Zimní kalhoty

Kdo co nosí, schání a doporučuje.
Toma
Zkušený diskutér
Příspěvky: 622
Registrován: úte 13.11.2007, 10:37

Re: kalhoty

Příspěvek od Toma »

[quote="cecetkapavel"]Předloni jsem koupil ve výprodeji zimní va?ákovou soupravu, ( kalhoty a bundu ), za 200,-Kč. Je to v barvě tmavá zelená. Společně se spodním thermo prádlem to nemělo chybu.

Já mám taky obyčejné pro?ívané kalhoty , pod to termoprádlo nahoře
pak policejní ko?ich a na nohy tzv.gerlachy s centimetrovou filcovou vlo?kou.
kajka
Častý návštěvník
Příspěvky: 74
Registrován: ned 12.8.2007, 21:24

Příspěvek od kajka »

Já to řeším kombinézou od AFARSU.Mám ji asi 4 roky a je fakt super.Dá se obléct až na místě ,aby se člověk nezapotil. A 4 hodiny zimní čekané úplně v poho.
Blaser BBF 97 6,5x57R/20-76,Swarovski 3-12x50
Obojetnice lancasterka Ferlach 6,5x70R/20-70,Swarovski Tirol 6x42
ZKK 600 .270 Win,Meopta 3-12x50
lancasterka Ferlach Ogris 16-65
velšterier
Nový návštěvník
Příspěvky: 25
Registrován: pon 10.11.2008, 14:01
Bydliště: střední čechy

Příspěvek od velšterier »

Pokud se týká sezení v zimě tak jsem si dal u?ít před pár lety spacák se dvojitou vrstvou izolace INSULAIT na zádech až ke krku ve předu podobně .Přes ramena ramínka na stahovačku.Dvě kapsy a nemá to chybu.Má to jedinou chybu nechce se zněho ven do mrazu a zimy.
30-06 to je správná ráže a Kahles ten správný kukr,ale ani Meopta není k zahození
hrdlicka
Nový návštěvník
Příspěvky: 2
Registrován: pon 16.2.2009, 12:07
Bydliště: H.T.

Re: Zimní kalhoty

Příspěvek od hrdlicka »

Mám dotaz, má někdo zkušenosti s kalhotami od Afarsu Inuite?
Z 8/57, CZ 550 243, Bettinsoli overland, dvojka 16/16,20/20.
Petr Kaděrka
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 115
Registrován: sob 27.12.2008, 22:29
Bydliště: Bílá

Re: Zimní kalhoty

Příspěvek od Petr Kaděrka »

Mám dobrou zkušenost na čekané, s kalhotama Tilak NO Wind, zelené :shock: s kšandami, mírně šustivý povrch (jedinné mínus), uvnitř umělý beránek. Do mínus deseti mám pod nimi jen trenky. Na nahou baffiny s tenkou silonovou ponožkou, vršek 2x moira, bunda Tilak. A na tom všem dlóóóuhý huberťák (bez podšívky) spíše jen pro eliminaci šustění. Na hlavě zelená pletená čepice s podšívkou (ala norský rybář). Rukavice větš. ani nenasazuju, ruce jsou v kapsách. Domů odcházím, až mě začne bolet v zádech :lol:
Vojta
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1001
Registrován: pát 11.5.2007, 15:16
Bydliště: Královéhradecko

Re: Zimní kalhoty

Příspěvek od Vojta »

Tak já se vrátím k původnímu dotazu: Mám už nějaký ten rok zimní kalhoty s ovčí vlnou. Jsou to tyto: http://www.ovcivlna.cz/myslivecke-kalhoty-merino/ Nemůžu si je vynachválit. Nenosím pod ně ani spodky, teda nosím ale to už musí být tak -15 až -20 stupňů aby to bylo potřeba. Neprofouknou a jsou velmi hřejivé. Já je kupoval ale z myslivosti od firmy Hořínek (ta firma nahoře je od nich asi jen nakupuje), mají tam myslím dodnes inzerát na toto oblečení. Dělají i bundu a nějaké vložky do bot a tak. Mám na ně ještě někde vizitku, pokud by byl zájem můžu se po ní podívat a dát na sklo kontakt. Rychlé a příjemné jednání, kalhoty mi šily na míru.
No tak mi to nedalo a objevil jsem jejich webové stránky : http://www.rhorinek.wz.cz/
Uživatelský avatar
myslivec DII
Nový návštěvník
Příspěvky: 8
Registrován: čtv 25.2.2010, 21:09
Kontaktovat uživatele:

Re: Zimní kalhoty

Příspěvek od myslivec DII »

Dobrý kalhoty jsou Afars extrém.Můžu doporučit....
JZ-JZ
Nový návštěvník
Příspěvky: 3
Registrován: stř 15.9.2010, 12:39

Re: Zimní kalhoty

Příspěvek od JZ-JZ »

Lovu, lesu! Rád se podělím o vynikající zkušenost se zimní termovložkou do kalhot, armádní. Jsou to vlastně kalhoty z umělé kožešiny, na šňůrku, pod jakékoliv , trochu volnější, gatě. Původně to prý bylo určeno pro posádky bvp, tanků a tak, aby jim nenamrzla pr... . Používám to už 3.rok, pod tím jen trenky a je v tom teplo i v -20°C. Koupil jsem je v armyshopu za cca 150,- Doporučuju.
plchplch
Nový návštěvník
Příspěvky: 16
Registrován: stř 27.8.2008, 14:07

Re: Zimní kalhoty

Příspěvek od plchplch »

Mám vlněné fy.Hořínek ,spokojenost.
Uživatelský avatar
Zdenek41
Zkušený diskutér
Příspěvky: 3179
Registrován: ned 24.9.2006, 16:01
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Zimní kalhoty

Příspěvek od Zdenek41 »

My co jsme byli na vojně čerty známe velice dobře.Já je moc rád neměl,kousalo mě to.Do vz.60 to byl čert i pod bundu a nebo tak zvané humusáky.Vlastně prošívané vatové kalhoty a bunda na to se oblékaly maskáče.Občas to dnes pod lovecké kalhoty dávám.V pracovních oděvech se nechaly sehnat za 50Kč.Nosilo se to běžne v zimě a to byly mrazy na Doupově i -32.Si říkám kolik by dneska zmrzlo kluků,když je vidím na ulici...
Naposledy upravil(a) Zdenek41 dne čtv 17.2.2011, 22:28, celkem upraveno 1 x.
kopov.c
Zkušený diskutér
Příspěvky: 674
Registrován: stř 18.8.2010, 23:16
Bydliště: Již.Morava okr.Blansko
Kontaktovat uživatele:

Re: Zimní kalhoty

Příspěvek od kopov.c »

Tyhle kalhoty co píše Zdenek taky používám-zustaly mě z vojny :lol: Určitě dnes budou k senání lepší,ale mě tyhle vojenský stačí. Sedávám v nich dost často a dlouho a v pohodě...
precechtel
Zkušený diskutér
Příspěvky: 573
Registrován: čtv 07.12.2006, 20:11
Bydliště: olomouc

Re: Zimní kalhoty

Příspěvek od precechtel »

již asi tři roky používám zimní zateplené kalhoty z armyshopu - výprodej švédské armády, cca za tři stovky, zipy po obou stranaách, dojdu na posed, zapnu tyto kalhoty a pohoda a pokud je veliká zima, jsem zimořivý, tak vlezu do vaku s rukávy a mohu sedět klidně i v minus dvaceti a případně si i zdřímnout. Jo ty kalhoty nosím v batohu i na natláčky, kde se dlouho čeká. F.
politice a politikům zmar
Odpovědět