CZ527Carbine raze 7,62*39

Vše o kulovnicích a malorážkách
tibi1
Zkušený diskutér
Příspěvky: 605
Registrován: stř 18.10.2006, 6:52

Re: CZ527Carbine raze 7,62*39

Příspěvek od tibi1 »

...Čouda...a čelo zaveru z 223 by neslo odfrezovat pre dno 7,62x39? myslim ze ma rozmer 0.447 neviem teraz presne ale asi tak nejak
Inak super odpoved: "široká nabídka" - arogancia neskutocná.... :twisted: by ma ńormalne hrialo pri srdci keby CZ konecne krachla
juraczech
Nový návštěvník
Příspěvky: 41
Registrován: pon 27.10.2014, 17:04
Bydliště: Jižní Čechy

Re: CZ527Carbine raze 7,62*39

Příspěvek od juraczech »

Tak jsem tuto kulovničku po dlouhém přemýšlení, pročítání různých fór a hlavně podle referencí od známých předevčírem objednal. Už jako kluk jsem po přečtení knihy Halali toužil po krátké kulovnici typu M. Schön 6,5 x 54 a jedna z mála moderních zbraní, která tak nějak odpovídá mé představě je CZ 527 Carbine. Jak délkou a manipulovatelností zbraně, tak balistickými hodnotami náboje 7,62 x 39, které mi přijdou podobné jako u náboje 6,5 x 54 M. Schön. Jak psal v Halali pan Javůrek - je to ráže pro rozvážné střelce a mám pocit, že do lesní kopcovité honitby (srnčí, černá a přecházející vysoká) to bude ideál. Plánované využití - šoulačka, čekaná, dosledy a do leče. Objednal jsem na to Yukon Craft 1,5 - 6x 42 s bodem, tak jsem zvědavej, jak ta sestavička bude vypadat a hlavně střílet (jelikož k tomu budu mít dva zásobníky tak beru do toho dva druhy střeliva - Sako Gamehead a Geco TM 9,7 g).
kulti
Nový návštěvník
Příspěvky: 24
Registrován: pon 16.3.2009, 7:31
Bydliště: Vychylovka

Re: CZ527Carbine raze 7,62*39

Příspěvek od kulti »

Carbinku mám tretí rok. Čo sa týka účinnosti na lovenú zver a poškodenia diviny som úplne spokojný, takisto aj s priebehom výstrelu- spätný náraz a celkové chovanie zbrane počas výstrelu. K čomu mám výhrady- viackrát sa mi pri streľbe potvrdilo, že prvý výstrel- studená rana ide vyššie, cca o 7 cm/100 m. Rozptyl potom v pohode, 5 rán/1OO m 3-6 cm. Mám kamaráta, takisto má carbinku, tiež mi tvrdí že prvá rana mu ide vyššie. Drevo na predpažbí sa mi nedotýka, ak by ste mi mohli poradiť, budem vďačný za každú radu. :wink:
Brno 502.3 7x65R, Brno Effect 8x57R, ZBK 110 .222Rem,CZ 527 Carbine 7,62x39, Iž 27E1C 12/12, Iž 58 16/16, zkm 452
Uživatelský avatar
Čouda
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 192
Registrován: pát 08.6.2007, 15:15
Bydliště: Plzeň-sever (sičí ráj)

Re: CZ527Carbine raze 7,62*39

Příspěvek od Čouda »

Tak jsem si na tuhle malou stříkačku nechal udělat světlovodnou mušku a hledí (dvě zelené 1.5mm a ve středu červená 2mm). Na naháňky bomba. Fakt mnohem rychlejší zalícení. Foto dodám.
Přílohy
x.jpg
x.jpg (64.14 KiB) Zobrazeno 11520 x
Naposledy upravil(a) Čouda dne čtv 06.11.2014, 20:05, celkem upraveno 1 x.
Mannlicher SM 12 LH 9,3*62 + Meostar R2 2.5-15x56 +Blaser Dual Brake
Blaser R93 Left Hand Semi Weith 8*57 IS + ATN X-Sight 4K
Jiří K.
Zkušený diskutér
Příspěvky: 718
Registrován: čtv 17.1.2008, 6:55
Bydliště: Ostrava

Re: CZ527Carbine raze 7,62*39

Příspěvek od Jiří K. »

Kulti: Nevím jak bych Ti poradil, mně to jde naštěstí stejně. Olej v hlavni po čištění většinou tahá dolů.

To juraczech: Doufám, že Ti kulovnička bude dobře sloužit. Jen s tím srovnáváním s 6.5x54 M.Sh. bych byl opatrný, přece jen je ta 6.5 poněkud výkonější. A v tom lesním kopcovitém terénu budeš muset být hodně rozvážný! Předem Ti dopuručím, velmi dobře si zapamatuj místo nástřelu a dobře ho zkontroluj! Zvěř po té malé osmě špatně značí.
pufr
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2906
Registrován: ned 10.2.2008, 20:04
Bydliště: Kousek západně od Prahy

Re: CZ527Carbine raze 7,62*39

Příspěvek od pufr »

2 Kulti - Kdysi mi takhle zlobila jedna ZKK, musel jsem v sezóně dodržovat jen "periodické" čištění olejem a mezitím prakticky nasucho protahovat, nebo jen líh, tím se studená rána výrazně zlepšila. Terčoví a "taktičtí" střelci se tím zabývají celkem vážně neb je to přímo "disciplina" :?
Jinak pro loveckou střelbu (kde studená rána dělá jistě 70%) se dá nastřelit i "na studenou ránu" - výrazně odlišnou - jsem jen četl kdysi ve WuH, nikdy jsem naštěstí v reálu nepotřeboval, chlapík byl maximalista, střílel jen jednu ránu, pak opakoval celou "rutinu" čištění - vždy stejnou - a třeba další den zas jedna rána :)
Pufr
kulti
Nový návštěvník
Příspěvky: 24
Registrován: pon 16.3.2009, 7:31
Bydliště: Vychylovka

Re: CZ527Carbine raze 7,62*39

Příspěvek od kulti »

Chlapi,vďaka za odpoveď. Skúsim ešte ten lieh, popr. ešte viac druhov streliva. :wink:
Brno 502.3 7x65R, Brno Effect 8x57R, ZBK 110 .222Rem,CZ 527 Carbine 7,62x39, Iž 27E1C 12/12, Iž 58 16/16, zkm 452
Pavel.x
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 205
Registrován: stř 18.7.2007, 11:00

Re: CZ527Carbine raze 7,62*39

Příspěvek od Pavel.x »

kulti píše:Chlapi,vďaka za odpoveď. Skúsim ešte ten lieh, popr. ešte viac druhov streliva. :wink:
Zdravím, chtěl jsem se zeptat jak si to vyřešil? Pomohl líh nebo jiné střelivo nebo je to pořád stejné?
Díky za odpověď.
Pavel.x
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 205
Registrován: stř 18.7.2007, 11:00

Re: CZ527Carbine raze 7,62*39

Příspěvek od Pavel.x »

kulti píše:Carbinku mám tretí rok. Čo sa týka účinnosti na lovenú zver a poškodenia diviny som úplne spokojný, takisto aj s priebehom výstrelu- spätný náraz a celkové chovanie zbrane počas výstrelu. K čomu mám výhrady- viackrát sa mi pri streľbe potvrdilo, že prvý výstrel- studená rana ide vyššie, cca o 7 cm/100 m. Rozptyl potom v pohode, 5 rán/1OO m 3-6 cm. Mám kamaráta, takisto má carbinku, tiež mi tvrdí že prvá rana mu ide vyššie. Drevo na predpažbí sa mi nedotýka, ak by ste mi mohli poradiť, budem vďačný za každú radu. :wink:
Mám tuto zbraň zapůjčenou od kamaráda na vyzkoušení, chce jí prodat a mě se moc líbí, ale při dvou zkušebních střelbách jsem zjistil téměř identický problém jako kulti.
První zkušební střelba na 100m, zbraň vytřená do sucha, první rána 7,5cm nad střed další 3rány centr soustřel do 3cm. Kamarád tvrdil, že jsem si první strhnul. Nedalo mi to a druhý den jsem to šel zkusit znovu, zbraň pouze protažena šňůrou/boresnake bez jakéhokoliv oleje. Střílel jsem tentokrát jen na 50m první rána cca 4cm nad střed další 3 prakticky v sobě do 1cm a poslední 1cm od těch třech. Použité střelivo Sako gamehead 8g. Hlaveň je volná, zkoušel jsem papír a projde dobře až k pouzdru závěru.

Poradí někdo čím to může být?? Pokud by to nešlo nějak pořešit tak takovou zbraň domů nechci :-(
juraczech
Nový návštěvník
Příspěvky: 41
Registrován: pon 27.10.2014, 17:04
Bydliště: Jižní Čechy

Re: CZ527Carbine raze 7,62*39

Příspěvek od juraczech »

Tak po pár měsících užívání této kulovničky musím zatím říct paráda - mám s tím střelená dvě prasátka (cca 70 kg) - obě na fleku, dva kusy srnčího a lišku. Akorát jsem vyměnil optiku za Meoptu Meostar 1,5-6x42 RD a to je naprosto jiná liga oproti tomu Yukonu , jak šířkou a brilancí zorného pole, tak světelností, kdy se dá lovit i po soumraku. Střílím jen SAKO Gamehead 8g.
Tomas T.
Nový návštěvník
Příspěvky: 2
Registrován: úte 09.6.2015, 6:16

Re: CZ527Carbine raze 7,62*39

Příspěvek od Tomas T. »

Rád bych se zeptal zdejších majitelů této kulovničky, jestli nemají zkušenosti s následujícím problémem- koupil jsem pro paní tuhle flintičku kvůli velikosti a váze a byl jí o víkendu nastřelit, náboje jsem koupil v Kozapu Geco TM 11g. Pro nastřelení bylo potřeba cca 10 ran, ale 2 z toho nevyšly.. nejsem si jist, jestli je možné, aby byla tak příšerná zmetkovitost "kvalitního německého střeliva", nebo jestli může být problém v bicím mechanismu kulovnice..? Kulovnice je prakticky nová, nastříleno pár ran, na oko žádné opotřebení nebo deformace bicího trnu není..
crif
Zkušený diskutér
Příspěvky: 606
Registrován: pát 07.3.2014, 20:12

Re: CZ527Carbine raze 7,62*39

Příspěvek od crif »

Ta spolehlivost Geca se tu již mnohokrát probírala. Nekupuji.
Uživatelský avatar
Reno
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 462
Registrován: pát 20.2.2009, 11:49

Re: CZ527Carbine raze 7,62*39

Příspěvek od Reno »

Problémy s loveckým střelivem GECO ráže 7,62x39 tu několik majitelů kulovniček CZ 527 Carbine řešilo např. ZDE. Ve stručnosti: Německé Geco tyto náboje samo nevyrábí, nýbrž si je nechává vyrábět v maďarské muničce MFS a pouze prodává pod svou značkou. Jejich kvalita evidentně za moc nestojí, mimo horší přesnosti vlivem ve výrobě kolísající pevnosti zaškrcení střel je zásadním problémem vysoká nespolehlivost, kdy z krabičky standardně několik nábojů selže. Někdo dokonce u takového selhače udělal i praktický experiment, kdy jej delaboroval a zkusil dotyčnou zápalku odpálit ve svěráku kladivem s výsledkem, že ani takto nic = zápalka totální zmetek. Asi nejlepší volbu kvalitní lovecké munice pro CZ 527 Carbine představuje finské SAKO Gamehead, podle praktických uživatelů naprosto spolehlivé, přesné a účinné.
marnet
Častý návštěvník
Příspěvky: 77
Registrován: sob 08.5.2010, 22:16

Re: CZ527Carbine raze 7,62*39

Příspěvek od marnet »

Naprostý souhlas s Renem.Já mám CZ 527 carbine 11 let a,také jsem si,jako první náboje koupil maďarské MFS SP 9,7g,později i HP 11,4g.Ty první byly spolehlivé,ale rozptyl při nastřelování okolo 10 cm na 100 m.Puškař,který mi karbínu nastřeloval z toho nebyl nikterak nadšený a doporučil s nimi střílet max. do 60 m,což při lovu např. na hromadách stačí.HP 11,4g měly pouze ocelovou nábojnici a rozptyl byl shodný s prvním typem od MFS,navíc mi při lovu selete jeden náboj selhal.Od té doby v tuto značku střeliva nepoužívám.Po více než dvou letech shánění(v roce 2009)mi kamarád sehnal v Brně u Tuzy Sako Gamehead SP 8g.S jejichž přesností i spolehlivostí jsem na 100% spokojen.Dnes lze Sako sehnat poměrně dobře.Další možnost je nechat si náboje přebít.Mám doma ještě ruské Barnauly,ale ještě jsem je nezkoušel.Na finské Sako mít určitě nebudou.Do terče pro zábavu postačí.
Jiří K.
Zkušený diskutér
Příspěvky: 718
Registrován: čtv 17.1.2008, 6:55
Bydliště: Ostrava

Re: CZ527Carbine raze 7,62*39

Příspěvek od Jiří K. »

Milý Tomasi T. asi tomu nebudeš věřit, ale součásti tohoto fóra je funkce vyhledávání. Stačí zadat 7,62x39 a pak číst. To jen tak pro informaci. :evil:
Reno ti již problém střeliva Geco TM 9,7 g shrnul.
Jinak Ti pro nastřelení vřele doporučím střelivo od SB SP dá se dokonce sehnat levněji než ty Geca.
Pro lov je pak zatím špičkou Sako Gamehead.
Použitím více druhu munici můžeš i vyloučit či potvrdit závadu na bicím mechanismu. Závěr jde taky rozdělat a vyčistit ať máš jistotu, že tam není nějaký bordel z výroby. Postup je v návodu.
Ještě dotaz, co je to bicí trn ? S pojmy úderník či zápalník jsem se již setkal, ale tohle neznám.
Odpovědět