Brakýř jezevčíkovity

Pejskové a jejich výcvik
precechtel
Zkušený diskutér
Příspěvky: 573
Registrován: čtv 07.12.2006, 20:11
Bydliště: olomouc

Příspěvek od precechtel »

To Váca, kamarád kryl fenu tohoto plemene, odběr štěňat bude kolem poloviny října 2009. Je to jeho druhá chovná fena, teď se jedná o její třetí vrh, předchozí vrhy byly úspěšné pracovně, něco šlo i na Slovensko, s tímto plemenem má zkušenosti, provozuje myslivost v lesích Jesenicka kolem Hanu?ovic. Je to slušný starší pán, určitě by ses dohodl i na slušné ceně, není to žádný vydřiduch. Dokonce si pamatuji na případ, jak jeden mládenec strašně štěně chtěl, peněz nemaje, nakonec se shodli na nějaké výměně štěněte za starší brokovnici... Jinak jeho fenka má teď už trochu smůlu v tom, že páníčkovi se už nechce moc chodit do lesa. F.
politice a politikům zmar
precechtel
Zkušený diskutér
Příspěvky: 573
Registrován: čtv 07.12.2006, 20:11
Bydliště: olomouc

Příspěvek od precechtel »

To váca, kamarád kryl fenu, odběr štěňat bude kolem poloviny října 2009, s plemenem má zkušenosti, jedná už o jeho druhou fenu, nyní u ní třetí vrh v pořadí, předchozí vrhy pracovně úspěšné, něco šlo i na Slovensko. Na ceně se zcela jistě dohodnete, jedná se o staršího slušného pána, žádný množitel ani vydřiduch.F. chceš li kontakt, ozvi se.
politice a politikům zmar
váca
Nový návštěvník
Příspěvky: 43
Registrován: ned 07.9.2008, 20:34
Bydliště: Vlašimsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Brakýř jezevčíkovity

Příspěvek od váca »

To precechtel: Děkuju za nabídku, ale v něděli 2.8. si už jedu pro štěňátko shodou okolností taky na Jesenicko k panu Lisníkovi. Škoda že si napsal pozdě určitě bysme se dohodli. To že máš známého, který má s Brakou zkušenosti to se hodí při výcviku :D Myslím, že cena za kterou ho kupuju je běžná za kterou se prodávaji. Ale díky moc
ZG 47 8x57 JS
Kulobrok ZH 124 7*57R /16,
Brokovnice ZH 221 16/16
Baikal IZ 26-E 12/12
váca
Nový návštěvník
Příspěvky: 43
Registrován: ned 07.9.2008, 20:34
Bydliště: Vlašimsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Brakýř jezevčíkovity

Příspěvek od váca »

To Leon: Zdravím Leone mohl bych tě jako zkušeného kynologa poprosit o radu? Mám ABJ pesana a je mu něco přes 5 měsíců. Ted začal pesan trochu trucovat co se týče poslušnosti a hlavně přivolání nějak nechce poslechnout a to už poměrně dobře chodil jak na signálku, tak na zavolání. Jinak pilujeme základní poslušnost a neni to uplně nejhorší jen jsme teď začali odložení a to je trochu problém. Ale zpátky k tomu přivolání, trochu se bojim jestli jsem ho nezradil, protože jsem používal proutek při vodění na řemeni samozřejmě, že jsem to nijak nepřehaněl, ale pokud opakovaně nechtěl jít u nohy tak jsem ho švihnul přes kýty. Nevím jestli to mám připsat proutku a nebo jestli by nebylo možný, že pejsek leze do puberty a začíná vzdorovat. Zatím se jeví velice dobře a nerad bych ho zkazil!!!! Děkuji za názor
ZG 47 8x57 JS
Kulobrok ZH 124 7*57R /16,
Brokovnice ZH 221 16/16
Baikal IZ 26-E 12/12
Uživatelský avatar
Leon
Moderátor
Příspěvky: 2773
Registrován: sob 23.9.2006, 16:51
Bydliště: kousek od M.B.

Re: Brakýř jezevčíkovity

Příspěvek od Leon »

nazdar určitě by ti odpovědělo víc kolegu tak tvé dotazy nemusí směřovat jenom na mě :wink: a na tvůj dotaz podle mě jseš moc rychlej do roka mě osobně zajímá u psa jenom přivolání a základ sedni lehni a daun jinak je nechávám ať si užívají života a fungovalo to i na jezevčíky :D tak nechápu NACO POUŽÍVAT NA PĚTIMĚSÍČNÍ ŠTĚNĚ PROUTEK akorád si stím zaděláváš na problémy který už nastaly tak přibrzdi je to plemeno který dospívá hodně dlouho a jakmile ho zlomíš tak už to nevrátíš.
P.S. nevím jestli jsem ti dával odkaz na www.polovnictvo.com tam je dost majitelů brak
CZ 550 american 308win.
váca
Nový návštěvník
Příspěvky: 43
Registrován: ned 07.9.2008, 20:34
Bydliště: Vlašimsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Brakýř jezevčíkovity

Příspěvek od váca »

Zdravim, no jasně že to můžu směřovat i na ostatní, ale u tebe vim, že dostanu vždy dobrou odpověď. Jinak co se týče pejsana, tak určitě přibrzdim, protože už jsem zaslech co je to napravit zrazeného psa. :( Sedni a lehni už dělá velmi dobře a přivolání bylo až do teď taky fajn, ale doufám, že to bude v pohodě. Já jen nechci abych něco zameškal a pak na to bylo pozdě. Jinak se mu myslim věnuju dost jsme každej den na procházce v honitbě a cvičíme spíš hravou formou, ale asi jsem vážně možná chvátal. Ten link si mi ještě nedával poslal jsi mi něco podobnýho kde jsem komunikoval s Jarem a ještě s jedním kolegou, ale bohužel v poslední době se mi tato stránka nechce načíst. Jinak díky moc za radu měj se
ZG 47 8x57 JS
Kulobrok ZH 124 7*57R /16,
Brokovnice ZH 221 16/16
Baikal IZ 26-E 12/12
Uživatelský avatar
curil
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 384
Registrován: pát 09.1.2009, 13:08

Re: Brakýř jezevčíkovity

Příspěvek od curil »

Váco,braka je hlavně honič.je lepší když je ten pes neposlušnější a ostřejší než ho tak tlumit a cepovat poslušnost.u nás v MS si kolega koupil braku a nenechá ji odběhnout 100m,má dokonce el obojek,ten pes mu nejde od nohy,nis neprožene žádnou houštinu nic.říkal jsem mu že na co si kupoval honiče.
váca
Nový návštěvník
Příspěvky: 43
Registrován: ned 07.9.2008, 20:34
Bydliště: Vlašimsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Brakýř jezevčíkovity

Příspěvek od váca »

Ahoj curile, to já samozřejmě vím a nechci ho nějak kazit právě proto, že je temperamentní a má chuť do práce. Ostatní braky co znám jsou mnohem více klidné, ale on se snad taky ještě uklidní. Jinak myslim, že jsem to nijak nepřehnal a pesan se ochotně vrací na zavolání. Ale jak radil Leon nechám ho ještě víc vyspět než začnu s nějakým intenzivnějším výcvikem. Taky budu radši když přijde až za dvě hodiny po honě ale bude mít chuť do práce, než když bude chodit kolem nohy a kde nic tu nic..
Jinak díky za názor ahoj
ZG 47 8x57 JS
Kulobrok ZH 124 7*57R /16,
Brokovnice ZH 221 16/16
Baikal IZ 26-E 12/12
duch Pampuch
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 366
Registrován: čtv 02.8.2007, 13:32

Re: Brakýř jezevčíkovity

Příspěvek od duch Pampuch »

Tak se preklapim do spravneho vlakna, drive nez mi admin naplaca :D
jezevcik versus braka pri vyuziti:
cca 3x za rok nahanka
zbytek dosledy cerna, srnci, liska. Uvitam, kdyz bude hlasit u kusu, ev. bude schopen srnci a lisku podrzet (co si budem povidat, pokud je treba na dohledavani srnciho pes, tak to byva vetsinou pekne nepovedena rana..). Respekt pred cernou vitan, ikdyz vim ze se musi trenovat..
Radeji bych trochu klidnejsiho psa (teda spis bych bral asi fenu) , abych ho mohl brat sebou do honidby i na cekanou, aby se mohl cvicit i na odskocenych kusech, pokud je pes doma tak se pro nej pak v casove tisni nejede :( ..Od jezevcika me take zrazuje soucasny pocet jezevcu, na ktere se mohu 10 mesicu jen divat.. :( Ta braka se snad do nory nevejde, do meliorace 40cm bohuzel ano.
kasari
Moderátor
Příspěvky: 1003
Registrován: sob 18.7.2009, 15:07

Re: Brakýř jezevčíkovity

Příspěvek od kasari »

tak na tohle ti jezevčík stačí
Ulkomaalainen...
Odpovědět