Brokovnice s tormentací na ocelové broky do 20tis

Vše o brokovnicích
Firimoraj
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 104
Registrován: pon 18.3.2019, 8:45

Brokovnice s tormentací na ocelové broky do 20tis

Příspěvek od Firimoraj »

Zdravím Vás, chci koupit novou brokovnici do 20tis.na pár honů a pár tahů na kachny. Nemáte někdo zkušenost s brokovnicemi Balikli,Kiriki, a podobné Turky?zajímá mě jestli mají tormentační zkoušku na oceláky. Jo Beretu, Benelli a pod tak nějak nechci :lol:
Josef Kuřitka
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1064
Registrován: stř 27.9.2006, 17:15
Bydliště: Brno

Re: Brokovnice s tormentací na ocelové broky do 20tis

Příspěvek od Josef Kuřitka »

Osobně bych šel do Aty. Možná o deset víc, ale na střelnici to drží. Navíc to nevypadá špatně.Pokud to mám být výslovně kvůli kachnám, tak automat. Nebude to tak kopat.
Childeater
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 124
Registrován: úte 03.4.2007, 21:11
Bydliště: České Budějovice

Re: Brokovnice s tormentací na ocelové broky do 20tis

Příspěvek od Childeater »

Mám CZ 1012, což odpovídá cenově a specifikaci...je to Turecko, samozřejmě (Huglu), ale mně to funguje dobře. Zkus to, co Ti bude sedět v rameni...😉
Uživatelský avatar
Michal_123
Zkušený diskutér
Příspěvky: 932
Registrován: úte 26.11.2013, 20:16

Re: Brokovnice s tormentací na ocelové broky do 20tis

Příspěvek od Michal_123 »

Obecně, Turecko má velkou tradici ve výrobě brokových zbraní. Je to údajně dané i tím, že přístup k brokovým zbraním je v Turecku relativně snadný a lov brokovnicí má zde tradici. Vyprávěl mi to jeden Turek, tak je to snad pravda.
Mám brokovou pumpu Uzkon, která stála doslova pár tisíc korun a vystřílel jsem z ní, jak se dnes moderně říká, vyšší stovky ran, i na naháňkách.
Bez jediného problému.
Firimoraj
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 104
Registrován: pon 18.3.2019, 8:45

Re: Brokovnice s tormentací na ocelové broky do 20tis

Příspěvek od Firimoraj »

Diky, za odpovědi.Brokový automat doma mám Ruskej Mc21 a Turka taky Frankonia -Gladius Jagt. Gladius tormentaci na oceláky má, ale o tuto flintu se tahám se synem :lol: a s automatem jsem chodil na kachny, ale od doby oceláků nevim prosetě s 3,3m ty kachny prostě nepadaj. Možná by snesl hrubší brok,ale pokoušet to nechci. No asi takto-na honech ročně vystřelim tak 50 ran, na kachnách tak 150, a na střelnici jedu jednou za rok 50ran tak to je tak asi všechno.S drahou flintou do tlaku nepůjdu, takže bez urážky dávat 30 tis a víc se mi opravdu nechce. Proto mě zajímají brokovnice typu Balikli,Yldiz, atd to že je to Turek je mi fuk.Jen ta zkouška na oceláky. No uvidím, asi budu muset do obchodu a poptat se tam. Ale jsem rád že jste mi napsali Váš názor na Turky. Odpověď kup se Browninga je to flinta na celej život, jo tak tu už jsem dostal. Všem Diky
Uživatelský avatar
Michal_123
Zkušený diskutér
Příspěvky: 932
Registrován: úte 26.11.2013, 20:16

Re: Brokovnice s tormentací na ocelové broky do 20tis

Příspěvek od Michal_123 »

Osobně, mám dvě ruské brokovnice, automat MP-155 a kozlici Sporting, tohle považuji za brokovnice na celý život :D
I když, je to hodně subjektivní hodnocení.

U toho Turka si "brokovnicí na celý život" jistý nejsem. Záleží na tom, kolik toho nastřílíš.
Ten Sporting je po cca 20.000 ranách v pohodě, jenom se uvolnil. Automat má tak 2.000 se stejným výsledkem.
Nicmémě, kolik lovců nastřílí víc, než jednotky tisíců ran? V tom přípdě i ten Turek je nafurt.

Rusa už nekoupíš, Turek je z hlediska poměru cena / výkon pořád super, alespoň některé značky.
jira
Častý návštěvník
Příspěvky: 52
Registrován: ned 01.3.2020, 15:42

Re: Brokovnice s tormentací na ocelové broky do 20tis

Příspěvek od jira »

Pokud vím tak žádná s CZ dnes nabízených brokovnic nemá tormentaci na oceláky.
Childeater
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 124
Registrován: úte 03.4.2007, 21:11
Bydliště: České Budějovice

Re: Brokovnice s tormentací na ocelové broky do 20tis

Příspěvek od Childeater »

Hmmm, tak třeba moje CZ 1012 lilii má...😉
jira
Častý návštěvník
Příspěvky: 52
Registrován: ned 01.3.2020, 15:42

Re: Brokovnice s tormentací na ocelové broky do 20tis

Příspěvek od jira »

Možná se to změnilo. Když jsem se ptal v únoru kdy bude závoz cz brokovnic(chtěl jde drake) tak mep bylo řečeno že v beřeznu přijde zásilka. Ptal jde se nato zda brokovnice má tornentaci na ocelové broky a tvrdochrom v hlavních. Uherskho brodu mě bylo řečeno že nemá neboť výrobu a distribuci řeší pobočka v USA a tam si trh toto nežádá....
schmetterling
Nový návštěvník
Příspěvky: 37
Registrován: úte 20.4.2021, 10:02

Re: Brokovnice s tormentací na ocelové broky do 20tis

Příspěvek od schmetterling »

jira píše: čtv 26.10.2023, 5:48 Možná se to změnilo. Když jsem se ptal v únoru kdy bude závoz cz brokovnic(chtěl jde drake) tak mep bylo řečeno že v beřeznu přijde zásilka. Ptal jde se nato zda brokovnice má tornentaci na ocelové broky a tvrdochrom v hlavních. Uherskho brodu mě bylo řečeno že nemá neboť výrobu a distribuci řeší pobočka v USA a tam si trh toto nežádá....
Podľa technickej dokumentácie, ktorá je zverejnená na stránke czub.cz majú všetky brokovnice z portfólia CZ-USA Field sports aj tormentáciu na oceľové broky. ("Ke střelbě lze použít náboje s náplní olověných i ocelových broků běžného výkonu.")
jira
Častý návštěvník
Příspěvky: 52
Registrován: ned 01.3.2020, 15:42

Re: Brokovnice s tormentací na ocelové broky do 20tis

Příspěvek od jira »

Ahoj, omlouvalm se za nepřesnou informaci. Zeptal jsem se u divozce a prodejce na řadu brokovnic CZ-USA. Věc se má tak:dnes jsou všechny tyto rokovnice tornentovány na ocelové broky a opatřený příslušnou zkušební značkou. Vysvětlení dovozce je takové že dříve to nebylo třeba ale po zákazu olověných broků bybyli vpodstatě zmíněné zbraně neprodejné a nikdo by he nechtěl.... Tím se hesptě jednou omlouvám za klamné info.
jira
Častý návštěvník
Příspěvky: 52
Registrován: ned 01.3.2020, 15:42

Re: Brokovnice s tormentací na ocelové broky do 20tis

Příspěvek od jira »

Ahoj, omlouvalm se za nepřesnou informaci. Zeptal jsem se u divozce a prodejce na řadu brokovnic CZ-USA. Věc se má tak:dnes jsou všechny tyto rokovnice tornentovány na ocelové broky a opatřený příslušnou zkušební značkou. Vysvětlení dovozce je takové že dříve to nebylo třeba ale po zákazu olověných broků bybyli vpodstatě zmíněné zbraně neprodejné a nikdo by he nechtěl.... Tím se hesptě jednou omlouvám za klamné info.
Karlvonbahnhof
Nový návštěvník
Příspěvky: 3
Registrován: úte 31.10.2023, 9:39

Re: Brokovnice s tormentací na ocelové broky do 20tis

Příspěvek od Karlvonbahnhof »

Ahoj, mohl by jste mi poslat kontakt na dovozce/prodejce zbraní cz-usa. Chci si pořídit tuto dvojku https://cz-usa.com/product/cz-sharp-tail/ cenově je to sice nad 20 tis., ale zbraň se mi velice líbí.
Naposledy upravil(a) Karlvonbahnhof dne úte 31.10.2023, 14:53, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Michal_123
Zkušený diskutér
Příspěvky: 932
Registrován: úte 26.11.2013, 20:16

Re: Brokovnice s tormentací na ocelové broky do 20tis

Příspěvek od Michal_123 »

Zeptej se v prodejně CZUB.
jira
Častý návštěvník
Příspěvky: 52
Registrován: ned 01.3.2020, 15:42

Re: Brokovnice s tormentací na ocelové broky do 20tis

Příspěvek od jira »

Dovozce je naše zbrojovka v UHerském Brodě. Nechává to vyrábět pobočka v USA (dceřiná společnost) vyrabije Huglu takže Turci podle zadaní pobočky ve státech. V USA mají mnohem vice modelu jak kozlic tak dvojek a i více raži knám dovaži pouze asi 5modelů a jen ve 12. Chtěl jsem drake ve 20 do leče. Odpověď je jednoznačná nedovážime a nedovezeme ani napřaní. Klasický zbrojovácký a česky přistup.
Odpovědět