Obrana krátkou zbraní před napadením divočákem

Vše o lovectví a myslivosti u nás (něco jako poradna)
Zamčeno
Toma
Zkušený diskutér
Příspěvky: 622
Registrován: úte 13.11.2007, 10:37

Re: Obrana krátkou zbraní před napadením divočákem

Příspěvek od Toma »

Zdraví a život člověka stavím na první příčku při ohrožení zvířetem, a použitím zbraně bych se v tomto případě nezaobíral.Ale bohužel.
Lovec zabíjí jednou ranou.
Childeater
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 124
Registrován: úte 03.4.2007, 21:11
Bydliště: České Budějovice

Re: Obrana krátkou zbraní před napadením divočákem

Příspěvek od Childeater »

Neberme se tak vážně, vždyť jsou ty experimenty docela zábava.
A zábava musí hlavně bavit, ne bejt pokaždý užitečná...😉
budoka
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 111
Registrován: pon 12.6.2023, 1:05

Re: Obrana krátkou zbraní před napadením divočákem

Příspěvek od budoka »

Přesně tak, o nic nejde, je to jenom zábava :D

for Cobaj

Já jsem nic nepsal o tom, že 9 mm luger nestačí na psa, ale stačit nemusí, což nejsou zkušenosti moje, ale ozbrojených složek po celé evropě, kdy třeba po 3 zásazích 9mm ještě pes utekl :wink:

for Šumavák

Tak já jsem myslel, že z mých příspěvků jednoznačně vyplývá, že se jedná o pistoli glock21 někde jsem se o tom zmiňoval, a že se jedná glocka vyplývá z více mých příspěvků. Taktéž jsem se zmínil o tom, že se jedná o test do papíru, nikoliv na hlavě divočáka z měřením úhlů. Dále se netajím tím a uvádím to u těch testů, že nejsem sportovní střelec, ale rekreační. Jinak samozřejmě já ti tvůj názor neberu, třeba jsi zkušený sportovní střelec a vystřílel jsi miliony nábojů, ale spousta lidí ty zkušenosti třeba nemají a třeba teprve uvažují, že si pistoli koupí, tak se jim nějaké informace byť podle tebe subjektivní hodit mohou. Ale možná máš pravdu, že jsem měl uvést do detailů o jakou pistoli se jedná, takže je to glock 21, 45 ACP generace 5 MOS verze, tato verze má vylepšenou hlaveň, spoušť, lepší povrchovou úpravu, délka hlavně 4.5 palce.
Jinak co se týče vzdálenosti 25m je to jenom o testu, aby si člověk mohl udělat obrázek na jakou vzdálenost by se mohl eventuelně s tím či oným střelivem bránit, protože v životě mohou nastat různé situace
budoka
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 111
Registrován: pon 12.6.2023, 1:05

Re: Obrana krátkou zbraní před napadením divočákem

Příspěvek od budoka »

Přesně tak, o nic nejde, je to jenom zábava :D

for Cobaj

Já jsem nic nepsal o tom, že 9 mm luger nestačí na psa, ale stačit nemusí, což nejsou zkušenosti moje, ale ozbrojených složek po celé evropě, kdy třeba po 3 zásazích 9mm ještě pes utekl :wink:

for Šumavák

Tak já jsem myslel, že z mých příspěvků jednoznačně vyplývá, že se jedná o pistoli glock21 někde jsem se o tom zmiňoval, a že se jedná glocka vyplývá z více mých příspěvků. Taktéž jsem se zmínil o tom, že se jedná o test do papíru, nikoliv na hlavě divočáka z měřením úhlů. Dále se netajím tím a uvádím to u těch testů, že nejsem sportovní střelec, ale rekreační. Jinak samozřejmě já ti tvůj názor neberu, třeba jsi zkušený sportovní střelec a vystřílel jsi miliony nábojů, ale spousta lidí ty zkušenosti třeba nemají a třeba teprve uvažují, že si pistoli koupí, tak se jim nějaké informace byť podle tebe subjektivní hodit mohou. Ale možná máš pravdu, že jsem měl uvést do detailů o jakou pistoli se jedná, takže je to glock 21, 45 ACP generace 5 MOS verze, tato verze má vylepšenou hlaveň, spoušť, lepší povrchovou úpravu, délka hlavně 4.5 palce.
Jinak co se týče vzdálenosti 25m je to jenom o testu, aby si člověk mohl udělat obrázek na jakou vzdálenost by se mohl eventuelně s tím či oným střelivem bránit, protože v životě mohou nastat různé situace.
Uživatelský avatar
Šumavák
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 336
Registrován: pát 20.6.2014, 20:18

Re: Obrana krátkou zbraní před napadením divočákem

Příspěvek od Šumavák »

budoka píše: čtv 12.10.2023, 16:22...spousta lidí ty zkušenosti třeba nemají a třeba teprve uvažují, že si pistoli koupí, tak se jim nějaké informace byť podle tebe subjektivní hodit mohou...
...Jinak co se týče vzdálenosti 25m je to jenom o testu, aby si člověk mohl udělat obrázek na jakou vzdálenost by se mohl eventuelně s tím či oným střelivem bránit, protože v životě mohou nastat různé situace.
To, že sis otestoval vlastní střeleckou úroveň, má nějakou hodnotu pouze pro tebe. Pro ostatní je to ve vztahu k použitému střelivu naprosto irelevantní.
budoka
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 111
Registrován: pon 12.6.2023, 1:05

Re: Obrana krátkou zbraní před napadením divočákem

Příspěvek od budoka »

Jo, starý šumavák je zpátky :D , no nevím jestli můžeš mluvit obecně za každého, že to je irelevantní, pro tebe možná jo, ale pro někoho ne, viz, třeba, že některé střelivo glock vůbec nežere atd. Je tam zpousta informací, protože každý nemá čas zkoušet více druhů střeliva takže se může aspoň od nĕčeho odrazit.
ondrush
Nový návštěvník
Příspěvky: 37
Registrován: úte 14.1.2020, 19:00

Re: Obrana krátkou zbraní před napadením divočákem

Příspěvek od ondrush »

tyvole, uz fakt staci. jo, je to irelevantne pre kazdeho, sumavak v tomto pripade muze mluvit za vsetkych. tebe samemu, myslivosti a streleckej komunite obecne by velmi prospelo, ak by si sa na ~5 rokov stiahol, mlcal, ucil sa, sledoval okolie a dospel. potom sa k tomu mozes vratit a dame si druhe kolo
SoukuM
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 267
Registrován: pon 28.9.2020, 7:41

Re: Obrana krátkou zbraní před napadením divočákem

Příspěvek od SoukuM »

Budoka - nezlob se, ale Šumavák má pravdu. Je to naprosto irelevantní a působí to spíš komickým dojmem. A pokud si někdo do zbraně na EDC na sebeobranu nacpe nevyzkoušené náboje, tak je u mě idiot :-). Na druhou stranu musím přiznat, že jsem se docela pobavil a těšil jsem se na další díl seriálu :-).
9,3x62/8x57JS/7x57R/308Win/270 Win/9 para/45ACP/10 mm Auto
budoka
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 111
Registrován: pon 12.6.2023, 1:05

Re: Obrana krátkou zbraní před napadením divočákem

Příspěvek od budoka »

Tak hlavnĕ, že tĕ to baví :D :D , o to hlavnĕ jde, je to zábava a někteří to berou až moc vážnĕ :D .
Uživatelský avatar
Šumavák
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 336
Registrován: pát 20.6.2014, 20:18

Re: Obrana krátkou zbraní před napadením divočákem

Příspěvek od Šumavák »

Jo aha, tak ona je to celou dobu hlavně zábava! :idea: :D Tak teď už té záplavě nesmyslných odkazů a nekompetentních fabulací, s absencí potřebných znalostí a reálných zkušeností, konečně rozumím. :lol: OK, sranda musí být, akorát by to chtělo nepsat sem, ale tam, kam to v rámci tohoto diskuzního fóra patří: Hitpáráda nesmyslů
budoka
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 111
Registrován: pon 12.6.2023, 1:05

Re: Obrana krátkou zbraní před napadením divočákem

Příspěvek od budoka »

Šumaváku tobě říkaj blesku :lol: . No, ale i zábava může být užitečná, já se tady od začátku neprezentuju jako lovec, ale opakovaně jsem uváděl, že jsem rekreační střelec a v tomto duchu jsou i moje příspěvky, já vím, že nemáš 45, takže jsi bez vztahu k této ráži, na rozdíl, od mne. I když tvrdíš, že moje "testy" jsou subjektivní, jo možná do určité míry jo, ale aspoň nějaký obrázek si člověk z toho udělat může, samozřejmě, když se nejedná o zkušeného střelce závodníka, atd. Např., zda se třeba glock nebo P-10 s určitým střelivem nekouše atd. Jinak přesunutí do nesmyslů by asi bylo zbytečné, protože bys to beztak četl, dobře víš, že to nevydržíš :D .

Připravuju další test do papíru, zkusím otestovat Hornady 45acp XTP 230gr, Subsonic, toto střelivo má menší rychlost, než silnější verze XTP 230gr Custom, kterou jsem již testoval a na 20m mám už problém s tím nastřílet do rozumného sou střelu, jinak v terči to je taky. Rychlost je, ale u subsonicu menší jenom o 25 FPS, takže to na čuňase bude stačit. Střela je stejná XTP. Pak ještě vyzkouším to Fiocchi 45acp 200gr flat nose jestli se v glocku nekouše. Ber to, tak, že když to vyzkouším já, tak ostatní už budou vědět, že to funguje a nemusí se bát, že zbytečně vyhodí peníze, protože ne každé střelivo v každé zbrani funguje jak má.

https://www.hornady.com/ammunition/hand ... ubsonic#!/

https://fiocchi.com/en/701146.html
Uživatelský avatar
Šumavák
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 336
Registrován: pát 20.6.2014, 20:18

Re: Obrana krátkou zbraní před napadením divočákem

Příspěvek od Šumavák »

budoka píše: ned 15.10.2023, 7:57...vím, že nemáš 45, takže jsi bez vztahu k této ráži, na rozdíl, od mne...
No vidíš, teď jsi v té tvé obvyklé záplavě balastu uvedl i to, v čem tkví tvůj problém, který ty sám evidentně nevnímáš. Nemáš potřebné odborné znalosti, ani praktické zkušenosti. Balistikou nepolíbený, střelecká praxe krátká, střelecká úroveň nic moc, zkušenosti s lovem (usmrcováním) černé zvěře jedna velká nula, praktické znalosti její vzorců chování také žádné. Já mít ohledně tohoto tématu tvé prachbídné znalosti, tak se tady na fóru maximálně odhodlám zeptat na různé věci zkušenějších praktiků. No a ty je tady místo toho, jako typický představitel dnešní progresivní mladé generace, sebevědomě přesvědčuješ o své víře, typicky pomocí blábolů vycucaných z internetu a nově i komických pseudotestů. Je to podobné, jako když by začínající plavec, který s vypětím sil přeplave tam a zpět 25 m bazén, sebevědomě trdil reprezentantům ve vodním pólu, že ví lépe než oni, jak na to... Tvá nekritická adorace ráže .45 ACP je na úrovni náboženského fanatika, zaslepeného příznivce nějaké ideologie, nebo skalního fotbalového fanouška. Prostě slepá víra a fandění, bez ohledu na reálná fakta. Ráže .45 ACP rozhodně není špatná, ale v určitých situacích má své limity, fyzikální zákony nikdo neobejde. A mimochodem - v dobách, kdy jsi možná ještě ani nebyl na světě, jsem z pistolí ráže .45 ACP několik tisíc ran vystřílel a dodnes ji považuji za hodně dobrou volbu pro sebeobranu (proti lidem).
Uživatelský avatar
Tomáš_KL
Nový návštěvník
Příspěvky: 10
Registrován: ned 19.4.2020, 7:55

Re: Obrana krátkou zbraní před napadením divočákem

Příspěvek od Tomáš_KL »

Vlákno je to dlouhé, chvílemi dokonce i vtipné. Nicméně za mě se vyčerpalo už 10.4.2019 na stránce 2) , kde zcela vyčerpávajícím způsobem odpověděl Ratte. Od té doby to lépe nikdo nepopsal.

To co tu rozjel budoka, je komedie a hlavně : ve špatném vlákně. Měl by si založit své vlastní vlákno, něco jako "Střelba z .45 ACP do papíru, amatérským střelcem". Ok, možná že někoho mohou zajímat jeho subjektivní pocity ze střelby různým střelivem, co chutná jeho glocku. Ale v tomhle vlákně je naprosto mimo, stoprocentně souhlasím se Šumavákem.

Pokud jsou jeho příspěvky míněny tak, aby se lidé pobavili na jeho účet, pak tedy ano. Ale i tak, jistě existují i jiná fóra, střelecká - ne lovecká, tam by ho někdo mohl brát i vážně. Zde je jen pro smích ( a někomu možná i pro zlost ).
ZB 98 - 8x57 JS + Meostar 3-12x56 RD ; ZKK 600 - 7x64 + Meopta 4x32 ; Holek Brno 6,5x58R / 20 + Meopta 3x ; ZKM581 - 0.22 LR + Walther 6x40 ; YILDIZ 12/76 ; Jiráček 20/65 ; Beretta 84 FS Cheetah, CZ 83 ; Alfa Proj 831 ; Alfa Proj 231
vlady
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 121
Registrován: čtv 22.9.2016, 17:44
Bydliště: Luhačovice

Re: Obrana krátkou zbraní před napadením divočákem

Příspěvek od vlady »

Tohle je pořád jen teorie. S krátkou tu na divočáka nikdo nestřílel. Vzpoměl jsem si ale na jeden popsaný případ i s fotkou. Pro zkušenosti by jsem se obrátil na zůčastněného. V tom vláknu níže je i napsané, co si později koupily pro podobné případy. No a .45 to nebyla.

Obrázek
Přílohy
scr.PNG
scr.PNG (244.14 KiB) Zobrazeno 505 x
Uživatelský avatar
Šumavák
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 336
Registrován: pát 20.6.2014, 20:18

Re: Obrana krátkou zbraní před napadením divočákem

Příspěvek od Šumavák »

vlady píše: pon 16.10.2023, 11:00Tohle je pořád jen teorie. S krátkou tu na divočáka nikdo nestřílel. Vzpoměl jsem si ale na jeden popsaný případ i s fotkou. Pro zkušenosti by jsem se obrátil na zůčastněného. V tom vláknu níže je i napsané, co si později koupily pro podobné případy. No a .45 to nebyla.
Pokud někdo chodí v ČR kolegům často se psem dohledávat postřelenou černou a je pro případnou ochranu svého života a zdraví v situacích, kdy nemůže / nestihne použít dlouhou loveckou zbraň, ozbrojen i kulovou zbraní krátkou, tak je velmi pravěpodobné, že na její použití v krajní nouzi při odvracení útoku zvěře časem dojde. Také existují lidé s evropským zbrojním pasem, kteří jezdí / jezdili do tlaku na naháňky v zahraničí, kde je dostřel KKZ zákonem povoleným standardem. Takže si buď jistý, že se někdo, kdo postřelenou útočící černou řešil KKZ, tady na fóru najde. Jinak ten tebou odkazovaný případ byl ohledně primárního tématu tohoto vlákna specifický v tom, že ti dva střelci s pistolemi ráže .40 S&W při obraně svého napadeného kolegy na dotyčný kus černé nestříleli čelně. Z osmi vystřelených střel se šesti trefili, z toho dvěma na měkko a třemi na plíce / srdce, ale prase zastavila až ta šestá, která zasáhla krční páteř. Každopádně v rámci "poučení z krizového vývoje" byla další aktivitou zúčastněných osob snaha opatřit si revolver ráže .44 Remington Magnum.
Zamčeno