IZ 43KH

Vše o brokovnicích
Odpovědět
Pepe
Častý návštěvník
Příspěvky: 85
Registrován: stř 12.9.2007, 13:53

IZ 43KH

Příspěvek od Pepe »

Dobry den panove,
premyslel jsem o zbrani IZ 43KH(funkcni kohouty) v razi 12.
Z duvodu,ze se mi tato klasika strasne libi,stoji relativne malo penez.
Bude obcas na lov,asi nekolikrat do roka na asfaltaky,jinak bude hlidat krb meho domova,kde se s ni budu kochat.
Mate nekdo osobni zkusenosti s touto zbrani?
Popr.jakou delku hlavne?Vyrabi se v delkach 510,675,710,725,750mm.
Strasne se mi libi tahle klasika.Predpokladam ze mi reknete,ze na strelbu na holuby jsem si nic horsiho najit nemohl. :) .
Dekuji za kazdy postreh.
Mosin
Zkušený diskutér
Příspěvky: 633
Registrován: sob 14.10.2006, 10:20
Bydliště: jižní MORAVA

Příspěvek od Mosin »

Je to v celku velmi zajímavá zbraň. bohužel jsem s ní nestřílel, ale jednu dobu jsem nad ní taky uvažoval jakonad takovou malou romantikou s krátkou hlavní. Z těchto důvodů jsem se s pár kousiky setkal v obchodech. Na základě těchto setkání tě musím upozornit, aby sis ty kousky mocdobře prohlédl, protože u většiny kusů jsem se setkal, že je ,,volná" v zámcích! Ale jinak se to jeví jako pěkná klasika.
CZ 550, 308 Win. / CZ 527 Varmint 223Rem / CZ 550 300WinMag / BO 98 9,3x62
ZG 47 8x57 JS / ZBK 110, 5,6x50 RM + 12x70 / ZP 16x70 / IŽH-27EM-1C 12x70
Jirka83
Zkušený diskutér
Příspěvky: 566
Registrován: sob 16.6.2007, 19:15
Bydliště: Jičín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jirka83 »

Co se týká dýlky, tak bych Ti doporučil 710 jedná se o univerzální dýlku jak na asfal?áky, tak i na lov...
mrazík
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 164
Registrován: stř 11.7.2007, 14:27
Bydliště: Liberec

Příspěvek od mrazík »

Mám ji doma už 2 roky a musím říci, že se jedná o klasickou ruskou výrobu, jak říká kamarád uříznese kus ropovodu dá se k tomu větev a je to. N eteď vážně, mám ji s laufama 710 mm a spolu si velice rozumíme, jemon povrchová úprava dřeva stojí za prd, už po první sezóně byla o?oupaná jeko bych ji měl 20 let a nestaral se o ni, ale Ballistol to dohnal a je už jako ze ?katulky. Zatím se neobjevila žádná závada. Nejdřív jsem měl strach, z pohotových ran a natahováním kohoutů, ale po chvíly jsem se to naučil a teď nabiju a natahuji kohouty až těsně před střelbou, je to jen o cviku.
cejnyk
Častý návštěvník
Příspěvky: 63
Registrován: pon 18.6.2007, 21:40
Kontaktovat uživatele:

lankasterka

Příspěvek od cejnyk »

jestli se ti líbí lankasterky, tak hlídej inzeráty a dá se sehnat za rozumný peníze v dobrým stavu. sám jsem v září jednu koupil, puškař komenda z Kutný hory, r. v. počátkem 20. století. povrch v perfektním stavu, brynýr bez opravy srovnatelný s beretou, toté? platí o dřevu. dohodli jsme se na ceně 8.000,--, je pravda, že má chycený hlavně, ale do papíru kam namířím, tam to střílí, což se kolikrát o ruských zbraních nedá říct.
P.S. a ty rytiny, to je kouzlo :D
mirous
Častý návštěvník
Příspěvky: 65
Registrován: čtv 27.9.2007, 10:25
Bydliště: jih Moravy

Příspěvek od mirous »

Poradím vám fígl, který úspěšně používal můj tatínek, je to jednoduché, bezpečné a rychlejší než natahování před výstřelem. Nabil, natáhl kohouty a ... zlomil pušku. Pokud ji nesete ve dvou rukách, při spatření zvěře jen zaklapnete a hodíte do ramene. Krásně to funguje.
tož tak
Odpovědět