Remington 223

Vše o loveckém kulovém střelivu. Vaše zkušenosti a názory.
Odpovědět
Uživatelský avatar
tonny
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 402
Registrován: úte 29.11.2011, 10:49
Bydliště: Břeclav

Re: Remington 223

Příspěvek od tonny »

Chtěl bych se zeptat, jestli nemáte zkušenosti se střelou Hornady 60gr SP nebo Remington Power-Lokt 55gr HollowPoint, klasika účinek na lišku a na srnčí. Zatím se mi nedaří koupit odzkoušené (od kolegů a z fóra) střely Winchester 64gr Power-Point. Budou se muset asi dovézt ze států. Hornady mám na zkoušku objednané u nás.

Koupil jsem poslední krabku Winchester 64gr Power-Point a prej už nebudou, nejsou prý v katalogu na 2012. Na oficiálních stránkách jsou. Jestli teda o tom někdo něco neví.

Také jsem tu nikde nečetl, jestli někdo loví lišky celopláštěma. S 223Rem teprve začínám, nemám zkušenosti. U 308W s celopláštěm uměla po zásahu liška ještě odběhnout několik desítek metrů, někdy po zásahu lehla, za pár minut se zvedla a utekla.
Uživatelský avatar
harrycallahan
Častý návštěvník
Příspěvky: 70
Registrován: čtv 17.11.2011, 13:33

Re: Remington 223

Příspěvek od harrycallahan »

tonny, krabičku power point 64 grs bych snad nechal :wink: kupoval jsem si celý karton 200 ks, když mi dovozce řekl, že už nebudou :) protože po asi desetiletých zkušenostech s touto ráží se mi to jeví jako nejlepší cenově dostupná střela, výborná přesnost, nerozkládá se zbytečně brzy jako obyč SP z Vlašimi, krásné průstřely srnčí zvěře bez velkých podlitin...

FMJ je dobré tak akorát na velkou zvěř a střelbu do 100m, vím že je to dnes již nelegální, ale třeba na černou to bývalo na blízko lepší než měkký SP, které se rozbije hned bez hloubkového účinku. Mám s tím uloveno (FMJ 55grs) asi 4 nebo 5 ks černé (než jsem si pořídil 30-06) a nějaké srnčí - zapomeňte na "čisté" průstřely - kule po několika cm ztrácí stabilitu a přetáčí se naplocho, protože má současně vysokou rotaci od drážek z hlavně, představte si co to udělá ... často po ztrátě stability prasknou v lemu kterým byly zaškrceny v krčku nábojnice a ve zvěřině jsou pak střepiny. Naopak na drobnou škodnou, kočky, lišky ... se to moc nehodí, kule se nestačí přetočit a někdy udělá čistý průstřel bez předání energie, jindy se překotí a lišku nebo kočku úplně roztrhne, takže na to pozor - lepší je proto na škodnou SP.
pole a lesy Vysočiny
Uživatelský avatar
tonny
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 402
Registrován: úte 29.11.2011, 10:49
Bydliště: Břeclav

Re: Remington 223

Příspěvek od tonny »

Harrycallahan, díky za nabídku. Sháním spíše střely, rád přebíjím. Na odzkoušení střely krabka stačí. Koupil jsem si lehkou kulovničku (celkem 3kg) na procházky v revíru se psy. Neměl jsem nic slabšího než 308W (5kg), se kterou lovím vše ale pronese se. Na škodnou, max srnčí jsem pořídil právě tuto 223rem, jen jsem s touto ráží nikdy nelovil, tak sbírám zkušenosti z fóra. Už se těším na sníh a kaňkování.
Zatím díky za info, čekám další zkušenosti lovců s touto ráží s různými střelami.
Uživatelský avatar
xHonza
Zkušený diskutér
Příspěvky: 533
Registrován: stř 30.5.2007, 12:23
Bydliště: Uz jen les

Re: Remington 223

Příspěvek od xHonza »

Samotné střely 64 grs powerpoint tady v čechách neseženeš. Waltr trading (zastoupení winchester) je nechce vozit
Nejlepší ráže je dobrá střela a nejlepší střela je ta dobře umístěná!

...Jestlipak by v tom desátém přikázání českého mysliveckého desatera nemělo místo sv. Huberta být radši kolegovi svému záviděti nebudeš...
duch Pampuch
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 366
Registrován: čtv 02.8.2007, 13:32

Re: Remington 223

Příspěvek od duch Pampuch »

Pokud to chceš na škodnou, tak doporučuji hornady V-max, přesnost dobrá a střela se rozkládá na atomy, takže se nemusíš moc bát odražené střely o 10km dál. Na srnčí bych tuto střelu alle nebral..
Uživatelský avatar
tonny
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 402
Registrován: úte 29.11.2011, 10:49
Bydliště: Břeclav

Re: Remington 223

Příspěvek od tonny »

xHonza: Střely nakupujem občas hromadně v Německu a Rakousku. Jinak se opalatí nechat si je poslat z http://www.hunting-sport.com/ Luxemburg, vyplatilo se poštovné 5000ks 308W se 6,5mm. Někdy to po domluvě dovezl na IWA. Tam ale Winchester nemá v nabídce. Ale např. Nosler a Sierra. Zatím čekám z česka na Hornady SP 60gr. Nemohu najít ani střelu Sierra 52gr Match Game King, co laborujou naši.

duch Pampuch: Koupil jsem na zablbnutí střely Hornady 55gr FMJ BT (500ks, nechal mi je za 1000,-, nemagnetické) a pak bych právě na procházky se psy v revíru chtěl mít něco univerzálnějšího i na to srnčí. Uvažoval jsem i A-max 52gr.
sided
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 163
Registrován: ned 28.2.2010, 15:57

Re: Remington 223

Příspěvek od sided »

Tonny: 55gn GameKing jsem kupoval u Soukupa
Uživatelský avatar
tonny
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 402
Registrován: úte 29.11.2011, 10:49
Bydliště: Břeclav

Re: Remington 223

Příspěvek od tonny »

Sided: 55gr ano ale 52gr jsem nenašel. Zkusím se Martina zeptat příští rok na závodech (pojizdná prodejna, objednáš, na soutěž doveze). Když tak zkusím i těch 55g. Zatím to nespěchá ale sháním různé info hlavně o účincích. Vlastní cesta je dlouhá. Díky.
Marpie
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1199
Registrován: pon 16.10.2006, 7:33
Bydliště: severní Morava

Re: Remington 223

Příspěvek od Marpie »

tonny píše:Chtěl bych se zeptat, jestli nemáte zkušenosti se střelou Hornady 60gr SP
Snad mě moderátoři a administrátoři nezastřelí když odpovím. S přesně touto střelou mám zkušenost ale ve 222Rem kde to samozřejmě může být o jiné rychlosti a jiném stoupání ale je to přímo ta střela. Měl jsem dvacítku přebitých (cca deset ran na střelnici a deset kusů srnčího)a při použití na srnčí jsem byl velmi spokojen. Kusy v ohni nebo kousek od nástřelu a slušně barvily a co jsem stahoval tak podlitiny minimální.
Marocchi 03 Field 12/76; ZP49 12/12; Brno mod. 1 22LR Hawke 4-12x40; ZKK600 MC 270W+Delta Optical Titanium HD 2,5-15x56; CZ550 Prestige 270W + Pard 008LRF; UB584 270W/12 Vortex Crossfire 1-4x24, ZH121 16/16 + hlaveň ZH324 7x57R/16
Uživatelský avatar
tonny
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 402
Registrován: úte 29.11.2011, 10:49
Bydliště: Břeclav

Re: Remington 223

Příspěvek od tonny »

Marpie: Jsem moc rád za odpověď. Mám objednanejch 100ks, prej to není problém u nás od Hornadyho, uvidíme. Kamoši střelci se už ozývají se střelami Sierra GameKing 55gr a 69gr HPBT (ta 69gr už bude na 12" stoupání asi nestabilní) co jim kdysi zbylo.
Jinak uloveno asi do 100m? Jen pro zajímavost kvůli dopadové rychlosti.
Zatím díky.
Marpie
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1199
Registrován: pon 16.10.2006, 7:33
Bydliště: severní Morava

Re: Remington 223

Příspěvek od Marpie »

Bylo to od cca 5m (to byl jediný kus na krk) a pak ostatní na komoru vetšinou tak 80-120 m. Jeden srnec myslím kolem 5Om.
Marocchi 03 Field 12/76; ZP49 12/12; Brno mod. 1 22LR Hawke 4-12x40; ZKK600 MC 270W+Delta Optical Titanium HD 2,5-15x56; CZ550 Prestige 270W + Pard 008LRF; UB584 270W/12 Vortex Crossfire 1-4x24, ZH121 16/16 + hlaveň ZH324 7x57R/16
Uživatelský avatar
xHonza
Zkušený diskutér
Příspěvky: 533
Registrován: stř 30.5.2007, 12:23
Bydliště: Uz jen les

Re: Remington 223

Příspěvek od xHonza »

To Tony: Ten dovoz z Lucemburska je zajímavá možnost. Co se střely pro 12 kové stoupání týče, dobré reference má 52grs sierra HPBT. Z vlastní zkušenosti mohu doporučit Nosler balistic tip a naopak silně nedoporučuju Hornady V-Max, ev. A-Max (střela střelená z 223 Rem se rozsype v cíli moc rychle a neprostřeluje).
Nejlepší ráže je dobrá střela a nejlepší střela je ta dobře umístěná!

...Jestlipak by v tom desátém přikázání českého mysliveckého desatera nemělo místo sv. Huberta být radši kolegovi svému záviděti nebudeš...
Uživatelský avatar
tonny
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 402
Registrován: úte 29.11.2011, 10:49
Bydliště: Břeclav

Re: Remington 223

Příspěvek od tonny »

xHonza: Díky za odpověď, o střele A-max jsem také uvažoval.

Rozhodil jsem sítě po kamarádech střelcích a začíná to vypadat slibně. Nějak koukám na stránky v USA a zapomínám např. na http://www.midwaydeutschland.com/apps/e ... mID=738047 kde zrovna 64gr SP je, navíc odtud po novém roce bude kamarád objednávat, tak se svezu. Je to sice proti Midway USA trochu dražší ale nejsou s tím zasej problémy.

Také čekám na cenu od známého na zbytek střel Sierra 55gr HPBT (1500ks, už je nepotřebují a chtějí se jich zbavit), tak bych měl i pro zábavu.

Volal jsem také známému lesákovi, vzpomněl jsem si, že střílel před novým zákonem vše s kulobrokem 223rem s Vlašimským celoplášti a byl spokojen. Střílel tehdá asi 150ks spárkaté zvěře ročně včetně prasat a jelenů. Od 2001 kvůli novému zákonu střílí 7x64 SPCE a je nešťastnej, že mu to odchází. Chová ale psy, tak nakonec má pro ně alespoň trénink. Dnes už teda tam toho ani moc není...
Uživatelský avatar
ridgeback
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 185
Registrován: pon 14.4.2008, 16:20
Bydliště: pardubice

Re: Remington 223

Příspěvek od ridgeback »

Jaké máte zkušenosti s účinkem munice RWS ve 223 a to převážně na srnčí? Ulovil jsem s tím zatím jeden kus, na cca 180m, váha srnčího 11kg, komora, kousek si poodešel než zahasnul. Poškození nevím, nestahoval jsem ho. Munice z mé zbraně je s přesností velice dobrá.
Ruger M77 LH 30-06 Meostar R2 2-12x50, dvojka 16/70, hnědý Labrador, Forester
Shark
Častý návštěvník
Příspěvky: 59
Registrován: stř 02.4.2008, 16:31

Re: Remington 223

Příspěvek od Shark »

Takže po vystřílení 60ks střeliva SB HPBT 3,36 g jsem si udělal obrázek takový, že účinky tohoto střeliva se mi zdály pro lov dost nevyrovnané, zkoušeno především na škodné, co do přesnosti byly dobré. Dnes přestřeleno na SAKO hamerhead 3,56 gr SP a musím říct, že flintě fakt chutnají (CZ 527 american), všechny rány se vešly do terčové zálepky a s HPBT se mi takového soustřelu nepodařilo dosáhnout. Necháme se překvapit co to bude dělat se zvěří, předpokládám lepší účinek než HPBT.
Odpovědět