Brakýř jezevčíkovity

Pejskové a jejich výcvik
Hlavinka.T
Nový návštěvník
Příspěvky: 6
Registrován: stř 30.1.2008, 12:05
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Brakýř jezevčíkovity

Příspěvek od Hlavinka.T »

Dobry den!!
Chtel jsem se Vás zeptat na Va?e názory na toto plemeno. Jak je zvladatelné, vhodné pro začátečníky atd... Děkuji
stspravce
Nový návštěvník
Příspěvky: 10
Registrován: pon 28.4.2008, 11:48

Braka

Příspěvek od stspravce »

S těmito psy sem vyrůstal od mala a máme doma chovnou stanici. Z hlediska mysliveckého : velmi vnímavý a inteligentní pes, má zdravý respekt ze zvěře což oproti např. jagošům je dobré v tom že je člověk nemusí po honu vozit na veterinu, všestranný pes určený hlavně na černou zvěř, dobře pracuje na barvě, je to honič takže štvaní atd. bez problémů. výška cca.40 cm v kohoutku takže ve většině našich honiteb dostačuje na štvaní i ve sněhu. Vhodný i k dětem. vždy jsou vyjímky , Záleží na konkrétní povaze psa a také jsou jiné povahy pes - fena. Zbytek Záleží na výcviku a scopnostech cvičitele.Pokud chcete jde vycvičit aby upřednostňoval srnčí před černou, je schopný aportovat z vody nebo nacházet shozy. vždy to Záleží na psu i pánu. všestranné plemeno.Mohu jen doporučit. Mám zkušenosti z cca. 10 chovnými psy tohoto plemena.
johnyc77
Zkušený diskutér
Příspěvky: 764
Registrován: stř 07.5.2008, 11:07
Bydliště: Západní Čechy

Příspěvek od johnyc77 »

Zdravím...Chci se zeptat kolik se pohybuje cena u fen?? Díky
slim
Nový návštěvník
Příspěvky: 4
Registrován: čtv 16.4.2009, 20:47

Příspěvek od slim »

no já dával za fenu 7000kč a jinak jsem jí učil poslušnost jinak nic víc na barvě maká pěkně na to že jí je 3/4 roku tak mám s ní 5 prasat dohledanejch jinak ?těnata jsou na www.alpskybrakyr.cz
johnyc77
Zkušený diskutér
Příspěvky: 764
Registrován: stř 07.5.2008, 11:07
Bydliště: Západní Čechy

Příspěvek od johnyc77 »

No já bych si chtěl vzít taky fenku, ale až koncem prázdnin. Někdy srpen-září by bylo pro mě tak akorát.. Jak chodí za zvěří?? Vrací se nebo jsou s tim u tihle psů problémy??Asi jak u kterých co?
stspravce
Nový návštěvník
Příspěvky: 10
Registrován: pon 28.4.2008, 11:48

RE: Vracení

Příspěvek od stspravce »

Má zkušenost je taková že jakýkoli pes nebo fena má cca od roku a půl do 3 let zkoušecí období a zkouší co páníček snese. Pokud budete dobrý cvičitek tak sice párkrát vezme kramle ale není to nic strašného. Aspoň si budete jistý že máte vážnivého pejska.
Jak chodí za zvěří? Máte na mysli stopování? Dosled? štvaní?
Při štvaní Záleží na tom co štve - srnčí cca 20 min., černá - až 1h, atd. Záleží na stáří psa, kondici, zda pracuje ve smečce, jestli je zvěř poraněná atd.

většinou se vám vždycky vrátí :lol: :lol: :lol:
johnyc77
Zkušený diskutér
Příspěvky: 764
Registrován: stř 07.5.2008, 11:07
Bydliště: Západní Čechy

Příspěvek od johnyc77 »

No já bych si jí chtěl pořídit hned o prázdninách.. Ale newim jestli fenku nebo psa.. Nemáte někdo chovnou stanici??třeba jižní Čechy okolí Písek a nebo západní Čechy?? Díky
váca
Nový návštěvník
Příspěvky: 43
Registrován: ned 07.9.2008, 20:34
Bydliště: Vlašimsko
Kontaktovat uživatele:

Brakýř

Příspěvek od váca »

Zdravím, nevíte někdo o nějakých štěňatech tohoto plemenež Vyhovovalo by mi to tak koncem července popřípadě během srpna. Samozřejmě bych rád s PP a po lovecky vedených rodičích. Děkuji za odpovědi :D
ZG 47 8x57 JS
Kulobrok ZH 124 7*57R /16,
Brokovnice ZH 221 16/16
Baikal IZ 26-E 12/12
Uživatelský avatar
Leon
Moderátor
Příspěvky: 2773
Registrován: sob 23.9.2006, 16:51
Bydliště: kousek od M.B.

Příspěvek od Leon »

zavolej si poradci chovu ten ti dá kompletní odpověd protože on musí schválit krytí :wink: http://www.alpskybrakyr.cz/
váca
Nový návštěvník
Příspěvky: 43
Registrován: ned 07.9.2008, 20:34
Bydliště: Vlašimsko
Kontaktovat uživatele:

Brakýř

Příspěvek od váca »

Díky moc Leone zkusim to, teď jsem našel nějakej inzerát na odběr koncem července to by mi vyhovovalo, tak uvidim jestli ještě bude nějaké to štěně volné a pak kdyžtak zkusim toho poradce. Díky moc :D
ZG 47 8x57 JS
Kulobrok ZH 124 7*57R /16,
Brokovnice ZH 221 16/16
Baikal IZ 26-E 12/12
váca
Nový návštěvník
Příspěvky: 43
Registrován: ned 07.9.2008, 20:34
Bydliště: Vlašimsko
Kontaktovat uživatele:

Brakýř

Příspěvek od váca »

Zdravím Leone, chtěl bych se tě zeptat na nějakou dobrou literaturu co se týče Brakýře nebo výcviku honičů vůbec. Nemáš něco dobrého? Díky moc :D
ZG 47 8x57 JS
Kulobrok ZH 124 7*57R /16,
Brokovnice ZH 221 16/16
Baikal IZ 26-E 12/12
Uživatelský avatar
Leon
Moderátor
Příspěvky: 2773
Registrován: sob 23.9.2006, 16:51
Bydliště: kousek od M.B.

Příspěvek od Leon »

nazdar váco koukni sem a tam se poptej Jaro ti ohledně honiču poradí líp a jsou tam i odkazy na stránky kde se dají stáhnout knihy
http://www.polovnik.com/durice_forum/index.php
váca
Nový návštěvník
Příspěvky: 43
Registrován: ned 07.9.2008, 20:34
Bydliště: Vlašimsko
Kontaktovat uživatele:

Brakýř

Příspěvek od váca »

Ahoj Leone, díky moc ty stránky vypadaji fajn jen je škoda, že tam moc lidí nepřispívá, ale Nenašel jsem ty odkazy na nějakou tu literaturu jak si psal. Jinak tyosobně neznáš nikoho kdo by se Brakýřem zabýval? Nebo aspoň honiči obecně? Díky moc
ZG 47 8x57 JS
Kulobrok ZH 124 7*57R /16,
Brokovnice ZH 221 16/16
Baikal IZ 26-E 12/12
Uživatelský avatar
Leon
Moderátor
Příspěvky: 2773
Registrován: sob 23.9.2006, 16:51
Bydliště: kousek od M.B.

Příspěvek od Leon »

nazdar ten odkaz co jsem myslel je pro barváře ale Možná se ti něco hodí http://www.farbiar.tmweb.sk/ a několik majtelu brak znám ale i když se mi ten pes vzhledově líbí tak pracovně mi to nic neříká protože podle mě to je pořád pes na to naco ho naši předkové stvořily a i když se ho dost lidí snaží předělat tak to nikdy nebude ono. Tak se poptej na tom fóru určitě se ti někdo ozve.
Odpovědět