Střílíme s Baikalem

Vše o brokovnicích
Odpovědět
Pepe
Častý návštěvník
Příspěvky: 85
Registrován: stř 12.9.2007, 13:53

Příspěvek od Pepe »

Asi si sedim na vedeni pac te vubec nechapu dalasi.....to mi chces rict ze bych tou rusandou nemohl strilet ocelovyma brokama???co jsi mi chtel svym prispevkem naznacit?
dalas
Administrátor
Příspěvky: 3396
Registrován: úte 25.9.2007, 8:08
Bydliště: Brno, honitba Žďársko

Příspěvek od dalas »

tak jsem pohledal a našel :D

Zdroj: http://www.myslivost.cz/media/clankyDet ... 322&TypR=1

Závazný předpis pro Použití nábojů s ocelovými broky ve zbraních s hladkým vývrtem

Upozornění: Při střelbě s náboji s ocelovými broky dávejte pozor na odrazy broků. Vyvarujte se střelby na tuhý a tvrdý povrch.

ráže 12 x 70 - náboje s průměry broků do 3,25 mm včetně lze používat ve všech zbraních, které byly úředně přezkoušeny a bez ohledu na velikost zahrdlení hlavně.
Náboje s většími průměry ocelových broků než 3,25 mm nebo s označením ?vysokovýkonné? (Haute Performance, Magnum) je dovoleno používat pouze ve zbraních označených zkušební značkou ?STEEL SHOT? nebo ?BILLES D' ACIER?.
Náboje s ocelovými broky o průměrech větších než 4,0 mm je povoleno používat ve zbraních se zahrdlením hlavně menším než 0,5 mm.

ráže 12 x 76 - při Použití nábojů ráže 12x76 s jakýmkoliv průměrem ocelových broků musí být zbraně vždy označeny zkušební značkou ?STEEL SHOT? nebo ?BILLES D' ACIER?
Náboje s ocelovými broky o průměrech větších než 4,0 mm je povoleno používat ve zbraních se zahrdlením hlavně menším než 0,5 mm.

ráže 20 - náboje s průměry ocelových broků do 2,6 mm včetně lze používat ve všech zbraních, které byly úředně přezkoušeny a bez ohledu na velikost zahrdlení hlavně
Náboje s většími průměry ocelových broků než 2,6 mm nebo s označením ?vysokovýkonné? (Haute Performance, Magnum, 20/76) je dovoleno používat pouze ve zbraních označených zkušební značkou ?STEEL SHOT? nebo ?BILLES D' ACIER?.
Náboje s ocelovými broky o průměrech větších než 3,25 mm je povoleno používat ve zbraních se zahrdlením hlavně menším než 0,5 mm.

ráže 16 - náboje s průměry ocelových broků do 3,0 mm včetně lze používat ve všech zbraních, které byly úředně přezkoušeny a bez ohledu na velikost zahrdlení hlavně.

Zbraně pro střelbu s náboji s ocelovými broky jsou označeny zkušební značkou (viz. připojený obrázek).

Poznámka: Předpisy CIP mluví o průměru broku jako o jmenovité hodnotě ± 2 %, to znamená, jestli?e hraniční uváděný průměr u R 12 je 3,25 mm, resp. u R 16 3,0 mm, pak můžeme bez obav používat ocelové broky o průměru 3,3 mm (3,25 ± 2 % = 3,315 mm), resp u R 16 broky o průměru 3,05 mm (3,0 ± 2 % = 3,06 mm).

Z výše uvedených skutečností vyplývá, že ve dnes nejběžnějších zbraních do ráže 12x70 (tedy i 12x65 v českých podmínkách) standardně užívaných pro olověné broky, je možno bez problémů používat náboje s ocelovými broky do průměru 3,25 mm, resp. 3,30 mm, a to i bez ohledu na velikost zahrdlení. Pro větší průměry broků je pak nutno nechat svoji brokovnici znovu přezkoušet ?na tzv. vyšší zkoušku? a při výběru nábojů a velikosti broků mít i na zřeteli zahrdlení užívané zbraně.
Ve stejné situaci jsou i majitelé zbraní ráže 12x76, zbraň je nutno nechat přezkoušet a označit výše uvedenou zkušební značkou, případně používat náboje 12x70 opět do průměru broků 3,25 (3,30) mm.

ráže 20, asi nejméně roz?ířená v České republice, má limitující průměr broků 2,6 mm a 3,25 mm pro vyšší laborace z pohledu u?ití zahrdlení a dalšího přezkoušení zbraně.

Asi nejvíce problematickou se v českých podmínkách jeví ráže 16. Bezpečnou jistotou jsou broky do průměru 3,0 mm, resp. 3,05 mm bez ohledu na zahrdlení. Výkon nábojů v této ráži a Použitelné průměry broků, to vše je dnes ještě v procesu dozku?ování a myslím, že vzhledem k oblíbenosti této ráže právě u nás, se v některém z dalších čísel ještě k ?šestnáctce? krátce vrátíme.


K I? jsou dodávány dva typy zahrdlení "STEEL SHOT" a "LEAD" tak si to při koupi zkontroluj. Přeji š»astnou ruku.
Tikka T3 Varmint 308W, Weatherby Mark V Accumark .300Win. Mag., IZH94 12x76/308W, IZH 27 EM 12x76/12x76, Suhl 150 Standard .22LR
Pepe
Častý návštěvník
Příspěvky: 85
Registrován: stř 12.9.2007, 13:53

Příspěvek od Pepe »

Diky tak to jsem opet o kus chytrejsi tzn budu se divat po razi 12/70 a aby tam bylo u zahrdleni steel shot. tohle jsem vubec nevedel cekal jsem ze to ma IZ vyreseno uz nejak.
dalas
Administrátor
Příspěvky: 3396
Registrován: úte 25.9.2007, 8:08
Bydliště: Brno, honitba Žďársko

Příspěvek od dalas »

CIP to řeší z hlediska tlaků. Je tam sice povoleno Použití nábojů 70 v komorách 76, ale už jsem to psal v jiném threadu, že mám v tomto případě stopy olova v zahrdlení i u nábojů s kontejnerem. Nevím jestli je to prodřením kontejneru, nebo se broky předběhnou při průchodu přechodovým ku?elem. U olova to nevadí, ale z oceláků mám obavu, že životnost bude v háji. Myslím že ta 70 je větší jistota. až ji koupí?, dej vědět co dnes Baikal nabízí.
Tikka T3 Varmint 308W, Weatherby Mark V Accumark .300Win. Mag., IZH94 12x76/308W, IZH 27 EM 12x76/12x76, Suhl 150 Standard .22LR
Pepe
Častý návštěvník
Příspěvky: 85
Registrován: stř 12.9.2007, 13:53

Příspěvek od Pepe »

Ok dam vedet budu ji kupovat pravdepodobne pristi tyden.tak pak hodim foto a dalsi veci zatim dekuju za info
František Fořt
Věčnej rejpal ;-)
Příspěvky: 662
Registrován: pon 09.10.2006, 11:25

Příspěvek od František Fořt »

I já mám třetím rokem tuhle bestii, tj. 27-EM 12/76 s volitelnou jednospouští a 5 choke. Vzhled mě celkem nezajímá, natož dřevo a tak. Chtěl jsem spolehlivého dělníka, navíc každý ví, jak flinta častého účastníka různých honů po pár sezónách vypadá.
I když je tzv. bezúdr?bová, čistím ji po každé střelbě, stejně jako každou jinou zbraň. bohužel mi teď přestal chodit jeden vyhazovák, což mě celkem otrávilo. Někdo psal, že ho to taky zlobilo. Co tam u toho j..be?
Jo a jaké patrony vám do tohodle typu sedí? Vím, že trefy jsou hlavně rukama, ale přece jen i u brokovnic hraje to které střelivo roli.
Dík FF
VJM
Častý návštěvník
Příspěvky: 82
Registrován: pát 31.8.2007, 8:19

Příspěvek od VJM »

Mám jak jsem již psal I? 43, do prvního honu bez problémů. Na prvním honě se mi stalo, že po odpálení první rány se odpálili obě dvě. Proto jsem dával pouze jen¨jeden náboj. PO 20 minutách jsem to zkusil s oběma dvě a už to fungovalo. ve třetí leči se opět opakovali dvojstřely. Poraďte jestli víte jak tuto závadu odstanit.
Uživatelský avatar
Lotr
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2115
Registrován: úte 02.9.2008, 7:03
Bydliště: lounsko

Příspěvek od Lotr »

4 FF - léta bez problémů používám náboje S&B a to jak lovecké, tak sportovní. Na sport jsem zkoušel i italská RC a španělské GB. GB jako takové v loveckém provedení vynikající 4 mm, které se mi báječně osvědčily zejména při lovu kachen. Lovíme divokou populaci na řece a ty létají zatraceně rychle. O kvalitě nábojů Rottweil myslím není třeba diskutovat. Z jednotných střel používám pouze S&B Special Slug.

4 VJM - o dvojstřelu z Bajkalky sly?ím poprvé, to vždy bývala "výsada" brokovnic ZH, ale většinou bývá tato závada způsobena nečistotou ve spou?těcím mechanismu. Nejjednodušší řešení je odnést pušku k puškaři k vyčištění a kontrole mechanismu.
ZG 47 8x57 JS, IŽ27-EM-1C Sporting 12/76, ZP 50 16/70, CZ 858 Tactical, Astra A-100 9 mm, CZUB 584, model 4, 12/7x65R, Remington model ll, r. 20/65, IŽ 18 r. 20/70
Nikon D-3100
machal
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 165
Registrován: čtv 31.7.2008, 7:38
Bydliště: Královeměstecko

Příspěvek od machal »

používal jsem I? asi 10let a jediný problém co za ty roky nastal byl prasklý úderník. žádný dvojstřel, žádný problém s vyhazováky. Byla po dědovi z roku 1969 a to asi soudruzi v SSSR pracovali poctivěji než v současnosti. :wink:
Browning BAR Long trac 30-06,Docter 8x56RD, Browning FN 12/12, Deutscher Wachtelhund
Uživatelský avatar
Leon
Moderátor
Příspěvky: 2773
Registrován: sob 23.9.2006, 16:51
Bydliště: kousek od M.B.

Příspěvek od Leon »

dvojstřely kup si jí dnes a budeš mít 90% šanci na dvojstřely :( jeden mi také tvrdil že kecám a když tam dal 53g na lišku a dostal to dvakrát tak už se nehádal :lol: :lol: :lol:
TT33
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 419
Registrován: sob 21.7.2007, 17:31

Baikal

Příspěvek od TT33 »

Leon píše:dvojstřely kup si jí dnes a budeš mít 90% šanci na dvojstřely :( jeden mi také tvrdil že kecám a když tam dal 53g na lišku a dostal to dvakrát tak už se nehádal :lol: :lol: :lol:
:shock:
:lol: vidím, že nejsem sám, já jsem se ji k vůli nechtěnému tuplování taky prodal, nepoužívám 53g, ale 42,5g..., ale tuplovala neočekávaně i se 36g, spolehlivá byla pouze do 28g. :lol: :lol: :lol: .... (rok výroby 2004)
Uživatelský avatar
Leon
Moderátor
Příspěvky: 2773
Registrován: sob 23.9.2006, 16:51
Bydliště: kousek od M.B.

Příspěvek od Leon »

ze mě si loni na zkouškách dělali srandu jestli to není kalach :lol: :lol:
P.S. jestli to nejsou ruský sportovní speciály :lol: :lol:
Pepe
Častý návštěvník
Příspěvky: 85
Registrován: stř 12.9.2007, 13:53

Příspěvek od Pepe »

Čéče lidi to me teda moc neutvrzujete v tom abych si ji kupil.....ja chtel puvodne Yildiz ale tu jste me vymluvili uplne....predpokladam ze ty dvojstrely a dalsi nesvary by mel opravit puskar (p.Zendla mam pres cestu) kdyby nastaly.....
machal
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 165
Registrován: čtv 31.7.2008, 7:38
Bydliště: Královeměstecko

Příspěvek od machal »

Leon píše:ze mě si loni na zkouškách dělali srandu jestli to není kalach :lol: :lol:
P.S. jestli to nejsou ruský sportovní speciály :lol: :lol:
Jezdi s jednuškou :lol: :lol:
Browning BAR Long trac 30-06,Docter 8x56RD, Browning FN 12/12, Deutscher Wachtelhund
TT33
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 419
Registrován: sob 21.7.2007, 17:31

Baikal

Příspěvek od TT33 »

Nešli kozlici Baikala, tak je lepší a lehčí Baikal jednuška, výsledek je stjný... proto jsem si pořídil automat Baikal MP 153, ten alespoň samovolně netupluje :lol: ... co netrefím na první, do?enu tou třetí :lol: :wink: :wink: :wink:
Odpovědět