Taktika při lovu černé zvěře

Vše o lovectví a myslivosti u nás (něco jako poradna)
Odpovědět
WildBoar9362
Častý návštěvník
Příspěvky: 71
Registrován: pát 02.12.2022, 20:29

Taktika při lovu černé zvěře

Příspěvek od WildBoar9362 »

Rozhodl jsem se založit toto téma, ohledně taktiky kterou používáte při lovu černé zvěře. Kolegy kamarád loví desítky kusů černé zvěře někde tuším na Hodonínsku. Prokrmí pravděpodobně desítky tisíc korun, ale co jsem se doslechl, jeho taktika spočívá v tom, že udržuje komoru uvnitř lesa kde krmí a nestřílí, a loví pouze na ochozech které využívají aby se k tomu místu dostali. Druhý kolega mi řekl že z praxe něco obdobného taky využíval , ale když ulovil zvěř na ochozu třeba 200m od komory už mu přestali chodit. Momentálně mám problém z hustého lesa vůbec zvěř dostat ven, uvnitř se prostě lovit nedá......poradíte mi, jak úspěšně lovit když je musím dostat z lesa prakticky ven z krytiny, tam je lovit tak aby nepřestali tyto místa navštěvovat?
Mountainman
Nový návštěvník
Příspěvky: 10
Registrován: sob 06.3.2021, 23:02

Re: Taktika při lovu černé zvěře

Příspěvek od Mountainman »

Já lovím divočáky kromě naháňKy všemi možnými způsoby
Ráno na šoulačku je snad to nejkrásnější a lov je celkem dost ůspěšný
Také přes den se projít v létě skrz pole a dojít si na ně, vítr v obličeji and napodobovat divočáka jak si pochutnává ( praktikovat u někoho kdo má prasata a při krmení je napodobovat až člověk zní jak jeden z nich )
Samozřejmě i hromádky mají svůj ůčel hlavně ke snižování stavů ale i v tom že člověk přesně ví na co střílí ( bachna, knour, mladý knour, selata a lončáci )
WildBoar9362
Častý návštěvník
Příspěvky: 71
Registrován: pát 02.12.2022, 20:29

Re: Taktika při lovu černé zvěře

Příspěvek od WildBoar9362 »

Můj revír je trošku nešťastně umístěný. Řekl bych co se týče rozlohy tak 1/3 je les a 2/3 pole. Louky je opravdu jen malý kousek proto ji ani nepočítám. Lesnatá plocha je v příkrém svahu protkána několika velikými struhami. Ve spodní části odděluje můj revír a sousedův řeka. Černá zvěř kterou nalákám od řeky kolmo vzhůru lesem až řekněme do úplně horní části lesa a nebo na okraj lesa musí zdolat řeku a vydat se cca kilometr vzhůru lesem. Je tam všude tolik bordela že se tam lovit nedá. Celý les má několik majitelů a všichni k tomu přistupují obdobně protože cokoliv tam kácet nebo sázet je problém. Druhý fakt je ten že je tam hodně trávy , mlazin a vývratů ale ne nic tak hustého aby tam třeba ta černá mohla opravdu zalehnout.....navíc ve spodní části u řeky je silnice. Kdykoliv vezmu termo a chci prohlédnout tu stráň je tam vždy jen pár kusů srnčího. Ze spodní strany se lovit nedá, již je tam sousední revír. Takže jediná šance je zvěř co nejlépe vnadit přes celou stráň až na horu kde se dá i bezpečně střílet.....bohužel i přes pravidelné zakrmovani černá chodí nepravidelně a málo....cca 1x týdně když je vše ok, ale někdy třeba co 14 dní.....abych měl jistotu že tam vždy něco najdou musím část chránit před srnčí zvěří.......nemáte někdo tip jak jim udělat toto místo kvůli kterému musí zdolat celou příkrou stráň zajímavější a navštěvovanější? V horní části lesa ke veliké Kaliště, poblíž stromy potřené dehtem atd....... nejhorší však když nějaká tlupa přijde , nějaký kus se odloví....černá třeba měsíc určitě nahoru nejde
Uživatelský avatar
Šumavák
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 336
Registrován: pát 20.6.2014, 20:18

Re: Taktika při lovu černé zvěře

Příspěvek od Šumavák »

Žádná rada, alespoň dlouhodoběji fungující, na tvou situaci neexistuje. Černá zvěř je inteligentní a velmi učenlivá, takže doby, kdy vždy krátce po setmění "disciplinovaně" dorazila na vnadiště, jsou dávno pryč. Dnes poučena dřívějšími chybami většinou chodí nepravidelně (pokaždé v jinou dobu a některý den třeba nedorazí vůbec) a pokud se tam do nich střelí, je jasné, že se tam dlouho neobjeví. Časté jsou i situace, kdy vedoucí bachyně odstaví rudl v hustém krytu a sama provede v bezpečné vzdálenosti okolo vnadiště kontrolní okruh, kdy jakmile přítomného myslivce navětří, tak se i s rudlem tiše vypaří. Některé bachyně i zachází zezadu přímo pod posedy / kazatelny zkontrolovat pach žebříku. :D Díky tomu v dnešních podmínkách v polních či smíšených honitbách nemálo myslivců objíždí po setmění revír auty a skenují termovizemi pole a louky. Když chci ulovit černou já, musím za denního světla šoulat v lese u ochozů, na vnadišti si nemohu jako dosud pracující člověk dovolit prosedět celou noc.
kabát
Zkušený diskutér
Příspěvky: 600
Registrován: úte 01.12.2009, 19:11

Re: Taktika při lovu černé zvěře

Příspěvek od kabát »

O praseti se tvrdí, že je jedno z nejinteligentnějších zvířat. A je dost možné, že si jenom člověk namlouvá, že je nad ním. Jestli chceš černou přechytračit, musíš myslet jako ona a pokusit se být o krok před nimi nebo aspoň o dva kroky před většinou myslivců a jejich letitýma praktikama. Existuje pár pěkných mouder : Počátek šílenství je dělat věci stále stejně a očekávat jiné výsledky,,,, Chceš li zažít něco co jsi nezažil, musíš udělat něco, co jsi nikdy nedělal….
Musela by dávno vyhynout, kdyby se stále vracela na stejné krmeliště, kde jim někdo sype žrádlo, bliká na ně baterkou, svítí přísvitem a střílí po nich. Termovize to posunují ještě dál. Takže nezbývá než krmelištím se vyhýbat, popřípadě zdaleka si je obcházet a o ověřovat, jestli tam někdo sedí. Hromad je v lese obvykle dost a zvěři jde o život. Nažrat se umí i bez našich lákadel, tak pokud opravdu není nouze, vyhýbá se krmelišti s kazatelnou .
Jelikož jsem zásadní odpůrce šoulání a jiného potulování se po honitbě v noci a plašení zvěře, naučil jsem se maximálně využívat terén, vítr, vzdálenost na kterou zvládnu bezpečně zasahovat. A podle situace střídám místa lovu. Samo o sobě to znamená, že mám svoje osvědčené vnadidlo – krmení, které zvěř velmi ráda přijímá a podle počasí neváhám vnadit na místech kde se často černá zvěř pohybuje. No a taky to je o spoustě času, který tomu je potřeba věnovat. Vytrvalým sezením u svojí oblíbené hromady v teple kazatelny bych byl asi tak na 5 max 10 % úspěšnosti. Ne kecám, tolik by to určitě nebylo.
VOK - HB - 223 Rem - 6,5 x 55 SE - 7 x 65 R - 308 Win - 9,3 x 74 R -
kabát
Zkušený diskutér
Příspěvky: 600
Registrován: úte 01.12.2009, 19:11

Re: Taktika při lovu černé zvěře

Příspěvek od kabát »

A trochu mi z příspěvků WildBoar9362 připadá, jak se za každou cenu snažíš vymyslet, jak se levou rukou škrábat za pravým uchem. Univerzální flinta neexistuje, super profi termo za čepici hrušek neseženeš a nalákat černou tam kde ji nic nepřitahuje je taky jak tlačit řeku proti proudu. Tož tak :-)
VOK - HB - 223 Rem - 6,5 x 55 SE - 7 x 65 R - 308 Win - 9,3 x 74 R -
WildBoar9362
Častý návštěvník
Příspěvky: 71
Registrován: pát 02.12.2022, 20:29

Re: Taktika při lovu černé zvěře

Příspěvek od WildBoar9362 »

Je to přesně jak píšeš, je to trošku jako tlačit vodu proti proudu.... sázím na podobnou taktiku jako ty......krmit na místech kde jsou ochozy, v blízkosti Kaliště a lovit z dálky pokud to jde aby byla trošičku šance že mě nenavětří. Bohužel Jak jsem psal, lovit se dá pouze na horní straně rokliny a proto je tam musím dostat. Kdyby to šlo, bylo by fajn mít ještě někde více nahoře krmnou komoru, kam by nerušeně chodili a lovit je po cestě tam......ale není kde tu komoru udělat. Je to tam takové nešťastné......
kabát
Zkušený diskutér
Příspěvky: 600
Registrován: úte 01.12.2009, 19:11

Re: Taktika při lovu černé zvěře

Příspěvek od kabát »

Podstata je hlouběji ,,,, ty tvoříš oázu v poušti. Takové PALM ISLANDS jen nevím, jestli ti to stojí za to.
VOK - HB - 223 Rem - 6,5 x 55 SE - 7 x 65 R - 308 Win - 9,3 x 74 R -
WildBoar9362
Častý návštěvník
Příspěvky: 71
Registrován: pát 02.12.2022, 20:29

Re: Taktika při lovu černé zvěře

Příspěvek od WildBoar9362 »

No prakticky není na výběr.....prasata asi jsou, každej říká že jsou přemnoženy ale to je taková ta povídačka jak jedna televize povídala a všichni tomu věří......
Hlavní je, dostat je na tu horní část, a lovit je tak aby je člověk nezradil......
Posmiros
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 471
Registrován: čtv 02.8.2012, 12:48

Re: Taktika při lovu černé zvěře

Příspěvek od Posmiros »

Prasat je hodne, ale umi se ucit. Hromady uz moc nefungujou a kdyz do nich strelis, tak se tomu misto nejakou dobu vyhybaji :D
Tvuj problem je neresitelny :D
CZ 550 Standart .308 Win.- Meopta R1r 3-12x56 RD
CZ 557 Predator .308 Win - Pard NV008S
Bettinsoli Diamond Lux 12/76, 12/76
WildBoar9362
Častý návštěvník
Příspěvky: 71
Registrován: pát 02.12.2022, 20:29

Re: Taktika při lovu černé zvěře

Příspěvek od WildBoar9362 »

Řešit se to musí.....nezbyte asi nic jiného než prostě krmit, vnadit, třeba po celé šířce okraje lesa a mít alespoň jedno místo kde bude krmný automat a co nejmenší pohyb lidí a dobře schované. Krmná dávka raději menší aby měli potřebu jít na další místa......
Posmiros
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 471
Registrován: čtv 02.8.2012, 12:48

Re: Taktika při lovu černé zvěře

Příspěvek od Posmiros »

Tak jsem zvedavy jak budes uspesny :D
Nejvetsiho uspechu dosahnes s termovizi a kdyz budes nekolikrat tydne chodit po pulnoci koukat na ochozy, ale kdo na to ma cas :twisted:
CZ 550 Standart .308 Win.- Meopta R1r 3-12x56 RD
CZ 557 Predator .308 Win - Pard NV008S
Bettinsoli Diamond Lux 12/76, 12/76
Odpovědět