Jakou velikost broků na drobnou zvěř?

Vše o loveckém brokovém střelivu. Vaše zkušenosti a názory.
Odpovědět
duch Pampuch
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 366
Registrován: čtv 02.8.2007, 13:32

Příspěvek od duch Pampuch »

Prosba o radu:Co mam naladovat do kulobroku ZH brok r.16, kdyz chci strilet lisky na vsukach u nor na cca 30-35m? Typ/znacka patrony + velikost broku. Pochopitelne potrebuji maximalni stop efekt, aby nezalezly dovnitř..Zatim vaham nad vegou 3,5mm, ale vetsinu toho co jsem strilel brokem z kulobroku jsem zatim stacil skazit..
Marek
Zkušený diskutér
Příspěvky: 584
Registrován: pon 04.12.2006, 11:01
Bydliště: Trutnovsko

Příspěvek od Marek »

No ja jsem psal ze na lisku v lese pouzivam 4mm bez kosiku, ale ja od nory sedim max 20 metru, spise tak 10. takze to bohate staci a kosik by letel jako jednotna... ale na 35 metru ti 100 stopefekt nic nezaruci. A zalezi jak ti ty broky z toho ZH litaj, znam pripady kdy stred soustrelu broku je treba 30 cm nad kuli... nobo zas opacne... :?
CZ 550 Lux -.270 Win - Meopta 2100 3-12x50
Uživatelský avatar
Lotr
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2115
Registrován: úte 02.9.2008, 7:03
Bydliště: lounsko

Příspěvek od Lotr »

4 duch Pampuch: Možná by neškodilo si trošku zaexperimentovat, vzít kulobrok na střelnici, na Tebou požadovaných 35 m nainstalovat terč a vystřelit do něj brokem 3,5 mm a výš. Pak na vlastní oči uvidí?, jak Ti broková hlaveň "chodí" :wink: Já osobně bych na tuto vzdálenost volil větší brok - nejlépe 5,1 mm, mám s ním dobrou zkušenost.
ZG 47 8x57 JS, IŽ27-EM-1C Sporting 12/76, ZP 50 16/70, CZ 858 Tactical, Astra A-100 9 mm, CZUB 584, model 4, 12/7x65R, Remington model ll, r. 20/65, IŽ 18 r. 20/70
Nikon D-3100
duch Pampuch
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 366
Registrován: čtv 02.8.2007, 13:32

Příspěvek od duch Pampuch »

Lotr píše:4 duch Pampuch: Možná by neškodilo si trošku zaexperimentovat, vzít kulobrok na střelnici, na Tebou požadovaných 35 m nainstalovat terč a vystřelit do něj brokem 3,5 mm a výš. Pak na vlastní oči uvidí?, jak Ti broková hlaveň "chodí" :wink: Já osobně bych na tuto vzdálenost volil větší brok - nejlépe 5,1 mm, mám s ním dobrou zkušenost.
experimenty tohoto typu mam za sebou. zkousel jsem takto Juniory 3,5-4-4,5 - 5,1 a papiraky 3,5mm vysledek 5,1mm = kropac, dostane 1-2ks otazka kam, 4,5 vypadaly na papire ok ale nekolik liscat se veslo mezi, zmizely v repce a nikdy jsem je nevidel, kosikove 3,5mm na papir ok, problem, kdyz se na poli blbe odhadla dalka, 45-50m uz je moc. Myslel jsem, jestli mi neda nekdo typ na najake HV, premyslim nad necim jako 3,3 nebo 3,1mm a strilet na "predni komoru" ono u brokove rany jde spis o pocet nez o velikost. Soustrel dobrej, kule - slug na 35m cca 5-10cm. Mit brokovou 12ku tak minimagnum 3,5mm by byla jasna volba a vubec bych nepochyboval. Druha varianta je posunout zebrik bliz k vsukum, ale je tam blby vitr :cry: . Hrana lesa a jeste dolik, kde se to toci..
Uživatelský avatar
Geronimo
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 281
Registrován: pát 30.5.2008, 18:54
Bydliště: Německo
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Geronimo »

S temito naboji mi zatim neodesla zadna liska. :wink:

http://sioux.rajce.idnes.cz/Federal_Pre ... num/#album
Blaser R93 Professional 9,3*62 - Zeiss 3-12*56 Diavari VM T*


"Budeme navždy znamí, podle stop které zanecháme" Sitting Bull - sioux
polda
Častý návštěvník
Příspěvky: 98
Registrován: čtv 09.10.2008, 19:53
Bydliště: Brněnsko

Příspěvek od polda »

to Geronimo-z jakého materiálu ty broky jsou?
Uživatelský avatar
Geronimo
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 281
Registrován: pát 30.5.2008, 18:54
Bydliště: Německo
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Geronimo »

polda píše:to Geronimo-z jakého materiálu ty broky jsou?
Kamarade dobra otazka. Taky jsem to nevedel,tak jsem vzal jeden brocek a zcvaknul klestema a ejhle. Olovo! Jsou to normalne olovene broky, potazene jeste nejakym snad kovem. Nejzajimavejsi (tedy alespon pro mne ) je to, ze v naboji zaroven s brokmi je nejaky granulat. Vypada to jako prasek na prani :lol: :lol: :lol: Nevim snad nekdo kdo ma s tim vetsi zkusenosti, by nam mohl objasnit ,k cemu tento "pisek" v naboji slouzi. Jinak pro objasneni situace jsem pridal do galerie jeste par fotek. :wink:


http://sioux.rajce.idnes.cz/Federal_Premium_Magnum/
Blaser R93 Professional 9,3*62 - Zeiss 3-12*56 Diavari VM T*


"Budeme navždy znamí, podle stop které zanecháme" Sitting Bull - sioux
Marek
Zkušený diskutér
Příspěvky: 584
Registrován: pon 04.12.2006, 11:01
Bydliště: Trutnovsko

Příspěvek od Marek »

To Duch: Kdyz si udelas vysoke sedatko tak 10 - 15 m za vsukem tak te ani pri spatnem vetru nestihne ucitit, musis stale mirit na vsuk a jak vystrci hlavu, tak na nic necekat, proto ja na tendle zpusob lovu pouzivam patrony bez kosiku a brok 4,0 mm. A nemusis ani delat posed, staci sedet na siroke vetvi, ja mam takle u nory uz cca 15 lisek a jen jednu jsem zradil bez rany, ale to byla moje blbost...
CZ 550 Lux -.270 Win - Meopta 2100 3-12x50
Uživatelský avatar
Lotr
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2115
Registrován: úte 02.9.2008, 7:03
Bydliště: lounsko

Příspěvek od Lotr »

4 duch Pampuch: zajímavé čtení o těch experimentech :idea: Odhad vzdálenosti je určitě důležitý,50 m na střelbu brokem 3,5 mm je opravdu dost. Z Tvých řádků vyplývá, že kompromisem bude používat brok 4 mm a postavit vyšší ?ebřík blí? k vsukům :?: :!:
Naposledy upravil(a) Lotr dne čtv 30.10.2008, 9:02, celkem upraveno 1 x.
ZG 47 8x57 JS, IŽ27-EM-1C Sporting 12/76, ZP 50 16/70, CZ 858 Tactical, Astra A-100 9 mm, CZUB 584, model 4, 12/7x65R, Remington model ll, r. 20/65, IŽ 18 r. 20/70
Nikon D-3100
Uživatelský avatar
Leon
Moderátor
Příspěvky: 2773
Registrován: sob 23.9.2006, 16:51
Bydliště: kousek od M.B.

Příspěvek od Leon »

dotaz nebylo by dobrý napsat ktěm zkušenostem s náboji i typ zbraně Použité zahrdlení a délku hlavní?protože podle mě to jsou taky důležitý faktory které ovlivní ůčinost .
Flash
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 118
Registrován: pon 07.7.2008, 8:13
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Flash »

To Geronimo:
Na krabičce pí?ou, že jsou broky z olova a poměděné, ten bílý prážek, je tam proto, aby zabraňoval předčasné deformaci broků a zvýšil tak jejich průraznost
duch Pampuch
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 366
Registrován: čtv 02.8.2007, 13:32

Příspěvek od duch Pampuch »

Leon píše:dotaz nebylo by dobrý napsat ktěm zkušenostem s náboji i typ zbraně Použité zahrdlení a délku hlavní?protože podle mě to jsou taky důležitý faktory které ovlivní ůčinost .
Leone, tim to zaclo o dva prispevky nad, kulobrok ZH rady 100 7x57R/16, zahrdleni nevim, delka hlavni 60cm.
Marek- vezmu bublifuk a budu sedet na strome, foukat a koukat, jak jdou bubliny a soupu to asi bliz, mam jeste variantu strom 20m a 16m daleko, sedatko je 4,5m vysoke- nohy 4m , tak si zacvicim..
Geronimo diky za radu, tohle imrerialisticke strelivo budu asi blbe schanet, cena lidova, ale to bych prezil, predpokladam ze jde o 4,5mm broky, bily prasek je asi pasovany kokain a nebo je tam proto, aby se broky o sebe tolik netloukly a nerozhodili se. Zkus si snupnout a uvidis :wink:
Uživatelský avatar
Leon
Moderátor
Příspěvky: 2773
Registrován: sob 23.9.2006, 16:51
Bydliště: kousek od M.B.

Příspěvek od Leon »

duch Pampuch to nebylo myšleno na tebe ale obecně na všechny :wink:
Uživatelský avatar
Geronimo
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 281
Registrován: pát 30.5.2008, 18:54
Bydliště: Německo
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Geronimo »

Flash píše:To Geronimo:
Na krabičce pí?ou, že jsou broky z olova a poměděné, ten bílý prážek, je tam proto, aby zabraňoval předčasné deformaci broků a zvýšil tak jejich průraznost
Diky za informaci,zase jsem o neco chytrejsi. (Jo kdyby clovek umel anglicky :roll: )
Blaser R93 Professional 9,3*62 - Zeiss 3-12*56 Diavari VM T*


"Budeme navždy znamí, podle stop které zanecháme" Sitting Bull - sioux
TT33
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 419
Registrován: sob 21.7.2007, 17:31

Velikost broků na lov lišek...

Příspěvek od TT33 »

duch Pampuch píše:Prosba o radu:Co mam naladovat do kulobroku ZH brok r.16, kdyz chci strilet lisky na vsukach u nor na cca 30-35m? Typ/znacka patrony + velikost broku. Pochopitelne potrebuji maximalni stop efekt, aby nezalezly dovnitř..Zatim vaham nad vegou 3,5mm, ale vetsinu toho co jsem strilel brokem z kulobroku jsem zatim stacil skazit..
Z moji zkušenosti bych doporučil nepoužívat VEGU, to je snad nejhorší náboj se kterým se nedá nic ulovit. Na lišku je potřeba brok alespoň 4mm, zajít na střelnici a zkusit do papíru krytí, do 16 mám dobré zkušenosti s BLACK FLASCH nebo RED AND BLACK, ale ze ZP, u ZH nevím. Teď v sobotu na kachnách mi pes vyhnal z rákosu lišáka 6,5kg v zimním ko?ichu, střílel jsem z automatu MP 153, brokem MAGNUM 42,5g o velikosti 3,5mm, zastavil jsem ho na 3 ránu, když jsem pro něj chtěl poslat psa, tak měl snahu se postavit... přidal jsem 4 a po stažení byl podlitej, broky byly v ko?ichu, těsně pod kůží, dovnitř žádný neprošel,... prostě brok 3,5mm je málo. U 12 v kulobroku se mi osvěčila na lišky FORTUNA 4mm. :wink:
Odpovědět