243Win

Vše o loveckém kulovém střelivu. Vaše zkušenosti a názory.
Odpovědět
Uživatelský avatar
lörinc
Zkušený diskutér
Příspěvky: 962
Registrován: čtv 24.5.2007, 17:33
Bydliště: Prostějovsko

Příspěvek od lörinc »

Toto téma jsem četl, já jenom jestli nemáte někdo zkušenosti s touto ráží s různými náboji.
Uživatelský avatar
Zdenek41
Zkušený diskutér
Příspěvky: 3179
Registrován: ned 24.9.2006, 16:01
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Zdenek41 »

A co takhle GECO TM,levné a perfektní.
Uživatelský avatar
lörinc
Zkušený diskutér
Příspěvky: 962
Registrován: čtv 24.5.2007, 17:33
Bydliště: Prostějovsko

Příspěvek od lörinc »

Nevím nemám s tím zkušenosti, jaká je to střela jak se to chová ke zvěřině. Nemáte foto?
Uživatelský avatar
Zdenek41
Zkušený diskutér
Příspěvky: 3179
Registrován: ned 24.9.2006, 16:01
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Zdenek41 »

Geco je filiálka RWS.Vyrábí kvalitně,ale o poznání levněji než RWS.Zvěře jsem po nich viděl z této ráže hodně ulovené prodané i stažené.Obecně platí zásada čím víc vezme? kosti tím větší podlitiny a devastace nastane.Pár udajů GECO TM Rundkopf 6,80g 20ks 22euro.Vo 900,V100 808,EO 2756,E100 2219.A ještě jednu maličkost RWS KS v této ráži moc dobře znám neviděl jsem o nic horší devastaci jak po Normách.
Uživatelský avatar
lörinc
Zkušený diskutér
Příspěvky: 962
Registrován: čtv 24.5.2007, 17:33
Bydliště: Prostějovsko

Příspěvek od lörinc »

Byla by nějaká internetová adresa na to geco. Případně kdo je u nás prodává?
Uživatelský avatar
figi
teoretik fora
Příspěvky: 1932
Registrován: stř 11.10.2006, 7:19
Bydliště: Česká Lípa

Příspěvek od figi »

No ono Záleží na tom, na co a jak daleko se bude střílet. Mně Winchestry sedí proto, že jsou výborné i na velké vzdálenosti jak v přesnosti - Ballistic silvertip i Power point+, tak jsou to skvělé lovecké střely.

Další věc je otázka stabilizace střely 6,8 g - zkoušel jsem Hornady 107 ( 105 ?)grs Amax, moje stoupání 10" nemělo šanci, rozptyl 0,5 m/ 100m, oválné díry v terči, takže bych byl velmi opatrný - nejdřív vyzkoušet.

Jinak na běžné vzdálenosti u této ráže je to jedno, důležité je, aby střela držela pohromadě a po dobrém zásahu ani největší jelen nemá šanci.
Uživatelský avatar
lörinc
Zkušený diskutér
Příspěvky: 962
Registrován: čtv 24.5.2007, 17:33
Bydliště: Prostějovsko

Příspěvek od lörinc »

figi píše:No ono Záleží na tom, na co a jak daleko se bude střílet. Mně Winchestry sedí proto, že jsou výborné i na velké vzdálenosti jak v přesnosti - Ballistic silvertip i Power point+, tak jsou to skvělé lovecké střely.

Další věc je otázka stabilizace střely 6,8 g - zkoušel jsem Hornady 107 ( 105 ?)grs Amax, moje stoupání 10" nemělo šanci, rozptyl 0,5 m/ 100m, oválné díry v terči, takže bych byl velmi opatrný - nejdřív vyzkoušet.

Jinak na běžné vzdálenosti u této ráže je to jedno, důležité je, aby střela držela pohromadě a po dobrém zásahu ani největší jelen nemá šanci.
souhlasím, pan Martínek z gunshopu mi psal že střela přes 100grs je nestabilní a už v 50 metrech letí na plocho, takže opatrně. (Jak jsem koupil tak prodávám). Jsem z Hané takže těch 100 - 250 m by přicházelo v úvahu, blí? se dostanu málokdy.
Aleš Němeček
Nový návštěvník
Příspěvky: 28
Registrován: pon 28.5.2007, 20:37
Bydliště: Vysočina

To Milan

Příspěvek od Aleš Němeček »

již delší dobu sleduji diskuse na va?em fóru.Předně zdravím všechny uživatele a doufám,že budu moci přispět vlastními zkušenostmi z lovecké praxe.S v .243W ,Sauer 200 lovím na Vysočině 17 let.Mám s ní uloveno přes 130 ks černé a +/- 200 ks zvěře ostatní spárkaté,převážně srnčí.Mohu říct,že jsem vyzkoušel všechno střelivo co se dalo sehnat.Už si na všechny nevzpomenu a dnes mě již mrzí,že jsem si nedělal o ranivosti jednotlivých střel poznámky.Mě nejlépe vyhovovali náboje Nitrex se střelou Grandslam 100Gr/6,5g.Prostřelovali jakýkoliv váhový kus již od malé vzdálenosti,oproti ostatním výrazně menší podlitiny.Tyto náboje již ale nekoupíte,mám posledních asi 80ks.Obecně za sebe mohu říct,že se mi nejlépe lovilo s dvoujadrnými střelami o váze 95 - 100Gr,Vo 910-950m/s.Dalo by se o nábojích,účincích střel napsat mnohem víc,rád odpovím na va?e dotazy.
US OPTICS
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 336
Registrován: stř 18.4.2007, 18:20

243W

Příspěvek od US OPTICS »

Ale?i tak Napiš např. zkušenosti s tou střelou Grandslam. Jak se projevovala např. na černé a potom třeba na vysoké. Určitě nás tady bude víc, které to bude zajímat. Ale Napišto do : Účinky loveckých střel na zvěř, aby se Andy nečertil :roll:
PRVNÍ RÁNA MUSÍ JÍT vždy TAM KAM MÁ!
Fery
Zkušený diskutér
Příspěvky: 977
Registrován: pát 22.9.2006, 21:16
Bydliště: Kolínsko

Příspěvek od Fery »

Klidně to Napiš sem. :wink: Probírá se tu kulová munice a zkušennosti s ní. V účincích se dávají fota s popisem.
CZ550-3006 Sprg,ZZK601-223 Rem, ZK 99 6,5x57R, BS 9,3x74R/9,3x74R
Uživatelský avatar
Andy
Administrátor
Příspěvky: 1840
Registrován: úte 01.8.2006, 14:17
Bydliště: Praha

Příspěvek od Andy »

US OPTICS:
Proc by to psal tam?? Tam se vkladaji jen obrazky a komentare. Je videt ze si to forum vubec nepochopil. :roll:
Aleš Němeček
Nový návštěvník
Příspěvky: 28
Registrován: pon 28.5.2007, 20:37
Bydliště: Vysočina

pro Andyho

Příspěvek od Aleš Němeček »

Včera jem ulovil lončáka právě Grandslamem,tak jestli máte zájem,rád to nafotím a zkusím to dát do fotogalerie,jen teda nevím kam dát komentář,aby dobře bylo.
vhool

Příspěvek od vhool »

foto ulovku vcetne ucinku strel se vkladaji do patricne rubriky v "ucincich kulovych strel" a to vcetne komentare cim,jak atd, :wink:
Vojta
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1001
Registrován: pát 11.5.2007, 15:16
Bydliště: Královéhradecko

Příspěvek od Vojta »

Na začátku této debaty se mluvilo o střelivu Geco, také jsem kdysi hledal na internetu nějakého dealera,ale neúspěšně. jen se k němu vrátím, můj kamarád vlastní 30-06sprg, vyzkoušel spousty střeliva různých výrobců(loví vysokou, mufloní, černou a srnčí) dle jeho slov, bylo geco to nejhorší co mněl, velké poškození zvěřiny a stálé dohledávky. Nakonec zůstal u Normy Vulkan a u Winchester silver tip.
US OPTICS
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 336
Registrován: stř 18.4.2007, 18:20

243W

Příspěvek od US OPTICS »

for Andy : už jsem pochopil více věcí Andy a takovéto diskusní fórum by zvládl i můj 10 - letý syn. když bude Aleš psát o vstřelu, výstřelu atd., tak si myslím, že to patří do rubriky Účinky kulových ráží (střel). Je vidět, že jsem se tě dotkl, že. :lol: :lol: Jak je vidno, tak to nepochopilo více lidí. :lol: :lol: (?e Ale?i - v dobrém slova smyslu) :lol: Jinak Lovu zdar Ale?i.
PRVNÍ RÁNA MUSÍ JÍT vždy TAM KAM MÁ!
Odpovědět