NOVÁ ZBRAŇ

Vše o brokovnicích
milan 04
Častý návštěvník
Příspěvky: 68
Registrován: pát 20.7.2007, 7:33

nová zbran

Příspěvek od milan 04 »

Přátelé,prosím o rady a názory v porovnání brokovích kozlic FRANCHI a MAROCCHI 03 lovecké provedení /field/.Na rážích neZáleží. Mně se víc zamlouvá FRANCHI,ale u této brokovnice mně překvapila konstrukce spou?tění druhé rány, která je podmíněná výstřelem první rány /psáno v časopise Myslivost č.10 p.Hanák/. může mi někdo vysvětlit tento systém, jeho Možná poruchovost a vůbec jako to funguje. Děkuji.
Jirka83
Zkušený diskutér
Příspěvky: 566
Registrován: sob 16.6.2007, 19:15
Bydliště: Jičín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jirka83 »

Jedná se o tzv. "sportovní pojistku", a opravdu, pokud nevyjde 1. rána, tak se nepřepne mechanická pojistka a tím pádem 2. rána je blokovaná, ve sportovní střelbě to má své opodstatnění, ale poslední dobou jsem si v?iml, že se dávají tyto pojistky i do loveckých zbraní kde jejich opodstatnění absolutně nechápu... :roll:

(Pokud lehce o něco klepnež pažbou, třeba o zem, tak tu pojistku taky přepne?, ale to je stejně pro lov. využití k ničemu...)
jan.front
Nový návštěvník
Příspěvky: 15
Registrován: pát 02.11.2007, 9:22

Příspěvek od jan.front »

Já osobně si myslím že tato pojistka tam vubec ničemu nepřeká?í. Navíc Franchi má přepínání, takže Záleží na střelci, jestli vystřelí první ránu vrchní nebo spodní.
Jirka83
Zkušený diskutér
Příspěvky: 566
Registrován: sob 16.6.2007, 19:15
Bydliště: Jičín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jirka83 »

Pokud nenastane problém, tak samozřejmě pojistka ničemu nebrání, pokud Ti ale sel?e 1. rána, tak druhou už taky nestihnež vystřelit... :roll: Tohle se zase tak moc nestává, takže máš pravdu, že tahle pojistka ničemu nebrání... :wink:
jan.front
Nový návštěvník
Příspěvky: 15
Registrován: pát 02.11.2007, 9:22

Příspěvek od jan.front »

mě osobně se ještě nestalo aby mi patrona nevystřelila. Moc dobře vím že se to může stát. Ale jak říkám, je to asi vzácný.
jan.front
Nový návštěvník
Příspěvky: 15
Registrován: pát 02.11.2007, 9:22

Příspěvek od jan.front »

Neříkám že je to nemožné. Jen říkám že mě se to tedy ještě nikdy nestalo.
Jirka83
Zkušený diskutér
Příspěvky: 566
Registrován: sob 16.6.2007, 19:15
Bydliště: Jičín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jirka83 »

Já nevim ede, zase tak moc moc vystřílenejch nábojů od SB nemam, brokovejch něco kolem 6000, ale ani jeden z nich mi neselhal a žádnejch nedostatků jsem si nevšimnul, trefování nechci komentovat, to je zále?itost rukou a hlavy, tam munice moc velkej vliv nemá...
Jediný co se mi stalo, že jsem našel v krabici náboj kterej byl trochu shrnutej, tak že tam byl kolek kování takovej hrbolek, ale to neberu za žádnou velkou závadu...
Pokud nenavlhne prach, tak bych v brokovejch nábojích neviděl rozdíl... :wink:
Marpie
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1199
Registrován: pon 16.10.2006, 7:33
Bydliště: severní Morava

Re: nová zbran

Příspěvek od Marpie »

milan 04 píše:Přátelé,prosím o rady a názory v porovnání brokovích kozlic FRANCHI a MAROCCHI 03 lovecké provedení /field/.Na rážích neZáleží. Mně se víc zamlouvá FRANCHI,ale u této brokovnice mně překvapila konstrukce spou?tění druhé rány, která je podmíněná výstřelem první rány /psáno v časopise Myslivost č.10 p.Hanák/. může mi někdo vysvětlit tento systém, jeho Možná poruchovost a vůbec jako to funguje. Děkuji.
Marocchi 03 field i myslím sporting má to samé provedení a druhá rána vyjde až po výstřelu z první hlavně. Dá se to ale obejít tak že po neodpálení první rány zajistíte a hned odjistíte a pak vyjde i druhá rána.
Získal jsem ale nový poznatek díky němu? jsem se utvrdil že Bettinsoli rozhodně mou novou brokovou kozlicí nebude. můžete to vyzkoušet i na svých zbraních Franchi , Rizzini nebo i jiných a dát sem výsledek? Jedná se totiž o to že u Bettinsoli když odemknete závěr otočením kliky a dokonce když zbraň lehounce (cca o milimetr) zlomíte tak ta zbraň je stále schopná vystřelit. Pokud by se to náhodou stalo nechci domý?let důsledky. Já sám zvažuji Marocchi 03 field ale nemám to u ní vyzkoušené a momentálně snad nejsou k mání a zvažuji jestli ji nezajedu koupit na slovensko kde jich je u dovozce na výběr hodně. Taky zvažuji Browning Citori který je za cenu kolem 38 tis a mám na něj dobré reference jen je už trochu nad mým původním limitem.
Marocchi 03 Field 12/76; ZP49 12/12; Brno mod. 1 22LR Hawke 4-12x40; ZKK600 MC 270W+Delta Optical Titanium HD 2,5-15x56; CZ550 Prestige 270W + Pard 008LRF; UB584 270W/12 Vortex Crossfire 1-4x24, ZH121 16/16 + hlaveň ZH324 7x57R/16
milan 04
Častý návštěvník
Příspěvky: 68
Registrován: pát 20.7.2007, 7:33

nová zbran

Příspěvek od milan 04 »

Mluvilo se tady o brokové kozlici FRANCHI. Je to pěkná zbran a měl jsem v umyslu si jí koupit, ale je tady velký problém. Mám rád, když je zbran na pohled pěkná jako celek a k tomu přispívá velkou měrou pažba a u kozlic i předpažbí. Dřevo, tmav?í a s kresbou. V myslivosti je podrobný popis těchto brokovnic a je tam uvedeno, že pažby jsou z vybraného ořechového dřeva se specialní úpravou tzv. mramorování, čím? je odolnější proti poškození i povětrnostním vlivům. No a ted ten problém. když jsem si jí chtěl koupit dověděl jsem se od prodavače, že pažba je ve skutečnosti PLASTOVÁ s kvalitní FOLIÍ s imitací dřeva. A je po radosti. Ted kdo kecá - Dr.Hanák nebo prodavač.
jan.front
Nový návštěvník
Příspěvky: 15
Registrován: pát 02.11.2007, 9:22

Příspěvek od jan.front »

Tak v tomto případě si myslím, že ten prodavač v tom obchodě vůbec nemá co dělat. Ta zbraň mi stojí v trezoru. pažba i předpažbí té zbraně je skutečně pravé dřevo. Povrchová úprava toho dřeva je totiž tak kvalitní že na omak působí že je plastiková. Poprvé když jsem jí měl v ruce jsem si to taky myslel. Ale po rozebrání zbraně jsem se přesvědčil o opaku. Dokonce jsem i v místě kde to nejni vidět trošku do té pažby rýpnul. A žádnej laminát to rozhodně nejni. Je to opravdu kvalitně a perfektně spracovaná zbraň. Mohu jen a jen doporučit. Ten prodavač určitě neví co kecá...
milan 04
Častý návštěvník
Příspěvky: 68
Registrován: pát 20.7.2007, 7:33

nová zbran

Příspěvek od milan 04 »

Děkuji za reakci, kterou jsem od Tebe čekal, protože majitel brokovnice by měl vědět co koupil. Já jsem s prodavačem mluvil telefonem a zbran jsem neviděl, takže moje reakce byla pouze po jeho informaci. Jinak proti plastovým pažbám nic nemám, ale jen tam kde se to hodí. Nejlepší bude zajít do prodejny a sám si to omakat. Ta informace byla v CEVOXu Pardubice.
zeli
Nový návštěvník
Příspěvky: 15
Registrován: úte 30.10.2007, 13:48
Bydliště: již.morava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od zeli »

..
Naposledy upravil(a) zeli dne stř 14.4.2010, 16:01, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
yardaz
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 369
Registrován: stř 31.12.2008, 16:00
Bydliště: Plzeň - sever
Kontaktovat uživatele:

Re: NOVÁ ZBRAŇ

Příspěvek od yardaz »

Máte někdo nějaké zkušenosti s Franchi. Chystám se ji objednat zde:

http://www.slsklastov.cz/launch.php?s=p ... product=84

Díky
Přání bývá nebezpečně často otcem myšleky!
Nepište mi prosím SZ. Pište mi na mail: info@naposed.cz
www.pumaknives.cz
Odpovědět