ATA brokovnice

Vše o brokovnicích
jumpmans
Nový návštěvník
Příspěvky: 29
Registrován: pát 12.4.2019, 10:04

Re: ATA brokovnice

Příspěvek od jumpmans »

dobry vecer vespolek,
pratele, nevite kde dokoupit vnitrni choky k Ata SP? Bohuzel jsem nekde ztratil kompletni krabicku a ve flinte mi zustaly zahrdleni na skeet :(
zkousel jsem psat Mildovi na e-mail ale odpoved neprisla...
cobaj
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 336
Registrován: pon 02.5.2011, 18:51

Re: ATA brokovnice

Příspěvek od cobaj »

Pokud se nemylim, tak kup neco z rady z rady MC pro Berettu (686, 682,....) (((Ne pro 682E)))!!!!!!!!!
https://www.beretta.cz/eshop/p/choke-be ... 6353/#5099
M.
Uživatelský avatar
Georg.H
Zkušený diskutér
Příspěvky: 862
Registrován: ned 23.12.2007, 23:43
Bydliště: Slezsko
Kontaktovat uživatele:

Re: ATA brokovnice

Příspěvek od Georg.H »

Stejné jako Beretta
Josef Kuřitka
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1064
Registrován: stř 27.9.2006, 17:15
Bydliště: Brno

Re: ATA brokovnice

Příspěvek od Josef Kuřitka »

Podíval bych se sem. Bude to dražší, ale Aty kolem mě fungují dobře, takže bych se nebál investice. Jsou výborné a orig Beretta je plechařina.
Myslivec Milda
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 296
Registrován: pon 11.4.2011, 21:32
Kontaktovat uživatele:

Re: ATA brokovnice

Příspěvek od Myslivec Milda »

AD : jumpmans - je mi líto, ale někdy se opravdu stane, že e-mail nedorazí jak by měl. Pokud se nemýlím, na jeden mail = s požadavkem na sadu náhradních čoků pro brokovnic ATA Arms jsem odpovídal, že TEĎ v tomto okamžiku už nemám. Všechno se vyprodalo, a další zásilka bude někdy v létě 2024. ( Bohužel ATA Arms z nové zásilky podraží, cca. o 30% ) Zbyly nám jenom krátké čoky - označené jako NOT For Steel, tedy jen pro olověné broky. A něco málo dlouhých Extendet čoků. Prosím vydržte pár měsíců a pak rád vyhovím. Prostě neumím čoky vyrobit. Místo nich pasují čoky od "ATA - Mámy" - Beretty , s označením VICTORY. Ale jsou víc než 2X tak drahé jako úplně stejné čoky s nápisem ATA Arms. Co dodat ? Brokovnice ATA řady SP ( Super Pose = broková kozlice ) mají úplně stejné baskule jako Beretta 686/87. Hlavně pro ATA jsou z Italie a jsou naprosto stejné a shodné s Berettou. Kvůli tomu jsem koupil kozlici Beretta 687 - Gold Pigeon, abych mohl demonstrovat, že kozlice jsou stejné. Jak budu mít trošku času, snad mezi svátky obě pušky nafotím vedle sebe a s tím jak můžu přehazovat hlavně z Beretty do Aty.
Stary Jezevec
Nový návštěvník
Příspěvky: 35
Registrován: stř 07.7.2010, 13:36

Re: ATA brokovnice

Příspěvek od Stary Jezevec »

Zdravím, máte prosím někdo zkušenosti s modelem NEO? Kozlice se tady probírají poměrně dost, ale o samonabíječkách moc příspěvků není. Zvažuji něco nového na kachny a kvůli plechovým brokům bych chtěl určitě něco tormentovaného na ocel, a navíc se mi líbí jejich inertní systém (hlavně kvůli údržbě a nižšímu zp. rázu) Zatím trochu váhám mezi ATA NEO a CZ1012, ale spíš to vypadá že vyhraje Ata, CZ mi tak dobře nesedla a navíc ta co jsem měl v ruce neměla lilii, i když v prodejně mi tvrdili že použitelná i na magnum ocel náboje je a že ATA má značku lilie za příplatek. Ale přímo na stránkách ATA i u dovozce se píše že jsou tormentované už v základu, takže by to mělo být bez problému.
Uživatelský avatar
Georg.H
Zkušený diskutér
Příspěvky: 862
Registrován: ned 23.12.2007, 23:43
Bydliště: Slezsko
Kontaktovat uživatele:

Re: ATA brokovnice

Příspěvek od Georg.H »

Mám. Nastříleno 3,5 tis. Zatím bez závad. Používám na lov tak na skeet. Papá 24 g až 56 g.
Poslední várka co se dovezla na jaře tak už mají všechny aty lilie.

Cz je akkar.
Stary Jezevec
Nový návštěvník
Příspěvky: 35
Registrován: stř 07.7.2010, 13:36

Re: ATA brokovnice

Příspěvek od Stary Jezevec »

Díky za zprávu, jsem už skoro úplně rozhodnutý že si nakonec vyberu Neo. Budu to mít čistě jako kachní flintu, na nějakých 100 - 200 ran za rok, na naháňky chodím s kulobrokem, bažanty neděláme a když půjdu někam jako host tak si stejně automat brát nebudu. Do září je ještě času dost se rozhodnout, ale na 99 procent vyhraje Ata. Tu CZ1012 nechci nijak hanit, to v žádném případě, jenom mě osobně prostě tolik neoslovila, přišla mi oproti Atě jako hruběji zpracovaná a i ergonomicky mírně horší, jinak to určitě špatná brokovnice nebude a na moje účely by taky plně vyhovovala, ale když už si člověk chce udělat radost... Jenom ještě musím vybrat provedení - váhám mezi Walnut Black a Modern.
Myslivec Milda
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 296
Registrován: pon 11.4.2011, 21:32
Kontaktovat uživatele:

Re: ATA brokovnice

Příspěvek od Myslivec Milda »

ATA Arms je na trhu od r. 2016 a udělala si velmi dobré jméno a dnes už si žije svým vlastním životem. Její "mama" je Beretta a Benelli . Samonabíjecí brokovnice - ATA NEO jsou s některými modely Benelli totožné ! Včetně INERČNÍHO systému přebíjení a tormentace na magnum.ocelové broky s pracovními tlaky kolem 1000 atm. Pro nevěřící Tomáše jsem koupil kozlici Beretta-Gold Pigeon 687 a položil jsem ji vedle ATA SP - Elegant Gold , aby se všichni mohli podívat, že Hlavňové svazky jsou totožné a jsou vyrobené v Italii ! To samé platí pro samonabíjecí modely NEO.

Pro ty co "furt" nevěří sem dám Link na web, kde si kliknutím do galerie obrázků můžete udělat jasno jak to vlastně je.


ZDE: https://www.zbrane-strelivo-optika.cz/a ... e-kozlice-

Adminové prominou, fakt to není reklama, ale osvěta. Včetně informace že ATA SP v ráži 20/76 magn. bude letos po prázdninách, dá-li Aláh .
Odpovědět