NOVÁ ZBRAŇ

Vše o brokovnicích
jan.front
Nový návštěvník
Příspěvky: 15
Registrován: pát 02.11.2007, 9:22

NOVÁ ZBRAŇ

Příspěvek od jan.front »

Dobrý den.
Včera jsem z obchodu přivezl novou kozlici: Franchi falkonet S 20/20/76.
Zajímaly by mně va?e názory na tuto zbraň. A zajímalo by mě jestli s tím někdo nemáte vlastní zkušenosti. Děkuju.
Jirka83
Zkušený diskutér
Příspěvky: 566
Registrován: sob 16.6.2007, 19:15
Bydliště: Jičín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jirka83 »

Já mam 20,20/76 od rizzini a nemůžu si jí vynachválit, je lehká a střílí se mi s ní dobře, klidně i do 40-50m... důležitý je, aby Ti dobře seděla, ale předpodládám, že sis to v obchodě pořádně vyzkoušel... Magnumy do ní dávám jen na zajíce, jinak je zvyklá na klasický 70, má pak příjemnější zpětnej ráz a neodlehčí tolik mojí peně?ence... :lol:

U? se tě?im na hony, za tejden máme 1. na bažanty, tak se dostane do akce, na kachny jsem jí letos nebral, dal jsem zase příle?itost ostatnim zbranim...

Poslední výhode je, že je lehká, takže když jí nosí? celej den, tak Ti to zase tak moc nevadí... :wink:
jan.front
Nový návštěvník
Příspěvky: 15
Registrován: pát 02.11.2007, 9:22

Příspěvek od jan.front »

jan.front
Nový návštěvník
Příspěvky: 15
Registrován: pát 02.11.2007, 9:22

Příspěvek od jan.front »

fajn díky. dal jsem sem odkaz kde se na ni můžete juknout. :shock:
Jirka83
Zkušený diskutér
Příspěvky: 566
Registrován: sob 16.6.2007, 19:15
Bydliště: Jičín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jirka83 »

Vypadá moc pěkně, taková reprezentativní flintička, jak jsem psal, nejdůležitější je, aby Ti seděla, protože jak se říká, hlaveň střílí, ale pažba trefuje... :wink:
jan.front
Nový návštěvník
Příspěvky: 15
Registrován: pát 02.11.2007, 9:22

Příspěvek od jan.front »

sedí perfektně, ale jsem zvědavej na ty broky jestli budou lítat, tam kam chci já.... :lol: :lol:
Jirka83
Zkušený diskutér
Příspěvky: 566
Registrován: sob 16.6.2007, 19:15
Bydliště: Jičín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jirka83 »

To už ale obvikle ve zbrani nebejvá... :lol: :lol: Pak jedině koupit ještě nový ruce... :lol: :lol: :lol:
jan.front
Nový návštěvník
Příspěvky: 15
Registrován: pát 02.11.2007, 9:22

Příspěvek od jan.front »

poprosim ještě o radu. kdy mám používat jaký "čoky"? jsem v tomhle nezkušenej.
Jirka83
Zkušený diskutér
Příspěvky: 566
Registrován: sob 16.6.2007, 19:15
Bydliště: Jičín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jirka83 »

Já tam výměný "čoky" nemam, ale zásadně si musíš vždycky uvědomit na jakou vzdálenost chceš střílet a podle toho je tam našroubovat, pokud se jedná o hon, kde budou lidi rozestavený po 20m od sebe, tak bych tam dal na 1. ránu cilinder a na 2. 1/2, pokud budete dělat kruhový hony na zajíce, tak bych tam dal na 1. ránu 1/2 a na druhou 1/1 A pak máš ještě zlatou střední cestu, ale je to vždycky o tom, kolik tam má bejt lidí a na jakou vzdálenost budeš asi střílet, jestli si chceš ještě nejdřív vystřelit na střelnici, tak se můžeme dohodnout, pokud bydlí? někde v okolí prahy...
jan.front
Nový návštěvník
Příspěvky: 15
Registrován: pát 02.11.2007, 9:22

Příspěvek od jan.front »

Díky za radu. Mám tady střelnici kousek. Určitě to tam dojdu vyzkoušet.
milan 04
Častý návštěvník
Příspěvky: 68
Registrován: pát 20.7.2007, 7:33

nová zbran

Příspěvek od milan 04 »

Moc pěkná brokovnice. Taky si chci nějakou koupit a tak mám prosbu, může? sdělit foru kde se dají brokovnice FRANCHI koupit a kolik tá Tvoje stála.
jan.front
Nový návštěvník
Příspěvky: 15
Registrován: pát 02.11.2007, 9:22

Příspěvek od jan.front »

Tak tahlenta brokovnice stojí 30 000Kč. Koupil jsem jí v České třebové. mají stránky na netu: http://www.rehak-lov.com/. Měl jsem původně vyhlídlou jinou, ale ty mu nepřišly a nějak se dostal k téhle tak mě ji nabídnul.
milan 04
Častý návštěvník
Příspěvky: 68
Registrován: pát 20.7.2007, 7:33

nová zbran

Příspěvek od milan 04 »

Přátelé,prosím o rady a názory v porovnání brokovích kozlic FRANCHI a MAROCCHI 03 lovecké provedení /field/.Na rážích neZáleží. Mně se víc zamlouvá FRANCHI,ale u této brokovnice mně překvapila konstrukce spou?tění druhé rány, která je podmíněná výstřelem první rány /psáno v časopise Myslivost č.10 p.Hanák/. může mi někdo vysvětlit tento systém, jeho Možná poruchovost a vůbec jako to funguje. Děkuji.
Jirka83
Zkušený diskutér
Příspěvky: 566
Registrován: sob 16.6.2007, 19:15
Bydliště: Jičín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jirka83 »

Jedná se o tzv. "sportovní pojistku", a opravdu, pokud nevyjde 1. rána, tak se nepřepne mechanická pojistka a tím pádem 2. rána je blokovaná, ve sportovní střelbě to má své opodstatnění, ale poslední dobou jsem si v?iml, že se dávají tyto pojistky i do loveckých zbraní kde jejich opodstatnění absolutně nechápu... :roll:

(Pokud lehce o něco klepnež pažbou, třeba o zem, tak tu pojistku taky přepne?, ale to je stejně pro lov. využití k ničemu...)
jan.front
Nový návštěvník
Příspěvky: 15
Registrován: pát 02.11.2007, 9:22

Příspěvek od jan.front »

Já osobně si myslím že tato pojistka tam vubec ničemu nepřeká?í. Navíc Franchi má přepínání, takže Záleží na střelci, jestli vystřelí první ránu vrchní nebo spodní.
Odpovědět