Škatule, škatule, hejbejte se ...

Cokoliv se událo ve spojitosti s lovectvím a myslivostí.
Odpovědět
dalas
Administrátor
Příspěvky: 3396
Registrován: úte 25.9.2007, 8:08
Bydliště: Brno, honitba Žďársko

Re: Škatule, škatule, hejbejte se ...

Příspěvek od dalas »

msoukup> souhlas, ale máš to trochu pokřivený. Jednak ČMMJ, OMS a Halali jsou propojené osoby. Jestli nedošlo k platbě z OMSu na Halali, je to jen vnitřní problém ČMMJ. Tím že jsem členem (a na to, kdy jsem členem jsou jasný pravidla) jsem automaticky pojištěn. Je to dáno platnými smlouvami v době pojištění. Jestli došlo k převodu peněz nebo ne mne nezajímá. Samozřejmě Kostečku to už muselo zajímat a to co udělal byl v podstatě vnitřní audit, kdy potřeboval vědět, kolik vlastně má být převedeno z OMSu na Halali. Pravdou ale je, že ze sebe můžeš udělat neználka a chtít k tomu cáru papíru, který má ale váhu smlouvy, protože je v něm výslovně uvedeno, že člen je pojištěn podle zákona o myslivosti, ještě smluvní podmínky platné při uzavření členství. Zřejmě bys je našel i ve stanovách, které jsou na internetu. Smlouvou je totiž i lístek od šaliny.
No a ty diference při poplatkovým lovu? Tyť to děláš! Vaši členové vašeho MS to mají zadarmo, nebo max. za panáka a nečlenové to mají v poplatku za odstřel. Pokud v poplatku nemáš případný dosled, klidně jej naúčtuj. Jen to ale dopředu uveď do smlouvy. Není mi totiž známo, že by ČMMJ dělala rozdíly v poplatcích u nečlenů ČMMJ podle toho, jestli jsou v Řádu svatého Huberta, nebo vůbec nikde. :wink:
Co se týká toho minimálního procenta členů ČMMJ na akci, je to asi takto. Máte tam honce, kteří nemají nic, jen dobrou vůli se zúčastnit. I těm se může na akci přihodit neblahá událost, kterou nezavinil žádný pojištěnec. Má-li pořádající MS požadovaný počet členů ČMMJ (min 80%), máte pojištěnu kompletně celou akci, tedy i toho zoufalého honce. Tak jsem koupil, tak prodávám.
PS: Pozvánky na lovecké akce z důvodu mého členství v ČMMJ předem s díky odmítám. :D
Tikka T3 Varmint 308W, Weatherby Mark V Accumark .300Win. Mag., IZH94 12x76/308W, IZH 27 EM 12x76/12x76, Suhl 150 Standard .22LR
Uživatelský avatar
Lotr
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2115
Registrován: úte 02.9.2008, 7:03
Bydliště: lounsko

Re: Škatule, škatule, hejbejte se ...

Příspěvek od Lotr »

Ono s těmi chudými a bohatými OMSy je to opět o lidech, zatím co kladenskému OMSu utekla jednatelka s několika miliony a dovedla je do stavu, že jsou rádi, že tam mají jednatele a jednu židli a jeden stůl, náš lounský OMS vlastní budovu, pronajímá z ní byty, prodal bývalou bažantí líheň - dávno už nesloužící svému účelu - za několik milionů, takže si žije nad poměry, dotuje léčiva a snaží se pořádat různé akce.
Jak je to s mysliveckou kynologií vím, slyším od svých kolegů, že museli jet na zkoušky tam a tam, protože u nich byly zkoušky pro nízký až mizivý počet psů zrušeny.
ZG 47 8x57 JS, IŽ27-EM-1C Sporting 12/76, ZP 50 16/70, CZ 858 Tactical, Astra A-100 9 mm, CZUB 584, model 4, 12/7x65R, Remington model ll, r. 20/65, IŽ 18 r. 20/70
Nikon D-3100
msoukup
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 290
Registrován: pát 03.8.2012, 8:03

Re: Škatule, škatule, hejbejte se ...

Příspěvek od msoukup »

dalas - nic ve zlém, ale proč myslíš, že já bych to měl mít najednou jako nečlen pokřivené, když jen a pouze recipročně uplatním přesně to samé, co ČMMJ :-):-) vůči svým nečlenům? Je to úplně stejný princip. Když to udělá ČMMJ, tak je to v pořádku a když to udělám já, tak je to pokřivené? Nějaké vazby OMS/ČMMJ/Halali mě vůbec nezajímají, nejsem povinen se zabývat členskou a organizační strukturou mě zcela neznámé organizace, nejsem povinen si dohledávat jejich uzavřené smlouvy apod, co já vím, co si tam ušmudlali. Samozřejmě bys mi mohl začít tvrdit, že podle par. 48,odst. 2 bla,bla, bla, na rozdíl od par.48,odst. 3 bla,bla,bla... no a co, mě to nezajímá, já chci tedy taky vidět smlouvu, od kdy do kdy je platná, v jaké výši, bez výluk, hotovo, nazdar. Máš - nemáš? Tady jsem MH já a já o tom rozhoduju. Pokud se ti to nelíbí, můžeš si jít stěžovat třeba na lampárnu. Co mě ale určitě zajímá, je platná legislativa za prvé. A za druhé - pokud chce někdo vydělávat na mě, proč já bych opačně nemohl vydělat na něm??? Takže pokud si při poplatkovém lovu nebo při jiných příležitostech nastavím pro změnu já extra podmínky pro členy ČMMJ, bude to čistě jen a jen moje věc :-) a nějaký propojení OMS/ČMMJ/Halali je mi úplně, ale úplně ganzegal.
Hlavně jsem chtěl tím příkladem říct, že v situaci, ve které se ČMMJ nachází, to asi není zrovna ten správný přístup ze strany ČMMJ, pokud si chce aspoň něco ještě zachovat. Figi tady nadšeně propaguje zvýhodňování členů, proč ne, ale v tom případě vám nesmí vadit reciproční přístup, tedy zvýhodňování nečlenů jinde a znevýhodňování členů ČMMJ.
A co se týče cenotvorby třeba těch zkoušek u psů, ale platí to obecně - každý normální subjekt si spočte náklady, a pak podle toho kalkuluje cenu, může odečíst dotace, může mít zisk nula a jen pokrýt náklady, to je úplně jedno. Ale cena je jedna. Navíc, od kolegů, kteří participovali a třeba poskytli honitbu, celkem vím, jak to je. Ale ani pekař nepočítá s tím, že jednu housku prodá za 2 koruny a druhou za 4 koruny, třeba nečlenovi Klubu pekařů :-). Tyhle pokřivené přístupy, jejichž meritem věci je v podstatě vydírání, obvykle v konečném důsledku k úspěchu nevedou. MS
Sauer 202 Elegance 8x57 JS + Zeiss Classic 3-12x56, SM CL II SX 9,3x62 + Zeiss Victory 3-12x56, Brno Fox 22 Hornet + Docter 3-12x56, 9mm para, 45 ACP, 10 mm auto.
"Shoot them well with enough gun and they will die"
Jan Slavětínský
Zkušený diskutér
Příspěvky: 520
Registrován: čtv 27.6.2013, 9:34

Re: Škatule, škatule, hejbejte se ...

Příspěvek od Jan Slavětínský »

Milane ono je to všechno na sobě tak trochu závislé. Když to budeme brát z pohledu těch LUP. K výkonu myslivosti ze zákona ty psy musíš mít, musí mít upotřebitelnost. Tu upotřebitelnost získají na zkouškách. Ty zkoušky musí někdo uspořádat a zaštítit. Rozhodčí jsou členy ČMMJ, jsou registrovaní a s aprobací. Zadarmo to také nedělají a nikdo to po nich ani v současné době nemůže chtít. Zkoušky musíš dělat v nějaké honitbě, kterou má v pronájmu např. nějaký myslivecký spolek. Spolek z toho také chce něco mít, je to logické a v dnešní době normální a hlavně, platí podmínky, na kterých se dohodnou na čl.schůzi. Spolek platí nějaký nájem za honitbu, zvěř,kterou na zkoušky zajistí ,v podstatě odepíše a přichází o ní. Takové srnce v létě na LZ, můžeš po celodenním tahání v teplém dni zakopat. Spolek většinou pro účastníky zajišťuje občerstvení, ze kterého má nějakou malou rentu do kasy, ale když udělají 150 porcí guláše a prodají jich 40, tak co s tím.Tak že i malé finanční dorovnání ze strany OMSu jim trochu pomůže. A tak je to ze vším. Vždyť si ty akce děláme my, myslivci...
msoukup
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 290
Registrován: pát 03.8.2012, 8:03

Re: Škatule, škatule, hejbejte se ...

Příspěvek od msoukup »

Honzo, nic proti tomu, to víme všichni, ale to nic nemění na tom, že cena je jen jedna. Loni mi vyprávěl kolega, jak jednou půjčil honitbu na zkoušky LUP zdarma, tuším že BZH. Rok potom šel na zkoušky kluk od něj a jako nečlenovi mu to napočítali. Zkus hádat, jak to dopadlo :-) :-). M
Sauer 202 Elegance 8x57 JS + Zeiss Classic 3-12x56, SM CL II SX 9,3x62 + Zeiss Victory 3-12x56, Brno Fox 22 Hornet + Docter 3-12x56, 9mm para, 45 ACP, 10 mm auto.
"Shoot them well with enough gun and they will die"
Uživatelský avatar
Leon
Moderátor
Příspěvky: 2773
Registrován: sob 23.9.2006, 16:51
Bydliště: kousek od M.B.

Re: Škatule, škatule, hejbejte se ...

Příspěvek od Leon »

To by mě zajímalo kde dávají všechny ty formuláře zdarma ? Nebude to jako s tím Peroutkou že to někde psali na internetu :D K těm zkouškám i jako člen když jdeš do jiného okresu tak tě vopálej a nečleny tuplem :wink:
CZ 550 american 308win.
dalas
Administrátor
Příspěvky: 3396
Registrován: úte 25.9.2007, 8:08
Bydliště: Brno, honitba Žďársko

Re: Škatule, škatule, hejbejte se ...

Příspěvek od dalas »

msoukup> musíš to číst pořádně. Tak ještě jednou. ČMMJ má dvě ceny jedna pro ty kteří se podílí na jejím financování a pro ty, kteří se nepodílí. Ty chceš zavést tři ceny. Jedna pro ty, kteří se podílí na chodu Tvého MS, a tu, která je pro ty, kteří se nepodílí. Tu ale dělíš zase na dvě části. Pro ty co jsou členové ČMMJ a pro ty, kteří jsou bůhví kde. Prostě tohle není v žádném případě paralela, a jestli tvrdíš že ano, tak to se na mě nezlob.
Jen příklad: Já jsem u OMS Brno-město. Výkonem práva spadám pod OMS Žďár nad Sázavou. Na střelnici ve Světnově mám vyšší cenu jako členové OMS Žďár nad Sázavou. Vůbec to nekritizuji, protože se příspěvky nepodílím ve Žďáře ale v Brně a střelnici spravuje právě Žďár. Proč bych tedy měl mít slevu?. Co je ale špatně? Že musím být členem podle trvalého bydliště, a to je Brno.
Tikka T3 Varmint 308W, Weatherby Mark V Accumark .300Win. Mag., IZH94 12x76/308W, IZH 27 EM 12x76/12x76, Suhl 150 Standard .22LR
Uživatelský avatar
fesoj
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2265
Registrován: pon 24.1.2011, 12:15
Bydliště: Východní Krkonoše /Žacléřsko/

Re: Škatule, škatule, hejbejte se ...

Příspěvek od fesoj »

Dalas - vcelku sTebou souhlasím, jen takový malý dodatek - od letošního roku nemusí být členxtví vázáno na OMS podle trvalého bydliště. Pokud jsi členem některého Klubu s celostátní působností při ČMMJ /Klub autorů, vábičů, fotografů, trubačů a další/, můžeš být členem ČMMJ prostřednictvím tohoto klubu, přičemž stejná část Tvého čl. příspěvku, která normálně připadá OMSu, zůstévá pro potřeby Klubu. A ještě něco, konkrétně k té střelnici. Kulová střelnice v Trutnově je majetkem OMSu a členové ČMMJ mají její použití zdarma, bez ohledu na místo trvalého bydliště. Jé vím, Světnov se svým významem s nějakou okresní střelnicí nedá srovnat, ale přece jen... Rovněž u zkoušek LUP pořádaných ČMMJ by měly platit jen dvě ceny - pro členy a nečleny - a zájemci z pořádajícího okresu by měli být zvýhodněni snad jen při přihlašování.
Kritériem pravdy je praxe.
Uživatelský avatar
Leon
Moderátor
Příspěvky: 2773
Registrován: sob 23.9.2006, 16:51
Bydliště: kousek od M.B.

Re: Škatule, škatule, hejbejte se ...

Příspěvek od Leon »

Dalas tři ceny už jsou dávno :wink:
CZ 550 american 308win.
dalas
Administrátor
Příspěvky: 3396
Registrován: úte 25.9.2007, 8:08
Bydliště: Brno, honitba Žďársko

Re: Škatule, škatule, hejbejte se ...

Příspěvek od dalas »

:?:
Tikka T3 Varmint 308W, Weatherby Mark V Accumark .300Win. Mag., IZH94 12x76/308W, IZH 27 EM 12x76/12x76, Suhl 150 Standard .22LR
msoukup
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 290
Registrován: pát 03.8.2012, 8:03

Re: Škatule, škatule, hejbejte se ...

Příspěvek od msoukup »

Dalasi, my si opravdu nerozumíme, ale spíš proto, že Ty se neustále zacykleně pohybuješ v úrovni myšlení ČMMJ, pořád do toho motáš MS, příspěvky atd.. Mě je úplně jedno, že si ČMMJ nastaví dvě cenové úrovně člen/nečlen, to je její problém (i když je diskutabilní, zda to je oprávněné v případě zkoušek LUP, kde má ČMMJ monopol). Jako nečlen budu akceptovat tu vyšší cenu, zaplatím to, protože musím, jinde ty zkoušky udělat nemám možnost (což neplatí v jiných případech), OK, v pořádku, ať si ČMMJ myslí, jak šikovně vydělala, kdybych to mohl udělat jinde, tak bych se na ČMMJ ani ........ Ale stejně tak já, jako soukromá osoba, držitel LL pojištěný u komerční pojišťovny si můžu nastavit různé cenové úrovně pro členy a nečleny ČMMJ, je to jen a jen moje rozhodnutí a nejede přes něj vlak. Pokud zlatýho berana 220 bodů nechám střelit na poplatkovým nečlena ČMMJ za 35 000,- Kč nebo člena ČMMJ za cenu podle čecholesů, tedy 200 bodů = 1500 EUR + každý další bod 60 éček, je to jen a jen moje věc. Pokud se rozhodnu, že jako soukromá osoba zrzavejm budu dávat slevu 20%, je to jen a jen moje rozhodnutí, jako soukromé osoby, která se nemusí ohlížet na nějaký MS, výbory, příspěvky, členský schůze, podobný voloviny atd., prostě jako soukromá osoba si můžu nastavit cenových úrovní třeba 20. Stejně tak vůbec nechápu, proč mi tu vyprávíš o střelnici ve Světnově. Když jsem ještě střílel, tak jsem jako člen SSK měl nějaký výhody, dneska když si jdu zastřílet, tak si prostě zaplatím střelnici a je mi úplně volný, kdo a jaký tam platí příspěvky, ať už na Haldě, Kapslovně nebo v Suchdole či Světnově. Členství v SK mi dneska za to už nestojí. Prostě zkus pochopit, že já akceptuji to, jak ČMMJ zneužívá svého (zatím) monopolního postavení u zkoušek LUP, ale vyberu si to násobně u členů ČMMJ :-):-). To se přece ČMMJ vyplatí. V čem je problém. Ale ještě jsem zatím nepotkal nikoho, kdo by mazal zaplatit členství do ČMMJ, že bude mít nějakou slevu na zkouškách :-):-), ale co já vim, třeba jich před každým OMSem stojí fronta.
Vrátím se ještě k tomu pojištění u Halali, nemožnosti ověřit,zda je pojištění skutečně zaplaceno a ne zrovna „košer“ argumentaci ČMMJ . V roce 2007 se zjistilo, že pojištění u Halali nekryje regresy zdrav. pojišťoven. Nechce se mi to tu rozepisovat, tak jsem Ti našel tehdejší článek JUDr.Vebra,odkaz zde:
http://lesprace.cz/casopis-svet-myslivo ... -poskytuje
To se mezitím sice změnilo, ale otázka je, co dalšího je ve VPPO :-). Razítko z brambory, jak je to všechno podle ZoM a v souladu, tak těch si můžu udělat, kolik chci, to pro mě není argument.
Pro mě prostě účastník společného lovu, člen ČMMJ pojištěný u Halali, představuje po těch 25 letech zkušeností rizikový faktor, protože nikdo neví, co se stane v případě škodní události, nehledě na úroveň plnění.
MS
Sauer 202 Elegance 8x57 JS + Zeiss Classic 3-12x56, SM CL II SX 9,3x62 + Zeiss Victory 3-12x56, Brno Fox 22 Hornet + Docter 3-12x56, 9mm para, 45 ACP, 10 mm auto.
"Shoot them well with enough gun and they will die"
Uživatelský avatar
Leon
Moderátor
Příspěvky: 2773
Registrován: sob 23.9.2006, 16:51
Bydliště: kousek od M.B.

Re: Škatule, škatule, hejbejte se ...

Příspěvek od Leon »

Pro člena OMS pořádajícího zkoušky pro člena jiného OMS a pro nečleny ČMMJ
CZ 550 american 308win.
dalas
Administrátor
Příspěvky: 3396
Registrován: úte 25.9.2007, 8:08
Bydliště: Brno, honitba Žďársko

Re: Škatule, škatule, hejbejte se ...

Příspěvek od dalas »

Aha rozumím. Ale to má racionální základ, to chápu. Bohužel v tom Světnově platím stejně jako nečlen i když by tam mohly být taky 3 ceny. Asi to má svoje důvody. To by člověk musel přesně znát rozbor hospodaření aby to mohl kvalifikovaně kritizovat.
Tikka T3 Varmint 308W, Weatherby Mark V Accumark .300Win. Mag., IZH94 12x76/308W, IZH 27 EM 12x76/12x76, Suhl 150 Standard .22LR
Uživatelský avatar
figi
teoretik fora
Příspěvky: 1932
Registrován: stř 11.10.2006, 7:19
Bydliště: Česká Lípa

Re: Škatule, škatule, hejbejte se ...

Příspěvek od figi »

Dalas - můžeš být členem OMS kdekoli, není to vázáno na místo bydliště. Já jsem členem OMS ZR už přes 33 let, přestože bydlím 200 km daleko.
! 243W ! 6XC!! 222 Rem, 223 Rem, 308W, 8x57JS
figi63@seznam.cz
http://www.loveckastrelba.cz/
Jan Slavětínský
Zkušený diskutér
Příspěvky: 520
Registrován: čtv 27.6.2013, 9:34

Re: Škatule, škatule, hejbejte se ...

Příspěvek od Jan Slavětínský »

Hele a to u nás na okrese to má člen z MS které platí roční příspěvek 500,- na kynologii ještě levnější před členem ČMMJ, jehož spolek ten příspěvek neplatí. Takže u nás mají pejskaři ceny tři. To prosadila KK na okresní radě a bylo to schváleno. Takový bonus navíc.
Všechny tythle privigelia si myslivci vymýšlí a schvalují sami.
Leon - u nás na okrese (Havl. Brod) opravdu za tiskopisy neplatíme nic. Pouze katalog trofejí z CHPT nebo Myslivecká ročenka se prodává za cenu výtisku (cca 20,-)
Odpovědět