Blaser-kulovnice

Vše o kulovnicích a malorážkách
Odpovědět
BwanaHunter
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1907
Registrován: úte 13.10.2009, 21:01

Re: Blaser-kulovnice

Příspěvek od BwanaHunter »

Leon> není Blaser jako Blaser :lol: Znám jednoho člověka, má (mimo jiné) na zakázku vyrobené čtyřče, které stálo jako několik vícero R8 (a to nemá samozřejmě jen jednu flintu). A je to úplně v pohodě člověk, normální, milej, na veřejnosti se chová skromně atd. A teď ten paradox - to čtyřče si nechal postavit v Blaseru :) . Ta flinta má svoje plusy, ale i minusy . Kdybych chtěl čtyřče a měl jeho finanční možnosti, volím asi zde http://www.prinz-waffen.de/.

Zdeněk> "když na to máme, tak si to dáme" není zdaleka fenomén dneška. Historie není jen totáč. A to, že má někdo drahou flintu ještě neznamená automaticky, že je špatný střelec, lovec nebo myslivec. A naopak znám dost šamanů s předělaným (nebo ani nepředělaným) Simonovem, Zh apod. který bych do lesa nepustil.

Ale zpět k Blaseru. Je zajímavé, že jsou na světě věci, které jsou jen málokomu jedno, fuk, ukradený, nebo na ně má nějaký rezervovaný názor. K těm věcem má naprostá většina lidí vyhraněný pozitivní nebo negativní názor, obvykle podbarvený emocemi. A Blaser patří mezi ně. :lol: Blaseru neupírám drive, propracovaný marketing a výborného obchodního ducha, inovativnost - často přicházejí s novými řešeními, která jistě opravdu stojí dost vývoje, testů atd. Proč tedy asi nikdy nebudu mít opakovací kulovnici Blaser.... Jednak proto, že jim nevěřím. Nijak nepochybuji o Lovcových zkušenostech, kdy Blaser fungoval spolehlivě za komplikovaných okolností. Já zase, taky osobně, zažil R-93, která nešla otevřít, ani když se jí skákalo po klice, a kde má Blaser skutečně "více-než-obvykle-často" problémy je např. navzdory Mildově tvrzení Afrika, tamní podmínky, prach všudypřítomný atd. tomu mechanismu nesvědčí. Mluvím tedy opět o R-93. Jak je na tom R-8 z praxe nevím. Je pravda, že procentuálně v poměru k počtu zbraní v poli a počtu použití to procento závad nebude dramatické, ale třeba podle zkušeností z Afriky je vyšší, než u jiných systémů (otočný odsuvný) a to mě osobně stačí.
Další věc je ta, že na rozdíl od Tima mám rád, když zbraň není jen kus vercajku, když je i hezká, ideálně když je to funkční umělecké dílo. A R-8 se mi prostě nelíbí, ostatně ani R-93.
Ostatně to Blaserové trojče, uváděné jako novinka letošního roku, je sice fajn zbraň z hlediska koncepce, ale proč má proboha tak úděsně ošklivě řešený ten hlavňový svazek? :shock: :?
Co se mi ale v zásadě líbí, je Blaser K-95, to uzamykání výklopným blokem je geniálně jednoduché a jednoduše geniální (ačkoliv to nevymysleli u Blaseru, ale to je jedno), flitna lehká, elegantní, a v některých provedeních, když se odbourá ten standardní povrch toho materiálu baskule a některý fakt ne moc hezký strojový rytiny nebo lepty nebo co to je, je i hezká. Dobrá je i ergonomie, známý jí má v 300 WinMag a navzdory nízké váze se to při výstřelu chová mravně.

Ty Mildo, tohle myslíš vážně? "Navíc tato jednuška umí i to, co levnější výrobky jiných značek nezvládnou ani omylem. Umí udržet vynikajicí soustřel i na vzdálenost 200 - 250 m !!!!" Pokud neporovnáváš zrovna s IŽ, které mají problém dosáhnout v podstatě jakýkoliv použitelný soustřel i na 80m, tak zrovna přesnost a soustřel problém jednušek nebývá, ten jeden lauf je v pohodě, nehřeje se, neohýbá...jak u kulovnice. Tím samozřejmě nepochybuji o přesnosti K-95, ale na 200 m to zvládne každá jednuška s kvalitní hlavní.
S trofejemi je to jako s ženami. Nejlepší je ta příští.
Tim
Zkušený diskutér
Příspěvky: 692
Registrován: úte 26.11.2013, 14:21
Bydliště: Mar. Lázně

Re: Blaser-kulovnice

Příspěvek od Tim »

Zdenek41 - Děkuji, už se zase červenám :D

lovec - Jestli můj příspěvek vyzněl nějak špatně, tak to je mi líto, nemám v povaze někoho urážet nebo něco podobného. Spíše to bylo tím, že mne svým příspěvkem milý Milda natolik znechutil, že mi to jinak ani nešlo.... Peace :!:

BwanaHunter - Já neberu zbraň vyloženě jen jako kus vercajku, ale mám rád třeba i starý ošklivý krám, který ale má duši. A to u moderních výrobků - a nejen ve zbrojním průmyslu- nenacházím :roll: Pravdou ale je, že vyloženě velkým koníčkem mi zbraně nejsou, mne baví chodit po lese, ať už mám na rameni IŽku nebo Sauera.
Motivační citát pro tento den:

Vykašli se na motivační citáty, nalej si sklenku Jamesonu a pusť si pořádnej metal!!!
BwanaHunter
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1907
Registrován: úte 13.10.2009, 21:01

Re: Blaser-kulovnice

Příspěvek od BwanaHunter »

Tim> chapu. Ja mam zbrane jako hobby, jelikoz me zajimaji nejvic lovecke, vnimam to jako odnoz myslivosti, ale berou me jako takove, ne jen jako nastroj. Jinak jsem ale taky staromilec a asi vzdycky pro me bude mit vetsi kouzlo Mannlicher Schoenauer, nez M03. Nicmene i dnes umeji puskari vyrobit hezke zbrane s dusi, ale standardni seriovka s falesnyma deskama s laserovou rytinou nebo leptem to neni, no. To je potreba mrknout do jejich custom shopu nebo mensich puskarskych dilen. Ale treba custom sauerky (a ano, vim ze patri pod koncern Blaseru) jsou paradni flinty.
S trofejemi je to jako s ženami. Nejlepší je ta příští.
Uživatelský avatar
Leon
Moderátor
Příspěvky: 2773
Registrován: sob 23.9.2006, 16:51
Bydliště: kousek od M.B.

Re: Blaser-kulovnice

Příspěvek od Leon »

BwanaHunter píše:Leon> není Blaser jako Blaser :lol: Znám jednoho člověka, má (mimo jiné) na zakázku vyrobené čtyřče, které stálo jako několik vícero R8 (a to nemá samozřejmě jen jednu flintu). A je to úplně v pohodě člověk, normální, milej, na veřejnosti se chová skromně atd. A teď ten paradox - to čtyřče si nechal postavit v Blaseru :) . Ta flinta má svoje plusy, ale i minusy . Kdybych chtěl čtyřče a měl jeho finanční možnosti, volím asi zde http://www.prinz-waffen.de/.
Nazdar Blaserem jsem myslel 93 a 8 :wink: a nejlíp to zhodnotil jeden známej co by těch flint mohl mít hodně když jsem si z něj dělal srandu proč nemá R8,copak jsem nějakej leasingový debil abych si kupoval Blasera :lol: :lol: :lol:
CZ 550 american 308win.
Uživatelský avatar
Ondra
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 250
Registrován: stř 26.12.2012, 20:42
Bydliště: Ústecký kraj

Re: Blaser-kulovnice

Příspěvek od Ondra »

Nikdy mě nepřestane fascinovat, že zrovna Blaser v nás vzbuzuje tolik emocí. Vždyť existuje X mnohem lepších a dražších stejně jako mnohem horších a levnějších zbraní. Proč na velkou spoustu lidí působí jako červený hadr na býka právě Blaser?
Mauser M03 Basic /.30-06Sprg./; Zeiss Victory Varipoint 2.5-10x50 T* ASV
ZKM 452 FS /.22LR/; Odeon 4x32
Uživatelský avatar
Leon
Moderátor
Příspěvky: 2773
Registrován: sob 23.9.2006, 16:51
Bydliště: kousek od M.B.

Re: Blaser-kulovnice

Příspěvek od Leon »

Ondro asi to bude tím že je vlastní lidi jako Milda pro které to ukazatel třídy do které patří :lol: :lol: P.S. socky to nejsou aby jsi se náhodou nespletl :wink:
CZ 550 american 308win.
Rogam
Zkušený diskutér
Příspěvky: 519
Registrován: sob 13.8.2011, 20:09

Re: Blaser-kulovnice

Příspěvek od Rogam »

Nevím proč, a nemůžu si pomoct, ale bohatě rytý Blaser s luxusním dřevem ve mně evokuje to, co by ve stavebnictví bylo označeno za tzv. "podnikatelské baroko". O majitelích těchto staveb více zde: http://cs.wikipedia.org/wiki/Podnikatelsk%C3%A9_baroko :wink:
Uživatelský avatar
Georg.H
Zkušený diskutér
Příspěvky: 862
Registrován: ned 23.12.2007, 23:43
Bydliště: Slezsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Blaser-kulovnice

Příspěvek od Georg.H »

@Rogam: trefil si to dobře...
kdyby se tu Milda vytahoval třeba s Purdeyem nebo jinou kvalitní značkou tak tu asi taková debata nebude... :lol:
Uživatelský avatar
Ondra
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 250
Registrován: stř 26.12.2012, 20:42
Bydliště: Ústecký kraj

Re: Blaser-kulovnice

Příspěvek od Ondra »

Leon: Myslíš, že je to tak? Sériové hrkadlo, kterým tady 90% lidí střílí (myslím sériovkou) ? To snad ne. Ať je to jak je to, není to Holland&Holland. Tam bych tenhle argument bral. Ale takhle? No, to mě nenapadlo :roll:

Od fialových sak, bílých ponožek a podnikatelského baroka se vrátíme věcně ke kulovnicím Blaser. Pufr
Mauser M03 Basic /.30-06Sprg./; Zeiss Victory Varipoint 2.5-10x50 T* ASV
ZKM 452 FS /.22LR/; Odeon 4x32
gawein
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 182
Registrován: stř 03.12.2008, 0:20

Re: Blaser-kulovnice

Příspěvek od gawein »

Blaser je evidentně velmi populární téma.
Koncem 90 tých let a kráce po roku 2000, skutečně znamenalo, že ten kdo nemá Blasera tak není v tom správném klubu. Takže si ho kupovaly nejen lidé bohatí, ale i rychlozbohatlíci a ti kteří chtěli být "IN". Z těch dob má Blaser u široké myslivecké veřejnosti status snobské zbraně. Mezitím ale mnoho lidí přišlo na to,že je to dobrá flinta a dnes už má Blasera spousta normálně vydělávajících( žádní milionáři), pár jich znám. Koupily si Blasera ať už jetého,nebo aspoň nejlevnější plast. Výhody 93 a 8 už tady padli mnohokrát. V republice je určitě víc než 4 tisíce Blaser zbraní, může se stím rovnat Sauer,nový Mauser nebo Tikka a Sako. Máme tady tolik snobů nebo hlupáků kteří vyhodí 60 a více tisíc za "evidentně nebezpečný bazmek"?
Stále tady donekonečna opakujete afriku a problém s funkcí, na vše se člověk musí připravit. Když jedu do extrémně prašného prostředí nemůžu jet s naolejovanou zbraní. To Vám potvrdí každý voják který prošel Afghánem nebo jinou podobnou destinaci. Kdo nečistí a olejuje má problém a je to i v drtivé většině příčina problémů Blaseru v africe.
Kouzelné je,že do té afriky s Blaserem odjedete s malým a lehkým kufrem. Paradoxně Vám drahá zbraň ušetří peníze za nadváhu.
Pro mě je K95 momentálně asi nejpřesnější sériová jednuška na trhu(zatím jsem netestoval Merkla a jeho klony), jedině K 95 snese srovnání s LR kulovnicemi. Teď mluvím o sériově vyráběných jednuškách.
Uživatelský avatar
Reno
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 462
Registrován: pát 20.2.2009, 11:49

Re: Blaser-kulovnice

Příspěvek od Reno »

Osobně žádnou kulovnici Blaser s přímotažným závěrem nevlastním a z důvodu mé lehčí osobní antipatie k tomuto systému s největší pravděpodobností nikdy vlastnit nebudu. Prostě mám raději systémy, u kterých se vše ovládá přímo klikou / pákou, takže nějaká vnitřní "paličatá" součástka v kombinaci s kouskem bordelu nemůže zablokovat závěr. :) A to nemluvím o mé reálné finanční úrovni, kdy horní hranicí, na které spočívá mé oko, je např. Mauser M12 a podobně. Každopádně co značce Blaser rozhodně nemohu upřít, je vysoká kvalita zpracování a opravdu široká modulární nabídka, kdy si zákazník nechá přímo výrobcem poskládat zbraň naprosto podle svých představ, takže po jejím nákupu nejsou zapotřebí žádné další úpravy. Co se týče nebezpečných havárií (závěr v obličeji) u kulovnic Blaser s přímotažným závěrem, mám takový pocit, že se to stávalo pouze u modelu R93, zaznamenal někdo tento problém i u R8? Pokud ne, tak by ta R8 mohla být v pohodě. Co se týče potencionální závady zbraně versus lovu nebezpečné zvěře - když má poplatkový lovec za zadkem profi huntery, tak v podstatě o nic nejde. Jinak olej působí funkční problémy nejen v prašném prostředí, ale i např. v mrazech. Čím je zbraň vyrobená přesněji s menšími vůlemi, tím pečlivěji musí být vytřena do sucha. Ano, zbraně - "krumpáče" s velkými vůlemi fungují za každých podmínek, ovšem uživatelský komfort je výrazně nižší.

Jinak jak tak koukám, ohledně arogantních příspěvků zdejší figurky Myslivce Mildy se nic nezměnilo... :D Třeba Mildovi křivdím (nepravděpodobné :lol: ), ale na mě opravdu nepůsobí dojmem seriózního podnikatele a férového člověka, ale spíše typického nafoukaného rádoby zbohatlíka a podnikavce, který na jedné straně dává okázale najevo svůj finanční úspěch a příslušnost k "VIP sociální skupině majitelů Blasera" a na druhé straně možná kličkuje mezi úvěry a dluhy. A mimochodem - když už je ten Milda takový zkušený africký lovec, už jste někdo viděli mimo těch již provařených fotografií ulovených pidi zvířátek cokoliv z Big5?
(Omlouvám se za OT, ale aroganci nelze jen stále ustupovat... :oops: )
george.barley
Častý návštěvník
Příspěvky: 78
Registrován: stř 30.7.2008, 18:05

Re: Blaser-kulovnice

Příspěvek od george.barley »

Mildo nezklamal jsi me.Vedel jsem,ze k tomuto tematu muzes prispet,bohuzel, zase tim Tvym typickym stupidne -arogantnim zpusobem jak to umis jen a pouze Ty :D Trochu mi krivdis,ja Blaser 93 vlastnil v razi .30-06 ,myslim si,ze jako asi jeden z prvnich v CR,1994, a musim rict,ze to byla zbran spolehliva a nemohu na ni rict kriveho slova.Nemel jsem s ni prakticky zadny problem,strilel jsem tovarnim strelivem RWS a dobry.Ale ja jsem toho tolik pochopitelne nenastrilel tolik co Ty .Prodal jsem ho v roce 2004 jako spoustu jinych veci a poridil jine .Ale uklidnim Te.Samozrejme jsem mel provedeni Standard s drevem hodicim se leda na peceni makrel... :D V Africe melo pripitomelou ZG ,v razich 8x68,vetsina,dle Tveho predpotopnich ichtyosauru-viz me fotky.Blasera tam mel jen jeden clovek a ten Ti byl velmi podobny.Taky takovy Chuck Norris...
Vsem se omlouvam za castecne OT.
Uživatelský avatar
kojot
Zkušený diskutér
Příspěvky: 860
Registrován: úte 04.9.2007, 7:03
Bydliště: okres Blansko

Re: Blaser-kulovnice

Příspěvek od kojot »

Jsem sice silně OT, ale tohle nejde nevypíchnout.
george.barley píše: Standard s drevem hodicim se leda na peceni makrel... :D
:lol:

Tahle debata nikam nevede a nepovede. Možná by bylo lepší diferencovat se na ty, co ho chtěli a mají (3%), co ho chtějí a nemají na něj(30%), co ho nechtějí a nemají na něj (49%) a co ho nechtějí a mají na něj(18%).

Všichni svorně tvrdí, jak to báječně střílí, ale zatím jsem žádný nástřelák neviděl. Tak se chlubte.....
Kdo netermí s námi, termí proti nám
Uživatelský avatar
Durell
Zkušený diskutér
Příspěvky: 731
Registrován: stř 25.1.2012, 16:43
Bydliště: PB-SK

Re: Blaser-kulovnice

Příspěvek od Durell »

To, že to striela dobre nieje asi téma na rozsiahlu diskusiu. Poznam človeka ktorý s R8 v pohode triafal gongy myslím že na cca 400 m v 9,3x62 . Keď si to prečíta myslím, že potvrdí a upresní .

Asi patrím do tých 18 % :oops: a bola jedna doba, keď som zvažoval kúpu napriek mojim výhradám, ale potom sa ukázalo , že kaliber, ktorý som chcel už vyradili z ponuky a preto dôvody na kúpu prestali existovať.

No pokial by ten kaliber bol v inej zbrani porovnatelnej úrovne a konfigurácie siahol by som po inej.

Presnosti R8 je plný net stačí YOUTUBE.
SAUER 202- 9,3x62, Swarovski z6i 2-12x50, Blaser R8 PS 6,5x284 Norma , Zeiss VICTORY V8 1.8–14x50, CZ 550 - 6,5x284 Norma Nightforce SHV 5-20x56, Sig-sauer 2022 spc 9mm Luger, zeiss conquest hd 8 x 42,Leica Rangemaster - 1600 B CRF
Uživatelský avatar
lovec
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2059
Registrován: pon 25.9.2006, 16:07
Bydliště: SK

Re: Blaser-kulovnice

Příspěvek od lovec »

kojot píše:....Všichni svorně tvrdí, jak to báječně střílí, ale zatím jsem žádný nástřelák neviděl. Tak se chlubte.....
Durell píše:..... Poznam človeka ktorý s R8 v pohode triafal gongy myslím že na cca 400 m v 9,3x62 . Keď si to prečíta myslím, že potvrdí a upresní ......
Upresnujem - gong (zial uz si nespomeniem ci mal 28 alebo 30cm) na vzdialenost 525m, co bol maximalny dosah, ktory sa dal na Swaro naklikat. Fabricka municia Norma Jaktmatch 15,0g FMJ. V bezvetri kazdou ranou. S vetrom to bolo problematickejsie, nakolko ten celoplast ma mizerny bal. koeficient (BC G1= 0,275). To je ale zalezitost strely, nie zbrane - okrem toho, strelivo za par korun a aj vzhladom na kaliber 9,3x62 je vysledok viac nez presvedcivy..... Nastrelny terc na 100m s prebijanym strelivom nie je nijako atraktivny, proste zasahy v sebe, rozptyl do cca. 10-15mm podla typu strely. Pri najblizsej prilezitosti mozem vyrobit nejaky nastrel na dlhsiu vzdialenost. Zial momentalne este cakam na novy puskohlad, takze skor ako za 2 mesiace to nebude. Skusim to potom s lepsou strelou, obetujem nejake Accubondy (BC G1=0,494).
Okrem toho chodi s nami strielat kolega, ktory ma R8 Prof. Success v 6,5x55 s tazsim laufom, striela mu to vyborne aj na stredne vzdialenosti do 600-700m, takisto viac nez dobre mu to striela na kilometer.
9,3x62mm, .338 Remington Ultra Magnum, .300 Winchester Magnum, 7mm-08 Remington, .260 Remington, 6,5x47mm Lapua, 6mm Norma BR, .44 Magnum, 9mm Luger, 16/70, .22 LR
Every Shot Counts
Odpovědět