Tak co hony pánové?

Vše o lovectví a myslivosti u nás (něco jako poradna)
Odpovědět
Uživatelský avatar
Andy
Administrátor
Příspěvky: 1840
Registrován: úte 01.8.2006, 14:17
Bydliště: Praha

Příspěvek od Andy »

Je to nejake slabe. Prijde mi, ze ty spolecne akce uz pomalu nemaji ani zadny smysl. Z myslivosti se stane individualni cinnost.
Josef Kuřitka
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1064
Registrován: stř 27.9.2006, 17:15
Bydliště: Brno

společné akce

Příspěvek od Josef Kuřitka »

Myslím, že nemáš Andy tak docela pravdu. Na drobnou zvěř mě hon nevadí a mnohé byly u?asné-v době, kdy jsem začínal jsem se zúčastnil honů s výřadem 200-500zajíců + nějaká stovka kohoutů. To je dávno pryč , ale pěkná procházka s výřadem 20-50ks nemá chybu. Zejména, když je členitější revír a je v něm životaschopná populace divokých bažantů. To pak jeden, dva střelení "taháci" dlouho hřejou a proká?ou střeleckou dovednost. Hon je třeba plánovat zodpovědně, když je zvěře málo, tak ho vypustit (když 20-30chlapů "uštve" jednoho zajíce za den, tak to vypadá přinejmenším podivně).
Jinak střelecké akce (protože to už není hon ani lov) na ráno vypu?těné voliéráky, brojlerové kachny a naháňky nemusím - na spárkatou individuální lov.
Co jsem miloval, tak byla čekaná nebo šoulačka na divokého králíka. Dne?ka si dovedu představit čekanou s malorážkou- takový malý varmint. Jsou vůbec ještě někde divocí králíci?

Myslivosti zdar.
nohavica stanislav
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 119
Registrován: pon 25.9.2006, 16:25

Příspěvek od nohavica stanislav »

U nás ještě divoký králík je na ?achtách na nádvoří a na dřevi?tích. Jeden rok dokonce vyhrabala noru mezi kolejema kde jezdil takový malý důlní vláček a vyvedla tři mladé.Pozoroval jsem vždycky jak jich koncem léta přibylo a před zimou už jich bylo zase jen páru.Zkosila je myxomatoza a taky hodně zdivočelí kocouři.Jinak jsem jich při honech páru ulovil a byly to opravdu rány na lap při té jejich rychlosti a kličkování.
Uživatelský avatar
Zdenek41
Zkušený diskutér
Příspěvky: 3179
Registrován: ned 24.9.2006, 16:01
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Zdenek41 »

Tak v sobotu jsem byl taky co by host pozvám k sousedům na hon.Samozřejmě se čekalo,že výsledek bude nic moc.V současné době beru spíš hony jako akci,kde se sejít s kamarády a popovídat si.Začlo se ráno o půl deváté a ve společenské mísnosti jsme seděli již v poledne.Střelili se 3 zajíci.Udělalo se asi 8 malých lečí v každé leči 3-4 zajíci,takže až tak špatné to nebylo.horší to bylo se zvěří srnčí to bylo hodně mizerné za celý hon jsem viděl 6kusů.A to býval revír,kde srnčí bylo všude přítomné.Poslední dvě zimy jim daly pěkně zabrat.protože se tu střílelo teď jen to průběrné a holá vůbec.takže já vidím v současné době apsoň tady u nas hony jako tradici a možnost se alespoň jednou za rok sejít a popovídat si s kamarády,které v průběhu roku nevidím a nemám si snima možnost popovídat.
Fery
Zkušený diskutér
Příspěvky: 977
Registrován: pát 22.9.2006, 21:16
Bydliště: Kolínsko

Příspěvek od Fery »

Já byl také v sobotu pozvaný na hon do honitby kam pravidelně chodím. Bylo tam pěkně vidět jak letošní rok nebyl příznivý pro drobnou. Loni bývalo na výřadech prvních honů okolo 50 kohoutů. Letos první hon 6 kohoutů a druhý 17. Hned potom hospodář oznámil, že sní?í odlov drobné a další 2 hony ru?í a půjde se jen na poslední leč v prosinci a na klapačku po vánocích. Hony už bohužel nejsou to co dřív, ale jsou alespoň příle?itostí se sejít a popovídat si.
Tomfi
Zkušený diskutér
Příspěvky: 647
Registrován: pát 06.10.2006, 5:10
Bydliště: českomoravské pomezí, 575 m.n.m
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tomfi »

Ahoj myslivci, u nás jsme měli v sobotu první naháňku,se?lo se docela málo lidí, 20střelců,přesto byl nev?ední zá?itek. I lov tak i poslední leč se vydařila.Pova?te,že jsme dojeli až po půlnoci domů.
Diana nám přála, hned ve 2 ze 4 lečí jsme došli do prasat,do dvou rudlů,střelili jsme 3selátka a lončáka, dvě kolem pod 20kg a jedno mělo 30kg,pak toho lončáka,sice bachyňku,slaboulinkou,kolem 40kg.
takže správný chovatelský odlov.Pak ještě dvě lišky,pěknýho lišáka,Možná bude i medaile :wink: .
Zvěř byla vidět,mimo srnčího,kterého je zřejmě méně i dančí byla vidět.
Konečně po roce jsme i nějaké to prasátko střelili na společné akci.
Posledí leč byla ve vynikající náladě.
A opět se potvrdilo,že když se sejdou rozumní myslivci a kamarádi,tak jsou tyto akce skvělým zpestřením mysliveckého roku.
Obrázek
Naposledy upravil(a) Tomfi dne stř 22.11.2006, 8:25, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Andy
Administrátor
Příspěvky: 1840
Registrován: úte 01.8.2006, 14:17
Bydliště: Praha

Příspěvek od Andy »

Tak to kloubouk dolu... kdyz se strelilo jen to co se melo. Nebo spis nahoda potvrzujici pravidlo? 8)

Ale jo, je to parada, kdyz se to povede... o tom zadna. Tak LOVU!
Fery
Zkušený diskutér
Příspěvky: 977
Registrován: pát 22.9.2006, 21:16
Bydliště: Kolínsko

Příspěvek od Fery »

Jedna fotka z našeho honu 17.11.. Ostatní se nepodařily. Jsou trošku rozmázlé. Střelilo se 19 zajíců. Na poslední dobu to je u nás dobrý výřad.

Obrázek
Uživatelský avatar
Zdenek41
Zkušený diskutér
Příspěvky: 3179
Registrován: ned 24.9.2006, 16:01
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Zdenek41 »

Fery klobouk dolu to jsou zajíci jak hřebci:nojo to je kraj.My máme v sobotu.Uvidím asi žádná sláva.Ale člověk se asi projde potom něco málo sní a popije pokecá s kámošema a půjde domu.Tak čau a "Lovu zdar". :P
Fery
Zkušený diskutér
Příspěvky: 977
Registrován: pát 22.9.2006, 21:16
Bydliště: Kolínsko

Příspěvek od Fery »

To jo. Jako koně. horší je, že těch menších tam moc nebylo. Letos byl horší rok na drobnou.
CZ550-3006 Sprg,ZZK601-223 Rem, ZK 99 6,5x57R, BS 9,3x74R/9,3x74R
Uživatelský avatar
Andy
Administrátor
Příspěvky: 1840
Registrován: úte 01.8.2006, 14:17
Bydliště: Praha

Příspěvek od Andy »

To teda :shock: to jsou snad uz srnky než :lol: Opravdu pekne kousky!
Fery
Zkušený diskutér
Příspěvky: 977
Registrován: pát 22.9.2006, 21:16
Bydliště: Kolínsko

Příspěvek od Fery »

Srnky ještě ne, ale od srnčete se moc neli?í. :lol: :lol: :lol:
CZ550-3006 Sprg,ZZK601-223 Rem, ZK 99 6,5x57R, BS 9,3x74R/9,3x74R
Uživatelský avatar
Zdenek41
Zkušený diskutér
Příspěvky: 3179
Registrován: ned 24.9.2006, 16:01
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Zdenek41 »

Tomfi moc pěkný selátka jak píšeš ty 3,ale moc bych za to nedal,že to 4 je taky sele.Zuby jsem neviděl.Ale klidně to může být lednové sele.Nevím jak je to u vas s vyspělostí černé,ale u nás je v lončácích vše přes 55kg.Mohla to být taky přeskočená bachyňka jako sele jesli ty selátka patřili k ní pak by to odpovídalo,že si podtrhla mládí.Stou socialní skladbou to nebude asi nic moc.V každém případě je to absolutně v pořádku odstřelově.A přeji Vám "Lovu zdar".
Fery
Zkušený diskutér
Příspěvky: 977
Registrován: pát 22.9.2006, 21:16
Bydliště: Kolínsko

Příspěvek od Fery »

Čau Tomfi. Pěkní pa?íci. To strakaté sele je u vás výjimka nebo se už nějaké vyskytlo? Přijde mi, že dříve jich tolik nebylo. U nás už máme podobná prasata střelena dvě. Jedno 55kg a druhé 70kg. Další jedno nebo dvě jsme viděli při naháňkách.
CZ550-3006 Sprg,ZZK601-223 Rem, ZK 99 6,5x57R, BS 9,3x74R/9,3x74R
Tomfi
Zkušený diskutér
Příspěvky: 647
Registrován: pát 06.10.2006, 5:10
Bydliště: českomoravské pomezí, 575 m.n.m
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tomfi »

Zdenek41 píše:Tomfi moc pěkný selátka jak píšeš ty 3,ale moc bych za to nedal,že to 4 je taky sele.Zuby jsem neviděl.Ale klidně to může být lednové sele.Nevím jak je to u vas s vyspělostí černé,ale u nás je v lončácích vše přes 55kg.Mohla to být taky přeskočená bachyňka jako sele jesli ty selátka patřili k ní pak by to odpovídalo,že si podtrhla mládí.Stou socialní skladbou to nebude asi nic moc.V každém případě je to absolutně v pořádku odstřelově.A přeji Vám "Lovu zdar".
Ty dvě vzádu,jsou opravdu malinký,hlavně to strakaté byl ještě takový krteček.
Byli úplně v první leči,bylo jich kolem 7,a pak dva větší kusy,zřejmě bachyňky.
V poslední leči byli zřejmě čtyři,pokud jsme nějaké nepře?li.Ty dvě střelený,šli přes louku.
Ta bachyňka je opravdu největší,osobně bych na ni už nestřílel,ale už se stalo.Podle zubů tak 9-11měsíců,ale určitě to nebyli její selátka
ještě jedno jsme asi tro?ičku po?ramotili.
To je bohužel ta stinná stránka těchto akcí,padlo ran jak u Verdunu,opravdu zcela jistě přes 50.

škoda,že jsem nestihl vyfotit ty lišky dvě,jedna opravdu parádní,byla taková skořicová,taky ji střelec pak řádně zapil.Je fakt,že hezčí lišku jsem neviděl.
----
K tomu zbarvení,v létě nám tam chodilo větší prase,asi lončák takhle zbarvený,ale toho jsem od června neviděl.
Jindy dříve se nám takový prasátko v revíru nevyskytlo.
Odpovědět