové série V5 musí být +-3% od refefenčního vzorku, pak je to při rychlosti 750 m/s +- 22,5 m/s, tedy celkem bohužel až 45 m/s :cry:

když jsem před asi 15 lety dostřílel první lahev prachu a koupil druhou, byl jsem velmi rozčarovaný a hned udělal srovnávací vzorky nábojů, změřil na hradlech, která jsem si tehdy půjčoval .... . Odezva z tehdejší Synthesie nebyla žádná. Osobně jsem si za ty roky zvykl brát každou sérii jako něco, co se bude li?it a občas jsem příjemně překvapenej, že se neli?í moc (proto mi celkem Záleží na tom aby označené byly).

Holt nezbývá, než rozdíly mezi sériemi, buď akceptovat nebo se obrátit někam jinam. Já už mám ten Lovex alias Accurate nacvičený, tak ho asi semtam Použiju i dál, ale hodně fandím i těm, co do našeho malého rybníku konečně pustí i čerstvý vítr odjinud :lol:
Pufr
Uživatelský avatar
tonny
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 402
Registrován: úte 29.11.2011, 10:49
Bydliště: Břeclav

Re: Prachy accurate/lovex

Příspěvek od tonny »

Trochu se nudím (marod) a tak procházím starší témata co mne zajímají, navíc okořeněnými legendou Shiva.
Zajímá mne, jestli jste nezanevřeli na značku Lovex a jaké máte novější zkušenosti.

Dlouho jsem používal a používám v 308W S060-01 koupený v roce 2006, jedna série označená prodejcem BR, spokojenost se střelami HPBT 167 a 168grs + lovecké podobné hmotnosti.
Do 223rem. pro střelu V-max 40grs jsem předloni koupil Acc/Lovex 2230/D073-04 a chodil excelentně. Došel a koncem roku jsem koupil Lovex D073.4 (výroba 9/08), tak jsem zvědavej, jak pochodím.
Do 7x64 střela SPCE 173grs/11,2g jsem používal sypaný S070-01 od Krejči z roku asi 2004, spokojenost. Nyní koupen Lovex S070 (7/12) a uvidím.
Do 300RUM jsem zpočátku zkoušel sypaný S070-01, nic moc, pak S071-01 pro střely od 167 do 180grs a perfektní i na 1km. Pro VLD 210grs už nic moc.

Prachy citlivější na teplotu, mělo se to změnit, zatím zkušenost nemám s novou várkou od 2010.
pufr
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2906
Registrován: ned 10.2.2008, 20:04
Bydliště: Kousek západně od Prahy

Re: Prachy accurate/lovex

Příspěvek od pufr »

K tomu S071, serie "1/12" (v současnosti na krámech) udělal zajímavou zkušenost Dalas - asi jsi četl v "Přebíjení" - je drobet živější než v manuálu nebo QL

Ta teplotní závislost tam je - jsou to obyčejné jednosložkové prachy, pokud vím tak nitroglycerinem "nasakovaná" verze - s "řízenou" teplotní závislostí" - existuje oficiálně jen k S020 (označovaná D020 nebo D025? - v manuálku nikdy nebyla - byl k ní takový dvoustránkový pdf "separátek") a byť je to pro 9 mm Luger s 8 g těžkou střelou fantastická volba (Pmax při 20°C a nahoru i dolů s teplotou Pmax velmi mírně klesá), tak S&B spotřeboval zkušební dávky do "běžné produkce" a dál o použití nepřemýšlí.
Pak se snad Explosia chytla s něčím "nasakovaným" pro 50BMG v rámci výroby pro Bundeswehr u koncernu Rheinmetall (díky "státnímu" výběrovému řízení - ale vzhledem k tomu, že tento mamut má tři vlastní prachárny, asi jim "z nějakého důvodu" brzo řeknou Adieu). Něco bylo snad slyšet o vývoji S060 s NG ale jinak, že by něco s minimalizovanou teplotní závislostí bylo "pro nás" na trhu jsem nezachytil :?
Pokud máš jinou zkušenost nebo info, tak by nás to určitě zajímalo :)
Pufr
Walter
Nový návštěvník
Příspěvky: 46
Registrován: pát 12.12.2008, 8:26
Bydliště: SK

Re: Prachy accurate/lovex

Příspěvek od Walter »

Poradí niekto, zakúpil som novú šaržu p.prachu Lovex S062 a má na fľašiach označenie S062/R, ostatné výr. kódy súhlasia s označením na fľašiach staršej šarže.
pufr
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2906
Registrován: ned 10.2.2008, 20:04
Bydliště: Kousek západně od Prahy

Re: Prachy accurate/lovex

Příspěvek od pufr »

A to je temi velkymi pismeny na "hlavni' nalepce nebo ne nejake male prelepce (foto by nebylo) - bychom se pripadne mohli zeptat vyrobce :?
Pufr
František Fořt
Věčnej rejpal ;-)
Příspěvky: 662
Registrován: pon 09.10.2006, 11:25

Re: Prachy accurate/lovex

Příspěvek od František Fořt »

My tady ČR řešíme zatím jiný problém, a to ten, že S062 se nikde nedá sehnat........ Stejně jako řada dalších prachů Lovex. Pokusil jsem se nejen na to mailem zeptat u výrobce a myslíte, že mi odpověděli?
Uživatelský avatar
lovec
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2051
Registrován: pon 25.9.2006, 16:07
Bydliště: SK

Re: Prachy accurate/lovex

Příspěvek od lovec »

Ja som pocul take zakuslisne kecy typu "jedna pani povedala", ze maju dost velke problemy a kopec zakaznikov, ktori maju vyplatene objednavky nedostalo ziaden tovar...Ale nakolko je to relevantna info, to je otazne. Nejake problemy tam vsak budu, lebo sa to na nich vali z viacerich stran.
9,3x62mm, .338 Remington Ultra Magnum, .300 Winchester Magnum, 7mm-08 Remington, .260 Remington, 6,5x47mm Lapua, 6mm Norma BR, .44 Magnum, 9mm Luger, 16/70, .22 LR
Every Shot Counts
milan
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 457
Registrován: úte 03.10.2006, 14:22

Re: Prachy accurate/lovex

Příspěvek od milan »

velké R za datem značí prachy pro Reloading. Dříve to nebývalo. Mám to na pikslách kde není česky ani slůvko.
Walter
Nový návštěvník
Příspěvky: 46
Registrován: pát 12.12.2008, 8:26
Bydliště: SK

Re: Prachy accurate/lovex

Příspěvek od Walter »

pufr píše:A to je temi velkymi pismeny na "hlavni' nalepce nebo ne nejake male prelepce (foto by nebylo) - bychom se pripadne mohli zeptat vyrobce :?
Je to papierová prelepka 60x30mm na ležato nalepená vo volnej spodnej časti ( na volnom páse 40mm dookola čiernej hranatej plastovej fľaše) nálepka má tento obsah:
Lovex S062/R Explosia a.s.

obrazec s kódom 2/14
CZ004511170514000056




ostatné údaje na farebnej plastovej etikete na nových baleniach sú zhodné do posledného detailu s etiketou na staršom balení z minulého roku
Naposledy upravil(a) Walter dne stř 02.7.2014, 10:20, celkem upraveno 2 x.
Odpovědět