Browning 525 vs. Beretta 686

Vše o brokovnicích
Odpovědět
cejlon
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 199
Registrován: pon 02.10.2006, 9:54
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

Browning 525 vs. Beretta 686

Příspěvek od cejlon »

Vážení přátelé,dávám si pro svou potřebu dohromady nějaké informace o celkové kvalitě provedení těchto dvou ,,základních" modelových řad brokových kozlic. Oba dva modely jsem měl možnost vidět. Více mě oslovil Browning.Provedení závěru působilo robustnějším dojmem a celkově jednodušší ,čistý design...Mate-li nějaké vlastní, nebo i zprostředkované zkušenosti třeba i od sportovních střelců, nebo nějaké konkrétní poznatky o těchto zbraních, Napiště. Děkuji.
cejnyk
Častý návštěvník
Příspěvky: 63
Registrován: pon 18.6.2007, 21:40
Kontaktovat uživatele:

beretta vs. browning

Příspěvek od cejnyk »

střílel jsem a dosud střílím berettou, zkušenosti s browningem mám pouze jako s půjčenou zbraní. osobně se mi více líbí beretta, na mě je browning příliš "humpolácký" (omlouvám se za neodborný výraz). U Browningu jsem také zaznamenal problémy se sportovní pojistkou druhého výstřelu, kdy ta někdy nedovolila vystřelit, i když první rána neselhala (patrně to byl problém konkrétní zbraně). Z druhé stránky jsem na závodech byl svědkem zlomení úderníku u beretty, což by se také nemělo stávat :D ;
Pokud bych objektivně hodnotil: obě zbraně (pota?mo značky) jsou technicky a kvalitativně na velice dobré úrovni. Esteticky má asi tro?ičku navrch beretta, technicky zase maličko vede browning (odborníci zatím příliš nevěří patentovanému systému beretta - zavírání zbraně).
Pokud uvažuje? o pořízení, neuděláš chybu ani s jednou značkou ani modelem. na tvém místě bych v první řadě spoléhal na vnitřní intuici a na tom, co mi lépa padne do ruky.
Uživatelský avatar
jakub203
Zkušený diskutér
Příspěvky: 507
Registrován: sob 06.1.2007, 1:14
Bydliště: Forest....
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jakub203 »

Dříve jsem byl velký fanda do Browningu a říkal jsem si že až si budu ořizovat první brokovnici bude to právě Browning. Kamarád mi občas půjčil 525 na střelnici kde jsem v podstatě s touto zbraní neměl problem. když jsem pak kupoval první brokovnici tka to nakonec byla stará belgická kozlice 12/70 kterou jsem téměř záhy prodal. když jsem pak měl na to abych si pořídil něco dra??ího tak jsem za?el do Beretta shopu v Brně. Dlouho jsem se rozhodoval ale nakonec to Beretta vyhrála.....

1. Nízká stavba baskule.
2. Velmi elegantní tvary, je to "ukazovátko" kdyžto Browning je prostě příliš robustní - skrátka design opravdu dobrý.
3. Oproti Browningu hezčí dřevo.
4. Oproti Browningu lehčí.
5. Servis a "customer care" jednoznačně lepší na straně Beretty alespoň v ČR.

Nevím co odborníky odrazuje na závěrovém systému Beretta, zatím jsem o tom nic nečet ale kdyby nějaký článek exstoval rád bych si prostudoval. Dále je to velká zkušenost Beretty s výrobou kozlic no a v neposlední řadě to byl i přístup personálu v Beretta shopu, který se s nikým od Waltra nedá srovnat....
Blaser R93 Profesional 9.3x62, Schmidt&Bender Zenith 2,5-10x56
KB Retter Gaildorf 7x57R/16 Zeiss Diavary 1,5-6x36
Merkel 40E 12/70

"ALEA IACTA EST..."
cejnyk
Častý návštěvník
Příspěvky: 63
Registrován: pon 18.6.2007, 21:40
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od cejnyk »

musím souhlasit s Jakubem, co se týče servisu, nabídky a prodejních služeb jednoznačně beretta. oficiálním dovozcem Browningu je jenom Walter trading, s. r. o. a ten nemá ani webový stránky, dozvědět se něco o tom co dováží je prostě nemyslitelný :twisted:

co se týče závěrového systému Beretty, odborník nejsem, ale patrně se jim prostě uzamčení dvěma ku?elovými výstupky nezdá tak trvanlivé jako uzamčení u Browningu. Na první pohled je zajižtění browningu jistější, ale z praktického hlediska je to (alespoň podle mě) zcela rovnocenné.
cejlon
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 199
Registrován: pon 02.10.2006, 9:54
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

Browning GTS

Příspěvek od cejlon »

Tak nakonec jsem se dopracoval k pořízení Browningu GTS Special.Bylo zaostřeno i na Beretty,ale oproti Browningu byla Beretta v suchém základu.Mám dlouhé pracky,tedy jsem potřeboval stavitelnou spouš».Také zde byl jistý cenový limit.Dobrá Beretta začíná až na modelu 682E.Ale Browning mě oslovil svou pevnou konstrukcí a čistým designem.Velmi rychle jsem si zvykl.
Původní brokovnici Bettinsoli Diamond Lux jsem dal do reklamace.Vyosyl se hlavňový svazek(zřejmě se rozletoval) a přetrvávaly problémy se spouš»ovým mechanismem.Jsem zvědav,jak se firma Bettinsoli postaví k takovým záva?ným závadám.
Odpovědět