Obora Fláje k pronájmu!!!

Cokoliv se událo ve spojitosti s lovectvím a myslivostí.
kabát
Zkušený diskutér
Příspěvky: 600
Registrován: úte 01.12.2009, 19:11

Re: Obora Fláje k pronájmu!!!

Příspěvek od kabát »

Oboru Fláje jsem měl možnost v minulosti navštívit několikrát, seznámil jsem se s personálem i zvěří, osobně jsem se setkal také s Matějem, poznal jsem krásy mlhy která by se dala krájet a odtražitost zvěře, která upřeně sledovala pohyb v okénku kazatelny.
Naštěstí nemám tolik peněz, abych jima mohl bezstarostně podporovat LČR.
Nadále budu razit teorii, že je třeba všechny pronajaté honitby vrátit LČR. a nechat je tam opět hospodařit jako za socana.
Byly to nejkrásnější léta myslivosti co si pamatuju, a z jejich honiteb proudily zástupy zvěře spárkaté do okolí.
Myslím, že za současného stavu personálu u LČR. by to byla groteska, jak by plnili jimi naplánovaný odlov a platili škody které taxují. Tak to by mě bavilo, kontrolovat tuto jejich činnost.
Promiňte kolegové ale vlastní blbostí a ješitností " KDO HO MÁ VĚTŠÍHO " jsme si vyšroubovali cenu honiteb tam kde je.
Co se stane s oborou Fláje, když se nenajde další " sponzor " ?
VOK - HB - 223 Rem - 6,5 x 55 SE - 7 x 65 R - 308 Win - 9,3 x 74 R -
citus
Nový návštěvník
Příspěvky: 7
Registrován: stř 16.6.2010, 13:23

Re: Obora Fláje k pronájmu!!!

Příspěvek od citus »

Do výběrového řízení 7.3.2012 se nikdo nepřihlásil
kasari
Moderátor
Příspěvky: 1003
Registrován: sob 18.7.2009, 15:07

Re: Obora Fláje k pronájmu!!!

Příspěvek od kasari »

A víš že se ani nedivím...? :lol:
Ulkomaalainen...
Petr1970
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1867
Registrován: úte 26.1.2010, 9:46

Re: Obora Fláje k pronájmu!!!

Příspěvek od Petr1970 »

no já se divím, jinak jsou lesy stopro úspěšný, že by paštikářům došly peníze?

http://aktualne.centrum.cz/ekonomika/po ... ?id=736830

Lesy i ministerstvo tak podle NKÚ zvýhodnily zájem soukromé osoby před veřejným zájmem. Majitelem obory se stal bývalý majitel firmy Hamé Leoš Novotný, který byl předtím nájemcem obory.
ZKM 456
Fabarm Elos C
Beretta 682 special skeet (bez gold a bez E)
W-Vanguard, .308W, 4-16x50 Vortex PST
Vojta
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1001
Registrován: pát 11.5.2007, 15:16
Bydliště: Královéhradecko

Re: Obora Fláje k pronájmu!!!

Příspěvek od Vojta »

Já myslím, že to je spíše záměr, jak snížit cenu nájmu, ovšem ta asi o moc níže nepůjde. Je tedy pravda, že se do výběrového řízení nikdo nepřihlásil a tak bude ( možná už je ) v nejbližší době vyhlášen nový termín. Jsem sám zvědav, kdo se do něj přihlásí, něco málo už jsem zaslechl, ale rád se nechám překvapit, jak to dopadne.
citus
Nový návštěvník
Příspěvky: 7
Registrován: stř 16.6.2010, 13:23

Re: Obora Fláje k pronájmu!!!

Příspěvek od citus »

Výběrové řízení na Oboru Fláje bylo obnoveno - termín 13.4., kauce 1650tis.Kč. tedy jen o 100tis.Kč méně než v březnu.
Zájemci prý byli,ale ozvali se pozdě. Tak uvidíme
Pete
Častý návštěvník
Příspěvky: 84
Registrován: čtv 24.12.2009, 14:12

Re: Obora Fláje k pronájmu!!!

Příspěvek od Pete »

Tak to pronajali za 1,82 mio bez DPH, což je podle předchozího nájemce opravdu hodně a bude asi třeba provoz dotovat. Podle lidí v té firmě to vypadá na Chrenka. To by v zásadě mohla být pro oboru dobrá zpráva. Peněz má dost, tedy to nepotřebuje vymlátit a k lovu má údajně vztah opravdu vášnivý. Možná dovede umravnit i LČR, aby se chovaly ke zvěři alespoň trochu ohleduplně. Je to, jako vždy, o penězích, což je zcela fér, ale také hodně o lidech. Tož uvidíme.
Uživatelský avatar
Lotr
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2115
Registrován: úte 02.9.2008, 7:03
Bydliště: lounsko

Re: Obora Fláje k pronájmu!!!

Příspěvek od Lotr »

Tak podle mých informací z dobrého zdroje k 01. 08. budou mít oboru v pronájmu Třinecké železárny. Hlavním cílem prý je obnova chovu jelení zvěře. Doufejme, že to bude k prospěchu věci, kapitál tam je.
ZG 47 8x57 JS, IŽ27-EM-1C Sporting 12/76, ZP 50 16/70, CZ 858 Tactical, Astra A-100 9 mm, CZUB 584, model 4, 12/7x65R, Remington model ll, r. 20/65, IŽ 18 r. 20/70
Nikon D-3100
Vojta
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1001
Registrován: pát 11.5.2007, 15:16
Bydliště: Královéhradecko

Re: Obora Fláje k pronájmu!!!

Příspěvek od Vojta »

Jsem taktéž zvědav, uvidíme až spustí do opětovného provozu webové stránky obory Fláje. No a jak budou hospodařit uvidíme až postupem času. Pokud nájemce nebude tlačit finanční stránka, mohlo by to být pro tuto oboru dobrou zprávou.
Vojta
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1001
Registrován: pát 11.5.2007, 15:16
Bydliště: Královéhradecko

Re: Obora Fláje k pronájmu!!!

Příspěvek od Vojta »

Zdravím všechny! Po delší době bych rád oživul toto téma. Protože vítěz výběrového řízení je již delší dobu znám, rád bych se Vás zeptal, zda někdo máte informace, jak Vlkovská myslivecká a.s. hospodaří? Webové stránky jsou stále mimo provoz a ani žádné webové stránky této akciovky jsem nenašel... Taktéž jsem nezaznamenal žádné nabídky k lovu v této oboře na jakýchkoli stránkách ... Zajímal by mně jejich ceník ....
Nemáte někdo nějaké informace???
kasari
Moderátor
Příspěvky: 1003
Registrován: sob 18.7.2009, 15:07

Re: Obora Fláje k pronájmu!!!

Příspěvek od kasari »

Na webovky zapomeň, stejně jako na ceník... 8)
Ulkomaalainen...
Vojta
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1001
Registrován: pát 11.5.2007, 15:16
Bydliště: Královéhradecko

Re: Obora Fláje k pronájmu!!!

Příspěvek od Vojta »

Jak to myslíš Kasari? Můžeš mi to objasnit? Pokud o tom nechceš psát na sklo, tak alespoň do SZ, opravdu mně zajímá, jak Fláje fungují pod novým nájemcem .... Díky!
Uživatelský avatar
Lotr
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2115
Registrován: úte 02.9.2008, 7:03
Bydliště: lounsko

Re: Obora Fláje k pronájmu!!!

Příspěvek od Lotr »

Kasari to myslí tak, že se nový majitel nechal slyšet, že poplatkové lovy v oboře skončily. Raději prý nechá střelit jelena obchodnímu partneru, se kterým uzavře obchod za 400 milionů, než aby nechal střelit jelena byť za 100 tisíc někomu neznámému. Myslím se tomu říká neviditelná ruka trhu 8)
ZG 47 8x57 JS, IŽ27-EM-1C Sporting 12/76, ZP 50 16/70, CZ 858 Tactical, Astra A-100 9 mm, CZUB 584, model 4, 12/7x65R, Remington model ll, r. 20/65, IŽ 18 r. 20/70
Nikon D-3100
Uživatelský avatar
fesoj
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2265
Registrován: pon 24.1.2011, 12:15
Bydliště: Východní Krkonoše /Žacléřsko/

Re: Obora Fláje k pronájmu!!!

Příspěvek od fesoj »

Já tam nikdy nelovil a lovit nebudu - ale bude-li to nájemce vést po myslivecké stránce dobře, bude-li to vzorová reprezentace české myslivosti od řádně prováděného průběrného odstřelu a dalších kroků vedoucí ke zkvaltňování chovu zvěře až po dodržování mysliveckých tradic, aby ti zejména zahraniční obchodní partneři viděli, že naše česká myslivost se má čím chlubit, nic proti iomu.
Kritériem pravdy je praxe.
Vojta
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1001
Registrován: pát 11.5.2007, 15:16
Bydliště: Královéhradecko

Re: Obora Fláje k pronájmu!!!

Příspěvek od Vojta »

Nějaká doba utekla a tak bych chtěl zase oživit toto téma. Protože někteří z Vás mají občas nějakou zajímavou informaci ohledně této obory, tak bych se rád zeptal: Nevíte jestli je situace stejná jako před rokem, kdy v oboře poplatkové lovy neprobíhali, nebo jestli se něco nezměnilo a v letošním roce zde probíhat budou? Mně ta obora učarovala a rád bych tam jel lovit ( samo že by záleželo na ceníku ). Ale opravdu mně to tam hrozně táhne a lituji, že jsem v minulosti ač jsem mohl nabídku lovu nevyužil. Takže nemáte někdo nějaké informace?
Odpovědět