Pard 007S

Noční vidění, termovize a podobná elektronická zařízení. Vaše zkušenosti, rady a dotazy
fori
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 105
Registrován: úte 14.2.2012, 14:19

Re: Pard 007S

Příspěvek od fori »

Dobrý večer, mám 007V na Meoptě R2 a nemůžu se s tím trefit. Optikou to není. Během 2 měsíců mám 10 ran. S optikou 7 přesných ran a s nasazeným Pardem bilance 3 ran je 2x chybeno úplně na 40 m a 1x zásah, ale špatný. Stalo se to taky někomu z vás? A jak to napravit? Díky
Drahoš
Častý návštěvník
Příspěvky: 61
Registrován: úte 05.2.2008, 9:22

Re: Pard 007S

Příspěvek od Drahoš »

Zdravím.Nebude to Meoptou ani Pardem.Sám o sobě Pard zvětšuje takže záměrná osnova zhrubne.Nebo s některýma optikama nespolupracuje a neostří jak je třeba. U lišky třeba pečlivosti u lončáka a větši zvěře hrubši osnova není klíčová jde ruku v ruce se vzdáleností. Jde též o to jak zaostřená osnova.Nic tajemného bych v tom nehledal :wink: Když jedu na střelnici na trénink beru i Parda.
pete64
Nový návštěvník
Příspěvky: 18
Registrován: pon 05.12.2011, 14:38

Re: Pard 007S

Příspěvek od pete64 »

Zdravím Tě kolego,
podobný problém řeším taky. Pard 007a na kulovnice cz 550 FS 308w (Meopro 4-12x50),prip. Zh 304 7x57r.(meostar 3-10x50)
Nemam nake přesně závěry a bude to chtít pozkoušet, ale řekl bych, že tady může hrát výraznou roli zpoždění obrazu přístroje. Takže když se snažíš rychle korigovat pohyb krize po zvireti, ještě to můžeš zhoršit. Zřejmě se to nehodí na delší vzdálenost-větší odchylky a pohyb krize, hlavně při větším zvetseni, pokud nemáš dobře stabilizovanou flintu.
Teoreticky by to mohlo zhoršovat to větší zvětšení a snaha doladit to lítání krize po zvířeti, protože reagujes na jiný okamžik, opožděně a třeba obráceně. Paradoxně bych vyzkoušel spíš menší zvětšení, aby člověk zbytečně nekorigoval a nezhorsoval to.
Já většinou střílím na poli. Používám střelbu v sedě na zidlicce či křesílku a pod flintu dvojnozku s vidlici ze dvou sesroubovanych klacku, normálně to funguje celkem ok, ale korekce tam jsou, pokud se zrovna třeba úplně nepovede poloha, zmáčknout pomalu taky něco trvá a často se to neudrží v klidu a člověk koriguje. Říkáš, že i na blízko, 40m blízko je, ale tam se mi stalo, že jsem to podcenil, (taky to mohlo být 60m) neopřel si třeba flintu, nedal stechr a střílel z ruky, kdy se koriguje více, taky chybeny.
V noci ten nocak svádí aspoň u mne k odhadu delší vzdálenosti jako mensi, např. já letos s střílel 3x na 1 místě a po ověření dalkomerem dodatečně ve dne jsem se divil. Domelych 50 m(zmereno cca 75m) sele v kroku zalizalo do kukurice chybeny, pak odhadem 100 (změřeno 145-150m) střeleno a pak loncak cca do 150 (skut. 220 - 250m) chybeny. Jednou zas 2 hod. cumim rudl na 300 (skut. 400), pak došly blíž a já proti a předpokládal jsem 150 nebo do 200 a ono ještě 300,nechytacka, sele chybeny. Takže Lrf (dálkoměr) by asi byl dobrý, ale na přesnost zaměření digitálním nocakem na dalku moc nespolehat, kromě vyloženě stabilní polohy.
Takze:
-Na blízko jakoby u hromady by to nemělo dělat problém, jen pamatovat na zpoždění zaměření a moc s tím necvicit, nestrilet pokud možno v pohybu. Na delší vzdálenost přes 100, prip. napr.do 200si zamířit s dobrou oporou, radši moc nezvetsovat a nekorigovat, aby to neulitlo.
Toť teorie, jak píše kolega niz:
Parda na střelnici, (doufám, že v denním režimu je zpozdeni srovnatelné s noci), porovnat aspoň na 100m nástřel bez a s pardem (50 je málo), pard S může svou výškou a vahou ovlivnit nástřel relativně vice, hlavně na lehcí kratší flinte.
Zkusit třeba střelbu s větším a menším zvětšením, co bude lepší, pokud jde o kulovnici a dá se střílet víc ran(já momentálně ležím s covidakem, mám čas na psaní a nemám na zkouseni patrony (používám 308w spce 11,7 a v 7x 11,2).
Snad to brzo vyzkouším líp prakticky nebo budu i pro sebe rád za vaše poznatky. Sa mějte P.
fary
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 134
Registrován: pon 24.1.2011, 18:54

Re: Pard 007S

Příspěvek od fary »

Mám tedy 008, úplně zásadní je, nejspíš je to všeobecně známé, nemít v noci barevný ( denní ) režim, potom je v noci za přisvícení zpoždění obrazu obrovské, přepnutí na čb je minimální. Jsem si vědom, že jsem neobjevil ameriku, ale ...
fary
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 134
Registrován: pon 24.1.2011, 18:54

Re: Pard 007S

Příspěvek od fary »

Je to způsobeno samozřejmě tím, že na barevný obraz je zapojeno daleko více pixelů a s tím související daleko náročnější výpočet, čímž je způsobeno to zpoždění, to je moje teorie, popsat by se to dalo rozhodně lépe :D
Firimoraj
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 104
Registrován: pon 18.3.2019, 8:45

Re: Pard 007S

Příspěvek od Firimoraj »

Ty jo :o Parda 007 A, a 007V mám a nezaznamenal jsem od r2019 žadné takové obtíže, jo nejsložitější je odhad vzdálenosti to jo. Ale jinak ?Nějaké zpoždění?Přes den mám denní režim a v noci noční pokud se sešeří tak ten kterým jde vidět líp. Nějaké zpoždění Pardu jsem nezaznamenal. Nechci urazit ale jestli nebude problém někde jinde mezi Pardem a sopouští. Až se Vám podaří odstranit problém napište sem, ať vím čím to bylo. Děkuji a co nejméně problémů z Pardem007 , jestli chcete tak si zadejte na youtube firimorajfirimoraj tam jsou videa z Pardu 007A,007V, puškohled Vortex Crossfire II, a Meopta Optica 5,
dalas
Administrátor
Příspěvky: 3396
Registrován: úte 25.9.2007, 8:08
Bydliště: Brno, honitba Žďársko

Re: Pard 007S

Příspěvek od dalas »

007 mám a zpoždění tam je. Když budu koukat na pohybující se zvěř, tak to příliš zaznamenatelné není, ale koukni třeba na les a přejížděj cyklicky z leva do prava a naopak. Najednou se stromy vlní a rostou šikmo.
Tikka T3 Varmint 308W, Weatherby Mark V Accumark .300Win. Mag., IZH94 12x76/308W, IZH 27 EM 12x76/12x76, Suhl 150 Standard .22LR
Citron
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 285
Registrován: stř 18.4.2007, 21:10
Bydliště: Příhraničí

Re: Pard 007S

Příspěvek od Citron »

No já Parda také používal několik let a problémy jsem s tím, že by to střílelo jinam než puškohled bez něj nebyly. A to od ráže 243 win přes 308 win až po 8x57 JRS. Stříleno jen na stojící zvěř, v pohybu jsem na to odvahu neměl, protože jsem právě neušil míru možného zpoždění. Prsata do 100 m klidně na krk nebo na hlavu.
Co se odhadu vzdálenosti týká, tak u přístrojů, které nejsou LRF, tak je to služité, protože ten obraz je prostě plošší, ale ono to za tmy není sranda ani s dalekohledem. Vyřešil jsem to tak, že jsem s tím chodil jen na místa, kde jsem měl dálkoměrem obeznané vzdálenosti, nechodil na louky nad 200 m délky..
CZ 600 223 rem + Delta Stryker 5-50x56. ZKM 456 mod. 2 + Vortex PST II 5-25x50.
Pomalu, hlavně se neukvapit.
Firimoraj
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 104
Registrován: pon 18.3.2019, 8:45

Re: Pard 007S

Příspěvek od Firimoraj »

Jj změřím si vzdálenost pokud to jde normalním dálkoměrem a pokud ne tak rozsah dobré viditelnisti je tak 200m max 250m u ir940, takže nestřílím nad tuto hranici, u ir850 to je 300m max, já lovím s 243win, a270win to zn. Do 200m za ideálních podmínek.Nejčastěji tak do 170m jak černou tak lišky.
pete64
Nový návštěvník
Příspěvky: 18
Registrován: pon 05.12.2011, 14:38

Re: Pard 007S

Příspěvek od pete64 »

Kluci díky za postřehy. Samozřejmě jak někdo naznačoval, pokud je zvěř v klidu a ruka se neklépe, zpoždění nehraje roli, to je logicky. Taky to nepvazuju za nějaký svetoborny problem. Šlo jen o to, že ta chyba, hlavne na větší vzdalenost tady může nastat a u nekoho, kdo koriguje do poslední chvíle trochu pohybující je kříž, asi spíš. Takže doufám v dohledné době zkusím na strelnici. Akorát jste mne zase nahlodali s tím denním rezimem, snad nebude za světla tak zpozdeny, aby bylo srovnání k něčemu i pro noc. Je pravda, že v denním režimu je vidět při smrakani o dost líp i oproti celkem kvalitní optice, tak je to hlavně na srnčí využitelné a v noci, když tam člověk čumí pár hodin, vidí slušně a pak průser, tak je to frs. Doufám brzo seženu patrony, mám zbytky, co se zrovna nehodí vystrilet, uvažoval jsem i o změněbza rychlejsi, ale asi to rads nechám a zkusím zas od piky nablízku. Nikdy jsem přes puskohledy tolik chyb nedělal, i když taky byly, ale vyvážený víc zasahama.
Firimoraj
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 104
Registrován: pon 18.3.2019, 8:45

Re: Pard 007S

Příspěvek od Firimoraj »

Prvně zkus na střelnici jak ti to lítá přes puškohled jaký máš soustřel a pak tam dej NV a zkus to přes Pard 007, a uvidíš. Hostovi se podařo z mé kulovnice zasáhnout divočaka tak 40kg na trn, myslel že divočak zústal v ohni, mě se zásah nezdál tak jsem mu řek ať ho ještě pohlidá a míři na něj no řikal ze je hitovo tak jakmile odližil kulovnici tak jsem ji vzal do ruky a řelk jsem mu že divočaka ještě chvilku pohlídám.On koukal přes termo, najednou se sele zvedlo a rozběhlo vzdálenost byla tak asi 120m namířil jsem seleti pod ryj nebo na ryj a odmáčknul, zásah byl na komoře tak nevím jak velký by tam bylo zpoždění. Ale je to elektronika takže klidně může bejt ???🤔
Firimoraj
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 104
Registrován: pon 18.3.2019, 8:45

Re: Pard 007S

Příspěvek od Firimoraj »

Firimoraj
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 104
Registrován: pon 18.3.2019, 8:45

Re: Pard 007S

Příspěvek od Firimoraj »

Drahoš
Častý návštěvník
Příspěvky: 61
Registrován: úte 05.2.2008, 9:22

Re: Pard 007S

Příspěvek od Drahoš »

Zdravím kolegové.Co jsem dohledal,tak u digitálů se udává zpoždění v ms.To by chtělo střelnici s běžícím prasetem:)a dobrého střelce aby se snad nějake zpozděni mohlo projevit a potvrdit.Na videjku od Firimoraje zpoždění okem při táhnuti zbrani nepostřehnutelné.Zásahy přesné.Lovim zvěř v klidu kdy rozdíl mezi klasikou a Pardem neregistruji a zpoždění při rychlejšim pohybu zbrani jsem nezaznamenal.
pete64
Nový návštěvník
Příspěvky: 18
Registrován: pon 05.12.2011, 14:38

Re: Pard 007S

Příspěvek od pete64 »

Dík, tož ty ms asi moc řešit netřeba, desetinky by byly horší, ale střelnici to aspoň u mne chtít bude. Tak lovu, kolegové. Jinak se dolecuju, tož doufám někdy příští týden zkusím, snad to bude publikovatelne,...
Odpovědět