Podpora psovodů ze strany mysliveckého sdružení

Pejskové a jejich výcvik
Gambrinusplzen
Nový návštěvník
Příspěvky: 40
Registrován: sob 26.1.2008, 21:22
Bydliště: Rokycansko

Příspěvek od Gambrinusplzen »

Tak u nás v M.S nám za psa nikdo ani nepoděkuje,nato? aby něco platily. Já mam fenku V.O.K. a teď si pojedu pro jezevčíka,dělam to protože myslivec bez psa je poloviční myslivec a já bez pejska jsem jako bez ruky.
Pepa H
Nový návštěvník
Příspěvky: 10
Registrován: úte 11.3.2008, 20:48
Bydliště: lounsko

Příspěvek od Pepa H »

Já jsem členem ve dvou sdružení, v jednom jsem se symbolických příspěvků vzdal ale nemohu si na podporu celého sdružení stěžovat, ve druhé společnosti jsou mí dva výmar?tí ohaři bráni spi?e jako ru?ivý element a o nějake podpoře, natož financní nemůže být řeč, Dokonce jsem se již setkal s tím, ze mi bylo vyčteno cvičeni s těmito psy. U nás se prostě kynologie nepova?uje za důležitou a podle toho to vypadá i na honech, bohužel mohu konstatovat,že dobře odvedené práce psů na společných honech si neváží mnoho myslivců a mohu řící že je to dost často z neznalosti toho co ma jaký pes umět a co je pro danné plemeno typické.
Pepa H
Nový návštěvník
Příspěvky: 10
Registrován: úte 11.3.2008, 20:48
Bydliště: lounsko

Příspěvek od Pepa H »

Já jsem členem ve dvou sdružení, v jednom jsem se symbolických příspěvků vzdal ale nemohu si na podporu celého sdružení stěžovat, ve druhé společnosti jsou mí dva výmar?tí ohaři bráni spi?e jako ru?ivý element a o nějake podpoře, natož financní nemůže být řeč, Dokonce jsem se již setkal s tím, ze mi bylo vyčteno cvičeni s těmito psy. U nás se prostě kynologie nepova?uje za důležitou a podle toho to vypadá i na honech, bohužel mohu konstatovat,že dobře odvedené práce psů na společných honech si neváží mnoho myslivců a mohu řící že je to dost často z neznalosti toho co ma jaký pes umět a co je pro danné plemeno typické.
Pepa H
Nový návštěvník
Příspěvky: 10
Registrován: úte 11.3.2008, 20:48
Bydliště: lounsko

Příspěvek od Pepa H »

To Patrol :To si nemyslím,že je řešení, v tomto sdružení se jedná o naháňky a i při plánováni těchto náháněk je podle hospodáře dostatek psů při počtu tří, čtyř. to mluví asi za vše. navíc bych tímto spíše trestal psa a sebe, navíc každý hon či naháňka jsou výbornou ?kolou pro každého mladého psa,
pak je doslova trapné když za postřelenou zvěři chodí i několik kilometru host se psem a přijde o část lovu jen proto, že neni kdo z domácích by se toho ujal.samozřejmě se to netýká všech členů, to bych jim křivdil
petr.pan
Nový návštěvník
Příspěvky: 8
Registrován: pon 07.4.2008, 9:58

Příspěvek od petr.pan »

naše MS přispívá na lov. psa 3.000,- ročně, ale pes musí mít zkoušky a být přihlášen ve sdružení. To je ještě omezeno počtem psů na honitbu. Psi, kteří jsou "navíc" (obr.řečeno), příspěvek nedostávají. Psů i jejich práce si zde všichni velmi váží a jsou přínosem a pomocníky pro všechny kdo potřebuje.
Uživatelský avatar
Lotr
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2115
Registrován: úte 02.9.2008, 7:03
Bydliště: lounsko

Příspěvek od Lotr »

U nás v MS je roční příspěvek 450,- Kč ročně + 50 Kč účasti se psem na jednotlivých honech. Při honech jsou dále psovodi zvýhodněni při rozdělování zvěřiny. Platí samozřejmě pro psy se zkouškami z výkonu. Znám i sdružení, kde členům kupují buď štěňata, nebo hotové psy. Samozřejmě za podmínek, že se budou o psy na své náklady starat + se s nimi zúčastňovat domácích honů.
ZG 47 8x57 JS, IŽ27-EM-1C Sporting 12/76, ZP 50 16/70, CZ 858 Tactical, Astra A-100 9 mm, CZUB 584, model 4, 12/7x65R, Remington model ll, r. 20/65, IŽ 18 r. 20/70
Nikon D-3100
Uživatelský avatar
Perník
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 422
Registrován: stř 16.7.2008, 14:37
Bydliště: Litoměřicko

Příspěvek od Perník »

v našem MS se situace změnila v době kdy začal být psů nedostatek, staří kynologové skončili a mladí si až na vyjímky nic nepořizovali. Pak byl problém a začalo se motivovat. Dneska máme příspěvky na velké plemeno 1000,-Kč a na malé 700,-Kč za rok. Současně má vůdce psa (a? domácí či host) poloviční cenu na vlezném na společné akce. Je dáno, že MS přispívá na pořízení LUP polovinu částky do max výše 4000,-Kč. Provozním řádem MS je upraveno i to, pokud dojde ke zranění psa při společné akci, že MS hradí léčebné výlohy do určité výše atd.
V sousedním sdružení prý v současné době vyčlenili 50.000,- z pokladny ny pořízení loveckých psů. Je vidět, že někde prostě vědí že bez pejsků to prostě nepůjde a nebojí se do toho vrazit nějakou tu korunu a myslím že 50 tis. není zrovna málo.
KB CZUB 584 12/7x57R
IŽ - 27EM - 1C 12/76
NK Bora od Černé tůně
Uživatelský avatar
Licinnda
Častý návštěvník
Příspěvky: 51
Registrován: čtv 29.5.2008, 8:16
Bydliště: Praha západ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Licinnda »

Co se týče podpory či nepodpory sdružení.......máme s přítelem (myslivec, který v současné době není ve sdružení) dva psy, ohaře, českéh fouska, kterého vede přítel a maďara, kterého vedu já, tchán má fenu malého münsterlanského ohaře a je ve sdružení. všichni tři psi jsou lovecky upotřebitelní......s fouskem a maďarem jsme dělali podzimky letos a sdružení, ve kterém je tchán nám nabídlo, že nám dá příspěvek 1.500,- Kč, pokud si naše psy budou moci napsat na sdružení s tím, že se s nimi budeme účastnit všech honů tohoto sdružení (letos 3 hony).
Uživatelský avatar
Leon
Moderátor
Příspěvky: 2773
Registrován: sob 23.9.2006, 16:51
Bydliště: kousek od M.B.

Příspěvek od Leon »

tak to je Lucko dobrý mě podaj za všestranýho ohaře kterýho maj ve stavu akorád ruku a to nejsem člen :lol: :lol: :lol: :lol:ale pro mě je hlavní že mám kde trénovat se psi :wink:
Uživatelský avatar
Licinnda
Častý návštěvník
Příspěvky: 51
Registrován: čtv 29.5.2008, 8:16
Bydliště: Praha západ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Licinnda »

Jojo, pro nás je také prioritou, že máme kde cvičit psy, v dne?ní době to je dost často problém.
Zlámoš
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 119
Registrován: čtv 09.10.2008, 19:29

Příspěvek od Zlámoš »

naše MS přispívá ročně na lovecky upotřebitelné psy. Na velká plemena 2000,-kč, na malá 1000,- kč. Za každou další akci, tzn. hon, norování, dohledávka nebo dosled 100,-kč na psa. Při honu na drobnou, většinou dostane vůdce 1 ks drobné na psa. MS hradí i startovné na zkouškách a dále jsou majitelé psů osvobozeni od poplatků za psa obecnímu úřadu.
ZH304 7x57R/12+Meopta Artemis 3-12x56 č.bod, Iž 27EM-1C Sporting, ZKM456+kopie Leupold M3 3.5-10x40,ZP 16/16, Lovu zdar!
arasid
Častý návštěvník
Příspěvky: 68
Registrován: pon 07.4.2008, 8:35

Jsme rádi že máme kde, zatím bez problémů, cvičit

Příspěvek od arasid »

jelikož bydlíme v místech několikahektarové režijní honitby, a ne u klasické honitby MS, jsme rádi, že nám bylo a na dále dle dohody bude povolen výcvik v honitbě a byli jsme požádáni zda by mohli psa-ohaře (ČF tento rok složeny LZ,SZVP,PZ,VZ) zapsat do stavů. jelikož mají dostatek malých plemen, hlavně norníků, ale velká plemena ne. Také to vyplývá z honitby, převážně lesní. A vyšli nám vstříc i při hledání kontaktů na koho se obrátit, co se týká kde cvičit, pokud část honitby byla pronajata některému MS.
A jelikož mají i ve správě bažantnici, tak snad bude možné psa uplatnit na honech v těchto místech. A dále na dohledávkách postřelené spárkaté.
hipster
Nový návštěvník
Příspěvky: 23
Registrován: stř 14.5.2008, 21:53
Bydliště: Zlínsko

Příspěvek od hipster »

Vnašem sdružení byl úplně stejný problém jaký popisuje Perník,
navíc jak jsem tady na foru někde zmiňoval, že za osum let co dělám myslivost, nikdo ve sdružení neměl malého psa, natož aby s ním měl více jak jednu zkoušku.
tzn. ohaři=PZ a hotovo žádné menší plemeno :roll:

příspěvky se dávaly tak před pěti lety na 2 ohaře každý 4000kč
na krmivo asi 1000 kč na rok

já jsem si před dva a půl rokem vzal svého prvního "psa"-fenku jezevčíka drsňáka. Na otázku jestli bude nějaký příspěvek na štěně jsem moc nepochodil
:?
jaké zkoušky sdružení potřebuje jsem poslouchal pořád dokola, ale s výcvikem a přípravou jezevčíka na zkoušky mi nikdo neporadil,protože nikdo neměl zkušenosti

loni jsem s ní udělal ZV,LZ,BZ vše v 1.ceně a ještě ZN

když jsem na schůzi nadhodil kolik jsem platil za zkoušky nepočítaje benzín...
ledy se nějak prolomily a výsledek :

5000kč příspěvek na každého psa, který je lovecky upotřebitelný+1000 na krmivo ročně
Uživatelský avatar
Perník
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 422
Registrován: stř 16.7.2008, 14:37
Bydliště: Litoměřicko

Příspěvek od Perník »

to hipster : Vyhlá?ka 244/2002Sb. přesně vymezuje jací psi musejí být v honitbě ú?ívání při výkonu práva myslivosti. vždy musí v honitbě být alespoň jeden pes se zkouškou z norování. takže se vůbec divím, že jste žádná malá plemena v MS neměli. Nebo jste norovali s ohaři? :lol:
KB CZUB 584 12/7x57R
IŽ - 27EM - 1C 12/76
NK Bora od Černé tůně
Odpovědět