Reflexní kevlarová vesta pro lovecké psy

Pejskové a jejich výcvik
Odpovědět
Petr 3
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 125
Registrován: stř 04.11.2009, 20:31
Bydliště: Brno

Re: Reflexní kevlarová vesta pro lovecké psy

Příspěvek od Petr 3 »

pro janaA,letos jsem vestu pořídil,jsem s ní spokojen,co se týče roští a trní,nestalo se nic co by feně bránilo v pohybu.fenu si podala bachyně,já to neviděl,ale chlapy říkali,že fenka dostala pěknej vylágoš a vesta pomohla,takže na příští rok pořizuju ještě jednu
janaA
Častý návštěvník
Příspěvky: 55
Registrován: úte 19.1.2010, 18:31

Re: Reflexní kevlarová vesta pro lovecké psy

Příspěvek od janaA »

Petře díky a můžu se zeptat, kterou vestr, res. od koho máš?
Petr 3
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 125
Registrován: stř 04.11.2009, 20:31
Bydliště: Brno

Re: Reflexní kevlarová vesta pro lovecké psy

Příspěvek od Petr 3 »

janaA
Častý návštěvník
Příspěvky: 55
Registrován: úte 19.1.2010, 18:31

Re: Reflexní kevlarová vesta pro lovecké psy

Příspěvek od janaA »

To je fajn, to je ta levnější varianta :D A chrání to i krk? Koukala jsem i na hajovna-fortovna a tam k vestám ještě prodávají spešl obojky
Petr 3
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 125
Registrován: stř 04.11.2009, 20:31
Bydliště: Brno

Re: Reflexní kevlarová vesta pro lovecké psy

Příspěvek od Petr 3 »

ano krk to má chráněný ze spoda
janaA
Častý návštěvník
Příspěvky: 55
Registrován: úte 19.1.2010, 18:31

Re: Reflexní kevlarová vesta pro lovecké psy

Příspěvek od janaA »

Tak moc díky za info,letos jsme už naháňkama skončili,ale příští rok smečku vybavím
Petr 3
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 125
Registrován: stř 04.11.2009, 20:31
Bydliště: Brno

Re: Reflexní kevlarová vesta pro lovecké psy

Příspěvek od Petr 3 »

jo to uřčitě chce,hlavně to chce dobře změřit pasana
janaA
Častý návštěvník
Příspěvky: 55
Registrován: úte 19.1.2010, 18:31

Re: Reflexní kevlarová vesta pro lovecké psy

Příspěvek od janaA »

No to určitě. Mimochodem na jakýho psa to máš?
Petr 3
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 125
Registrován: stř 04.11.2009, 20:31
Bydliště: Brno

Re: Reflexní kevlarová vesta pro lovecké psy

Příspěvek od Petr 3 »

Na jagoše
RuStaff
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 456
Registrován: úte 09.11.2010, 14:07
Kontaktovat uživatele:

Re: Reflexní kevlarová vesta pro lovecké psy

Příspěvek od RuStaff »

Nemáte někdo názor nebo zkušenost ohledně vest, které kryjí před útokem prasete jen spodek psa a případně jeho krk?
Hodně to je vidět na argentinách (= na velkých psech) - viz foto z http://californiacatchers.com
Obrázek
Na meším psovi by to ale také mělo fungovat, ne? Podle mě naprostá většina nebezpečných a smrtících útoků divočáka směřuje stejně na spodek psa, navíc ta "polovesta" by psa nepřehřívala a asi ani tolik neomezovala v pohyblisosti, jako kompletní "zapouzdření" a byla by velmi snadno přizpůsobitelná velikosti psa, o pravděpodobně nižších výrobních nákladech ani nemluvě.
S kamarádem chceme zkusit udělat nějaký prototyp na stafbulíky, rád bych to ale tady trochu probral, tak předem díky za vaše názory
6,5x55SE☝️❤️ 8)
kopov.c
Zkušený diskutér
Příspěvky: 674
Registrován: stř 18.8.2010, 23:16
Bydliště: Již.Morava okr.Blansko
Kontaktovat uživatele:

Re: Reflexní kevlarová vesta pro lovecké psy

Příspěvek od kopov.c »

Párkrát jsem viděl potrhanýho psa,včetně toho mího.Ve všech případech byl utok černé veden ze spodu-většinou hrudník,krk,břicho nekdy běh,ale vždycky ze spodu,takže si myslímže tahle vesta by v pohodě stačila.Akorát letos jsem viděl bachu jak přimáčkla jezevčíka ryjem k zemi a tim ho mačkala a posléze kousta,ale tam by asi nepomohla žádná vesta. Bylo to v hustým ostružiní-pes se v tym nemohl pořádně pohnout a uhnout.Ta bachu v tom bordelu po tom psovi jela jak buldozer :shock:
trapa
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 212
Registrován: sob 07.4.2007, 16:06
Kontaktovat uživatele:

Re: Reflexní kevlarová vesta pro lovecké psy

Příspěvek od trapa »

Rad bych upozornil vsechny potencionani zajemce o vesty firmy Zahori Rudel, ze tyto vesty nejsou pro psy uplne bezpecne a v krajnich situacich neplni ucel pro ktery jsou prodavana. Prasata do techto vest delaji zcela bez problemu diry a vsechny vrstvy se trhaji. Take firma neni schopna zajistit bezproblemove usiti strihu a mnozi si musi vesty nechat u nich znova presit (zvysujici se naklady) anebo si ji presit samodomo... Vetsinu vest ktere pouzivaji kontaktni psi jsem pri tvrdem stretu s prasetem videl deravou !!!!!!
RuStaff
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 456
Registrován: úte 09.11.2010, 14:07
Kontaktovat uživatele:

Re: Reflexní kevlarová vesta pro lovecké psy

Příspěvek od RuStaff »

Musím potvrdit, že vesta od Rudel mojí feně střihově moc nesedla - hodně nabírá sníh, nesedí hlavně v přední části a nemá takovou přílnavost k psovi, jako ty německé, co jsem viděl. Na druhou stranu výrobce je velmi vstřícný, komunikuje a na přešití jsme domluveni - snad to dopadne.
Tady na fotce je to "odchlípnutí" docela vidět:
Obrázek

Odolnost proti průrazu (naštěstí) zatím nemohu posoudit, ale je pravda, že jsem pár trhlejch Rudel-vest na větších psech už viděl... :(. No ale pokud vesta zafunguje jako deformační zona, co sníží a eliminuje dopady, tak svůj účel také splní - holt bude mít pravděpodobně kratší poločas obměny, než ta co se neškubne....
6,5x55SE☝️❤️ 8)
Uživatelský avatar
OndraH
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 281
Registrován: pon 25.9.2006, 7:17
Bydliště: PARDUBICE
Kontaktovat uživatele:

Re: Reflexní kevlarová vesta pro lovecké psy

Příspěvek od OndraH »

taky chci pořídit letos na staršího patíka vestu, pár jsem jich viděl a rozhodl jsem se pro Mikuta.
Sice je dražší ale zřejmně funguje.
Browning Maxus high grade 12*76
Tikka T3X CTR 308, Swarovski Z6i 2,5-15x56
Brno combo12/308W x Swarovski Habitch 3-12*50
CZ 455 22lr/17hmr x čínská kopie leupoldu
RuStaff
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 456
Registrován: úte 09.11.2010, 14:07
Kontaktovat uživatele:

Re: Reflexní kevlarová vesta pro lovecké psy

Příspěvek od RuStaff »

Mikut je samozřejmě špička, Ondro dej pls zkušenosti, jak proběhlo objednání, dodání a finální cena...
Já jsem do Mikuta nešel nejen kvůli ceně, ale protože jsem pro ty hodně nestandardní postavy staffbulíků předpokládal větší míru následné kastumizace a to by mohlo být s německým výrobcem nadlouho + další prodražení... Teď fakt nejvíc uvažuji nechat si z aramaru spíchnout jen tu "polovestu", jak používají ty argentiny... no uvidíme! :)
6,5x55SE☝️❤️ 8)
Odpovědět