Novinka - Blaser R8

Vše o kulovnicích a malorážkách
Odpovědět
Tim
Zkušený diskutér
Příspěvky: 692
Registrován: úte 26.11.2013, 14:21
Bydliště: Mar. Lázně

Re: Novinka - Blaser R8

Příspěvek od Tim »

Protože CZ se prodává sama, nepotřebuje zbytečnou drahou reklamu :lol:
Motivační citát pro tento den:

Vykašli se na motivační citáty, nalej si sklenku Jamesonu a pusť si pořádnej metal!!!
kounek
Zkušený diskutér
Příspěvky: 537
Registrován: ned 11.7.2010, 17:47

Re: Novinka - Blaser R8

Příspěvek od kounek »

Aby cena za takovýto kvalitní reklamní spot, který je mimochodem dle mého názoru velmi podařený (nikdy bych neřekl, že se 5 minut vydržím dívat na někoho jak někam jde), nebyla vyšší než zisk za všechny doposud prodané CZ550 Magnum v "Afrických rážích"

PS: taky jednu mám a nelituji :)
Mauser M12MAX 308w; Blaser 750/88 5,6x52r/9,3x74r; Brno 502 243/12,Brno Stopper 458WM, CZ457
Dříve:CZ550Safari 375hh; CZ527; BO803.8; CZ550 9,3x62; IZH94; PPK K1 308w; Rössler Titan6 308w; Merkel Suhl 220E 9,3x74R/9,3x74R; ZKK600 30-06
Uživatelský avatar
Georg.H
Zkušený diskutér
Příspěvky: 862
Registrován: ned 23.12.2007, 23:43
Bydliště: Slezsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Novinka - Blaser R8

Příspěvek od Georg.H »

jj reklama pěkná...to uměj...
Bwana H. : taky tak nosíš qwer na rameni.. :P

Tim: přesně tak Česká Šrotovka reklamu nepotřebuje,vyváží do cela světa a má zvučné jméno.. :lol: :lol:
Uživatelský avatar
lovec
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2059
Registrován: pon 25.9.2006, 16:07
Bydliště: SK

Re: Novinka - Blaser R8

Příspěvek od lovec »

Pri predstaveni CZ 557 boli nejake pokusy na youtube. Vyzeralo to ako poriadne slaby odvar prveho videa R8 od Blaseru. Asi tak, ako keby som sa pokusil natocit Amerického snipera ja s jednou kamerou za dve stovky a potom by sa to porovnalo s Eastwoodovym vytvorom.... :mrgreen: Celkom slusna antireklama to bola... puska kope ako tazky tropicky kaliber, strelec priviera oci pred vystrelom, pri nabijani zapasi zo zaverom.

Tu je podobne dielo od Mausera, ten teraz mohutne podporuje novy M98:
https://www.youtube.com/watch?v=iV_kE48LqFE
https://www.youtube.com/watch?v=ih0uM5SzFbo
9,3x62mm, .338 Remington Ultra Magnum, .300 Winchester Magnum, 7mm-08 Remington, .260 Remington, 6,5x47mm Lapua, 6mm Norma BR, .44 Magnum, 9mm Luger, 16/70, .22 LR
Every Shot Counts
Uživatelský avatar
kojot
Zkušený diskutér
Příspěvky: 860
Registrován: úte 04.9.2007, 7:03
Bydliště: okres Blansko

Re: Novinka - Blaser R8

Příspěvek od kojot »

V první řadě je třeba si uvědomit, že kvalita a četnost reklamních spotů je odvislá od procentuální investice do marketingu, který je samozřejmě započten do ceny výsledného produktu. Tímto bych chtěl tedy poděkovat všem majitelům Blasera, že nemalou částkou přispěli na tak pěknou podívanou :wink:

A ještě k reklamě, když už se tady opět srovnávají nějací výrobci. Nedávno se tu strašně mimo jiné propíralo, jak 557 na videu ledabyle vyhodila hilznu, která jen lízla pouzdro závěru. ERosmičce tancuje hilzna po laufu a dle mlčení to vypadá, že se to snad takhle i vyžaduje :lol:
Kdo netermí s námi, termí proti nám
jaroslavn
Častý návštěvník
Příspěvky: 76
Registrován: čtv 15.5.2014, 14:14
Bydliště: jižní Čechy

Re: Novinka - Blaser R8

Příspěvek od jaroslavn »

Mě se tedy mnohem víc líbí tahle reklama :
https://www.youtube.com/watch?v=mUFOtcZ8GNY

To jsou alespoň myslivci, ten kašpar v Africe tu flintu nosí jako kulometník wehrmachtu na východní frontě :? . A navíc, ta délka je trochu moc.
Mannlicher Luxus 9,3x62, ZKK 600 30-06
Zbrojovák
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1627
Registrován: pon 21.3.2011, 7:19
Bydliště: Morava

Re: Novinka - Blaser R8

Příspěvek od Zbrojovák »

Hilzna tančit nemá. A každá flinta se dá zk..it nebo naopak vypracovat tak aby fungovala spolehlivě, protože spolehlivost, přesnost a ovladatelnost je určující - ne nějaké parády či brier dřevo. Spolehlivost flinty a patronů nás, co lovíme, dělí mezi přípitkem na lovu zdar nebo špitálem či krchovem. Ať už ti to má bouchnout do ksichtu anebo tě má sežrat velká kočka, případně potrhat při dosledu i nějaký náš "sprostý" sekáč někde v mezi.
Té spolehlivosti se dá ale významně vypomoct výběrem systému zbraně, takže kdybych měl volit (já nevolil) mezi R93/R8 nebo klasikou M98, zvolím raději tu klasiku, bez nějakých výstřelků či složitých kleštin či jiných íčovin.
Mauser 98(Tymney/ERA) 9,3x62, Z.Diavari 3-9x42+ Vulcan v5= 720m/s
BwanaHunter
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1907
Registrován: úte 13.10.2009, 21:01

Re: Novinka - Blaser R8

Příspěvek od BwanaHunter »

kojot> toho s tou hliznou jsem si všimnul hned. Čekal jsem, kdo se přidá :-)

jaroslavn> no, nerad někomu oponuji za jeho názor, a nechci vypadat jako kolega Milda. Ale urážet někoho za to, že nosí flintu tak, jak je v daném místě zvykem, je stejné, jako kdyby někdo označil za kašpara tebe za to, že jí nosíš na levém rameni laufem dopředu. Délka hlavně odpovídá ráži, 416Rigby v 50 cm by byla hovadina. A ten "kašpar" docela slušně střílí. Střelit dobře buvola skrz hustou buš na skoro 100m z volné ruky přes otevřená miřidla, v situaci jako je na videu, je slušný výkon. On ten buvol taky není srnec, co si po zkur*ené ráně na měkko maximálně zaleze do křoví a čeká na záraz.
Jinak nemám vůbec nic pro Steyeru, naopak, ale tahle reklama zrovna, aspoň podle mě, ukazuje spíš hromadu mrtvých zvířat, než krásy přírody, lovu či "myslivosti". A to nemám zrovna problém s mrtvými zvířaty... To už se mi víc líbila reklama Swarovski, která už tu byla https://www.youtube.com/watch?v=QTZCFTmSwO8

Georg> nenosím, nosím normálně na řemeni, jak jsem zvyklý. Ale dost lidí nosí takhle, a profíci jsou tak nějak rozděleni na 2 tábory. Jedni nosí na řemeni, že praktické a máš 2 ruce když potřebuješ, můžeš dát flintu na záda když lezeš po čtyřech atd. A jedni nosí bez řemene a bez poutek, protože v husté buši, až se něco fakt semele, může ti ten řemen v tu nejblbější chvíli zrovna překážet.

Tim> :lol: Chápu, že to myslíš asi ironicky, ale. Jednu CZ zrovna ve 416Rigby nabízím v bazaru. Pár zájemců bylo, ale každý se nakonec ofrňoval nad tím, že je to CZ. Kolega Milda o mě nedávno v jednom vlákně napsal, že každý máme rád to svoje, jí třeba staré CZ... No, já mám rád staré flinty obecně, ale ani proti CZ vůbec nic nemám, ty moje střílí jednou dírou. Pravda, není to úplně zásluha jen CZ, nějaké úpravy byly, ale výsledek je takový. Jeden zájemce, známý, po zjištění že je to CZ (i když jsem to říkal hned na začátku) začal že CZ ne, že kdyby to byl aspoň Krieghoff... Přitom má Krieghoff dvoják za násobek ceny té CZ, s kterým netrefí stodolu, protože to na 60 m střílí šejdrem každý lauf jinam, chybil s tím už 2 jeleny atd. Úsměvné. A to není proto, že bych musel chválit to svoje. Spíš je to problém moderní produkce, což mi potvrdila i řada puškařů. Např. jsem docela dost chtěl dvojákový troják Merkel. Než mi to reference a zkušenosti několika majitelů a uživatelů, i tady z fóra, rozmluvily.... Ale to už odbočuju.

Zbrojovák> já myslím, že můj pohled na Blaser je celkem známý, ačkoliv v poslední době mě pár konkrétních referencí od konkrétních lidí přeci jen trochu obrousilo hranu. A dospěl jsem k závěru, že v ČR nejspíš má Blaser o něco horší odezvu, než si zaslouží, díky některým jeho uživatelům. Nicméně, na zvěř jako je buvol, by moje volba byla rozhodně M98 nebo podobný systém.
Naposledy upravil(a) BwanaHunter dne pát 20.2.2015, 15:13, celkem upraveno 2 x.
S trofejemi je to jako s ženami. Nejlepší je ta příští.
dalas
Administrátor
Příspěvky: 3409
Registrován: úte 25.9.2007, 8:08
Bydliště: Brno, honitba Žďársko

Re: Novinka - Blaser R8

Příspěvek od dalas »

To video (a nejen to, i Steyr) je profi. Nicméně jsem si představil, jak za černochem kráčí našinec v hubertusu až na zem, hučkou plnou odznaků a narezlým ZH na rameni. Pak buvola skolí dobře mířenou ranou Brennekem. Hned mám lepší náladu!
Tikka T3 Varmint 308W, Weatherby Mark V Accumark .300Win. Mag., IZH94 12x76/308W, IZH 27 EM 12x76/12x76, Suhl 150 Standard .22LR
Uživatelský avatar
Georg.H
Zkušený diskutér
Příspěvky: 862
Registrován: ned 23.12.2007, 23:43
Bydliště: Slezsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Novinka - Blaser R8

Příspěvek od Georg.H »

@dalas : nebylo by marné to natočit jako parodii na R 8 [emoji41]
Tím se nechci nijak dotknout těch co jí vlastní.....

píšu s founu
BwanaHunter
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1907
Registrován: úte 13.10.2009, 21:01

Re: Novinka - Blaser R8

Příspěvek od BwanaHunter »

lovec> na té reklamě na CZ na youtube mě vadily asi dvě věci. Jednak že tak okatě kopírovala nápady Blaseru, a druhak že ani to nedokázala s alespoň srovnatelnou profesionální úrovní. Bohužel to na mě působilo, jak kdyby to chtěli mít sfouknuté za odpoledne a na první dobrou... což je škoda.
S trofejemi je to jako s ženami. Nejlepší je ta příští.
Tim
Zkušený diskutér
Příspěvky: 692
Registrován: úte 26.11.2013, 14:21
Bydliště: Mar. Lázně

Re: Novinka - Blaser R8

Příspěvek od Tim »

Bwana - ironicky tak napůl. Vím, resp. slyšel jsem, že CZ 550 magnum je v Africe nemalé množství. Tvá zbraň mi samozřejmě neunikla, moc se mi líbí, ale nemám pro ni využití... Jinak s CZ 550 jsem lovil v době, kdy jsem měl jen jednu kulovnici - MSch na kterou se v té době dělala montáž a nový šelak a nemohu říci špatné slovo. Že to má zpracováním do Blaseru daleko je jasné, ale s ohledem na cenu to zase tak špatné myslím není. Jen ty humpolácké pažby... A to zase není problém předělat.
Motivační citát pro tento den:

Vykašli se na motivační citáty, nalej si sklenku Jamesonu a pusť si pořádnej metal!!!
Uživatelský avatar
Lotr
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2115
Registrován: úte 02.9.2008, 7:03
Bydliště: lounsko

Re: Novinka - Blaser R8

Příspěvek od Lotr »

Moc pěkná, mám tahle reklamní videa rád, Blaser, Swarowski &spol. neváhají v rámci marketingu utratit nemalé peníze, aby nejedno oko prostého jägera nezůstalo suché :D Ale dovolím si jeden postřeh, snad nebudu mimo OT. Je velice zajímavé, že nejen v ČR, ale třeba i v Německu nebo USA všichni nadávají na domácí produkci a chválí tu zahraniční. Domácí produkce jim není nikdy dost dobrá, za to v zahraničí, podívejte se na to zpracování, jak se věnují zákazníkovi, ten servis, to je ale paráda. Kruci čím to? Máme to v povaze, hanit to domácí, chválit to zahraniční nebo je to něčím jiným. Nevyznáte se v tom někdo?
ZG 47 8x57 JS, IŽ27-EM-1C Sporting 12/76, ZP 50 16/70, CZ 858 Tactical, Astra A-100 9 mm, CZUB 584, model 4, 12/7x65R, Remington model ll, r. 20/65, IŽ 18 r. 20/70
Nikon D-3100
Uživatelský avatar
Leon
Moderátor
Příspěvky: 2773
Registrován: sob 23.9.2006, 16:51
Bydliště: kousek od M.B.

Re: Novinka - Blaser R8

Příspěvek od Leon »

Lotr ono to bude asi tím že to velice dobře známe :wink: Já to vidím s auty díky tomu že tam už hodně roků dělám a vidím kdo to dělá a jak je problém to po té levné síle kontrolovat jsem byl jenom jednou tak blbé že jsem si to pořídil protože za dvě hodiny co jsem to dovezl nové domů na mě už zvonil soused že mi teče olej :D :D
CZ 550 american 308win.
kabát
Zkušený diskutér
Příspěvky: 600
Registrován: úte 01.12.2009, 19:11

Re: Novinka - Blaser R8

Příspěvek od kabát »

Pěkně diskutujete, kluci.
CZ levně koupit, doladit, když tak přepažbit. A funguje. Funguje tedy i bez uprav, to jo.
BLASER dobrý, za ty prachy netřeba upravovat, stačí si ukázat prstem, co kdo chce a na co má.
K tomu hezké povídání, pěkné obrázky.
Reklama je jenom navoněná k**va.
Za mě teda dávám přednost spolehlivosti a funkci před ozdobama.
VOK - HB - 223 Rem - 6,5 x 55 SE - 7 x 65 R - 308 Win - 9,3 x 74 R -
Odpovědět