nejvhodnější zásah střelou 223rem - např. dospělého divočáka

Vše o loveckém kulovém střelivu. Vaše zkušenosti a názory.

Schvalujete lov černé zvěře ráží 223rem (Federal - 1506 J/100m) ?

NE
64
58%
ANO - jen slabší kusy
40
36%
ANO - i statné kusy (nad 100kg)
7
6%
 
Celkem hlasů: 111
Alda
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1291
Registrován: ned 07.1.2007, 22:18
Bydliště: Okoli Prahy pres tyden, jizni Cechy o vikendu

Příspěvek od Alda »

karel píše:...Srnčí sice zůstává na nástřelu nebo nedaleko ale mlátí sebou a než zhasne tak trvá dost dlouho....
to karel: mohl by sis, laskave, doplnit zaklady z kurzu myslivosti tykajici se myslivecke mluvy a o zveri se pak vyjadrovat s uctou, jak tomu veli tradice? diky...
SAKO
Častý návštěvník
Příspěvky: 92
Registrován: ned 21.10.2007, 3:32
Bydliště: Praha

Příspěvek od SAKO »

To Whool, vzdyd vis, ze to zakon nezakazuje, tak proc to pises. Jsou definovany jouly a vzdalenosti. Nevim, proc se hned tak vztekas, nerikam, ze je normalni nazyvat se hovadem, ale doufam, ze budes tak reagovat na kazdeho. Vis, co tim myslim.
milsfreeman
Nový návštěvník
Příspěvky: 49
Registrován: čtv 29.11.2007, 7:16

for whool

Příspěvek od milsfreeman »

TĚMA HOVADAMA JSEM NEMYSLEL každýho kdo střílí na 200 metrů, já taky klidně střelím něco na 200 metrů, když to situace dovolí, ale myslím tím takové ty lovce pro ně? je zvěř kus masa a ne ?ivý tvor. A jestli se tě to nějak dotklo, je to tvůj problém, že jsi tak horkokrevný. Zákon nezakazuje Použití remingtona, jen přikazuje energii 1500 joulů. Jakkoli si myslím, že remington ( 223 ) není na vyspělou zvěř vhodný, jestli?e jde někdo cestou nábojů co tento limit splňují, pak už je to jen otázka morálky a myslivecké etiky. A to je ono, stejnou škodu uděla masorád a antimyslives s osmičkou co střílí za každé situace než uvá?livý střelec se zmiňovaným remingtonem. takže problém není ve flintách a v rážích, ale v lidech. Dřív lovili jeleny a černou i 9.3/72 a stačilo to, ale byla stavovská čest ji lovit na mysliveckou vzdálenost. Dnes je morálka a tradice v nedohlednu. když si vemu naše sdružení, tak nejvíc ,, prasáren tam vyvedou pání co mají 7/65 a 8 mm kalibr a není to ani flintama ani ráží, ale přístupem. A ty se hned nechytej každýho slovaa hned neřvi a nesuď.
karel
Častý návštěvník
Příspěvky: 71
Registrován: čtv 23.8.2007, 5:42
Bydliště: Bernartice

Příspěvek od karel »

karel napsal:
...Srnčí sice zůstává na nástřelu nebo nedaleko ale mlátí sebou a než zhasne tak trvá dost dlouho....


to karel: mohl by sis, laskave, doplnit zaklady z kurzu myslivosti tykajici se myslivecke mluvy a o zveri se pak vyjadrovat s uctou, jak tomu veli tradice? diky...


Tak Aldo, já mám dostatečné myslivecké vzdělání.A pokud ti vadí pojem "mlátí sebou než zhasne "tak tento jev se nedá nazvat odkazováním což ti zřejmě vadí.
CZ 584.4 12/.308W
Sauer & Son 12/12/9,3x74R
Alda
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1291
Registrován: ned 07.1.2007, 22:18
Bydliště: Okoli Prahy pres tyden, jizni Cechy o vikendu

Příspěvek od Alda »

to karel: mohl bys mi, prosim, vysvetlit, jaky je rozdil mezi odkazovanim a mlacenim? diky predem!
SEDM
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 339
Registrován: stř 21.2.2007, 11:27
Bydliště: jižní Morava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od SEDM »

No musím souhlasit s whoolem, už mě nebaví komentovat některé názory zde uveřejňované, diskuze na téma zda 222.rem, nebo 223.rem je vhodná na černou je asi tak v souladu se zákonem o myslivosti, jako zda použít luk nebo ku?i, z hlediska zákona v tom prosím není rozdíl. Pro ty co začínají, uvědomte si že černá zvěř je tvrdá a hou?evnatá a ránu velmi špatně značí, jsou samozřejmě vyjímky, ale ty potvrzují pravidlo. A snad pouze na závěr, mám několik dohledaných prasat, která byla ulovena rážemi 7x64, či 7x57 a byla na měko, vůbec nebarvila a střelec to vzdal, pes je našel zhaslé až po 400 m. 8)
SAKO
Častý návštěvník
Příspěvky: 92
Registrován: ned 21.10.2007, 3:32
Bydliště: Praha

Příspěvek od SAKO »

To Edelweiss, hlavu si z prdele vytahni Ty, na fnukani taky nejsem zvyklej, a navazet se do Whoola? Nemam proc. 223 Rem. primo zakazany neni a to je pravda. To si za tim nemuzu stat? Prober se.
Uživatelský avatar
lörinc
Zkušený diskutér
Příspěvky: 962
Registrován: čtv 24.5.2007, 17:33
Bydliště: Prostějovsko

Příspěvek od lörinc »

Zdravím Vás pánové, tak to tady pročítám a nestačím se divit. K této ráži Vám o lovu černé neřeknu nic, páč s ní nemám zkušenosti. Ale asi by jste si měli dát technickou a trošku vychladnout. Opravdu to pro nově příchozího není vůbec hezké počteníčko. Moc tady nepřispívám, ale pořád čtu a znám stálé a staré pisatele. Taková diskuze tu snad ještě nebyla. takže hlavně klid a LOVU ZDAR. :wink:
Sauer 101, .30-06, Tikka T3 Varmint .243 win.+Nikon Monarch E 2,5-10x56 Ill, ZG 47 8x57 JS, ZG 47 8x60 S, ZKM 455 22 LR+Delta 4x32AO, UB 12/12, Gustav Tichý 16/16
kpt.stone
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 145
Registrován: stř 11.7.2007, 15:44
Bydliště: Praha

Příspěvek od kpt.stone »

Přátelé, nenechte hněv cloumat svým majestátem (máme toho dost v zaměstnání.. :wink: ). Zde na fóru si vážím každého, kdo má co říci. Zákon hovoří jasně. Případná střelba ráží 223 Rem, by? s nábojem 1506 J je holt věcí každého z nás. Dále bych to asi nerozpatlával a považoval bych tuto otázku za uzavřenou. Přeji všem hezký den. Mirek
karel
Častý návštěvník
Příspěvky: 71
Registrován: čtv 23.8.2007, 5:42
Bydliště: Bernartice

Příspěvek od karel »

to karel: mohl bys mi, prosim, vysvetlit, jaky je rozdil mezi odkazovanim a mlacenim? diky predem!

ALDO,nemám tu?ení čím stříli? ty, ale já mám zkušenost z odkazováním asi takovou že kus po komorové ráně zaznačí udělá pár kroků nebo odskočí a následně zalehne a několikrát hrábne běhama a je povšem. A u 223. kus spadne chvilku se mele na zemi vstane zase spadne atd. Tak tohle se určitě nedá nazvat odkazováním. :evil: :evil:
CZ 584.4 12/.308W
Sauer & Son 12/12/9,3x74R
Alda
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1291
Registrován: ned 07.1.2007, 22:18
Bydliště: Okoli Prahy pres tyden, jizni Cechy o vikendu

Příspěvek od Alda »

karle, ok, diky za tve vysvetleni.
TT33
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 419
Registrován: sob 21.7.2007, 17:31

nejvhodnější zásah střelou .223Rem. na prase divoké až 200kg

Příspěvek od TT33 »

To bendy, já to vidím jako provokaci, která se Ti povedla, alespoň doufám, že jsi to tak myslel. Myslivec by měl myslet a ne střílet ráží .223 Rem. na prase vzdálené 180m, bendy mluvil o 100m. Pokud půjdu lovit prase, tak určitě nepůjdu s .223 Rem., mám ho také. všichni kdo se chlubí lovem černé zvěře (převážně v noci), ráží .223 Rem. by se měli také pochlubit počtem nedohledaných kusů, které nebarví... podle mého je to krajně nezodpovědné a je věcí představenstva MS nebo HS, že jim to dovolí. Pokud se bude mluvit o zvěři, která váží kolem, nebo přez 200kg. je na poVáženou i nejroz?ířenější 7x57... je lepší si o Použitých nábojích něco přečíst, zjistit TKO a potom už nebude potřeba nadávat na výkonější ráže... 7x64/65R, .30-06Spr. , jsou sice z těch slabších, ale dostatečně výkonných k lovu černé zvěře v noci na čekané. Podle mého názoru je lepší .300WM., 7RM, 9,3x62... a to s kvalitní zbraní a optikou... :wink: :wink: :wink:
cejnyk
Častý návštěvník
Příspěvky: 63
Registrován: pon 18.6.2007, 21:40
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od cejnyk »

to TT33: sám používám ráži 7x57 a z důvodu že jsem si nebyl jistý indexem TKO jsem si ho podle návodu spočetl. na černou zvěř se udává potřebný TKO nejméně 40, nemýlím-li se, střílím střelou PTS od S&B a na základě jimi uveřejněných bal. údajů jsem si spočetl TKO = 54 (tu?ím, poznamenal jsem si to, ale z hlavy to nevím). tudí? by tento náboj měl být dostatečně výkonný i při střelbě na černou nebo vysokou zvěř. je přeci zbytečné zatracovat dobré, osvědčené a přesné ráže kvůli novinkám. :)
Fery
Zkušený diskutér
Příspěvky: 978
Registrován: pát 22.9.2006, 21:16
Bydliště: Kolínsko

Příspěvek od Fery »

Tak se nám tu rozjela velmi zajímavá debata. Řekl bych místy, že až konfrontační :wink: :lol: :lol: :lol: K uvedenému tématu bych si jako vlastník ráže 223 dovolil trošku vyjádřit. S 223 jsem ulovil jednoho lončáka, který se našel za 10 dní po posekání slunečnice cca 400m o nástřelu. Stihl jsem na něho vypálit 4 rány a 3 měl. 1 na komoru a 2 na měkko. Zásahy neznačil a nikde nebyla ani kapka barvy ( na 200m co jsem hledal ). Pro ??oury uvedu, že zásahy jsem studoval po nalezení a byl to celkem pocuc. Po této zkušennosti jsem už na černou z remingtonu nezmáčkl. Počkal jsem si pár roků na 3006 a od té doby černou zase lovím a naštěstí jsem ještě nedohledával, protože při zodpovědné střelbě to není potřeba. Například před 14 dny mi běhala selata 8m ode mě v borovičkách a sem tam jsem je zahlédl, ale nestřílel jsem, protože jsem si nebyl jist 100% zásahem. takže já z vlastní zkušennosti říkám 223 na černou ne :!: I se střelivem, které splňuje zákon o obrovských 6 J :wink:
CZ550-3006 Sprg,ZZK601-223 Rem, ZK 99 6,5x57R, BS 9,3x74R/9,3x74R
mirous
Častý návštěvník
Příspěvky: 65
Registrován: čtv 27.9.2007, 10:25
Bydliště: jih Moravy

Příspěvek od mirous »

Klobouk dolů Fery, málokdo z nás dokáže přiznat chybu nebo omyl...
A hlavně je to konečně příspěvek k tématu.
tož tak
Odpovědět