Nová modulární kulovnice CZ600

Vše o kulovnicích a malorážkách
Odpovědět
Uživatelský avatar
Choochoo007
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1406
Registrován: úte 28.11.2006, 20:34
Bydliště: Jižní čechy

Re: Nová modulární kulovnice CZ600

Příspěvek od Choochoo007 »

Ja souhlasim, ze je to skoda, jen rikam, pokud to tak skutecne bude co k tomu mozna vyrobce vedlo. Dle meho strelivo, ktere bude na trhu, rozmery komor, delky strel, usazeni a dle toho vychazejici vhodne delky volnych letu strel atd. Proste ta nejpravdepodobnejsi konfigrace naboje co bude na trhu.
Ale stejne stoupani jako u 6CM by tomu vadit nemelo, takze ta 243 mohla mit 1:7" nebo 1:8", ale aby by to byla jistota bylo by vhodnejsi provezt poradne testovani ruznych strel. Nepresne lehke strely by mohly delat problemi, mozna i nepresne stredne tezke. Takze proc do neceho takoveho investovat cas a penize, kdyz muzes pouzit osvedceny stoupani 1:10" pro nejcasteji pouzivane strely do 243Win. Pokud chces trilet tezke, porid si 6CM nebo si nech u puskare udelat hlaven na miru i s komorou pro tvuo vysnenou strelu.

Josef Kuřitka píše: úte 22.8.2023, 17:15 I když to sem úplně nepatří, tak co by jsi chtěl v 308W se stoupáním 1:8 točit. Nějaké 250+ grs dlouhé jehly, aby ti sebraly hafl prachu?
Nechtel bych tam tocit nic extra jineho nez co se tam toci dnes, ale vadi necemo tocit v 1:8" kvalitne vyrobenou moderni strelu 180-220gr? Tak to bylo mysleno, jen ze by to nicemu nemelo vadit. A vyrobce co bude chtit pouzit jedno stoupani pro vsechny .30 raze muze tu 1:8" pouzivat jako pro 308Win tak i pro jine raze 300PRC, 300RUM, 300Nosler. Bude mit na sklade o polozku mene a nebude muset resit, problem, ze nekdo sahnul do jineho regalu. Ale to je jen uvaha na tema univerzalni stoupani kdy bylo take drive pro 308W 1:12" a pro 300WM 1:10" a dnes uz je vse vetsinou s 1:10" Ale snad to k tomu nedospeje, univerzalni stoupani neni a nebude ideal pro vsechny strely a ma rovnez i vliv na rychlost, kdy se s kratsim stoupanim rychlost snizuje, ale to je asi obecne zname.
Myslivost se scvrkává na sezení u hromady žrádla a natláčky, kdy se bezhlavě pálí po všem[figi]
Uživatelský avatar
figi
teoretik fora
Příspěvky: 1932
Registrován: stř 11.10.2006, 7:19
Bydliště: Česká Lípa

Re: Nová modulární kulovnice CZ600

Příspěvek od figi »

Choochoo007 píše: pát 25.8.2023, 13:42 Ja souhlasim, ze je to skoda, jen rikam, pokud to tak skutecne bude co k tomu mozna vyrobce vedlo. Dle meho strelivo, ktere bude na trhu, rozmery komor, delky strel, usazeni a dle toho vychazejici vhodne delky volnych letu strel atd. Proste ta nejpravdepodobnejsi konfigrace naboje co bude na trhu.
Ale stejne stoupani jako u 6CM by tomu vadit nemelo, takze ta 243 mohla mit 1:7" nebo 1:8", ale aby by to byla jistota bylo by vhodnejsi provezt poradne testovani ruznych strel. Nepresne lehke strely by mohly delat problemi, mozna i nepresne stredne tezke. Takze proc do neceho takoveho investovat cas a penize, kdyz muzes pouzit osvedceny stoupani 1:10" pro nejcasteji pouzivane strely do 243Win. Pokud chces trilet tezke, porid si 6CM nebo si nech u puskare udelat hlaven na miru i s komorou pro tvuo vysnenou strelu.
S tím stoupáním pro lehké a těžké střely zároveň se vliv rychlého stoupání pro lehké střely často zbytečně moc teoreticky řeší. Při stavbě 6XC na platformě MARLIN jsem nechal překomorovat novou (max 50 ran) hlaveň 6mmBR 8" na 6XC a řešil jsem opravdu hodně délku přechodového kužele, protože s touto hlavní jsem chtěl střílet primárně 87 Vmax ale zároveň i střely okolo 105 gr. Kompromis teoreticky vypočtený po důkladném bádání a zkoumání se velmi vydařil a zbraň s hlavní LW délky 23,5" střílí výtečně jak lehké střely 87 gr, tak i střely 108 gr. Počítal jsem i s tím, že to nepůjde, protože mnoho střelců dalo informace o tom, že 87 Vmax se jim nepodařilo dostat na slušnou přesnost a nakonec to vzdali. Šlo přitom jak o stoupání 10", tak i o 8", ráže 243W, 6XC i 6 Creed. Zároveň takto řízlá komora poskytla vynikající výsledky se střelou 108 ELDM.
Při řešení nové hlavně po vystřílené 243W CZ550 jsem pro hlaveň LW 28" se stoupáním 8" jsem rovnou nechal vyrobit stejnou komoru, zde byl záměr používat pouze střely 105-108 grs. Výsledky jsou excelentní, ale zkusil jsem tři náboje pro Marlina s 87Vmax a ... koukal jsem na vynikající soustřel.
Za posledních patnáct let je neuvěřitelný posun v kvalitě a přesnosti výroby zbraní, střel a prachů, zároveň i ve výzkumu všeho, co s přesnou střelbou souvisí. Je nesrovnatelně jednodušší nalézt přesnou navážku, sám používám metodu OBT ve spojení s QL ihned vypočtu pravděpodobně nejpřesnější navážku, jedna návštěva střelnice a je to.
Pokud je dobrá zbraň a kvalitní komponenty střeliva, chodí to nakonec vždycky. Samozřejmě musíme pochopit děje při výstřelu, umět přečíst terče a udělat správné závěry.

U kalibru 6 mm mne stoupání limituje pouze v tom, jak daleko budu střílet. Pokud na blízko do 500 m, je 10" naprosto v pohodě.
! 243W ! 6XC!! 222 Rem, 223 Rem, 308W, 8x57JS
figi63@seznam.cz
http://www.loveckastrelba.cz/
Uživatelský avatar
Grizly
Nový návštěvník
Příspěvky: 15
Registrován: pát 20.11.2020, 22:39

Re: Nová modulární kulovnice CZ600

Příspěvek od Grizly »

Zdravím nevíte někdo jestli budou dělat 600 i v jiných rážích než momentálně nabízí ? u vítal bych ,když by začali dělat zpátky 7x64 :D
Marlin XS7 308win + Yukon Craft 7x50 / Steyr Mannlicher SM 12 LH 7x64 + Swarovski Z8i 2,3-18x56P/SR /SM 12 LH 9,3x62 + Meopta MeoStar R2 2,5-15x56RD/MR / Steyr Mannlicher Zephyr II .22 LR + Meopta 4x32 / CZ 457 American LH .22 LR + Yukon Jaeger 3-12x56
Glen
Nový návštěvník
Příspěvky: 42
Registrován: stř 07.1.2015, 14:50

Re: Nová modulární kulovnice CZ600

Příspěvek od Glen »

Uživatelský avatar
Choochoo007
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1406
Registrován: úte 28.11.2006, 20:34
Bydliště: Jižní čechy

Re: Nová modulární kulovnice CZ600

Příspěvek od Choochoo007 »

Trochu jsem pochyboval o CZ600 a zpusobu jejich vymeny hlavni, ikdyz to pouzivaji jini renomavani nemecti vyrobci, tak se ukazuje, ze to byly zbytecne obavy. CZUB asi na hlavnich jak se zda dost zapracovala a ukazuje se to na spouste videich pri ocumovani vyvrtu a potvrzuji vysledky. Kdyz pak clovek narazi na levnou vyrobu z USA, tak je to nesrovnatelne.

https://youtu.be/ur_x8i1Z9vs?si=JDNw20YM00M-QtGX

https://www.sellier-bellot.cz/produkty/ ... ergy-edge/
Myslivost se scvrkává na sezení u hromady žrádla a natláčky, kdy se bezhlavě pálí po všem[figi]
Uživatelský avatar
Choochoo007
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1406
Registrován: úte 28.11.2006, 20:34
Bydliště: Jižní čechy

Re: Nová modulární kulovnice CZ600

Příspěvek od Choochoo007 »

Tak jeste jeden testik CZ 600, akorat model Range. Co me prekvapilo, tak je test proveden starym strelivem Vlasak strela HPC. A vysledek me prekvapil jeste vice nez volba Vlasaka, ktery v poslednich letech asi pochopil, ze se da vyrabet kvalitni strelivo.

https://youtu.be/ofZykANNpxs?si=CFkkPFmNfIjT1_Q5
Myslivost se scvrkává na sezení u hromady žrádla a natláčky, kdy se bezhlavě pálí po všem[figi]
Uživatelský avatar
Choochoo007
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1406
Registrován: úte 28.11.2006, 20:34
Bydliště: Jižní čechy

Re: Nová modulární kulovnice CZ600

Příspěvek od Choochoo007 »

Myslivost se scvrkává na sezení u hromady žrádla a natláčky, kdy se bezhlavě pálí po všem[figi]
josse
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 132
Registrován: sob 22.5.2010, 20:30

Re: Nová modulární kulovnice CZ600

Příspěvek od josse »

čekám 60
Uživatelský avatar
lovec
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2033
Registrován: pon 25.9.2006, 16:07
Bydliště: SK

Re: Nová modulární kulovnice CZ600

Příspěvek od lovec »

Pekné videjko s Alešom a Júliou, ale viac ma tam zaujal nový Kahles 3,5-28x50 než tá pažba od MDT.
Ja rozumiem, že náklady sú na prvom mieste, ale keď mám ambíciu predávať niečo ako factory rifle špeciálne pre kategóriu Factory v PRS - teda aspoň to som tam čítal - tak zvolím niečo stabilnejšie ako MDT ACC.
Navyše problémy s dosiahnutím presnosti Sub MOA podľa fabrickej garancie o ktorých čítam tuto vedľa u susedov v Germánii, nebudia prílišnú dôveru v to, že si človek náhodou nekúpi mačku vo vreci... alebo model Range, ktorý zle podáva, zamyká a vyhadzuje, to veru na súťaži nepoteší, ako tam píše ďalší.

( https://forum.parey-jagdausbildung.de/t ... ne.137364/ )
9,3x62mm, .338 Remington Ultra Magnum, .300 Winchester Magnum, 7mm-08 Remington, .270 Winchester, .260 Remington, 6,5x47mm Lapua, 6mm Norma BR, .44 Magnum, 9mm Luger, 16/70, .22 LR
Every Shot Counts
Citron
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 285
Registrován: stř 18.4.2007, 21:10
Bydliště: Příhraničí

Re: Nová modulární kulovnice CZ600

Příspěvek od Citron »

Tak je to 57 za Grey a 68 tis za Bronze.
Takže i když bych moc chtěl zbraň s chassis i přes její váhu klidně i na lov, tak to raději zůstanu při zemi a kdyžtak si koupím varminta za 42 v laminu.
Jinak teda u Aphy v 223 problémy s přesností nemám...
CZ 600 223 rem + Delta Stryker 5-50x56. ZKM 456 mod. 2 + Vortex PST II 5-25x50.
Pomalu, hlavně se neukvapit.
Uživatelský avatar
Choochoo007
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1406
Registrován: úte 28.11.2006, 20:34
Bydliště: Jižní čechy

Re: Nová modulární kulovnice CZ600

Příspěvek od Choochoo007 »

lovec píše: úte 23.1.2024, 23:24 Navyše problémy s dosiahnutím presnosti Sub MOA podľa fabrickej garancie o ktorých čítam tuto vedľa u susedov v Germánii, nebudia prílišnú dôveru .....
Kdyz shrnu co se ma foru pise, tak jeden manik je nespokojen s presnoti sve CZ600 Alpha a testoval pritom prevazne monolity, resp strelivo ktere nema vetsinou extra vysledky. Netestoval nic kloudneho a ve vetsim rozsahu. Odpovida mu manik ze mel podobne problemy u znacky Hyem. Dale je uveden nekde uprotred prispevek manika co videl strilet take jednu nebo dve (nepodtstatne) CZ600 spatne a jeden mani uvadi, ze mu drhne zaver o zasobnik. A to je obsahem rocniho vlakna, kde mu strelci rikaji, ze asi voli nevhodne strelivo, cisteni atd. No mozna nakonec i problem tradicniho myslivce, umi vubec strilet? Ale nakonec je to vyrobek jako kazdej jinej, reklamovat a nazdar. Jak se rika, jedna vlastovka jaro nedela a videa a uzovatele u nas zatim zminuji spokojenost :wink:
Myslivost se scvrkává na sezení u hromady žrádla a natláčky, kdy se bezhlavě pálí po všem[figi]
spikelet
Nový návštěvník
Příspěvky: 41
Registrován: ned 16.7.2017, 20:28

Re: Nová modulární kulovnice CZ600

Příspěvek od spikelet »

Přesně tak. Mimochodem, komu jsem tady šlápl na kuří oko, že nemůžu přidávat příspěvky? Mám zablokovanou IP adresu na mém PC. Teď píšu z mobilu přes data operátora Adminovi jsem psa ve středu l a ještě si to ani nepřečetl.
Problém blokace IP adresy se v poslední době rozmáhá. Ne však na základě mojí aktivity. Já osobně jsem zablokoval IP adresu před více jak 5 lety, když tu řádil trolll (proto se změnil způsob registrace z automatického na manuální.) Od té doby ani jednu. Všichni jste hodní. :D Ta blokace je spíše záležitostí internetu. Já zatím žádnou SZ ohledně tvé Ip adresy nedostal.

dalas
Uživatelský avatar
Choochoo007
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1406
Registrován: úte 28.11.2006, 20:34
Bydliště: Jižní čechy

Re: Nová modulární kulovnice CZ600

Příspěvek od Choochoo007 »

Testik nize, kterych je jiste mraky i s podobnymi vysledky, vypada ale vcelku zajimave. Testovano i s tlumicem, coz ma jiste vliv na presnost, at uz spatnou nebo dobrou. Tovarni, prebijene strelivo vyrazne lepsi vysledek, rekl bych velmi slusny a je zde videt i vliv strelce.
Pro me je podstatne, ze po kouknuti borescopem do hlavne vidis kvalitne kovanou tovarne lapovanou hlaven s kvalitrne udelanym prechodovym kuzelem bez otrepu. Kdyz vidim na youtubu jine hlavne ruznych vyrobcu, at uz noveho nebo zanovniho stavu, vetsina ma stopy po kovani, korozi nebo vady materialu, vmestky atd. To same plati o nekvalitne udelanych prechodacich, ktery jsou jako kdyz je okouse kovozemedelec. Do sve tovarni CZ550 Varmint kevlar 308Win jsem se radsi nedival, ale stopy po kovani jsou videt uz pres usti. Strili velmi dobre tercove strely , prebite strelivo, takze presnost tam je, ale s kvalitou vyvrtu CZ600 to nejde srovnavat.
https://photos.app.goo.gl/sUQhB9LAePvb22B88
https://photos.app.goo.gl/z1vMFF1Jn4LXEPQP9

testik CZ600
https://www.youtube.com/watch?v=1b4zA1G ... IW%C3%96TV
Myslivost se scvrkává na sezení u hromady žrádla a natláčky, kdy se bezhlavě pálí po všem[figi]
spikelet
Nový návštěvník
Příspěvky: 41
Registrován: ned 16.7.2017, 20:28

Re: Nová modulární kulovnice CZ600

Příspěvek od spikelet »

.
spikelet
Nový návštěvník
Příspěvky: 41
Registrován: ned 16.7.2017, 20:28

Re: Nová modulární kulovnice CZ600

Příspěvek od spikelet »

Tak uz je to asi opraveno. Psal jsem Andymu. Jinak abych se drzel tematu, tak letos vymenim svou CZ 557 Varmint za CZ600 MDT Deep Bronze. Ne, ze bych s CZ 557 nebyl spokojeny, ale chtel bych navstivit i nejake zavody, kde se strili z plochy a barikad. Mam vlastnorucne upravenou original drevenou pazbu a dal jsem si na ni opravdu zalezet. Po jednom takovem zavodu by ta pazba byla znicena. Tak ji radeji poslu dal a misto ni poridim CZ 600 MDT DB. Tam to na tom chassi nebude videt. Aspon ne hned.
Odpovědět