Střelecký GURU

Vše o střeleckých dovednostech nutných k lovu
cobaj
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 332
Registrován: pon 02.5.2011, 18:51

Re: Střelecký GURU

Příspěvek od cobaj »

Letem svetem jsem projel to video, ale na to ze nejsriv saha na spoust a teprve potom pracuje na uchopu zbrane jsem nepostrehl. Pokud to skutecne dela, pak potes koste. Mozna delas streleckou chybu ty, ale ze by tohle byl spravny zpusob vyreseni situace, o tom vazne pochybuji.
M.
Panegiaro
Nový návštěvník
Příspěvky: 12
Registrován: čtv 18.1.2024, 11:38

Re: Střelecký GURU

Příspěvek od Panegiaro »

Já jsem dal odkaz na první video s ním co jsem zrovna nasel, ale třeba to má v nějakém jiném.
cobaj
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 332
Registrován: pon 02.5.2011, 18:51

Re: Střelecký GURU

Příspěvek od cobaj »

Tohle uz si musis srovnat v hlave sam.
M.
vlady
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 121
Registrován: čtv 22.9.2016, 17:44
Bydliště: Luhačovice

Re: Střelecký GURU

Příspěvek od vlady »

Panegiaro
Nový návštěvník
Příspěvky: 12
Registrován: čtv 18.1.2024, 11:38

Re: Střelecký GURU

Příspěvek od Panegiaro »

Vlády jo četl. Zajímavé počteni.
kabát
Zkušený diskutér
Příspěvky: 600
Registrován: úte 01.12.2009, 19:11

Re: Střelecký GURU

Příspěvek od kabát »

cobaj ti dobře radí.
1 - v prvé řadě střílej dobře na 100 metrů optikou ve dne.
2 - najdi si náboj, který ti z tvé flinty bude chodit opravdu přesně, na záslepku 2 cm spolehlivě, jinak je 300 metrů vlhký sen a spousta postřelené a minuté zvěře
3 - ověř si , jak střílíš ve dne s optikou na 300 metrů ty a náboj.
4 - teprve pak začni odznovu s termem, tam je technická chyba v zobrazení a vnímání násobně vyšší.
To všechno na terč.
Potom si ověř skutečnou schopnost přesně střílet ve dne na zvěř na vzdálenost. Opět významně roste nepřesnost.
Pokud si nejsi JISTÝ minimálně na 99% - nebudeš vědět kde je chyba a netrefíš se.
5 - pak teprve vyvozuj závěr, jak daleko jsi schopný v noci zasahovat zodpovědně.

6 - 156 greinová střela a náboj SAKO HAMMERHEAD je konstruovaná pro střelbu do 150 metrů, ověřuju v jejich katalogu
https://www.youtube.com/watch?v=STL8HrliUSE
VOK - HB - 223 Rem - 6,5 x 55 SE - 7 x 65 R - 308 Win - 9,3 x 74 R -
Uživatelský avatar
dreamer4u
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 195
Registrován: čtv 19.7.2012, 6:29

Re: Střelecký GURU

Příspěvek od dreamer4u »

Zdravím. KABAT to vystihol presne. Niet čo dodať .... ale...
Ak by si predsa len chcel experimentovať, skúsil by som si požičať nastreľovací stojan. To by malo vylúčiť aspoň do nejakej rozumnej miery strhávanie a tak. Zameraj sa najprv na rozptyl nie presnosť. Čo sa týka náboju tak presne tým som si prešiel v minulosti. Už som to tu asi niekde spomínal ale ešte raz. Keď som si zakúpil novú tikka t3 v 308 win, tak som si k nej hneď zakúpil aj 2 krabičky Sako Hammerhead (gramáž už si nespomínam). Bol som presvedčený, že keď je to fínska zbraň tak to asi bude lietať s fínskym strelivom. Niečo také ako keby som si zakúpil ČZ a používal Seliet Bellot. Veď predsa asi používajú svoje strelivo a nie konkurenciu. Prekvapením bolo, keď rozptyl na 100 m mi lietal od 5 do 12 cm čo je na danú vzdialenosť a skvelú zbraň neprípustné. Nasledovala výmena weaver lišty, montáže, puškohľadu a tak podobne. Až potom keď som zmenil strelivo za Seliet Bellot PTS tak sa nástrel zoskúpil na cca 5-7 cm ale aj tak to je ešte moc. Nakoniec som po testovaní rôznych nábojov došiel až ku Geco a tu som zatiaľ ostal. Teda pri loveckom náboji ktorý splňa moje požiadavky. Ak by som chcel strieľať ďiaľky tak určite s FMJ, HPBT alebo potom špeciálne prebíjané na tento účel. Proste záver bol taký, že Hammerhead vôbec nesadol mojej zbrani. Kolega má 308 win ale nejakú CZ a on si to zase nevie vynachváliť. Tak to asi teda je. Čo zbraň to iné sústo ...
Tikka T3 varmint 308 win, puškohľad Vortex Strike Eagle FFP 5-25x56 EBR-7C mrad, CZ 457 varmint, 17 HMR, puškohľad Vortex Venon 5-25x56 FFP mrad, CZ 600 Alpha, 223 rem, puškohľad Discovery Gen II ED5-25X56 FFP
JakubS
Nový návštěvník
Příspěvky: 31
Registrován: pát 23.10.2020, 17:48

Re: Střelecký GURU

Příspěvek od JakubS »

Neber to spatnr, ale ttochu mi vadi pristup - az si overim strelbu na 250m na lisku, pujdu teprve na cernou, jako by takova liska s ustrelenym behem trpela min nez prase. Pritom prase ma podstatne vetsi vitalni zonu a minuti zamerne o 5cm nadela mene skody nez u lisky.

Kabat to popsal naprosto presne, predevsim bych vyzdvihl prvni strileni s klasickou optikou, kde presne uvidis obraz a veskere chveni, a k tomu si pripocti maximalni streleckou chybu, vliv vetru a dalsi faktory. Opravdu v teto fazi res hlavne soustrel, az pote je na miste presnost.

Mne to chodi na 100m s Tikou CTR s prebijenym loveckym strelivem na strelnici na zaslepku, resp. opsana kruznice 22 mm, a sam vidim na ulovrne zverri ze realita pri lovu je nekde jinde. Se svym svedomim bych nad 200m nestrilel.
kabát píše: čtv 25.1.2024, 19:32 cobaj ti dobře radí.
1 - v prvé řadě střílej dobře na 100 metrů optikou ve dne.
2 - najdi si náboj, který ti z tvé flinty bude chodit opravdu přesně, na záslepku 2 cm spolehlivě, jinak je 300 metrů vlhký sen a spousta postřelené a minuté zvěře
3 - ověř si , jak střílíš ve dne s optikou na 300 metrů ty a náboj.
4 - teprve pak začni odznovu s termem, tam je technická chyba v zobrazení a vnímání násobně vyšší.
To všechno na terč.
Potom si ověř skutečnou schopnost přesně střílet ve dne na zvěř na vzdálenost. Opět významně roste nepřesnost.
Pokud si nejsi JISTÝ minimálně na 99% - nebudeš vědět kde je chyba a netrefíš se.
5 - pak teprve vyvozuj závěr, jak daleko jsi schopný v noci zasahovat zodpovědně.

6 - 156 greinová střela a náboj SAKO HAMMERHEAD je konstruovaná pro střelbu do 150 metrů, ověřuju v jejich katalogu
https://www.youtube.com/watch?v=STL8HrliUSE
Panegiaro
Nový návštěvník
Příspěvky: 12
Registrován: čtv 18.1.2024, 11:38

Re: Střelecký GURU

Příspěvek od Panegiaro »

Ahoj. Právě proto že si vážím veškeré zvěře včetně lišek, tak jsem to myslel tak, že bych rád lovil na tuto vzdálenost s jistotou dobre trefy. Takže když si budu jist liškou tak potom i na cokoliv jiného. Obrácené řečeno nechci na třeba 250m lovit cernou s tím že trefují náhodně někam na komoru i když bude lov dejme tomu úspěšný a pak si říkat, že to zkusím i na lisku. Proto jsem vlastně založil tuto diskuzi, abych dostal nějaké rady, jak se ve strelbe zlepšit (na papír), abych z jistotou mohl lovit. První ovoce to přineslo. Měl jsem soustrel na 200m 25cm. Po změnách viz výše jsem měl při jedné střelbě na 200m 8cm a na 250m 10cm. Což je pro mě skokove zlepšení. Vyzkouším i jinou munici a potrenuju. Pak to snad bude ještě lepší. A pak teprve budu jistější při samotném lovu.
Panegiaro
Nový návštěvník
Příspěvky: 12
Registrován: čtv 18.1.2024, 11:38

Re: Střelecký GURU

Příspěvek od Panegiaro »

A ještě jeden dovětek. Pokud na tyto vzdálenosti nebudu mít jistotu dobrého zásahu, tak na tyto vzdálenosti prostě lovit nebudu. Stejně jako do teď.
Odpovědět