PARD NV008SP2 LRF

Noční vidění, termovize a podobná elektronická zařízení. Vaše zkušenosti, rady a dotazy
WildBoar9362
Častý návštěvník
Příspěvky: 71
Registrován: pát 02.12.2022, 20:29

PARD NV008SP2 LRF

Příspěvek od WildBoar9362 »

Zdravím vás . Našel jsem na internetu tuhle novinku od firmy Pard.
Nemáte to někdo možnost porovnat s předchozí verzí?
Nikde jsem nenašel fotky jak přístroj vypadá s 50mm a jak se 70mm čočkou.
Kamarád řeší jestli si dát předobjednávku, jestli se to vyplatí. Je totálně nadšený že je v sadě montáž, LRF, balistický počítač...... Jaké jsou vaše zkušenosti?
argonaut
Nový návštěvník
Příspěvky: 33
Registrován: ned 21.3.2021, 8:09

Re: PARD NV008SP2 LRF

Příspěvek od argonaut »

Také o něm uvažuji. Předchozí verze prý nebyla tak dobrá. Momentálně mám první verzi. Video vypadá velmi dobře.
https://www.youtube.com/watch?v=7dKhxTcmChw
Jeňa z lesa
Nový návštěvník
Příspěvky: 4
Registrován: sob 10.2.2024, 17:07

Re: PARD NV008SP2 LRF

Příspěvek od Jeňa z lesa »

Ahoj, přístroj s čočkou 70 vypadá prakticky úplně stejně, jako ten s čočkou 70mm. Ono totiž to číslo neudává průměr čočky(bohužel), ale ohniskovou vzdálenost. Potom to dává ten rozdíl mezi přístroji v základním zvětšení (6,5x vs 4,5x). Nechápu, že každý český prodejce toto uvádí tak nepřesně. Nevim jak s tou předobjednávkou, imho je už normálně dostupný. Před pár dny jsem ho namontoval na zbraň, dnes nastřelil. Noční vycházku jsem s ním ještě neabsolvoval, ale kouká to i v noci pěkně. Ten integrovaný přísvit má výkon docela slušný. Do teď jsem měl NV008P + Kerda Laser 940, tak to chci co nejdříve porovnat. Ten balisťák tam evidentně nějak funguje, dálkoměr měří. Neduh u mého kusu je, že v integrovaném přehrávači videa nejde krokovat po jednotlivých snímcích, a to mi tam sakra hodně chybí. A nepřišel jsem na ten kontinuální digitální zoom, o kterém se všude v parametrech píše, umím jen 1x a 2x. Asi jsem lama. Pocitově má tahle verze výrazně tvrdší očnici, mám otlačený gezicht už po pár minutách čumění do displeje během nasřelování. A jakože člověk ten gezich přitlačit do očnice musí, bo jinak je obraz mazaný rozmazaný, a není ho vidět celý. Jinak displej kreslí hezky, možná až moc, je tam vidět každý šum v obraze. Taky je fajn, že už nedělá záblesky při každém startu, to je na 008P docela otravné. Super věc je krytka objektivu. Tlačítka jsou fajn, odezva příjemná, tichá. Mají haptické rozlišováky, takže se je člověk naučí potmě ovládat snadno. Ostření objektivu je na opačné straně, než jsem byl zvyklý, ovládá se tím pádem pravou rukou, to je trošku nešikovné imho, ale zvyknu si. Originální montáž je už celkem pěkně zvládnutá, ta předchozí byla z hlediska ergonomie tragédie, ale stejně jsem ji nepoužil, je na moji pušku krátká(Sako S20). Takže mám, tak jak na předchozí verzi, od J-K Nástroje. Ta je uplně boží. Jinak zatím jsem spokojený, uvidíme, co řekne noční test. Možná zítra...
Naposledy upravil(a) Jeňa z lesa dne ned 11.2.2024, 19:48, celkem upraveno 1 x.
WildBoar9362
Častý návštěvník
Příspěvky: 71
Registrován: pát 02.12.2022, 20:29

Re: PARD NV008SP2 LRF

Příspěvek od WildBoar9362 »

argonaut píše: sob 10.2.2024, 17:28 Také o něm uvažuji. Předchozí verze prý nebyla tak dobrá. Momentálně mám první verzi. Video vypadá velmi dobře.
https://www.youtube.com/watch?v=7dKhxTcmChw
Videa jsem shlédl, jsou celkově asi zatím jen tři nebo dvě. Asi půjdu do verze s dálkoměrem jen nevím jakou čočku. Možná raději tu 70mm
argonaut
Nový návštěvník
Příspěvky: 33
Registrován: ned 21.3.2021, 8:09

Re: PARD NV008SP2 LRF

Příspěvek od argonaut »

podle čočky je zvětšení, ta 50mm čočka má 4,3; 70mm má 6x

já asi půjdu do té menší. lovím v noci na menší vzdálenost, protože revír má takový profil, že dál je to potom už k horizontu. A na co trpím, že lišky mi chodí většinou napříč a na pomezí pole a trávy. při větším zvětšení bych je asi blbě po prostoru honil.
WildBoar9362
Častý návštěvník
Příspěvky: 71
Registrován: pát 02.12.2022, 20:29

Re: PARD NV008SP2 LRF

Příspěvek od WildBoar9362 »

Mně se to fakt taky zalíbilo jak to řeším kolegovi, jen nikde nevidím ty rozdíly v těch čočkách. Klasika pard má cca 32-35mm čočku, nejde mi do hlavy proč nikde není foto nového parda s velkýma čočkama.
Jeňa z lesa
Nový návštěvník
Příspěvky: 4
Registrován: sob 10.2.2024, 17:07

Re: PARD NV008SP2 LRF

Příspěvek od Jeňa z lesa »

Ahoj, tak než mi admin stihl schválit příspěvek (sobota 17:48, můj první tady na fóru), tak se věci zase kousek pohnuly. Parda jsem pokřtil lovem 4 lišek na vzdálenosti od 40 do 180m. Musim říct, že to fakt kouká dobře (mám LRF 940nm verzi). Za mě úplně jiná liga, o třídu výš proti NV008P. Samozřejmě nějaké mouchy jsem opět odhalil, hlavní je asi spotřeba. Používám samsung li-ionky ICR-18650, docela dobré baterie, ale pro Parda je to asi málo...
Spotřeba po zapnutí v nočnim režimu bez přísvitu je 0.47A. Přísvit žere jak kyselina, na první stupeň přidá 0.3A, na druhý 0.7A, na třetí 1.2A. Na plný výkon tedy žere 1.67A (Z toho plyne příkon přísvitu kolem 4.5W). Takový proudový odběr u běžných baterek způsobí tak velký pokles napětí, že se Pard za chvilku vypne. Ale mám doma baterky se zátěžovým proudem 35A(do el. nářadí), ty by to měly zvládnout. Jinak doplňkové funkce na spotřebu zásadní vliv nemají, přepnutí do pohotovostního režimu sníží spotřebu o 0.03A(jenom!), LRF přidá 0.1A, záznam na kartu přidá 0.03A. Starší verze Pardu má základní spotřebu 0.3A, což je docela rozdíl. Přísvit 840nm přidává 0.6/0.9/1.15A.
Záznam - při přepnutí do pohotovostního režimu se záznam nevypne, přísvit a displej ano. Takže pak je v záznamu temná mezera. Záznam má subjektivně výrazně hořší kvalitu než živý obraz.
Přísvit - světelný výkon integrovaného přísvitu je srovnatelný s Laser Kerdou. Samozřejmě, Kerda má plynulou regulaci, nemá takový rozptyl, takže odrazy od blízkých objektů (větvě, okno kazatelny atd.) jsou výrazně menší, dá se umístit dál od optické osy celé soustavy (hlaveň vs osa objektivu vs osa přísvitu), má svoji baterii... Takže zůstávám u Kerdy ;)
Krytka SD karty - nová verze je o kus lepší. Drobnost, ale potěší.
Ostření objektivu - vrátil jsem se k ovládání levou rukou, neb pravou rukou držím zbraň, a tím pádem musím sáhnout na druhou stranu přístroje, je to fakt nepraktické, ale dá se to zvládnout.
Ještě se vrátím k těm čočkám - 70 vs 50mm. Jelikož se tady mluví o ohniskové vzdálenosti, plyne z toho jedna další věc. Jestliže máme dvě čočky o stejném vnějším průměru(což je náš případ) a různé ohniskové vzdálenosti, znamená to různou světelnost objektivů(množství světla, které projde optikou na čip). A to tedy znamená, že 70mm objektiv na tom bude zhruba o 30% hůř, než objektiv 50mm, při stejném průměru čočky. Nemám srovnání s 50mm objektivem, takže těžko říci, co to znamená, ale za mě, vzhledem k praxi, je to jen o výkonu přísvitu, který prostě musí být dostatečný. Kerda i ten integrovaný je pro lov do 300 metrů(i dál) v noci rozhodně uplně na pohodu. Moje ruce a vůbec svalová koordinace jsou na tom hůř ;-)
Celkově jsem tedy velice spokojený, až na těch pár drobností. Doufám, že chyby kolem záznamu vyřeší co nejdříve FW upgrade, spotřebu by taky mohl aspoň trošku pořešit (přinejmenším v pohotovostním režimu). S ergonomií se udělat nic nedá, to je holt o zvyku. Ale kvalita obrazu, dálkoměr, balisťák, to je za mě pořádný kvalitativní posun.
argonaut
Nový návštěvník
Příspěvky: 33
Registrován: ned 21.3.2021, 8:09

Re: PARD NV008SP2 LRF

Příspěvek od argonaut »

Vycerpavajici popis, dekuji.

Jak tam prosim funguje ten balisticky pocitac? Nic jsem k tomu nenasel. Dekuji.
Jeňa z lesa
Nový návštěvník
Příspěvky: 4
Registrován: sob 10.2.2024, 17:07

Re: PARD NV008SP2 LRF

Příspěvek od Jeňa z lesa »

Rádo se stalo. Ještě jeden takový nemilý detail, modrá indikační LEDka. V noci šajní docela nepříjemně, budu ji muset něčím přelepit, asi jako obvykle hliníkovou páskou do které píchnu dírku špendlikem. A modrá je nejhorší možná volba z hlediska zvěře, modrou zvěř vidí velmi dobře.
Jo, a záznam zvuku je pořád stejně bídný, jako u 008P, žádná změna. Škoda...
Balisťák funguje asi dobře, používá G1 koeficient pro výpočet. Používá se jednoduše. Nejdřív zadáš data nastřelení a parametry pro výpočet(rychlost, hmotnost, balistický koeficient střely), parametry vzduchu(nadm. výška, teplota) a parametry nastřelení(vzdálenost osy optiky od osy hlavně, dálka nastřelení). Pak už jen změříš vzdálenost a na záměrném kříži se zobrazí malý křížek, kam je třeba zamířit. Toť vše. Za mě super. Samozřejmě - nepočítá to s větrem(není kde vzít data), asi ani s Coriolisovou silou (ikdyž, kdoví, Pard kompas má) nebo dalšími detaily, ale pro lovecké využití je to přesné podle mě dostatečně. Možná to bere v potaz náklon zbraně, jestli střílíš do kopce, nebo z kopce, ale to jsem neměl kde ověřit. Každopádně čidlo náklonu Pard má.
WildBoar9362
Častý návštěvník
Příspěvky: 71
Registrován: pát 02.12.2022, 20:29

Re: PARD NV008SP2 LRF

Příspěvek od WildBoar9362 »

Máte už někdo z nového parda nějaké fotky nebo nejlépe videa? Používáte originální montáž nebo nějakou lepší? Bavil jsem se s prodejcem a prý je to asi co se týče obrazu to nejlepší co se dá sehnat dneska.
Drapalikzn
Nový návštěvník
Příspěvky: 40
Registrován: sob 09.1.2021, 15:23

Re: PARD NV008SP2 LRF

Příspěvek od Drapalikzn »

Mam na novym Pardovi montaz JK Nástroje (thermo)
a Montáž Recknagel - Era (nocak).
Jak to vypada na flinte se muzes podivat na fotce, co jsem daval na mnou psanym prispevku o AE PRECISION.
Recnagel je samozrejme dizajnove uplne nekde jinde, ale taky stoji 3x tolik co JKN.
JKN ma jeste vyhodu, ze jde koupit prodlouzena verze, ktera mi teda sedi lip, ale v dobe porizovani Pardu, jeste JKN zadnou montaz pro Pard NV008S nenabizelo.
Pozor starej a novej pard ma rozdilnou sirku v miste listy (cca 1mm).
Dalsi "problem" JKN je, ze se na nej nevejde 45 cocka (thermo) a 35 jen po sundani plastove krytky :!:
Podle me novej pard nevidi ve dne o nic lip, nez starej, ale v noci po nastelovani expozice,
vidi vyrazne dal.
Ja si porizoval novej hlavne kvuli bal. Kal. a taky proto, ze je takovej "uhlednejsi".
Video z lovu je po preposlani v o hodne horsi kvalite, nez jaka je ve skutecnosti pri primem sledovani zvere.
Mam bohuzel jen nejake vide z denniho lovu, ktere ti pópripade muzu zaslat (whatsapp).
Za mne muzu Parda doporucit, ja jsem s nim spokojenej.
Jeňa z lesa
Nový návštěvník
Příspěvky: 4
Registrován: sob 10.2.2024, 17:07

Re: PARD NV008SP2 LRF

Příspěvek od Jeňa z lesa »

Ahoj, na NV008SP2 mi montáž od JKNástroje maximálně vyhovuje. Nízká, dlouhá, ergonomie za mě ideálka.
Nahrál jsem nějaké to video na youtube, https://youtu.be/VROxvWYsmrw https://youtu.be/A_2zMEUALUU https://youtu.be/2HBrTtO_5NA
To jen tak pro představu, kouká to fakt hezky. Ve srovnání se starším NV008P je to jinde. Ještě takový detail, obvykle mám přísvit na menší výkon, než plný, tak jsou ta videa tmavší, v noci to však stačí až až. Ten displej v přístroji fakt zobrazuje o kus líp(možná jen subjektivně), než je pak kvalita záznamu na počítači. No a youtube tomu ještě pomůže, to známe, že...
WildBoar9362
Častý návštěvník
Příspěvky: 71
Registrován: pát 02.12.2022, 20:29

Re: PARD NV008SP2 LRF

Příspěvek od WildBoar9362 »

Tak koukám na ty videa. Vypadá že to kouká fakt moc hezky a ten laser mi přijde že to krásně vyčistí ten obraz , je ostrej jak břitva a krásně jde vidět na té zvěří ty detaily. Za mě palec nahoru.
Drapalikzn
Nový návštěvník
Příspěvky: 40
Registrován: sob 09.1.2021, 15:23

Re: PARD NV008SP2 LRF

Příspěvek od Drapalikzn »

Nocak
https://youtu.be/isfVujOlrcs?feature=shared

Thermo
https://youtu.be/2-1qQO5ouO4?feature=shared

Ten youtube to opravdu zhorsi snad o 50%
Ten srnec byl slepej na jedno svetlo a na display byly krasne videt detaily toho zlomenyho paruzku i toho zapapilovanyho svetla. Vzdalenost 85-90m.
Na termu je moje fena na cca 50m
WildBoar9362
Častý návštěvník
Příspěvky: 71
Registrován: pát 02.12.2022, 20:29

Re: PARD NV008SP2 LRF

Příspěvek od WildBoar9362 »

Co všechno potřebuju když bych nastavoval balisťák? Na to teda potřebuju hradla a měřit rychlosti nebo stačí informace z krabičky? Rozhoduji se ohledně toho jestli brát LRF nebo bez....
Odpovědět